Gigabyte BIOS

poruka: 15
|
čitano: 5.045
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Gigabyte BIOS

Moja ploča je Gigabyte GA-M56S-S3, BIOS verzija  F1.

Skinio sam verziju   F4e.

Kak da ga instaliram?


AMD Athlon X2 4200+ 2.5, 2 GB DDR2, nVIDIA GeForce 7300 GS 512MB, Hitachi 320GB 16MB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte BIOS

Pročitaj uputstva iz knjižice od matične ploče, ako nisi siguran bolje ti ga je flashat iz Windowsa pomoću aplikacije @Bios koju si dobia na CD-u s pločom  !


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte BIOS
Hacker002 kaže...

Moja ploča je Gigabyte GA-M56S-S3, BIOS verzija  F1.

Skinio sam verziju    F4e.

Kak da ga instaliram?


  neznaš kak flashat bios al beta verziju koristit.
Uzmi  stabilnu  verziju 

Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
offline
RE: Gigabyte BIOS

Imam i ja tu plocu i ne treba mu taj bios osim ak ne misli ugraditi 3-jezgrenog ili 4-jezrenog phenoma ili terabajtni disk od specificnog proizvodaca!


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, Kingmax 4x1Gb DDR2 800, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr.
16 godina
offline
Gigabyte BIOS

najbolje @Bios jednostavno i sigurno, nemoraš se bojati dačeš pogrješiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gigabyte BIOS

Prije tri dana sam na svoju maticnu GA-M56S-S3 stavio BIOS koji spominjes. To sam napravio putem Q-FLASHA, tako da sam na disketu napravio extract novog BIOS-a.

Zatim  sam  restartao  racunalo  i  pri  pokretanju  racunala  pritisnuo  END  (to  je  umjesto  npr  DEL  za  BIOS).  Nakon  toga  mi  se  otvorio  Q-FLASH  utility  s  dvije  opcije.  Jedna  je

backup  starog  BIOS-a,  a  druga  je  upgrade  BIOS.  Moja  preporuka  je  da  napravis  backup  BIOS-a  prije  instalacije  novog  za  slucaj  da  nesto  pođe  po  zlu.  Backup  radis  takoder

na  disketu  (praznu).  Nakon  sto  si  napravio  backup,  ubaci  disketu  s  novim  BIOS-om  i  idi  na  opciju  upgrade  BIOS...  Stari  bi  ti  se  trebao  izbrisati,  a  novi  ucitati.  Kad  dobijes  poruku

copy  BIOS  completed  izadi  iz  programa  i  pokreni  BIOS.  U  BIOS-u  otiđi  na  opciju  load  optimized  defaults  i  to  je  to...

 

Umjesto diskete u postupku mozes koristiti USB stick ali o tome nemam iskustva. U praksi bi trebalo biti isto.

 

Upozorenje!

1. BIOS  postavke  koje  si/ako  si  prije  uređivao  morat  ces  ponovo  urediti.  To  imaj  na  umu  zbog  uređaja.

2. Ovaj novi BIOS ti se dosta razlikuje od staroga.

3.  BIOS  u  pravilu  bolje  ne  dirati  ako  je  sve  u  redu  ili  ne  mjenjas  uređaj  za  koji  je  novi  BIOS  potreban.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2008 7:54 (igy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gigabyte BIOS

 

             igy says:

 

                           "3.  BIOS  u  pravilu  bolje  ne  dirati  ako  je  sve  u  redu  ili  ne  mjenjas  uređaj  za  koji  je  novi  BIOS  potreban. " 

 

Upravo sam mu to i ja nekoliko poruka prije rekao, tocnije taj bios donosi podrsku za 3-jezgrene i  4-jezgrene Phenome i rijeasava problem oko prepoznavanja nekih terabajtnih hard diskova!

Tak da mu treba al misli kuptiti nekaj od toga!


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, Kingmax 4x1Gb DDR2 800, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr.
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte BIOS

Cim pitas nekoga kako se instalira znaci da ti to neznas.Zasto se upustat u nesto sto neznas.Prvo na internetu nadji kakav tutorial pa prouci i tek onda to radi....


Extreme_Tech
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gigabyte BIOS

Sada nekužim zašto gnjavite autora ovog posta...

Njega zanima kak da stavi novi bios, i koliko je meni poznato forumi služe za ovakve stvari da se nauče neke stvari koje neznamo...

Znam da ima na netu i sve to, no lijepo je kad ti netko ovako objašnjava ajmo reči iz prve ruke :)

Pomogao bih ti rado no imam Asus-ovu matičnu i meni je sasvim dosta skinuti BIOS staviti na stick te ga učitati u BIOS-u i pritisnuti enter, sve ostalo je automatski...

I to mi je super, a ne kada sam prije imao ASrock-ovu matičnu s VIA čipsetom KT266 ili tako nešto pa sam se dobrih 3h informirao preko neta da skužim kako staviti novi

bios pomoću diskete. No da sam se prijavio na neki forum to bi trajalo puno manje. A i sada kad nekoga bude zanimalo stavljanje novog BIOS-a na tu matičnu upisati će u

google te će pronaći ovu temu i skužiti kako se stavlja novi BIOS.

 

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB DDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2008 18:47 (Branimir2412).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte BIOS

Pa u biti prvo pitanje bi moralo bit, ako covjek uopce ima disketar??

 

Jer ja osobno nisam disketu vidio vec preko 3 godine, pa je moguce da ni on nema...

A sa USB stickovima je gnjavaza.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gigabyte BIOS
Pozdrav ekipa, imam problem s gigabyte z68ma-d2h-b3 biosom, bio je neki tvornički BIOS i u Windows 7 preko @BIOS sam nadogradio na F10 BIOS sa službene stranice. Prošlo je sve okej, ponudio mi je restart i nakon tog imam BIOS boot loop. Znaci radi 4 sec i ugasi se. Probao sam pokrenuti backup bios Ali mi ne ide, jel' se netko susreo s tim problemom?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gigabyte BIOS

Nadam se da sve radiš kako treba. Probaj neku stariju verziju ispod F10...

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2017 0:35 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gigabyte BIOS
Sada imam boot loop problem I ne mogu ništa....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gigabyte BIOS

Mislim da će ti trebati floppy disk i ispravna disketa. Nabavi ga negdje, kopiraj fajlove na nju i bootaj u floppy. Disketa MORA biti ispravna. Slijedi upute i pazi što radiš, da ti ploča ne završi u reciklažu...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Gigabyte BIOS

Rijesio sam problem, stavio sam ram 1333 i proradilo, rucno podesio moj ram 1866 da bude na 1333 i sad radi bez problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice