Gigabyte EX58-UD5/Extreme BIOS layout

poruka: 8
|
čitano: 3.898
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte EX58-UD5/Extreme BIOS layout

Pojavio se beta F13h bios koji će uskoro biti official F13 release za Gigabyte EX58-UD5 i Extreme matične i s njim dolazi novi BIOS layout... Kako izgleda se može pogledati ovdje

 

Osim što je pregledniji u odnosu na prethodnike stiže i sa poboljšanim LLC (load line calibration) pa se očekuje manji vdroop u loadu i poboljšan je i dvid (dynamic vcore) koji u idleu sa power saving opcijama spušta napon zajedno sa množiteljem

 

Sigurno će uskoro i drugi jeftiniji modeli iz EX58 serije dobiti novi update

clock2much
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte EX58-UD5/Extreme BIOS layout
Neznam kako je na ovoj x58-UD5, al na mojoj p55-UD5 Load line calibration radi perfektno. U loadu nema Vdropa(CPU-Z kaže istu voltazu kao i BIOS), dok u idile načinu Vdrop je za nekih 0,2v.
I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte EX58-UD5/Extreme BIOS layout

To su i pokupili sa P55-UD* serije gdje je to sve već implementirano, i novi layout, i bolji LLC i dynamic vcore...

 

Meni bi mogao LLC dati još malo lufta za 24/7 oc

clock2much
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Gigabyte EX58-UD5/Extreme BIOS layout

pa to nema niti trunke slicnosti sa mojim BIOS-om ( makar ja sam jos na F4 BIOS-u )

 

izgleda dobro, cini se da je doslo vrijeme za promjenu na F13

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte EX58-UD5/Extreme BIOS layout
zaki kaže...

pa to nema niti trunke slicnosti sa mojim BIOS-om ( makar ja sam jos na F4 BIOS-u )

 

izgleda dobro, cini se da je doslo vrijeme za promjenu na F13

od kad sam zadnji put radio na gigabyte plocama u  BIOSU, vide se pomaci na bolje, ali pari mi sve jos nekako zamrseno, previse menia, iskomplicirano, za razliku od ovog Asus-ovog, gdje i najvece nubare kao Ja mogu clockat bez problema, bez trazenja jer je sve na jednom mjestu.Smijeh

 

inace sve 5, ali mogli su to i malo jednostavnije (nekazem da sad nije jednostavno, ali moze i bolje) upakirat i za manje iskusne korisnike koji kad to vide daju petama vjetra.

Google is your friend
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte EX58-UD5/Extreme BIOS layout

Vjerojatno je stvar navike, meni je sasvim ok posloženo ali ja sam se navikao na Gigu... Mene živcira to što i dalje furaju CTRL + F1 da bi otključao skriveni menu a kad to napraviš jedina opcija skrivena je Spread Spectrum - Enable - Disable :(( Kao da to nisu mogli stavit u normalni menu i zaboravit više na taj skriveni menu

clock2much
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Gigabyte EX58-UD5/Extreme BIOS layout

Vidio sam danas da su stavili beta bios na službene stranice , ja ga koristim cca 3 tjedna i nema greške, sve pet, ako ga netko želi isprobati...

 

 

clock2much
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Gigabyte EX58-UD5/Extreme BIOS layout

Izgleda bolje nego prije.

 

No i dalje preferiram AMI BIOS u TAB-ovima, te kad Asus odradi AWARD-a u TAB-ovima...

 

Lakše se snađem u svemu tome, fotografsko pamćenje i sve na jednom mjestu...

 

CTRL+F1 je naporan, ali da ga nema, BIOS bi im bio za qurac. Osobito u pločama srednjeg ranga gdje sakriju

i FSB i napone i ostali shit...

 

Anyway, AMI + TAB-ovi = Win...

 

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice