Epox EP-8KTA3+ matična ploča - server

poruka: 9
|
čitano: 4.476
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Epox EP-8KTA3+ matična ploča - server

Pozdrav svima! {#}

 

Evo, otvorila sam jednu temu u području Samogradnje gdje se spominje ova Epoxova matična ploča EP-8KTA3+, ali konkretno pitanje ću postaviti ovdje gdje je tome i mjesto...

Naime, zanimalo bi me ako bi od ove ploče mogla imati ikakve koristi i na njenoj bazi napraviti server?

Tražila sam na internetu i pronašla koje procesore podržava ali mi konektori za hard diskove nisu jasni - ima 4 IDE konektora, barem pretpostavljam... {#} Evo specifikacija:

 

 

Socket Type:

Socket A

Chipset:

VIA Apollo KT133A Chipset

Processor:

AMD Athlon, Duron

Max FSB:

266MHz

Memory:

4 x SDRAM PC133, 1.5GB max.

AGP/VGA Slot:

1 (1x, 2x, & 4x modes)

PCI Slot:

6 (32-bit)

IDE:

2 x E/IDE Ultra DMA/100, 4 drives max.

IDE RAID:

2 x Highpoint HPT370A UDMA/ATA 100 RAID, 4 drives max.

USB:

2 onboard, 2 optional. USB 1.1

Audio:

VIA VT82C686B integrated sound

BIOS:

Award/Phoenix BIOS v6.0

Size:

ATX

 

Ono što mi nije jasno je diskove sa kojim sučeljem mogu spojiti na nju, PATA, SATA ili nešto treće...?

Što se procesora tiče, trenutno imam Athlonov procesor ali ne piše da li je MP ili XP pa pretpostavljam da je onaj ''običan'' Athlon... S obzirom da je to socket 462 tj. A, našla sam da negdje piše kako ta matična podržava i Athlon, Athlon MP i XP, Duron i Sempron ( 3000+ i 3300+ ), dok drugdje piše da podržava Athlon i Duron, a Sempron, Athlon MP i XP ne podržava...??! {#}

Pitam za procesor ako bude potrebe da kupim novi ako se uopće negdje i može pronaći...

Inače bih server koristila za spremanje multimedije, backup, torrent, print...

 

Hvala na odgovorima i na strpljenju! {#}

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Epox EP-8KTA3+ matična ploča - server

Novih procesora za taj socket nema već godinama. Podrška za procesore ovisi o BIOSu koji je na ploči.

Diskovi trebaju biti PATA (iliti IDE), vjerojatno bi mogli SATA preko neke PCI kartice/adaptera.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Epox EP-8KTA3+ matična ploča - server
stef kaže...

Novih procesora za taj socket nema već godinama. Podrška za procesore ovisi o BIOSu koji je na ploči.

Diskovi trebaju biti PATA (iliti IDE), vjerojatno bi mogli SATA preko neke PCI kartice/adaptera.

 

Znam da je taj socket prastar, sam kompjuter je star minimalno 5 godina... BIOS je napisan gore u specifikacijama - Award/Phoenix BIOS v6.0...

Mene samo zanima da li bi se od toga moglo nešto napraviti ili ploču mogu definitivno bacit u smeće?

 

Hvala! {#}

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
16 godina
neaktivan
offline
Epox EP-8KTA3+ matična ploča - server

Proc bi vjerojatno mogla naći na njuz grupi hr.ponuda.hardver.komponente, takve stvari se pojavljuju s vremena na vrijeme, koštao bi te par desetaka kuna, 50 maximalno. Traži i hladnjak jer i toga više odavno nema po dučanima.

Pregledaj vizualno ploču, u kakvom su stanju kondenzatori. Ak su se napuhnuli vrhovi ili procurili onda možeš odustati (da se i to zamijeniti, al mislim da se ne isplati zafrkancija).

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2011 2:44 (stef).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Epox EP-8KTA3+ matična ploča - server

O.k. hvala na prijedlogu! {#}

Ploča je ovako od oka o.k., vrhovi nisu napuhnuti niti je išta iscurilo... Čitala sam o zamjeni tih kondenzatora u nekom od ne tako davnih Bug-ova... Jedino je ploča malo prašnjava i vjerojatno bi trebalo zamijeniti onu bateriju koja je na njoj...

Na procesoru ima malo stvrdnute termalne paste - jel se to nekako može očistit ili ne? Pitam u slučaju da ne nađem nikakav drugi procesor...

{#}

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Epox EP-8KTA3+ matična ploča - server
MusicWoman kaže...

O.k. hvala na prijedlogu! {#}

Ploča je ovako od oka o.k., vrhovi nisu napuhnuti niti je išta iscurilo... Čitala sam o zamjeni tih kondenzatora u nekom od ne tako davnih Bug-ova... Jedino je ploča malo prašnjava i vjerojatno bi trebalo zamijeniti onu bateriju koja je na njoj...

Na procesoru ima malo stvrdnute termalne paste - jel se to nekako može očistit ili ne? Pitam u slučaju da ne nađem nikakav drugi procesor...

{#}

Alkohol, aceton, medicinski benzin, nitro razređivač ... bilo koje otapalo koje nije na bazi ulja.

13 godina
offline
RE: Epox EP-8KTA3+ matična ploča - server
A to ga neće oštetiti? Mislim, ipak je to tekućina...
Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
16 godina
neaktivan
offline
Epox EP-8KTA3+ matična ploča - server

PA nećeš ga polijati dok je uštekan u struju? Namočiš krpicu pa s njom. Nakon toga novu pastu i hladnjak.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2011 3:05 (stef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Epox EP-8KTA3+ matična ploča - server

Naravno da neću! {#}

O.k. puno ti hvala! {#}

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice