Flashanje BIOS-a izdvojena tema

poruka: 593
|
čitano: 461.159
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Flashanje BIOS-a

Puno hvala na odgovoru. Vjerojatno neću flashati bios.

15 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

Ja imam matičnu ECS G31T-LM i u BIOS-u nemam otključane opcije za clockanje, kao da je na neki način zaključan. Računalo je poslovno, Lenovo (možda je i zato oznaka LM a ne M). Hoću li ja išta dobit flashanjem svog BIOS-a i gdje mogu naći BIOS za svoju matičnu? Hvala.

Music is my life :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

Može još malo informacija, model laptopa, cpu?

 

Na službenoj ECSovoj stranici sam našao ploču G31T-M, sa LGA775 socketom. Nisam našao kako si naveo "G31T-LM", ali najverovatnije je ova ta. Ne vidim nikakve prednosti od flashanja BIOS-a na najnoviju verziju 09/01/07.

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2009 13:20 (Quark).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

Smiješno je to što to nije laptop, nego stolno računalo. Ne,matična je -LM, slična M ali nisam shvatio u čem je stvar. Radi se o Lenovo ThinkCentre konfiguraciji u My PC pogledaj.

Music is my life :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

Moja greška.

Ipak nisi naveo model ThinkCentra (npr. ThinkCentre A55 Tower)

Matična koju sam neveo u svome prethodnom postu (ECS G31T-M), ima istu integriranu grafičku (GMA3100) kao i ona u "Moj PC".

Na ECSovoj stranici nisam našao nikakvu G31T LM verziju za LGA775 procesore, pa pretpostavljam da je to ta.

Kako sam napisao, a pošto si naveo da je to polsovni računar, ne vidim nikakve prednosti flashanja BIOSa osim ako ne nameeravaš nadograđivat procesor. Za clockanje nisam siguran da će ti novi BIOS otključati množitelje.

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2009 13:49 (Quark).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

Ma ne mislim da mi otključa množitelj, jer to je nemoguće s ovim procom! Htio bi samo da mi se otključaju Advanced funkcije za clockanje proca. Nemam ništa u BIOS-u trenutno povezano s tim :S

Music is my life :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

Kako si saznao naziv matične - sa nekog papira koji je došao sa konfiguracijom ili preko nekog dijagnostičkog alata.

Ako nisi skini Everest Trial (imaš ga na ovomesečnom BUG-u) ili CPU-z i vidi šta oni kažu za naziv matične.

Onaj naziv koji si stavio ESC G31T-LM nisam našao ni na službenoj ESC stranici, samo G31T-M, možda je to neki infiks dodan od strane Lenova u sklopu konfiguracije.

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

Everest imam. Da, i ja mislim da je to Lenovo dodao u naziv matične :S

 

Music is my life :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Flashanje BIOS-a

Kad bi htio flashat BIOS iz USB-sticka, onda ga trebam samo formatirat ili jos nesto  ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2009 12:16 (Batista).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Flashanje BIOS-a
makaweli kaže...

Everest imam. Da, i ja mislim da je to Lenovo dodao u naziv matične :S

 

- OEM ploče nemaju podršku kod npr. ECSa, isključivo traži bios na Lenovo stranicama. BIOS je ipak specifičan, pazi.. pametnije nemoj dirati.

Batista kaže...

Kad bi htio flashat BIOS iz USB-sticka, onda ga trebam samo formatirat ili jos nesto  ?

-ovisi o matičnoj, tj. njenim opcijama, npr gigybyte možeš i s HDDa (medij je nevažan) inače bi morao biti bootabilan, FDD-CD-USB...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Flashanje BIOS-a

Napisao sam poruku u bircu, daj ako ti nije problem svrati tamo da vidis problem...hvala unaprijed

15 godina
offline
RE: Flashanje BIOS-a
Batista kaže...

Napisao sam poruku u bircu, daj ako ti nije problem svrati tamo da vidis problem...hvala unaprijed

napravi flash iz winowsa ja sam tako i sve radi ok... pošto mi ne radi

floppy, a sa usb nije mi se dalo mučit... samo skineš i  s @biosom instaliraš

Najbolji osjećaj je upala mišića........
16 godina
offline
RE: Flashanje BIOS-a

Hvala stari,ali ja ne mogu niti win bootat...

15 godina
offline
RE: Flashanje BIOS-a
Batista kaže...

Hvala stari,ali ja ne mogu niti win bootat...

onda je kod tebe nešto... gore... nikako win bootat, a jel možeš napravit reinstal

Najbolji osjećaj je upala mišića........
16 godina
offline
RE: Flashanje BIOS-a

stari nemam kaj reinstalirat, kod kopiranja file-ova mi javi neke greske... jednom na 30%, drugi put na 92%, nekad je proslo s retryem,ali kod finaliziranja opet  drek

15 godina
neaktivan
offline
RE: Flashanje BIOS-a
Batista kaže...

stari nemam kaj reinstalirat, kod kopiranja file-ova mi javi neke greske... jednom na 30%, drugi put na 92%, nekad je proslo s retryem,ali kod finaliziranja opet  drek

...kod tebe je očito neispravan Ram...napisao sam ti i u bircu...ako imaš više pločica izvadi jednu...

...pa drugu...probaj ustanovit koja je neispravna...

Moljac - larva*
15 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

Skini Memtest kod kolege ili odnekle, snimi na bootabilni cd. On će prilikom bootanja istestirati mem. Nemoj ništa flashati prije nego središ taj problem.

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Flashanje BIOS-a

a kako flashati bios kada komp neće upoće da upali? upale se samo ventilatori a bios ne reagira... jeli moguće ili treba nova matična?

15 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

Obično se dogodi ili kad ram totalno rikne ili nakon neuspješnog flašanja... osobno mislim da je prvo bolje jer inače moraš kupovat novu matičnu iliodlemljivat čip i sl...

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Cro+Warrior
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

pitanje

 

kupio sam maticnu i procesor

 

maticna je sapphire 790gx

 

a procesor amd phenom x2

 

 

i sad me zanima zasto meni ne prepšoznaje procesor pise mi ovako AMD PROCESOR MODEL UNKNOWN

 

 

molim vas pomozite

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Flashanje BIOS-a
stipa22 kaže...

pitanje

 

kupio sam maticnu i procesor

 

maticna je sapphire 790gx

 

a procesor amd phenom x2

 

 

i sad me zanima zasto meni ne prepšoznaje procesor pise mi ovako AMD PROCESOR MODEL UNKNOWN

 

 

molim vas pomozite

vjerojatno treba nova verzija bios-a

http://downloadzona.blog.hr/ http://hardwarezona.blog.hr/
14 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

Flashao sam bios, morao sam jer mi se nisu htjeli Windowsi instalirat. Ali nakon flashanja nisam otisao pod opciju "Load optimized settings", ili kako već točno ide ta opcija u BIOSu. E sad, dali da to sad naknadno odem selektirati ili da pustim na miru?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Flashanje BIOS-a

Stavio bih novi BIOS na svoju matičnu Gigabyte EX58-Extreme, ali prije toga trebao bih vratiti BIOS na tvorničke postavke. Pošto imam na matičnoj dual bios zanima da li trebam iskopčati kabel iz struje prije nego pritisnem tipku za vraćanje tvorničkih postavki?

Razer_Copperhead
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Flashanje BIOS-a

dobar tut..

Only I need is my computer, basket and basketball ball
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Flashanje BIOS-a

-@Razer... -vraćanje tvorničkih postavki se radi u BIOSu, učitaš bios-default i save-aš. CLR-CMOS je za slučaj nemogućnosti ulaska u bios (isključiti struju). Rezultat je sličan. btw, nije obavezno vraćanje na defaulte ali je u svakoj uputi kao savijet, bolje se pridržavati tog. Nakon flasha također, se trebaju učitati def. ili postaviti potrebne postavke za RAID/IDE, boot order itd...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2009 11:07 (ihush).
14 godina
offline
Flashanje BIOS-a

Dali je bolje flashat bios iz ajmo rec "gluposti" jer sam cul da je bios najvazniji jer pomocu njega komponente komuniciraju i ako ga flasham na neki bolji bios onda ima mogucnost da bolje komuniciraju i da su neki bugovi ispravljeni i to.Dali da ga flasham?.

xfire: hole3store msn: musared@hotmail.com Steam : lukicar995
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Flashanje BIOS-a
Razer_Copperhead kaže...

Stavio bih novi BIOS na svoju matičnu Gigabyte EX58-Extreme, ali prije toga trebao bih vratiti BIOS na tvorničke postavke. Pošto imam na matičnoj dual bios zanima da li trebam iskopčati kabel iz struje prije nego pritisnem tipku za vraćanje tvorničkih postavki?

Nije potrebno vraćati BIOS na tvorničke postavke prije samog flashanja, ali je preporučljivo ako je podešavano dosta BIOS parametara (overclockiranje)

Fake_Alert kaže...

Dali je bolje flashat bios iz ajmo rec "gluposti" jer sam cul da je bios najvazniji jer pomocu njega komponente komuniciraju i ako ga flasham na neki bolji bios onda ima mogucnost da bolje komuniciraju i da su neki bugovi ispravljeni i to.Dali da ga flasham?.

Prije nego se odlučiš za flashanje uđi u sam BIOS i saznaj verziju BIOS-a. Zatim otiđi na stranice proizvođača svoje matične ploče i nađi svoj model. Vidi razliku u verzijama svog i najnovijeg BIOS-a (vremensku), i pogledaj koja poboljšanja najnovij BIOS donosi. Ukoliko ti je neka od novih mogućnosti važna - flashaj, ali onako reda radi nemoj.

15 godina
offline
RE: Flashanje BIOS-a
Evo meni neće botat. Extraktam na disketu, restartam, F11 za boot, odaberem flopy i veli da nema niš.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Flashanje BIOS-a
Pero kaže...
Evo meni neće botat. Extraktam na disketu, restartam, F11 za boot, odaberem flopy i veli da nema niš.

Nisi naveo dali si prije nego što si raspakirao sadržaj na disketu, disketu formatirao?

 

Nadogradnja BIOS-a (preko DOS-a):

  1. Skinuti sa stranica proizvođača matične ploče BIOS datoteku/e (obratit pažnju na izmene koje donosi)
  2. Ubacit disketu i formatirat ju sa opcijom "Create an MS-DOS Startup Disk".
  3. Raspakirat skinutu BIOS datoteku/e na disketu
  4. Restartat računar
  5. Podesit da Floppy ima prioritet pri bootanju, i restartat
  6. Pojavit će se "A:/" u konzoli, tu ukucati "biosutillity.exe" razmak "novibios.rom" ("biosutillity.exe" je program koji vrši nadogradnju, a "novibios.rom" naziv novog BIOS-a, prijenavedene nazive datoteka morate zameniti sa onima kojima vi vršite nadogradnju, ukoliko neznate nazive datoteka ukucajte "dir"+Enter za ispis datoteka na disketi, .rom ekstenzija novog BIOS-a može biti zamenjena nekom drugom)
  7. Sačekat da se BIOS nadogradi, nakon nadogradnje ispisat će se poruku o uspešnoj nadogradnji i tražiti da restartate računar.
15 godina
offline
RE: Flashanje BIOS-a
Nisam ju formatiral. Samo sam obrisal sve na njoj.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice