Daki se ispalti i7 4790k zaključana tema

poruka: 72
|
čitano: 10.635
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
Filox kaže...

 

Ali ja sam htio i7! Ko malo dijete, hoću i7, i7!!, Ne i5, eto ga tebi.    

 Hoćeš reći bolje da piše i7 u task manageru nego dvije prave jezgre više?

9 godina
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k

Fake...4790k na 4.8 ghz∼stocku 7700k i daje više fps od tog bencha...ne ulazim u best buy polemiku ovdje 

IIII
10 godina
offline
Daki se ispalti i7 4790k

Da pa naravno da je fejk, ali kad amd gubi dobrano od 8400 onda video nije fake ? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Daki se ispalti i7 4790k

 

Realno samo kreten bi htio imat i7 4790k konfu a ne ryzen 5 2600 ili i5 8400/8600k za iste pare ako plati.

4790k super solucija al za bar upola para koje je on izvalio.

Kako bi stepanjko reko.

Lp.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 1:05 (Silent horror1992).
 
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
hahhaajaads kaže...

 

bas ga masakrira, "uzduz i popreko"...

 

btw, r5 2600 kosta oko 140€, 2x8 g.skill aegis 3000mhz oko 100€, solidna b450 ploca 90€ i eto ti ubojite kombinacije... :)

Ma vidi vraga, nasapunalo sapunatora  :)

12 godina
offline
Daki se ispalti i7 4790k

Mene haso još uvijek služi :). I da ne spomenem koliko je jeftiniji od novih i7 serija.

Glupo je uspoređivati sa AMD-om, ali za pristojno pare da se složiti zvjerka. Da ne spomenem OC potencijal 4790k.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
hahhaajaads kaže...

 

bas ga masakrira, "uzduz i popreko"...

 

btw, r5 2600 kosta oko 140€, 2x8 g.skill aegis 3000mhz oko 100€, solidna b450 ploca 90€ i eto ti ubojite kombinacije... :)

 naj noviji amd cpu se jedva nosi nekoliko generacija starim intelom - 

 

 - svi koji tu govorite za AMD bi uzeli intela bez razmišljanja ...

14 godina
protjeran
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
Glavas_ZG kaže...
hahhaajaads kaže...

 

bas ga masakrira, "uzduz i popreko"...

 

btw, r5 2600 kosta oko 140€, 2x8 g.skill aegis 3000mhz oko 100€, solidna b450 ploca 90€ i eto ti ubojite kombinacije... :)

 naj noviji amd cpu se jedva nosi nekoliko generacija starim intelom - 

 

 - svi koji tu govorite za AMD bi uzeli intela bez razmišljanja ...

Jedva nosi? Znacajno bolji 1% low ima u vecini naslova, i to od 4.8ghz hase...

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
Glavas_ZG kaže...
hahhaajaads kaže...

 

bas ga masakrira, "uzduz i popreko"...

 

btw, r5 2600 kosta oko 140€, 2x8 g.skill aegis 3000mhz oko 100€, solidna b450 ploca 90€ i eto ti ubojite kombinacije... :)

 naj noviji amd cpu se jedva nosi nekoliko generacija starim intelom - 

 

 - svi koji tu govorite za AMD bi uzeli intela bez razmišljanja ...

 Stvar je da je Haso staro željezo bez garancije. I takav nije bolja opcija u nijednom scenariju od Ryzena osim kada se prodaje po cijeni starog željeza. A ovaj padjo je debelo pretplatio svog Hasu. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 9:26 (Paolo Maldini).
5 godina
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
Paolo Maldini kaže...
Glavas_ZG kaže...
hahhaajaads kaže...

 

bas ga masakrira, "uzduz i popreko"...

 

btw, r5 2600 kosta oko 140€, 2x8 g.skill aegis 3000mhz oko 100€, solidna b450 ploca 90€ i eto ti ubojite kombinacije... :)

 naj noviji amd cpu se jedva nosi nekoliko generacija starim intelom - 

 

 - svi koji tu govorite za AMD bi uzeli intela bez razmišljanja ...

 Stvar je da je Haso staro željezo bez garancije. I takav nije bolja opcija u nijednom scenariju od Ryzena osim kada se prodaje po cijeni starog željeza. Ovdje je padjo debelo pretplatio svog Hasu. 

 

Dobro, shvatio sam ja kritiku, vrhunski procesor, ali preskupo plaćen. Sve 5, imao sam para, zaradio na internetu, platio i neosjetio. Nije problem bio u parama. Ali nemojte bezveze trkeljat. Staro željezo bez garancije? Nije staro željezo ako se nosi bez problema s 4-5 generacija novijim hardwareom. Nego je vrhunski primjerak starije generacije CPU-a. Drugo, kakva pobogu garancija? Garancija na procesor? Jer to mi baš treba, procesori su poznati da crkavaju svako malo. Aj da si za matičnu prigovorio što nema garanciju, to ima smisla, ali cpu... Stvarno sam debil, uzeo cpu bez garancije, majko šta ću sad kad izgori?

 

 

 P.S.

 

Je li itko ikad iskoristio garanciju na CPU u zadnjih 20-ak godina? Baš me zanima, ja za takav primjer nisam nikad još čuo.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 9:29 (Filox).
6 godina
protjeran
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k

Moj post nije kritika tebe već ovima šta tvrde da nisi pogriješio s Hasom po ovoj cijeni. A ti si priznao da si pogriješio pa ti se pola prašta.

PS pod garancijom mislim na CPU+MBO jer to ide skupa, naravno da se CPU ne kvari gotovo nikad ali matične su druga pjesma...

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 9:31 (Paolo Maldini).
13 godina
online
Re: Daki se ispalti i7 4790k

 Nadam se da će meni naletit koji "pametan" kao što ih ima pola u ovoj temi, kad budem uskoro prodavao svoj i7 .

16 godina
odjavljen
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
Bude ne brini...ima ih i i ovoj temi dovoljno.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
itomic009 kaže...

 Nadam se da će meni naletit koji "pametan" kao što ih ima pola u ovoj temi, kad budem uskoro prodavao svoj i7 .

 

Stari, javi se meni, ja ti sve kupujem. Ali cjenkat ćemo se prvo. Ti reci 100E, ja ću reć 150E, pa da te vidimo...

 

 

Live long and prosper.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
itomic009 kaže...

 Nadam se da će meni naletit koji "pametan" kao što ih ima pola u ovoj temi, kad budem uskoro prodavao svoj i7 .

 kad budeš prodavao cpu samo čekaj da se javi netko i veli ti da je novi r5 1600 1000kn i da tvoj prema tome vrijedi cca 750-800kn 

5 godina
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
Glavas_ZG kaže...
itomic009 kaže...

 Nadam se da će meni naletit koji "pametan" kao što ih ima pola u ovoj temi, kad budem uskoro prodavao svoj i7 .

 kad budeš prodavao cpu samo čekaj da se javi netko i veli ti da je novi r5 1600 1000kn i da tvoj prema tome vrijedi cca 750-800kn 

 

 

Nemoj slučajno pogledat cijene na njuškalu i na ebayu, pa po tome odredit cijenu, kao i na ostatku tržišta. Pitaj ovde, ovde svi sve znaju.   

Live long and prosper.
8 godina
odjavljen
offline
Daki se ispalti i7 4790k

treba temu zaključat jer nema ovo smisla

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Daki se ispalti i7 4790k

Pa jel nije recimo 2000kn ok cijena, ajd, 1800kn i dajem ?? 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
2000 soma bez problema, novi i7 7700k je preko tri soma.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
Glavas_ZG kaže...

treba temu zaključat jer nema ovo smisla

 Nemoj tako, debate su korisne i konstruktivne. Svaka škola je škola, ako se na kraju nešto nauči. Tema je poslužila svrsi meni i prvom autoru teme. 

Live long and prosper.
9 godina
neaktivan
offline
Daki se ispalti i7 4790k

Warrtt ii stjepanj hahaha

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
XXX kaže...
2000 soma bez problema, novi i7 7700k je preko tri soma.

Ma moze i 2500kn...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
Glavas_ZG kaže...

treba temu zaključat jer nema ovo smisla

 Ovo je jedna od najboljih tema na forumu, dobro pokazuje mindset prosječnog kupce, ne samo kod nas. Ne bi kinez držao takve cijene da ne može prodati, s druge strane novi Ryzen 1600X 1044 kn, a ljudi valjda ga se i srame prodavati polovno jer bi im rekli da vrijedi 500 kn.

Isto iskustvo sam imao i sa nvidijom, kupim polovnu GTX 7700 2 gb za 1500 kn, igram se cijelu godinu i stavim na njuškalo za 1500 kn, asus. U roku pola sata zove čovjek i rezervira. Kasnije dolazile ponude od drugih da dolaze odmah i daju 100 kn više, odbio ih je riječ je riječ.

Istovreno AMD grafe po smiješnim cijenama i stoje tjednima na oglasniku...

5 godina
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
XXX kaže...
Glavas_ZG kaže...

treba temu zaključat jer nema ovo smisla

 Ovo je jedna od najboljih tema na forumu, dobro pokazuje mindset prosječnog kupce, ne samo kod nas. Ne bi kinez držao takve cijene da ne može prodati, s druge strane novi Ryzen 1600X 1044 kn, a ljudi valjda ga se i srame prodavati polovno jer bi im rekli da vrijedi 500 kn.

Isto iskustvo sam imao i sa nvidijom, kupim polovnu GTX 7700 2 gb za 1500 kn, igram se cijelu godinu i stavim na njuškalo za 1500 kn, asus. U roku pola sata zove čovjek i rezervira. Kasnije dolazile ponude od drugih da dolaze odmah i daju 100 kn više, odbio ih je riječ je riječ.

Istovreno AMD grafe po smiješnim cijenama i stoje tjednima na oglasniku...

 

Da, mislim da nisam ja jedini koji je od ovoga svega nešto i naučio. Zakon ponude/potražnje je zeznuta stvar i dobro kažeš, ne bi kinezi držali cijene da se to ne prodaje. Intel i nvidia uvijek drže cijene, možda i malo nerealno, ali takve su kakve su. Kome se ispituje neka kupi AMD, ko želi bit dio zeleno-plavog tima, taj će morat trošit više nego je normalno. Pa ko voli, nek izvoli. Iskreno, ja sam prezadovoljan sa svojim kompom, brz, jak i kompletno nečujan. Točno ono što sam i zamislio. 

Live long and prosper.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
XXX kaže...
Glavas_ZG kaže...

treba temu zaključat jer nema ovo smisla

 Ovo je jedna od najboljih tema na forumu, dobro pokazuje mindset prosječnog kupce, ne samo kod nas. Ne bi kinez držao takve cijene da ne može prodati, s druge strane novi Ryzen 1600X 1044 kn, a ljudi valjda ga se i srame prodavati polovno jer bi im rekli da vrijedi 500 kn.

Isto iskustvo sam imao i sa nvidijom, kupim polovnu GTX 7700 2 gb za 1500 kn, igram se cijelu godinu i stavim na njuškalo za 1500 kn, asus. U roku pola sata zove čovjek i rezervira. Kasnije dolazile ponude od drugih da dolaze odmah i daju 100 kn više, odbio ih je riječ je riječ.

Istovreno AMD grafe po smiješnim cijenama i stoje tjednima na oglasniku...

 

15 godina
offline
Daki se ispalti i7 4790k

U igri koja dobro iskorištava hardwerske resurse se vidi nadmoć 1% low. Novije generacije iza hase se nisu puno odmakle to nasapunani kupci nikako da zakucaju u glavu.Naziv sapunator su neki dali intelovim procesorima jer misle da sapunaju rizena ali istina je da sapunaju samo zagrižene ljubitelje intela.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 11:54 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
Filox kaže...
XXX kaže...
Glavas_ZG kaže...

treba temu zaključat jer nema ovo smisla

 Ovo je jedna od najboljih tema na forumu, dobro pokazuje mindset prosječnog kupce, ne samo kod nas. Ne bi kinez držao takve cijene da ne može prodati, s druge strane novi Ryzen 1600X 1044 kn, a ljudi valjda ga se i srame prodavati polovno jer bi im rekli da vrijedi 500 kn.

Isto iskustvo sam imao i sa nvidijom, kupim polovnu GTX 7700 2 gb za 1500 kn, igram se cijelu godinu i stavim na njuškalo za 1500 kn, asus. U roku pola sata zove čovjek i rezervira. Kasnije dolazile ponude od drugih da dolaze odmah i daju 100 kn više, odbio ih je riječ je riječ.

Istovreno AMD grafe po smiješnim cijenama i stoje tjednima na oglasniku...

 

Da, mislim da nisam ja jedini koji je od ovoga svega nešto i naučio. Zakon ponude/potražnje je zeznuta stvar i dobro kažeš, ne bi kinezi držali cijene da se to ne prodaje. Intel i nvidia uvijek drže cijene, možda i malo nerealno, ali takve su kakve su. Kome se ispituje neka kupi AMD, ko želi bit dio zeleno-plavog tima, taj će morat trošit više nego je normalno. Pa ko voli, nek izvoli. Iskreno, ja sam prezadovoljan sa svojim kompom, brz, jak i kompletno nečujan. Točno ono što sam i zamislio. 

 

Svaka roba ima svog kupca.

Ti si dokaz.

Moš se tješit koliko hoćeš al zajebo si se opasno, nisu to neki novci koji utječu nekom na život, ali o tom se i ne radi, radi se o tom kad kupiš nešto što ne vrijedi toliko koliko si platio i zbog toga što si nasamaren osjećaš se kao debil.

Po tome kako pišeš činiš mi se kao klasična intel ovca za šišanje i bez obzira što si pojeo g kupovinom starog hasana ti još sam hrabriš sebe i taj potez izjavom da si morao potrošit više ulaskom u intel sektu. 😂

Mogao si za te pare sigurno i5 8400 konfu složit ili čak sa i5 8600k ako bi uzeo polovno i to bi bilo bolje i od AMD i od tog pokojnog hasana koji je stvar prošlosti.

 

 

5 godina
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
Silent horror1992 kaže...
Filox kaže...
XXX kaže...
Glavas_ZG kaže...

treba temu zaključat jer nema ovo smisla

 Ovo je jedna od najboljih tema na forumu, dobro pokazuje mindset prosječnog kupce, ne samo kod nas. Ne bi kinez držao takve cijene da ne može prodati, s druge strane novi Ryzen 1600X 1044 kn, a ljudi valjda ga se i srame prodavati polovno jer bi im rekli da vrijedi 500 kn.

Isto iskustvo sam imao i sa nvidijom, kupim polovnu GTX 7700 2 gb za 1500 kn, igram se cijelu godinu i stavim na njuškalo za 1500 kn, asus. U roku pola sata zove čovjek i rezervira. Kasnije dolazile ponude od drugih da dolaze odmah i daju 100 kn više, odbio ih je riječ je riječ.

Istovreno AMD grafe po smiješnim cijenama i stoje tjednima na oglasniku...

 

Da, mislim da nisam ja jedini koji je od ovoga svega nešto i naučio. Zakon ponude/potražnje je zeznuta stvar i dobro kažeš, ne bi kinezi držali cijene da se to ne prodaje. Intel i nvidia uvijek drže cijene, možda i malo nerealno, ali takve su kakve su. Kome se ispituje neka kupi AMD, ko želi bit dio zeleno-plavog tima, taj će morat trošit više nego je normalno. Pa ko voli, nek izvoli. Iskreno, ja sam prezadovoljan sa svojim kompom, brz, jak i kompletno nečujan. Točno ono što sam i zamislio. 

 

Svaka roba ima svog kupca.

Ti si dokaz.

Moš se tješit koliko hoćeš al zajebo si se opasno, nisu to neki novci koji utječu nekom na život, ali o tom se i ne radi, radi se o tom kad kupiš nešto što ne vrijedi toliko koliko si platio i zbog toga što si nasamaren osjećaš se kao debil.

Po tome kako pišeš činiš mi se kao klasična intel ovca za šišanje i bez obzira što si pojeo g kupovinom starog hasana ti još sam hrabriš sebe i taj potez izjavom da si morao potrošit više ulaskom u intel sektu. 😂

Mogao si za te pare sigurno i5 8400 konfu složit ili čak sa i5 8600k ako bi uzeo polovno i to bi bilo bolje i od AMD i od tog pokojnog hasana koji je stvar prošlosti.

 

 

 

Je, ali su u to vrijeme ploče (kakvu sam ja tražio) bile skuplje i DDR4 je bio skuplji, pa nisam imao love za novu konfu. Ne razumijem šta vam svima nije jasno. Novo je bilo skuplje. CPU je možda iste cijene, ali je onda DDR4 bio skuplji od DDR3, a i ploča je bila skuplja. Ja sam imao specifičnu količinu love na računu i nisam moga izmislit ni kune više. 

 

Kad CPU nazoveš pokojnim, onda bi to značilo da više ničemu ne služi. Ne možeš nazivat pokojnim nešto šta se bez problema uspoređuje s najnovijim generacijama i modelima.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k

Dobro si to kupio vidiš po mojim ss ako dobro ocneš tog svog pratiš ti sve današnje procove. Zahebo se jesi ali ne toliko katastrofalno kao šta ti govore.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 12:00 (dery).
11 godina
offline
Re: Daki se ispalti i7 4790k
Filox kaže... 

Je, ali su u to vrijeme ploče (kakvu sam ja tražio) bile skuplje i DDR4 je bio skuplji, pa nisam imao love za novu konfu...

 ma najbolje je da se riješiš toga dok je vrijeme

evo ja ću te osloboditi tog mrtvaca od i7 za 100 ojra, dalje se snalazi 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice