Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 540.986
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Hvala na brzom odgovoru.

Sada se javlja jos jedno pitanje, ploca na koju sam mislio ( Gigabyte MB GA H81M S2PV) ima 2xSATA 2 i 2XSATA 3 a ja imam 3x SATA2 uredjaja.Jel moze SATA 2 u SATA3?

Isto tako ima 2 ddr3 slota pa cu uzeti 1x8 GB memoriju. Jel to OK?



12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
pukycro kaže...

Hvala na brzom odgovoru.

Sada se javlja jos jedno pitanje, ploca na koju sam mislio ( Gigabyte MB GA H81M S2PV) ima 2xSATA 2 i 2XSATA 3 a ja imam 3x SATA2 uredjaja.Jel moze SATA 2 u SATA3?

Isto tako ima 2 ddr3 slota pa cu uzeti 1x8 GB memoriju. Jel to OK?



ma nis joj ne fali koliko vidim, ak ne namjeravas imati vise od 2 ssd-a nema potrebe za vise sata3 ulaza, za hdd i sata2 je overkill:) sve je kompaktibilno kaj se tice sata2 u sata3, sto se tice ram memorije rade uzmi 2x4kit (da ti rade u dual chanelu) i bit ce onda OK!{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
pukycro kaže...

Hvala na brzom odgovoru.

Sada se javlja jos jedno pitanje, ploca na koju sam mislio ( Gigabyte MB GA H81M S2PV) ima 2xSATA 2 i 2XSATA 3 a ja imam 3x SATA2 uredjaja.Jel moze SATA 2 u SATA3?

Isto tako ima 2 ddr3 slota pa cu uzeti 1x8 GB memoriju. Jel to OK?



Na h81 imas u vecini slucajeva cetiri zadnja usb ulaza 2x2.0 i 2x3.0, e sad kad prikljucis tastaturu, mis, kameru i recimo joystick(ako ga neces prikljuciti naprijed), gubis sveeeeeee!!!!!!! h81 ti je bezveze ploca da ti odmah kazem (nikad je ne uzimaj!!!!!!!)

Zbog takvih stvari je napravljena puno bolja b85 koja je mizerno malo skuplja od ove prve a puno, puno, puno je bolja. I naravno kupi Haswell i5. 

Sve najbolje ti zelim.

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2014 12:42 (Chico12).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Chico12 kaže...

Na h81 imas u vecini slucajeva cetiri zadnja usb ulaza 2x2.0 i 2x3.0, e sad kad prikljucis tastaturu, mis, kameru i recimo joystick(ako ga neces prikljuciti naprijed), gubis sveeeeeee!!!!!!! h81 ti je bezveze ploca da ti odmah kazem (nikad je ne uzimaj!!!!!!!)

Zbog takvih stvari je napravljena puno bolja b85 koja je mizerno malo skuplja od ove prve a puno, puno, puno je bolja. I naravno kupi Haswell i5. 

Sve najbolje ti zelim.

zbog ceg bi h81 ploca bila bezvezna{#}? gubis sveee?, nikad ne uzimaj, 3xpuno bolja...kakvi su to argumenti{#}! po perfomansama h81 cipset nezaostaje ni 1fps-a od z87 od 3000kn ako si mozda i na to mislio!

bitno si je odabrati koja ti ispunjava dovoljno ulaza i izlaza koji tebi trebaju? imam je ja i pre zadovoljan sam ispunjava apsolutno sve moje potrebe! i ova njegova GB ima jos extra 4x2.0 usb-a na ploci koje moze spojiti na kuciste tako da se i to zbraja a ne samo izlazi na zadnjoj strani! a i postoje usb hub-ovi ak mu bas zafali jos 100 usb-ova:)!

i b85 nije mizerno skuplja nego porilicno skuplja ploca a najeftinija je 500kn koja ima 2sata,2usb-a,2dimm porta(sigurno mu ne treba vise od 16gb rama:) vise ako mu je to zaista potrebno nek razmisli onda! do tad budi malo precizniji!{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2014 14:06 (Stjepanj).
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...
Chico12 kaže...

Na h81 imas u vecini slucajeva cetiri zadnja usb ulaza 2x2.0 i 2x3.0, e sad kad prikljucis tastaturu, mis, kameru i recimo joystick(ako ga neces prikljuciti naprijed), gubis sveeeeeee!!!!!!! h81 ti je bezveze ploca da ti odmah kazem (nikad je ne uzimaj!!!!!!!)

Zbog takvih stvari je napravljena puno bolja b85 koja je mizerno malo skuplja od ove prve a puno, puno, puno je bolja. I naravno kupi Haswell i5. 

Sve najbolje ti zelim.

zbog ceg bi h81 ploca bila bezvezna{#}? gubis sveee?, nikad ne uzimaj, 3xpuno bolja...kakvi su to argumenti{#}! po perfomansama h81 cipset nezaostaje ni 1fps-a od z87 od 3000kn ako si mozda i na to mislio!

bitno si je odabrati koja ti ispunjava dovoljno ulaza i izlaza koji tebi trebaju? imam je ja i pre zadovoljan sam ispunjava apsolutno sve moje potrebe! i ova njegova GB ima jos extra 4x2.0 usb-a na ploci koje moze spojiti na kuciste tako da se i to zbraja a ne samo izlazi na zadnjoj strani! a i postoje usb hub-ovi ak mu bas zafali jos 100 usb-ova:)!

i b85 nije mizerno skuplja nego porilicno skuplja ploca a najeftinija je 500kn koja ima 2sata,2usb-a,2dimm porta vise ako mu je to zaista potrebno nek razmisli onda! do tad budi malo precizniji!{#}lp

Stani malo kaj si se nasao uvrijedjen? Postoji li gaming ploca??? Ne postoji!!! Ne postoji ni fps ploca i ta h81 ce raditi isto kao z87 sabertooth, slazem se. Ali gledaj sad sto ce mi usb hub ako mogu natrag imat vise od 6 izlaza? 

Onda dalje, recimo covjek uzme ili ima kuciste koje sprijeda nema usb 3.0, a treba mu natrag za usb. Za tu cijenu koliko kosta usb hub za 3.0 si moze lagano uzet b85.

Hejjjjj
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Nisam uopce uvrijeden i nemam nikakvog razloga, samo komentari tipa:

gubis sveeeeeee!!!!!!

h81 ti je bezveze ploca

da ti odmah kazem (nikad je ne uzimaj!!!!!!!

a puno, puno, puno je bolja!.

Neznam kako to moze ikome zapravo pomoci u odabiru!{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2014 15:56 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

koji bi intel cpu bio najbolji za moj pc uz XFX r9 270x gpu i da je oko 1300 kn (100 kn +/-)

I dont have enough bullets for all stupid people
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.4.2014 11:28 (rusovan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
11 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

ok mislim siguran sam da se u to kužiš više od mene ali na mojoj matičnoj piše soc 1155 a i5 4440 ima haswell 1150 pa uopće mogu imati taj cpu?

I dont have enough bullets for all stupid people
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club

I5 3470

 

Da si prije napisao socket................

10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
rusovan kaže...

ok mislim siguran sam da se u to kužiš više od mene ali na mojoj matičnoj piše soc 1155 a i5 4440 ima haswell 1150 pa uopće mogu imati taj cpu?

Bilo koja i5-ica za 1155. Moja preporuka je i5 2500k ako je mozes naci posto imas p67 chipset.

Hejjjjj
11 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

pa mislio sam da je pogledao pod moj PC  da vidi socket prije nego mi ide reći koji cpu ali ok hvala

I dont have enough bullets for all stupid people
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

a je li možda ovaj http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/procesori/intel/1155/itl-bx80637i53570k-(1)/ Intel i5 3570k dosta bolji od 3470? skuplji je samo 150 kn

I dont have enough bullets for all stupid people
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Imaš ga na ekupi na akciji, jako dobra prilika ako baš njega tražiš
11 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

ne tražim baš njega ali u instaru uzimam R9 270x sapphire GPU i Seasonic napajanje za 550 kn pa neznam koji bi CPU uzeo mislio sam 3470 ali vrijedi li 3570k tih 250 kn više..

I dont have enough bullets for all stupid people
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Ja imam laptop, a u njemu je: Intel Core i5 3230m koji radi na 2.60 ghz (clockano od intela (normalno)), a mogu ga turbo boostat na 3.10ghz bez problema (od intelovog clocka), ali necu to raditi jer mi je dovoljan na 2.60ghz, ja sam zadovoljan. u igrama ide do 55°C, a normalno je oko 43°C. nema pregrijavanja. ma super :P :D xDD

ASUS X75VB-TY023
 
1 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Pozdrav, planiram kupiti novi PC pa gledam i slažem, pa baš mislim kupiti i5 4570 i uparit ga sa h87 chipsetom i r9 270x comp bi sluzio iskljucivo za gaming?? Ne planiram OC raditi pa me zanima I5 je dobar izbor ili ima boljih za iste novce? Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2014 13:20 (swon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Intel i5 4570 če biti i više nego dovoljana za gaming u kombinaciji sa R9 270x.Inače za 1600kn več imaš za kupiti nove R9 280,280x koje su osjetno snažnije ali velim i R9 270x če biti i više nego dovoljna.
AMD FX8320@4.5 Ghz,MSI 990FXA GD80 v2.2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Intel i5 4570 če biti i više nego dovoljana za gaming u kombinaciji sa R9 270x.Inače za 1600kn več imaš za kupiti nove R9 280,280x koje su osjetno snažnije ali velim i R9 270x če biti i više nego dovoljna.
AMD FX8320@4.5 Ghz,MSI 990FXA GD80 v2.2
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Evo, da se i ja javim. Ponosni vlasnik i5-4200U. Bolje ikakav nego nikakav i5 :D

13 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

evo ja kupio i5 4670 i u paru sa z87+r9 270x za sada vrti sve živo što mene zanima na ultra postavkama.

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
swon kaže...

evo ja kupio i5 4670 i u paru sa z87+r9 270x za sada vrti sve živo što mene zanima na ultra postavkama.

Vrtit ce jos dugo dont worry!

{#}

Hejjjjj
16 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

bok decki, koji i5 procesor i ploču bi mi preporucili za ultimativne performanse u aplikacijama koje ne koriste vise jezgri? Napominjem da se ne igram, treba mi procesor za zvakat velike fotografije, imam oko 2500 kn za kombinaciju. napajanje je chieftec 550w

www.vodopija.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
nick kaže...

bok decki, koji i5 procesor i ploču bi mi preporucili za ultimativne performanse u aplikacijama koje ne koriste vise jezgri? Napominjem da se ne igram, treba mi procesor za zvakat velike fotografije, imam oko 2500 kn za kombinaciju. napajanje je chieftec 550w

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4962#ov

http://ark.intel.com/products/80810/Intel-Core-i5-4690-Processor-6M-Cache-up-to-3_90-GHz

 

Sve oko 2500kn

Sve najbolje {#}

Hejjjjj
16 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

postoji neka varijanta jeftinije ploče? kakav je u usporedbi sa fx8350?

www.vodopija.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
nick kaže...

postoji neka varijanta jeftinije ploče? kakav je u usporedbi sa fx8350?

H97 ploce su cjenovno u 10eura maximalno. Jedino ako hoces generaciju ranije a to su ti h81,b85,h87 ali ako vec uzimas novo uzmi najnoviju generaciju tj.petu.

i5 4690 dere guzove tom fx-u, tako da ne razmisljas puno.

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 22:54 (Chico12).
11 godina
offline
Intel i5 Club

evo da se upišem u klub

danas stigao i5 4590 i asus h97m-plus, sa 8 giga kingston fury memorije

 

sad to još samo treba upakirati u kantu {#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...

evo da se upišem u klub

danas stigao i5 4590 i asus h97m-plus, sa 8 giga kingston fury memorije

 

sad to još samo treba upakirati u kantu {#}

Zelim ti sretne iduce dane {#}

Hejjjjj
11 godina
offline
Intel i5 Club

novi proc veselo kucka već nekoliko dana u kanti, većinu postavki sam (nadam se) postavio, no zanima me preporuka za power plans, što je bolje - high performance ili balanced

 

kad stavim u high performance radi stalno na blizu 3,7 ghz dok u balanced varira od oko 0,8 do max 3,5 ghz i u oba slučaja temperatura pod occt stres testom od desetak minuta ne ide preko 63 celzija, a idla u nekih 30-32

 

ima li razlike u težim zadacima, primjerice u zahtjevnijim igrama da u balanced režimu možda dolazi do padova, trzanja ili nešto zbog čega bi high performance bio potreban ili je ta promjena brzine u procesoru dovoljno agilna da se to ne primijeti

 

zanima me je li tko od vas to testirao?

 

hvala unaprijed na preporukama

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...

novi proc veselo kucka već nekoliko dana u kanti, većinu postavki sam (nadam se) postavio, no zanima me preporuka za power plans, što je bolje - high performance ili balanced

 

kad stavim u high performance radi stalno na blizu 3,7 ghz dok u balanced varira od oko 0,8 do max 3,5 ghz i u oba slučaja temperatura pod occt stres testom od desetak minuta ne ide preko 63 celzija, a idla u nekih 30-32

 

ima li razlike u težim zadacima, primjerice u zahtjevnijim igrama da u balanced režimu možda dolazi do padova, trzanja ili nešto zbog čega bi high performance bio potreban ili je ta promjena brzine u procesoru dovoljno agilna da se to ne primijeti

 

zanima me je li tko od vas to testirao?

 

hvala unaprijed na preporukama

da se primjecuje nebi to napravili{#}, ali je primjetno u overkloku tj u benchevima a posto se ti time ne bavis onda nemoras voditi brigu o tome!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice