I7 2600k vs i3 2105

poruka: 5
|
čitano: 843
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
I7 2600k vs i3 2105

Brzo pitanje zajednici ...

 

Imam media centar baziran na i3 2105 i posto ta kutijica manje vise radi 16-17h dnevno (crtici djeci, streaming Hr televizije, filmovi) kontam da mi ne bi bio problem staviti ju da radi 24/7 i vrti kakvu virtualku na sebi (sophos utm firewall, win2012, ubuntu s zabbixom ili nagiosom).

Takodjer u posjedu imam i72600k procesor koji sam namjenio jednom stroju za prodaju. Taj stroj moze komotno otici tamo gdje je planirano i s i3 umjesto i7 tako da mogu zamjeniti procesor u mom media centru. Pitanje je - da li sam ista time dobio?

Virtualizacijske specifikacije su im iste, i7 trosi neznatno vise struje (u idle isto a u full loadu i3 90W a i7 143W - s time da je daleko teze natjerati i7 u full load nego i3 tako da izadje na isto?).

Grafika je nesto brza na i7, ali i ova s i3 zadovoljava apsolutno sve moje potrebe. Jos jedan plus na stranu i7-ice je turbo boost tehnologija koju moj i3 nema ...

 

Dakle sto uciniti? Ubaciti i7 ili ostaviti i3?

battlelog: b4stardo_CRO
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
I7 2600k vs i3 2105

pa sam velis da ti  "i3 zadovoljava apsolutno sve tvoje potrebe", no i bez toga stvarno nevidim svrhu trpanja i7-ice u tako nesto...{#} osim ak su tom&jerry nakon 20godina postali jako zahtjevni{#} a ako te hebe potrosnja ugasi HT na i3;)!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2014 1:49 (Stjepanj).
Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: I7 2600k vs i3 2105
Bastardo kaže...

Brzo pitanje zajednici ...

 

Imam media centar baziran na i3 2105 i posto ta kutijica manje vise radi 16-17h dnevno (crtici djeci, streaming Hr televizije, filmovi) kontam da mi ne bi bio problem staviti ju da radi 24/7 i vrti kakvu virtualku na sebi (sophos utm firewall, win2012, ubuntu s zabbixom ili nagiosom).

Takodjer u posjedu imam i72600k procesor koji sam namjenio jednom stroju za prodaju. Taj stroj moze komotno otici tamo gdje je planirano i s i3 umjesto i7 tako da mogu zamjeniti procesor u mom media centru. Pitanje je - da li sam ista time dobio?

Virtualizacijske specifikacije su im iste, i7 trosi neznatno vise struje (u idle isto a u full loadu i3 90W a i7 143W - s time da je daleko teze natjerati i7 u full load nego i3 tako da izadje na isto?).

Grafika je nesto brza na i7, ali i ova s i3 zadovoljava apsolutno sve moje potrebe. Jos jedan plus na stranu i7-ice je turbo boost tehnologija koju moj i3 nema ...

 

Dakle sto uciniti? Ubaciti i7 ili ostaviti i3?

Virt. specifikacije da, ali mogućnosti vrlo vjerovatno ne. Nije isto uposliti proc sa 2 fizičke jezgre da s jednom vrti nonstop virtualku, i proc sa 4 fizičke jezgre da obavlja istu funkciju. Nisam se puno petljao s virtualkama, al ono malo što jesam, razlika mi je bila preočita kad bi je vrtio na lapu sa c2d procom, na kompu sa c2q, i kasnije na i7.

Za sve ostalo, tj dječje potrebe, taj i3 je i više nego dovoljan, no to znaš i sam :)

11 godina
neaktivan
offline
I7 2600k vs i3 2105
Da, i3 zadovoljava sve trenutne potrebe prikazivanja multimedie, a za koji dan ce masina vrtiti multimediu +24/7 3-4 virtualke kao sto je navedeno. I3 je dual core a s i7 mogu staviti po jednu od te 3 virtualke po jezgri i jos imati jednu dediciranu za multimedijske sadrzaje ... i to je u principu bilo pitanje ... ima li smisla takvo sto raditi?
battlelog: b4stardo_CRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
I7 2600k vs i3 2105

Za 3 ili 4 VM najveća kočnica je I/O HDD-a. Preporučujem ti kakav program za RAM cache. Ako već imaš i7 bolje ga ostavi sebi i dodjeli 2 jezgre po VM za ugodan rad bez trganja živaca.

Moj PC  
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice