FX 6300 matična bez problema sa VRM

poruka: 5
|
čitano: 1.836
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
FX 6300 matična bez problema sa VRM

Pozdrav !

 

Pregledao sam malo druge teme i pronašao par rješenja ali se nisu odnosila konkretno na moj problem. Ako sam neku temu propustio, izvinjavam se stvarno nije namjerno bilo.

Naime, trenutno imam matičnu ASRock 960GM-VGS3 FX, i dešava mi se unatoč tome što imam odličan airflow u kućištu (3 case fan-a , 1 intake 2 exhaust (bila su 4, 2 intake 2 exhaust ali mi jedan ne radi trenutno)) da mi se pregrijavaju VRM-ovi, te mi pada radna frekvencija procesora. Sa 3.5 Ghz padne na 1.5 I to rezultira ogromnim padovima FPS-a. 

 

Potrebna mi je matična koja će držati ovaj procesor na stock (možda malo overclockan) bez da se pregrijava. Socket je AM3+. 

 

Hvala vam unaprijed, i još jednom se izvinjavam ako postoji ovakva tema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
FX 6300 matična bez problema sa VRM

stavi nekakav vent da puse po njima i rijesit ces se throtlinga, nema smisla ulagati u novu plocu, vent je 29kn.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: FX 6300 matična bez problema sa VRM

Gdje da stavim vent? Već imam na case ventilator koji je blizu njih i puše po njima. Nemam gdje da ga stavim a da puše preko njih direktno.

11 godina
odjavljen
offline
Re: FX 6300 matična bez problema sa VRM
...................................... funny facts
13 godina
neaktivan
offline
Re: FX 6300 matična bez problema sa VRM

Ipak mislim da bi mi najpametnije bilo uložiti u novu ploču. Jer i ako budem želio OC ili nešto,ova ploča ne može podržati.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice