Čudan zvuk procesora

poruka: 15
|
čitano: 12.301
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Čudan zvuk procesora

Imam problem s procesorom, svaki put kad upalim komp povremeno se čuje taj čudni zvuk iz područja procesora. Siguran sam da nije u pitanju cooler jer sam par puta blokirao sve moguće ventilatore u kompu a taj čudni iritirajući zvuk i dalje se čuo.. Nije ni matična a ni grafička zvuk se čuje iz procesora, i to svakih 2-5 minuta. Taj zvuk ponekad zna prestati ako pomaknem strelicu miša ili otvorim neku mapu. 

 

AMD Athlon X2 Dual Core Processor 3.1 GHz

 

Dakle ima li tko sličan problem?
Dali se to može nekako riješiti a da ne kupujem novi procesor samo zbog iritirajućeg zvuka koji proizvodi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čudan zvuk procesora

Imam ventilator na kučištu kada sam pokušavao otkriti od kud dolazi taj zvuk njega sam isključio tako da on nije krivac, ja sam uvjeren da zvuk dolazi iz procesora i to najviše zbog toga jer zvuk reagira na moje radnje na kompu. (ni sam ne znam kako sam procesor može proizvodit neki zvuk).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Čudan zvuk procesora
Vragoslav kaže...

Imam ventilator na kučištu kada sam pokušavao otkriti od kud dolazi taj zvuk njega sam isključio tako da on nije krivac, ja sam uvjeren da zvuk dolazi iz procesora i to najviše zbog toga jer zvuk reagira na moje radnje na kompu. (ni sam ne znam kako sam procesor može proizvodit neki zvuk).

to o cemu ti pricas je hard disk a ne procesor...otvoi kutiju i pomnije slusaj pa ces vidit {#}...na to nemos utjecat..jedino novi disk

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
15 godina
offline
Čudan zvuk procesora

Niti jedno odo ovog gore navedenog.,..to sto cujes je zvuk kao sistanje neko al bas nedefinisan zvuk...u pitanju su kondenzatori (capacitori) oko procesora...meni se desavalo na staroj gigabajtici....hoce nadrapat ako je lose napajanje u masini...ili dodju i tvornicki pohvalni (med i kina){#}

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: &amp
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Čudan zvuk procesora
mejt kaže...

Niti jedno odo ovog gore navedenog.,..to sto cujes je zvuk kao sistanje neko al bas nedefinisan zvuk...u pitanju su kondenzatori (capacitori) oko procesora...meni se desavalo na staroj gigabajtici....hoce nadrapat ako je lose napajanje u masini...ili dodju i tvornicki pohvalni (med i kina){#}

iz iskustva ti kazem da nije to nego disk...cim je reka da reagira na radnje na kompu znam da je disk jer sam ima takvih desetak situacija...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 1:13 (zoharbizo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čudan zvuk procesora

Imam hard SATA 320 Gb njega sam izvadio izvan kućišta i doslovno gurnuo glavu u kućište i slušao oko 10 minuta i čudio se kako procesor proizvodi čudan zvuk, pa zar je to moguće?

Moja provjera detaljno opisana: Odpojio ventilator na kućištu, jednim prstom zaustavio ventilator na grafičkoj, drugom rukom zaustavio ventilator na cooleru, plastikom zaustavio ventilator na napajanju, i izvadio hard izvan kućišta, i nakon svega toga opet čuo taj iritirajući zvuk..

 

A opet da je hard mislim da bi to utjecalo na rad samog računala (možda ne bi radilo glatko) al u mojem slučaju sve normalno radi i kad se čuje zvuk i kad se ne čuje :-S

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 1:30 (Vragoslav).
15 godina
offline
Re: Čudan zvuk procesora
zoharbizo kaže...
mejt kaže...

Niti jedno odo ovog gore navedenog.,..to sto cujes je zvuk kao sistanje neko al bas nedefinisan zvuk...u pitanju su kondenzatori (capacitori) oko procesora...meni se desavalo na staroj gigabajtici....hoce nadrapat ako je lose napajanje u masini...ili dodju i tvornicki pohvalni (med i kina){#}

iz iskustva ti kazem da nije to nego disk...cim je reka da reagira na radnje na kompu znam da je disk jer sam ima takvih desetak situacija...

I ja ti govorim iz iskustva...kod mene se desavalo da kad otvorim youtube i prije bio baner onaj za travian ili sta vec...cim taj baneer pokrene odma ide ccccc ccccccccccc...cak mi znalo i kocit racunar pomalo....onda na desktopu pomijerim malo mis cuje se ccccccc....pomijerim jos malo nista...i tako te stvari uglavnom uvijeren sam da je u pitanju kondenzator......neka provijeeri ako nissta stavi ruku odozgo na disku...i ako se bas cuje disk tako da melje onda ce osjetit vibracije...a i gorice indikatorska dioda od diska dok to se cuje tj dok disk ocitava...

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: &amp
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čudan zvuk procesora

Znači trebam novu matičnu???

 

Ili se to nekako može zamijeniti?

 

Moje napajanje samo na mojoj kutiji piše Power Your Life   XD

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=84

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 1:28 (Vragoslav).
15 godina
offline
Čudan zvuk procesora

Zvuk je definitvno iz kondezatora ili kakve prigušnice kojoj vibrira namot. Ne bi trebalo biti ništa opasno,navikni se :)

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Čudan zvuk procesora
BlackMoon kaže...

Zvuk je definitvno iz kondezatora ili kakve prigušnice kojoj vibrira namot. Ne bi trebalo biti ništa opasno,navikni se :)

Da kao sto kolega kaze nebi trebalo bit opasno...pregledaj jedino da nije kodji kondic nabubrio ili prsnuo ako sve izgleda na oko ispravno i ravno ok....onda nebrini...ukoliko budes imao kakve gubitke performansi onda mozes odnijet u kakav elektro servis da ti zamijenu sve kondenzatore (nisu skupi) s tim da obavezno moraju bit isti ...dakle ni jedan pikofarad dole gore nego 1:1...inace shebace ti i plocu i proc....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: &amp
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čudan zvuk procesora

Nisam primjetio nikakve gubitke performansi provijerit ću kondenzatore, prije toga moram izvadit cooler jer je ogroman i od njega niš ne vidim...

 

 

Hvala svima na korisnim informacijama :-)

13 godina
offline
Čudan zvuk procesora

meni se to nije desavalo..evo sad i ja znam za ubuduce...kondici se mogu prominit ako te to iritira...zalemit...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Čudan zvuk procesora

I meni se to isto desava. Provjerio sam sve komponente i skontao da je taj nedifisan zujajuci/iritirajuci zvuk iz procesora. Zanimljivo je da taj zvuk prestaje kada je procesor opterecen tj kada je u poslu, obradjuje neke podatke i slicno, cim je besposlen odmah pocinje taj zvuk. Npr kliknem refres i on na sekund prestane zujati. Sta je problem? U pitanju je i5 2500s 2.7ghz

16 godina
offline
Re: Čudan zvuk procesora
Walcott14 kaže...

I meni se to isto desava. Provjerio sam sve komponente i skontao da je taj nedifisan zujajuci/iritirajuci zvuk iz procesora. Zanimljivo je da taj zvuk prestaje kada je procesor opterecen tj kada je u poslu, obradjuje neke podatke i slicno, cim je besposlen odmah pocinje taj zvuk. Npr kliknem refres i on na sekund prestane zujati. Sta je problem? U pitanju je i5 2500s 2.7ghz

 Da nije coil whine grafičke ili napajanja? Daj navedi što točno imaš.

Twitter: @191x7
7 godina
neaktivan
offline
Čudan zvuk procesora

Zavojnica na hladnjaku.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice