FX 8350 nestabilan takt u igricama

poruka: 32
|
čitano: 4.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
FX-8350 nestabilan takt u igricama

Pozdrav svima, imam microstuttering u FIFI 19 jer sam imo sranja nedavno pa sam rušio sustav, bla, bla, bla.

Ugl., ažuriro sam sustav neki dan na 1809, nije radilo kako spada u CS:GO-u i mislio sam da je do tog ažuriranja te sam izvršio čistu instalaciju windowsa 10 1809 verzije i opet isto, vratio sam se na 1803 kako su omogućili to pomoću creation tool-a, no, međutim, opet isto.

Što se tiče CS:GO-a tamo postoji jedan problem i pojavljuje se u konzoli 'DispatchAsyncEvent backlog' te bi on otprilike značio da CPU ne može učitati neke frejmove i zato imam brutalan FPS drop, doslovno se prepolovi dok pucam.

Od tog cjelokupnog sranja, nastalo je novo sranje, sad s FIFA-om 19, kad je izašla radilo je sve savršeno, sve na max, 1920x1080, DX11.


Sad i ovdje imam FPS dropove s npr. 150 na 90.

Malo sam pratio HW Monitor igrajući FIFA-u te sam utvrdio da radni takt procesora oscilira, prije sam imo zakucano 4000MHz i to je to, nema više, sad mi raste postepeno, igrajući FIFA-u takt je narastao na 4124MHz, 6 od 8 kora su bile pri tom taktu.

Znam da postoji opcija u BIOS-u da se takt locka, tj. da ne može ić na više od npr. 4000MHz, al' sam zaboravio kako se zove ta opcije.

Riječ je o GIGABYTE GA 990X GAMING SLI matičnoj ploči.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
Netko?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

Koji cooler imaš?

Koje temperature budu tokom gaminga?

Skini HW Monitor pa pogledaj i postaj tu.

Moja preporuka ti je da uključiš perfomance mod u winsima, procesor u biosu fiksiraš na 4.4GHZ ako imaš bolji cooler i poslije po potrebi isključiš cnq u biosu.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

Resetiraj BIOS na tvornice postavke pa onda probaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
Hyper 212 EVO hladnjak, misliš da bi ga mogao držat na 4.4GHz taktu?
U FIFA-i CPU bude na 52-53 stupnja nakon sat vremena pri 4.0GHz
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 8:33 (playjob).
13 godina
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

Da, pogledaj po internetu koliko napona treba otprilike za taj takt i fiksiraj ga na 4.4GHZ te stavi fiksan napon i uključi LLC.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

Pa dajte ljudi sigurno ima netko tko zna šta trebam stisnut il namjestit u BIOS-u samo da bi imo npr. 4018 MHz najviše, a ne da mi leti s 4018 pa na 4132 pa na 4219...

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 9:44 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
playjob kaže...

Pa dajte ljudi sigurno ima netko tko zna šta trebam stisnut il namjestit u BIOS-u samo da bi imo npr. 4018 MHz najviše, a ne da mi leti s 4018 pa na 4132 pa na 4219...

 Resetiraj bios. Imaš u advanced postavkama negdje za namjestanje takta,stavis deafult ili tako nesto slicno ili ricno namjestis 4000Mhz.

9 godina
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
Kolacic kaže...
playjob kaže...

Pa dajte ljudi sigurno ima netko tko zna šta trebam stisnut il namjestit u BIOS-u samo da bi imo npr. 4018 MHz najviše, a ne da mi leti s 4018 pa na 4132 pa na 4219...

 Resetiraj bios. Imaš u advanced postavkama negdje za namjestanje takta,stavis deafult ili tako nesto slicno ili ricno namjestis 4000Mhz.

 Da, vidio sam da mogu namještat frekvenciju, stavio sam CPU ratio 4000MHz i nije se spuštao ispod 4018MHz, cijelo vrijeme je bio zakucan na istoj frekvenciji, također sam stavio Core Performance Boost 4.0GHz i opet je bio zakucan na 4018MHz - ni gore, ni dolje.

Ajd molim vas da mi pomognete da ne sjebem nešto, koju točno opciju moram namjestit da bih to imao?

Ponavljam, riječ je o GIGABYTE GA 990X GAMING SLI.

14 godina
neaktivan
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

i isključiš opciju TURBO

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
U BIOS-u sam i ne vidim opciju reset BIOS niti išta slično tome, da izvadim onu bateriju?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

F7 i onda f10

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
Se7en kaže...

i isključiš opciju TURBO

 Davno sam imao baš takvu opciju, al ovdje je ne vidim.

Kolacic kaže...

F7 i onda f10

 Jesam, i opet je isto koliko vidim.

Prije 5 dana je sve radilo savršeno, sad je strašno nestabilno.

9 godina
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

ihush 

Jel ti znaš slučajno kako da to riješim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

Bome, otkad ti je ploca dosla na trziste, nije dobila noviji BIOS:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-990X-Gaming-SLI-rev-10#support-dl-bios

 

Moguce da BIOS zeza, a bez novog ROM-a ne mozes nista.

 

Skini si Manual u PDF-u, imas opcije koje trazis na 21. stranici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
Čitatelj kaže...

Bome, otkad ti je ploca dosla na trziste, nije dobila noviji BIOS:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-990X-Gaming-SLI-rev-10#support-dl-bios

 

Moguce da BIOS zeza, a bez novog ROM-a ne mozes nista.

 

Skini si Manual u PDF-u, imas opcije koje trazis na 21. stranici.

 Pa baš to, ni za zvuk nemam novije drivere, skinuo sam najnovije Realtekove i mogu ti reć da nisam imo zvuk dok nisam instaliro ove navedene na gigabyte-ovoj stranici.
Gledao sam to u priručniku i probao sam se zabavljat s tim, no, ne ide meni to očito.
Tako da bih radije pročito savjete iskusnih, da ne zbrljam nešto.

Bio sam ja instaliro neku noviju verziju F1 BIOS-a, ne znam ni sam kako sam to uspio nać i radi normalno.

Edit: sjebo sam se, piše da imam verziju od 28. siječnja 2016., a na gigabyteovoj stranici piše 2016/02/01. 
Da flasham bios?

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 10:41 (playjob).
7 godina
protjeran
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

Probaj ovo:

Core Performance Boost: DISABLED
Cool & Quiet: DISABLED
C1E Support: DISABLED
Core C6 State: DISABLED
HPC Mode: ENABLED

 

I slijedeci put kad kupujes konfiguraciju, ne gledaj da kupujes uvjek najnovije, nego nesto sto je duze na trzistu i sto nema vise djecje bolesti.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

Datum nije toliko bitan - nekad je drugaciji datum objave a drugaciji datum uploada na Web.

 

Ako imas F1, onda imas jedini sluzbeni i aktualni.

Prirucnik je radnjen po Alfa BIOS-u F1a - ako imas njega, onda trebas nadograditi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
Čitatelj kaže...

Probaj ovo:

Core Performance Boost: DISABLED
Cool & Quiet: DISABLED
C1E Support: DISABLED
Core C6 State: DISABLED
HPC Mode: ENABLED

 

I slijedeci put kad kupujes konfiguraciju, ne gledaj da kupujes uvjek najnovije, nego nesto sto je duze na trzistu i sto nema vise djecje bolesti.

 

 Iduća konfiguracija bi mogla doć vrlo uskoro za slučaj da mi ova ne radi više kako spada, ponavljam, prije 5-6 dana je radilo sve cakum-pakum, sad ne mogu više ništa igrat.
I dalje ostajem kod AMD-a, al' s nekim ryzenom, tipa ryzen 5 2700x.

9 godina
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
Čitatelj kaže...

Datum nije toliko bitan - nekad je drugaciji datum objave a drugaciji datum uploada na Web.

 

Ako imas F1, onda imas jedini sluzbeni i aktualni.

Prirucnik je radnjen po Alfa BIOS-u F1a - ako imas njega, onda trebas nadograditi.

 Piše mi F1, dakle ništa od flashanja?

7 godina
protjeran
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

Ne vidim potrebi "nadograditi" sa F1 na F1.

Cak bi ti i kod flasha trebalo pitati "zelis si isti zamjeniti istim".

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
Čitatelj kaže...

Ne vidim potrebi "nadograditi" sa F1 na F1.

Cak bi ti i kod flasha trebalo pitati "zelis si isti zamjeniti istim".

 Nema problema, idem probat ovo što si mi predložio s biosom pa javim.

9 godina
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

Ne pada ispod 3990MHz, a maksimalna i dalje raste, ne znam kako sam prije tu maksimalnu ograničio na 4018MHz........

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

Sad ti je namjesteno da je stalno na 4GHz odnosno 200x 20 = 4000.

S tim da ti na toj ploci izgleda sabirnica malo odskace, jer 199.5x 20 = 3990, i 200.9x 20 = 4018.

 

Nije sto posto stabilno, al to ti je normalno za te sabirnice. Ako je sad u igrama stalno na 4Ghz, onda vise nemas frke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
Čitatelj kaže...

Sad ti je namjesteno da je stalno na 4GHz odnosno 200x 20 = 4000.

S tim da ti na toj ploci izgleda sabirnica malo odskace, jer 199.5x 20 = 3990, i 200.9x 20 = 4018.

 

Nije sto posto stabilno, al to ti je normalno za te sabirnice. Ako je sad u igrama stalno na 4Ghz, onda vise nemas frke.

 Al', jel zdravo za procesor da mu je minimalna frekvencija 4.0GHz odnosno da je zakucana na istu, a ne da oscilira?

7 godina
protjeran
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

Pa proizveden je da radi na tom taktu. Zasto bi mu smetalo?

 

To sto ti ploca oscilira sa sabirnicom FSB-a na 202, to ti procesor ne moze vise ispraviti.

Al bar ti mnozitelj vise ne skace, jer "Boost" je tvornicki do 4.2, ali tad ti smanji druge jezgre.

 

Ovako su ti sve na 4Ghz i nema padanja u igrama. Testiraj malo kako se ponasa, nebi vise trebao

gubiti performanse u igrama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
Čitatelj kaže...

Pa proizveden je da radi na tom taktu. Zasto bi mu smetalo?

 

To sto ti ploca oscilira sa sabirnicom FSB-a na 202, to ti procesor ne moze vise ispraviti.

Al bar ti mnozitelj vise ne skace, jer "Boost" je tvornicki do 4.2, ali tad ti smanji druge jezgre.

 

Ovako su ti sve na 4Ghz i nema padanja u igrama. Testiraj malo kako se ponasa, nebi vise trebao

gubiti performanse u igrama.

 Okej onda.
I još jedno pitanje, koji je dobar program da pratim performanse dok igram neku igricu? 
Riva Tuner?

Vidio sam hrpu videa na youtube-u da imaju u gornjem lijevom kutu podatke o korištenju GPU-a, CPU-a, RAM-a, itd.

15 godina
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
playjob kaže...

ihush 

Jel ti znaš slučajno kako da to riješim?

 -ne, tj nikad ne popravljam na ćoravo (dok se ne zna ni što je problem-uzrok.. tek tad može postojati neki fix). .. a koliko vidim, luta se, bios i sl.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: FX 8350 nestabilan takt u igricama
ihush kaže...
playjob kaže...

ihush 

Jel ti znaš slučajno kako da to riješim?

 -ne, tj nikad ne popravljam na ćoravo (dok se ne zna ni što je problem-uzrok.. tek tad može postojati neki fix). .. a koliko vidim, luta se, bios i sl.

 

 Ćoravo...
Opis bolesti: pad FPS-a, prije pet do šest dana je radilo normalno, sad imam microstuttering u nogometnoj simulaciji poznatoj pod akronimom ,,FIFA", verzija 19.
Tijek bolesti: bilo je sve OK do Windows 10 Uptodate-a verzije 1809, tad počinjem imat probleme, izvršavam čistu instalaciju Windowsa 10 verzije 1809 na postojeću nadogradnju 1809 te niti na taj način ne uspijevam postići performanse prije nadogradnje na 1809(noć prije - (p)er(f)ekcija), budući da je Microsoft onemogućio ažuriranja te je pomoću Media Creation Toola moguće izvršiti samo ,,frišku" instalaciju Windowsa 10 verzije 1803, odlučujem se na taj pohod, jerbo - noć ranije na 1803 je sve radilo savršeno.
Utvrdio sam da mi frekvencija procesora oscilira, imaš dvije slike u ovoj temi, te da možda zbog toga dolazi do mikro stuteringa, ništa nije mijenjano u BIOS-u u vremenskom razdoblju od skoro pa 2 godine pa sve do danas ili pak jučer, a problem stoji već skoro pa tjedan dana.

Ne znam gdje bih mogao naredit maksimalnu frekvenciju, odnosno zakucat je da stoji, ko kad uzmeš ekser pa ga zakucaš u drvo i na njega nakačiš što ti treba, a da to nije u BIOS-u? Power management - probao, nema te mogućnosti.

Poanta: osciliraju mi MHz - želim imat maksimalnu vrijednost u iznosu od 4018MHz u stupcima Max u sekciji AMD FX-8350 u programu HW Monitor.

Ako znaš, molio bih te za pomoć, ako ne znaš reci ne znam i stvar je riješena, mislim da sam dobro opisao problem.

 

Uređivanje: Ako je potrebno još informacija, samo napiši.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 11:45 (playjob).
9 godina
neaktivan
offline
FX 8350 nestabilan takt u igricama

Ja mislim da ti mislis na nesto sto je nemoguce.

Proc ako radi na max taktu cijelo vrijeme dok mu ne treba mislim da tu dolazi do problema.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice