Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?

poruka: 28
|
čitano: 8.004
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?

Pozdrav svima.

Evo zanima me kao sto i tema kaze, hoce li moj procesor Phenom II X4 965 Black Edition 3.4 Ghz (nije overclockan, planiram kupiti aftermarket cooler Hyper EVO 212), da skratim...

Hoce li moj procesor bottleneckati s novom grafickom kojom planiram kupiti R9 270X XFX Edition 2GB.

Unaprijed, HVALA!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottlen

Biti ce naknap, ako ga budes clockao biti ce ok.

Ja ga imam isto na stocku sa 7850 (260x) i drzi zakucanu grafiku fino na 99%, ne vidim zasto tu 270x sa malo clockanja nebi isto drzao.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottlen
ReWqY kaže...

Pozdrav svima.

Evo zanima me kao sto i tema kaze, hoce li moj procesor Phenom II X4 965 Black Edition 3.4 Ghz (nije overclockan, planiram kupiti aftermarket cooler Hyper EVO 212), da skratim...

Hoce li moj procesor bottleneckati s novom grafickom kojom planiram kupiti R9 270X XFX Edition 2GB.

Unaprijed, HVALA!

Bit če bottlenecka ali ne osjetnog da če ugrožavati perfomanse,stoga slobodno ti preporučam pošto kupuješ i navedeni hladnjakda da OC tog phenoma na cca:3.8,4.0ghz,tada nebi trebalo biti problema s bootlenecka u večini situacija.lp

AMD Phenom II X2 555 BE@4.2GHz,MSI 990FXA GD80 v2.2
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2014 9:25 (3n3m1).
12 godina
neaktivan
offline
Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?

Hvala na ova dva odgovora.

Naravno ako netko ima nesto za dodati, SLOBODNO, sto vise informacija, prijecu zakljuciti neke stvari

LP. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottlen
sfc_PsychQ kaže...

Biti ce naknap, ako ga budes clockao biti ce ok.

Ja ga imam isto na stocku sa 7850 (260x) i drzi zakucanu grafiku fino na 99%, ne vidim zasto tu 270x sa malo clockanja nebi isto drzao.

260X je ekvivalent po snazi 7850? 

 

Kojim starijim karticama su onda ekvivalenti 270X, 280 i 280X?

 

Našao...

KLIK

For example, as you will see on the next page, the AMD R9 280X equals that of the Radeon HD 7970 GHz Edition. The AMD R9 270X equals that of the Radeon HD 7870 GHz Edition. That leaves out the Radeon HD 7950 in the middle. What AMD could do, in the future (right now not announced), is release a R9 280 (without the "X") which equals the Radeon HD 7950. In this comparison, a R9 270 (without the "X") would then be the equal to Radeon HD 7850.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2014 12:27 (boxer).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottlen
ReWqY kaže...

Hvala na ova dva odgovora.

Naravno ako netko ima nesto za dodati, SLOBODNO, sto vise informacija, prijecu zakljuciti neke stvari

LP. 

naravno da bi s nekim barem i5 to bilo puno bolje no evo vidis i nije tako strasna razlika, no trebat ce poprilican oc da potjera 270x!

http://www.techspot.com/review/642-crysis-3-performance/page6.html

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2014 12:24 (Stjepanj).
14 godina
offline
Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?

Suma svega je da ce overclockom 270x raditi na tebi je da vidis jesi spreman podici phenoma kako bi to sve gurao. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2014 13:26 (sfc_PsychQ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottlen

 Overclockani Phenom će bit ok s takvom grafom mada neće u nekim modernim naslovima izvlačiti sve iz grafe ali to nije tolika drama.

12 godina
neaktivan
offline
Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?

Hvala jos jednom svima na odgovorima.

Evo prije sat vremena sam pricao s nekim od forumasa s Tom's Hardware-a. Pitao sam ih o bottlenecku mojeg procesora i graficke koje planiram uzeti.

Rekli su mi da to sve ovisi o igri, rezoluciji i refresh rate-u monitora. Dodao sam odmah na njihov odgovor to, da ja ne planiram igrati na OVERKILL grafici u igri. (Anti-Aliasing i jos neke sitnice)

Kad sam im to rekao totalno su dali drugaciji odgovor na moj upit za bottleneck. Problem nece biti ako igram na high ili pokoja opcija u igri da je ugasena.

Jos jednom, sve ovisi o igri, neke igre koriste CPU, a neke pak GPU.

Sto bih ja sad zakljucio da tu nece biti neki veliki bottleneck, te jako malena razlika u FPS-u.

Nabaviti cu svakako Hyper EVO 212 i OC procesor na 3.8 Ghz, mislim da cu s time biti na konju :)

Ako imate sto za dodati, SLOBODNO.

LP. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottlen
ReWqY kaže...

Hvala jos jednom svima na odgovorima.

Evo prije sat vremena sam pricao s nekim od forumasa s Tom's Hardware-a. Pitao sam ih o bottlenecku mojeg procesora i graficke koje planiram uzeti.

Rekli su mi da to sve ovisi o igri, rezoluciji i refresh rate-u monitora. Dodao sam odmah na njihov odgovor to, da ja ne planiram igrati na OVERKILL grafici u igri. (Anti-Aliasing i jos neke sitnice)

Kad sam im to rekao totalno su dali drugaciji odgovor na moj upit za bottleneck. Problem nece biti ako igram na high ili pokoja opcija u igri da je ugasena.

Jos jednom, sve ovisi o igri, neke igre koriste CPU, a neke pak GPU.

Sto bih ja sad zakljucio da tu nece biti neki veliki bottleneck, te jako malena razlika u FPS-u.

Nabaviti cu svakako Hyper EVO 212 i OC procesor na 3.8 Ghz, mislim da cu s time biti na konju :)

Ako imate sto za dodati, SLOBODNO.

LP. 

Slobodno nafrljaj u igrama detalje na max jer tada grafičku maksimalno iskorištava.

@4.4GHz,MSI 990FXA GD80 v2.2AMD Phenom II X2 555 BE
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottlen

Ah, naravno da cu napucati, samo da probam, ne umirem za "OVERKILL" grafiku :) vise ja volim si malo smanjiti grafiku i uzivati nis vise :)

9 godina
protjeran
offline
Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?

To je slab procesor i kak su ti već rekli ovisi o IGRI. Neke žderu CPU da boli glava, a neke baš i ne.

 

Grafa je u svakom slučaju puno jača od procesora i tvoja nova R270x će uredno poživiti zamjenu procesora nečim znatno jačim. 

Ako možeš procesor overklokiraj, kako su ti i predložili. Sigurno može raditi na bar 3,8Ghz bez puno zezancije

 

Probaj dignuti NB takt na bar 2,4 do 2,6 dizanjem FSBa Memorija će se time također ubrzati pa ju drži na taktovima koje podnosi promjenom djelitelja memorije. Mozda ces morati dignuti i NB napon ako to ploča dopušta i takt oko 3.8Ghz. CPU Mora raditi na bar 3.8Ghz. NB ovisi o ploči da li ti dopušta poštimavanje napona i djelitelja kako bi najbolje pasalo.

 

Ja svoga držim na 4,1Ghz NB 2,6Ghz i gura nekak jer mu to daje čistih 20% više performansi uz 100% stabilnost, vrlo je bilsko performansama FX8320 ovako uštiman. Iako, Phenom II je u današnje vrijeme prilično spor procesor.  U prosjeku Intel 4771 je bar duplo brži od Phenoma II 965 dok im je radni takt vrlo vrlo sličan, 3,5 vs 3,4Ghz.

 
1 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottlen
Stjepanj kaže...

naravno da bi s nekim barem i5 to bilo puno bolje no evo vidis i nije tako strasna razlika, no trebat ce poprilican oc da potjera 270x!

http://www.techspot.com/review/642-crysis-3-performance/page6.html

lp

pogledaj gdje se nalazi i7 920 i reci da nije mocan cpu i dan danas ;)

bf3/4 su lose igre za bench to svi znaju  {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?
Moćan je to CPU al vrime ga sustiže i polako al sigurno gazi.
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?

ja znam da ja sa 7850 i sa tim cpu-om igram sve sta postoji na ultra u fullhd-u u 30 konstantnih fpsa, doduse jedino je aa ugasen ali s obzirom koliko je to star cpu dobro se drzi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?

Meni je R9 280 (HD 7950) iskorištena do 100% na 1200 core / 1575 mem sa Phenomom II X4 na 3.7 GHz.

http://www.naturalselection2.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?

Pa, Phenom II x4 će itekako kočiti jednu R7 270X u naslovima koji koriste Frostbite 2.5/3/3.5 (ili koji već engine koriste BF3, BF4 i Hardline), a što niži detalji to će bottleneck biti veći. Na većim grafičkim detaljima taj procesor može gurati tu grafu, ali na nižima baš i ne (barem ne dobro). Zapravo je vrlo jednostavno - procesor može gurati odeđeni framerate i promjena mnogih detalja ne utječe na tu brojku (jer su uglavnom više gpu bound nego cpu bound) dok grafička na nižim detaljima može puno veću brojku.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?

Bit ce bottlenecka pogotovo u igrama tipa AC ili Watchdogs u kojima je barem meni iskoristivost GPUa bila oko 60tak %.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?

istina je da watch dogs realno nije nesto optimiziran i da ide losije od crysisa 3 :), jedina igra koja se vuce ko krepana macka

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?

Za one koji misle kako Phenom II 965 možda i nije spor procesor evo garfikon svih relevantnih procesora i testom u igri koja je zahtjevna.

 

WachDogs i dve grafe R290x i 780GTX

 

Napisao sam da ovisi o IGRI. Još neko vrijeme možemo se šlepati sa Phenomom II, ali ne dugo.

 

Slike su preuzete sa http://pclab.pl/ 

 

Teško je naći lab koji je voljan uključiti stari hardver u testiranje, jer u tome nema para, no ovi jesu i hvala im na tome.

 

 

Dodane slike - štanga, Forum neke divlje komprimira pa sam zbrisal.

 

Link na testove CPU sa navedenim grafama.

 

http://pclab.pl/art57916-12.html

 

http://pclab.pl/art57916-13.html

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 2:24 (mamiheli).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottleneck?

Može li direktan link na stranicu gdje se vide te slike testiranja?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottlen

Pozdrav, kolega uzima novu graficku rx 580..Koliki ce biti bottleneck sa Phenom 965 kojeg drzi na 4.0?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottlen

veliki

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottlen
galinjo24 kaže...

Pozdrav, kolega uzima novu graficku rx 580..Koliki ce biti bottleneck sa Phenom 965 kojeg drzi na 4.0?

 Veliki.

13 godina
offline
Re: Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottlen
Posto ima maticnu na koju moze fx, jel bi bilo pomaka sa 8350?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoce li Phenom II X4 965 Black Edition bottlen
galinjo24 kaže...
Posto ima maticnu na koju moze fx, jel bi bilo pomaka sa 8350?

 Naravno. I onda ce biti ali nema problema bolje uzeti jacu grafu pa polako dalje nadogradivat. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice