i7 8th gen (coffee lake)

poruka: 10
|
čitano: 3.141
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
i7 8th gen (cannon lake)

Intel je najavio osmu generaciju procesora. i7ice bi navodno trebale biti 6c/12t, i5ice 6c/6t i 4c/4t a za i3 nisam siguran. Single core perfomanse će biti 30% bolje a za socket nisam siguran, neki govore da će biti isti socket (lga1151) a neki da će biti lga 1152.

 

Pošto sam ja amd fanboy  pomalo sam uplašen.

 

Ako nešto čujete javite vamo onda

hh
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
i7 8th gen (cannon lake)

http://www.tomshardware.co.uk/intel-eighth-generation-core-i7-coffee-lake,news-55779.html

 

Testirani su procesori za laptope. Malo mi je 30% sa duplo više jezgri.

 

A vjerojatno će biti 6 core za desktop, tako da će svakako biti brže.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: i7 8th gen (cannon lake)
win10pro kaže...

http://www.tomshardware.co.uk/intel-eighth-generation-core-i7-coffee-lake,news-55779.html

 

Testirani su procesori za laptope. Malo mi je 30% sa duplo više jezgri.

 

A vjerojatno će biti 6 core za desktop, tako da će svakako biti brže.

 

 

To da, ali mene zanima jel taj napredak od 30% u single ili multi core performansama,  jer ako je u single core perfomansama onda je intel za vratom amdu u multi core perfomansama

hh
15 godina
neaktivan
offline
i7 8th gen (cannon lake)

Kako je TDP tako malen samo 15W  a frekvenzija je 4.0 GHz.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 22:19 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: i7 8th gen (cannon lake)
zeroname kaže...

Kako je TDP tako malen samo 15W  a frekvenzija je 4.0 GHz.

 

E neznan hahaha

 

Bog će samo znati kolko će koštati cpui za kompove a kažu da će tdp biti isti i za kompove i onda još jezgre pa 30% bolje single core performanse... auu

hh
8 godina
offline
i7 8th gen (cannon lake)

 

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6800K-vs-Intel-Core-i7-6700K/3607vs3502 ako skok bude ovakav sa 4c na 6c onda se nema amd šta bojat

hh
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
i7 8th gen (cannon lake)

Sada je intel izbacio koji ce procesori bit, znaci i7 6c/12t 8700k i 8700, cijela i5 linija će biti 6c/6t a i3ice 4c/4t a ponovno će biti jedan koji ce se moci ocati a to je i3 8350k

 

 

 

I pogriješio san kada san otvara temu, 8 generacija ce biti coffee lake a cannon lake će najvjerojatnije biti refresh coffee lakea

hh
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
i7 8th gen (cannon lake)

Ja sam negdije procitao da ce ili i3 ili i5 imati 4 jezgre 8 treda bivsi i7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: i7 8th gen (cannon lake)
Iwan7SeVeN kaže...

Ja sam negdije procitao da ce ili i3 ili i5 imati 4 jezgre 8 treda bivsi i7.

 

mislilo se da ce i3 biti 4c/8t al nece, biti ce samo 4 jezgre bez hta, ht ce imat samo i7 a i i7 i i5 ce imat 6 jezgri

hh
8 godina
offline
i7 8th gen (cannon lake)

I zaboravih napomenit ako i3 bude ima 4 jezgre a hoće to bi najvjerojatnije značilo i da će pentiumi isto imat 4 jezgre, znači biti će malo manje klokani te zaključani al i dalje će biti super :D

A možda i ostave te pentiume 2c/4t da ne narušavaju prodaju i3ica :D vidit ćemo šta će bit al ako pentiumi budu imali 4 jezgre to će bit za budget gamere pun pogodak. A i nemora značit da će tako bit jer su prošli pentiumi imali 2 jezgre bez HT-a al i dalje iste jezgre kao i ostali intel procesori. Ali svedno ćemo vidit poboljšanje jer su rekli da će single core perfomanse bit za 15% veće

hh
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice