Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 540.273
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Ak sa plocom ne meresh radit oc ond je svejedno koju plocu imas, skoro pa sve b85 ploce su iste 99%, a to sto ih uljepsaju to ti je sve marketing.
10 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 klub
Strm kaže...

Pošto več ima dosta klubova pa smatram da je potrebno i Intel Core i5 klub. Nemam ga ja, ali ga ima moj frend ima s GTX660 i intel i5 3570K s H80i i još ga nije clockao zbog šrot matične. Ja ga iduce ijeto planiram kupiti..Koji su vasi overclock rezultati i koje i5-ice točno imate?

Nije mi jasno zasto si ti (bez uvrede) otvorio ovu temu (club o ovom procesoru) ti nemas doticni procesor niti si ista napisao o njemu za nekoga tko mozda dvoji o kupnji.

Ima i moj susjed GTI Golf VI no to neznaci da ja na svoju kapiju trebam zaljepit natpis o tome.

Do it
14 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Ja trojim, pa da pitam, imao sam i5 2500k i 2600K ranije, sad bih rado nabavio i5 2500K al nema rabljenih. Koji uopće odabrati za lagani oc, povremeni gaming na ploči ECS Z77H2-A3, iZ77, DDR3, zvuk, S-ATA, RAID, G-LAN, PCI-E, DVI, D-SUB, USB 3.0, ATX, s. 1155 ? Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

ovisi koliko ces klokati, klokanje ispod 4.2ghz nedonosi nista, ovisi koju grafu imas, na 2500k netrebas klokati nista do hd 7970 i 280x / gtx 680 gtx 770 obzirom da je njegov tb 3.7ghz - za slabije overklokanje ti netraba ni K model, mozes uzeti nesto tipa 3470 ili 3550 oba idu do 4ghz bez problema - 

Do it
 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Asta kaže...

Ja trojim, pa da pitam, imao sam i5 2500k i 2600K ranije, sad bih rado nabavio i5 2500K al nema rabljenih. Koji uopće odabrati za lagani oc, povremeni gaming na ploči ECS Z77H2-A3, iZ77, DDR3, zvuk, S-ATA, RAID, G-LAN, PCI-E, DVI, D-SUB, USB 3.0, ATX, s. 1155 ? Hvala.

i5 3470 ili polovni 2500K/3570K ako naiđeš na koji...

Stari Forumaš kaže...

ovisi koliko ces klokati, klokanje ispod 4.2ghz nedonosi nista, ovisi koju grafu imas, na 2500k netrebas klokati nista do hd 7970 i 280x / gtx 680 gtx 770 obzirom da je njegov tb 3.7ghz - za slabije overklokanje ti netraba ni K model, mozes uzeti nesto tipa 3470 ili 3550 oba idu do 4ghz bez problema - 

Varaš se, 2500K stock neće u potpunosti ispratiti 7970 i 280X u novijim naslovima ni sa turbom, pogotovo u MP igrama, tako ni GTX 680 i GTX 770.

iclock2much
10 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
zoharbizo kaže...
Asta kaže...

 

Stari Forumaš kaže...

ovisi koliko ces klokati, klokanje ispod 4.2ghz nedonosi nista, ovisi koju grafu imas, na 2500k netrebas klokati nista ''do'' hd 7970 i 280x / gtx 680 gtx 770 obzirom da je njegov tb 3.7ghz - za slabije overklokanje ti netraba ni K model, mozes uzeti nesto tipa 3470 ili 3550 oba idu do 4ghz bez problema - 

Varaš se, 2500K stock neće u potpunosti ispratiti 7970 i 280X u novijim naslovima ni sa turbom, pogotovo u MP igrama, tako ni GTX 680 i GTX 770.

Pogledaj tocno sto sam napisao {#} rijec ''do'' neukljucuje ono sto ide iza nje.

Do it
13 godina
offline
Intel i5 Club

Hh, onda uključuje boost edicije HD 7950 i GTX 670, i GTX 760?

Ni te na stocku neće ispratiti, treba ga ocnuti na barem 4.0GHZ sa svim jezgrama.

iclock2much
 
0 2 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
zoharbizo kaže...

Hh, onda uključuje boost edicije HD 7950 i GTX 670, i GTX 760?

Ni te na stocku neće ispratiti, treba ga ocnuti na barem 4.0GHZ sa svim jezgrama.

1. Za pocetak neslazem se sa ovime za i5 vs ove grafe koje si naveo, ti opcenito naginjes na amd (pogotovo phenom x6 proceosre) no nemoj zbog toga umanjivati ucinkovitist i5 serija od SB na dalje.

2. Ovo sto si spomenuo MP je pregeneralno, obzorom da MP sam posebi se gotovo nikada neigra na full postavu, barem FPS a iostali iako ostali nisu ni priblizno zahtjevni, no da se i igra na full postavima i5 je dovoljan, da nije nebi ih Intel ni proizvodio jel (4570 4670k) na kraju krajeva, prema ovome sto govris intel sa svojim najnovijim i5 proceosorom nemoze ispratit srednji visi segment GPU-a sto nema smisla. Inace jer sam imao kombinaciju gore navedenog, i BF3 i BF4 online ( caspian 64 - bf3,  siege of shangai 64 - bf4) i i5 se i vise nego dobro nosi sa time, jedini killer i5 a i Svih ostalih  proceosra je famozba livada u C3, ali ok, svako ima svoj stav i interpretaciju, ja osbno msilim da i5 na 3.5 - 4.0Ghz moze bez preobelam gurati i gtx 780 i r290 - eto, toliko od mene, poz

Do it
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Stari Forumaš kaže...

1. Za pocetak neslazem se sa ovime za i5 vs ove grafe koje si naveo, ti opcenito naginjes na amd (pogotovo phenom x6 proceosre) no nemoj zbog toga umanjivati ucinkovitist i5 serija od SB na dalje.

2. Ovo sto si spomenuo MP je pregeneralno, obzorom da MP sam posebi se gotovo nikada neigra na full postavu, barem FPS a iostali iako ostali nisu ni priblizno zahtjevni, no da se i igra na full postavima i5 je dovoljan, da nije nebi ih Intel ni proizvodio jel (4570 4670k) na kraju krajeva, prema ovome sto govris intel sa svojim najnovijim i5 proceosorom nemoze ispratit srednji visi segment GPU-a sto nema smisla. Inace jer sam imao kombinaciju gore navedenog, i BF3 i BF4 online ( caspian 64 - bf3,  siege of shangai 64 - bf4) i i5 se i vise nego dobro nosi sa time, jedini killer i5 a i Svih ostalih  proceosra je famozba livada u C3, ali ok, svako ima svoj stav i interpretaciju, ja osbno msilim da i5 na 3.5 - 4.0Ghz moze bez preobelam gurati i gtx 780 i r290 - eto, toliko od mene, poz

Imao sam i5 2500K i znam što može na stocku a što može overclockan, kao i Thuban i FX 8300, SB serija je odlična ali teško da će na stocku ispratiti boost 7950 i jače u potpunosti u svim novijim igrama, kad su sve i CPU i GPU ovisne.

7950 boost je blago slabija od 7970 925/1375MHZ, možda 5%, kao takva je popriličan zalogaj, kao i GTX 670.

Očito se ne slažemo, mislim da za potpuni usage u svim igrama, kako MP i SP treba ipak i7 sa karticama tipa 290/290X/780/780Ti, i to clockan i7 4C/8T a def za SLI sustave treba i i7 6C/12T.

 

iclock2much
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club

Nikakva travka u c3 nije mogla usporiti moj stari 3820 i 280x sto sam i ovdje na bugu pokazao tako da price cak i i7 da to nemre izgurati su bedaste, a pogotovo da u Mp igrama moras smanjivati detalje za fluidan gameplay, pa ak sam ja s i7 3820+280x u bf4 mp imao min avg fps od 71fps na ultra detaljima onda neznam sta ti smatras fluidnim igranjem...:-)lp

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2014 19:12 (Stjepanj).
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Ne kontam ove frames freakove tipa i5 2500k ne moze izgurati jace grafe. Ljudi moji i5 2500k je i dan danas premocan cpu i na stock postavkama kome i titan nije problem. Nemojte pricat gluposti. Da je potreban jaci cpu pa intel bi napravio 4.5-5ghz stock ali nema potrebe, dajte ljudi nemojte biti smijesni pa to su sami od sebe zivotinje od procesora.
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
olivier kaže...

Da li bi onda ova ploča Gigabayte GA B85M D3H odgovarala? Može još neki pirjedlog?

radije idi na msi jer giga stavlja za klasu slabije (čitaj nekvalitetnije) komponente nego na sličnu ploču sa h87 

13 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

ja imam ivy bridge enchanced turbo mi je u biosu na of

neka sam pali jezgre po potrebi

i5 3330  (3.0mhz,turbo 3.2mhz)

ne klokam prezadovoljan

thermaltake cooler

temp max 47 -50 stupnjeva

mbo msi z77a g45

~^iGoR~
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel i5 Club

- Posto je stigao komp, evo sad vidim temperature.

- I5 4440 3.1GHz stock  hladnjak, sta reci, prereprepreprezadovoljan.

Utorak=Novi PC= Yeaa
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2014 20:16 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i5 Club

Daj to potkuri malo, svima su jednake temp u idle-u {#}

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

i5 2500K@4.8 24/7, temp u igrama 55-60, ovisno o godišnjem dobu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i5 Club

i5 4440 -> asrock h87 pro4

 

...razmisljao o K modelu ali buduci da se ne igram uzeo ovaj...kad bude bolje financijska idemo na i7.

 

 

 

inace jako zadovoljan...

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

i5 3570K @ 4GHz sa stock coolerom, radi tako preko godinu dana, prezadovoljan...

Skupljam pare za cooler, pa da dignem malo takt i smanjim temp...

Engage...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
beenky kaže...

i5 4440 -> asrock h87 pro4

 

...razmisljao o K modelu ali buduci da se ne igram uzeo ovaj...kad bude bolje financijska idemo na i7.

 

 

 

inace jako zadovoljan...

 

bolji izbor h87 hd3 ili h87 pro 

12 godina
offline
Intel i5 Club

Odnedavno imam i5 2500k i onu jeftinu msticnu ECS Z77H2 i CM hyper evo, 8 gb rama. Nisam još probao ništa klokati ovo, jer mi WOT radi u fullu i ovako, ali eto za vikend bih ga probao možda dići na 4.0 ili 4.2 ako bude išlo. Ako ima tko kakav savjet ili uputu slobodno neka mi se javi ovdje ili na PP. Za sada sam sa procesorom više nego zadovoljan, jedino mi se čini da ću morati nabaviti i nekakav SSD, pa da se komp zaokruži onako kako bih htio. Pozz svima ....

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
bNeo kaže...

Odnedavno imam i5 2500k i onu jeftinu msticnu ECS Z77H2 i CM hyper evo, 8 gb rama. Nisam još probao ništa klokati ovo, jer mi WOT radi u fullu i ovako, ali eto za vikend bih ga probao možda dići na 4.0 ili 4.2 ako bude išlo. Ako ima tko kakav savjet ili uputu slobodno neka mi se javi ovdje ili na PP. Za sada sam sa procesorom više nego zadovoljan, jedino mi se čini da ću morati nabaviti i nekakav SSD, pa da se komp zaokruži onako kako bih htio. Pozz svima ....

Upravo ovo i ja ciljam, ploču imam i ram, fali mi cpu, sretno

14 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Evo da se i ja pridružin klubu. Nabavia san i5 4670k. Zasada radi sve na stock jer mi nije potriba OC-at. Danas ili sutra mi još dolazi i AMD R9 290 TRI-X. Mislin da će to bit ubojita kombinacija. Inače procesoron san prezadovoljan.

Fr4nk_Horrig4n
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Super procesor ali ja da sam na tvom mjestu i kad vec imas lovu da kupujes taj killer od graficke ja bih brate uzeo i7 4770k pa kud puklo da puklo. Jer pretpostavljam da ces igrati bf4 dok taj gpu uzimas a tad ce ti trebati hyperthreading da izvuces maximum iz te igrice. Ako neces igrat bf4 onda je i taj cpu prejak. Uostalom sretno sa karticom super je.
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Chico12 kaže...
Super procesor ali ja da sam na tvom mjestu i kad vec imas lovu da kupujes taj killer od graficke ja bih brate uzeo i7 4770k pa kud puklo da puklo. Jer pretpostavljam da ces igrati bf4 dok taj gpu uzimas a tad ce ti trebati hyperthreading da izvuces maximum iz te igrice. Ako neces igrat bf4 onda je i taj cpu prejak. Uostalom sretno sa karticom super je.

netreba mu i7, vec ima haswell-a i5 koji je brutala za bf4 a i sve ostalo...

:)lp

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2014 11:08 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...
Chico12 kaže...
Super procesor ali ja da sam na tvom mjestu i kad vec imas lovu da kupujes taj killer od graficke ja bih brate uzeo i7 4770k pa kud puklo da puklo. Jer pretpostavljam da ces igrati bf4 dok taj gpu uzimas a tad ce ti trebati hyperthreading da izvuces maximum iz te igrice. Ako neces igrat bf4 onda je i taj cpu prejak. Uostalom sretno sa karticom super je.

netreba mu i7, vec ima haswell-a i5 koji je brutala za bf4 a i sve ostalo...

:)lp

Što reći o boljem rezultatu FX-6300 od FX-8150 ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Chico12 kaže...
Super procesor ali ja da sam na tvom mjestu i kad vec imas lovu da kupujes taj killer od graficke ja bih brate uzeo i7 4770k pa kud puklo da puklo. Jer pretpostavljam da ces igrati bf4 dok taj gpu uzimas a tad ce ti trebati hyperthreading da izvuces maximum iz te igrice. Ako neces igrat bf4 onda je i taj cpu prejak. Uostalom sretno sa karticom super je.

Ma taj i7 je preskup, skoro 800kn razlike. Grafička mi je tu puno bitnija. Sve u svemu ja san i prezadovoljan sa ovim.

Fr4nk_Horrig4n
13 godina
offline
Intel i5 Club

Pozdrav,

 

uzeo sam i5 4670 pa me zanima da li trebam uzeti i neki hladnjak ili je ovaj stock dovoljan? 

Kolike temperature mogu ocekivati?

Komp jos nisam dobio, trebao bi sutra doci...

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Ako ne radis oc onda je stock hladnjak dovoljan, ali kad vec dajes 200-220€ na procesor onda mu omoguci efikasniji rad sa dodatnih 40€. Moze proci stock cooler a aftermarket cooler ce bolje hladit cpu, puno manje ce se cuti i tvoje usi ce biti zadovoljnije.
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Chico12 kaže...
Ako ne radis oc onda je stock hladnjak dovoljan, ali kad vec dajes 200-220€ na procesor onda mu omoguci efikasniji rad sa dodatnih 40€. Moze proci stock cooler a aftermarket cooler ce bolje hladit cpu, puno manje ce se cuti i tvoje usi ce biti zadovoljnije.

 

Kad sam već dao toliko za CPU, onda valjda mogu i ocekivati da ce on raditi kako spada unutar normalnih parametara :)

12 godina
offline
Intel i5 Club

http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1158 {#}

Moj PC  
0 2 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice