Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 540.224
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
7 godina
offline
Re: Intel i5 Club
error_666 kaže...
Trebao bi, tj morao bi spuštati taktove . Ima li ta ploča neku vrstu adaptive mode-a? Ja Imam z170 od Asusa i pored balanced u windowsu sam morao ukljuciti i to u BIOS-u da bi spustao voltaze. Sad se sjetih

 Iskreno nemam pojma... Ako znaš šta treba tražiti, ovo su specifikacije ploče :)  Bi pomoglo da poslikam izbornik u biosu?

12 godina
offline
Intel i5 Club

nije valjda da niko nema tu ploču na forumu . A znam sta treba trazit , ali malo je nezgodno ovako napamet jer treba unati gdje su te postavke na  toj ploči .  malo sam gledao na  netu za tu plocu , i nasao da ako je postavljeno "cpu ratio mode " na fixed , ne obara taktove .treba biti na  dynamic .Pogledaj si to malo u bios-u , i prouči ovaj članak malo pa javi jesi sta uspio .

Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Intel i5 Club
error_666 kaže...

nije valjda da niko nema tu ploču na forumu . A znam sta treba trazit , ali malo je nezgodno ovako napamet jer treba unati gdje su te postavke na  toj ploči .  malo sam gledao na  netu za tu plocu , i nasao da ako je postavljeno "cpu ratio mode " na fixed , ne obara taktove .treba biti na  dynamic .Pogledaj si to malo u bios-u , i prouči ovaj članak malo pa javi jesi sta uspio .

 Puno, puno hvala na trudu! Nažalost nisam uspio jer nema kod mene više opcije CPU ratio mode. Našao sam ovo na tomshardware "Apparently the latest bios version (current one) does not have a "CPU Ration Apply Mode" anymore and all I had to do to overclock was to change "CPU Ratio" to Manual and type my desired cpu ratio." Kod mene je sve stavljeno na "Auto".

 

Probao sam isključiti ovaj intelov boost u biosu i nije se niš promjenilo, to jest, neprekidno radi na 3,00ghz umjesto na 3,90ghz.

7 godina
offline
Intel i5 Club

Evo, shvatio sam. Kad iz procesa u task manageru isključim Logitech G HUB i Aura lightning service (Asus), brzina procesora varira od kakvih 1,5-2,5ghz i iskorištenost padne s cca 15% na 5%. Čini se kao da nešto nije u redu s programima, a dobro mi dođu jer mi kontroliraju boje na ramu, tipkovnici i mišu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

 CPU ratio mode ti se ne pojavljuje odmah, nego kad ukucas mnozitelj. Ono sto ti zelis je dynamic. Prikazano ti je na videu 4-ta minuta, samo je momak stavio na fixed.. Nadam se da ce ti pomoci. 

 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Bok,

 

zanima me mišljenje nekoga tko ima više iskustva i prati bolje dali je i5 7600k i dalje relevantan?

Trenutno  sam na već prastarom qx9650 i gtx970 pa bi htio novi proc+mobo+ram uzet, a grafu do daljnjeg zadržat.

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i5 Club

Kratko i jasno ne jer ce ti trzat vecina novih igara zbog manjka threadova gledaj si bolje ryzen 1600 AF ili noviji 2,3generacija...

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Uzmi 8400 i plocu, novija platforma a i bolji proc, ako si overkloker idi na 8600/9600k proc i to je to. 7600 mozda mozes negdje naci rabljen nije lose ali da se kupiti bolje. 

14 godina
offline
Re: Intel i5 Club

@MGloc

Daj mi molim te pokazi u kojoj ce to igri 7600k bit problem zbog manjka threadova danas? To je jos uvijek i vise nego dobar proc za fullhd gaming. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 21:07 (sfc_PsychQ).
12 godina
offline
Intel i5 Club

Pozz kolega ne moram ti nista pokazivat, jer nam je vec netko opalio TU i TD tako da to samo potvrduje moju tvrdnju , koju sam sam iskusio i ne bio pozelio 4threada cpu za igranje niti najvecem ne prijatelju.Upali bf V ,CoD MW multiplayer ili zaigraj hitman 2016,Tomb raider pa ces vidjet sam.A sada on ako igra na 1080p i gtx 970 je ok kombo mozda bi bio dobar i taj 7600k ukoliko je po dobroj cijeni a koliko vidim ispod 170e nema a za te pare uzmes novi i3 9350KF koji je isti kao i i5 i jos imas garanciju i nitko nije cackao po njemu.A ryzen je jos 2 puta isplativija kupnja od bilo kojeg intela osim ako ga u Asgardu djele za sicu a vjv. nece ni za 5 godina jos...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 21:26 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
sfc_PsychQ kaže...

@MGloc

Daj mi molim te pokazi u kojoj ce to igri 7600k bit problem zbog manjka threadova danas? To je jos uvijek i vise nego dobar proc za fullhd gaming. 

 

 

 

 Vidim da je netko ostao u 2015.

 

Kojoj igri? Praktički svakoj novijoj, samo pogledaj ovaj video:

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Jakovp kaže...
sfc_PsychQ kaže...

@MGloc

Daj mi molim te pokazi u kojoj ce to igri 7600k bit problem zbog manjka threadova danas? To je jos uvijek i vise nego dobar proc za fullhd gaming. 

 

 

 

 Vidim da je netko ostao u 2015.

 

Kojoj igri? Praktički svakoj novijoj, samo pogledaj ovaj video:

 

 Pa radice nece da nece raditi, ali ako neko voli da mu proc u igrama kuca na 100% doslovno onda samo naprijed!

moje misljenje je da sve ispod 6 jezgri oke za HTPC npr a kao gejming/radna masina def ne vise, osim ako se mijenja proc na godisnjoj razini a sa intelon nazalost nije takav slucaj.

samo neshvacam pored toliko doslovno besplatnih ryzena (sta kosta 1600af)? 600-700 kuna netko jos ide na intel danas.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 21:33 (HCgamingCRO).
11 godina
online
Re: Intel i5 Club
MGloc kaže...

Kratko i jasno ne jer ce ti trzat vecina novih igara zbog manjka threadova gledaj si bolje ryzen 1600 AF ili noviji 2,3generacija...

 glupost, radi se o pojedinim igrama i to uglavnom mp pucačine za one sa 144hz monitorima gdje padovi fps-a mogu biti drastični, no obzirom da ne igram takve igre nemam zapravo pojma

kod mene je poprilično jača grafa i slabiji procesor, pa na 1080p/60hz igram sasvim normalno veliku većinu igara, ponavljam na 40-60fps obzirom na 60hz monitor

gdje sam i imao padove fps-a radi procesora, opet nije padalo ispod 40 i to povremeno (poput recimo ac odyssey), pa je iskustvo gejmanja zadovoljavajuće i bez ikakvog trzanja

 

Jakovp kaže...

 Vidim da je netko ostao u 2015.

 

Kojoj igri? Praktički svakoj novijoj, samo pogledaj ovaj video:

 mogao si staviti i tekstualnu verziju, lakše se za snać i ne moraš gubiti 15 minuta vremena - link

ne vidim problem u tome što si linkao, dapače, i5 se uglavnom pokazao boljim

 

Whatever the case Ryzen CPUs don’t do well in Far Cry games and we have a good example of this here with Far Cry New Dawn. Although the R5 1600 was able to deliver smooth gameplay it was still much slower than the Core i5-7600K which delivered a whopping 25% more performance.

The margins are very similar at 1440p as well, here the R5 1600 isn’t able to come back and we saw way better performance out of the 7600K. We’re aware that some have reported frame stuttering from even the latest 6-core Core i5 processors in Far Cry 5 and Far Cry New Dawn, but I have to say the experience was certainly no worse than what we saw from the Ryzen 5 1600.

čak i minimalni fps nije problem, u dosta igara i5 ima bolji minimum fps, u nekim igrama je ryzen bolji, no opet i minimalni fps na i5 u tim igrama ne pada ispod 40fps

 

da se razumijemo, ryzen je svakako bolji izbor, pogotovo s ovom af verzijom, no ovdje nije pitanje koji SAD kupiti, nego kolega pita je li i5 7600k i dalje relevantan

odgovor je - taj i5 još uvijek jest relevantan ukoliko mp pucačine i visoki nisu najbitnija stvar, a daleko je od ovoga što govorite o "većini" novijih igara jer to jednostavno nije istina

 

HCgamingCRO kaže...

 Pa radice nece da nece raditi, ali ako neko voli da mu proc u igrama kuca na 100% doslovno onda samo naprijed!

moje misljenje je da sve ispod 6 jezgri oke za HTPC npr a kao gejming/radna masina def ne vise, osim ako se mijenja proc na godisnjoj razini a sa intelon nazalost nije takav slucaj.

samo neshvacam pored toliko doslovno besplatnih ryzena (sta kosta 1600af)? 600-700 kuna netko jos ide na intel danas.

 treba malo čitati s razumijevanjem - kolega ne pita jel da kupi taj stari i5 ili ryzen 1600, pita samo jel mu proc još uvijek relevantan - odgovor treba biti - nije u cpu zahtjevnim igrama i ako je visoki fps bitna stvar, ako igra na 1080p na 60 ili 75hz monitoru, s tom gtx 970 grafom je itekako relevantan

 

i kakve veze ima jel procesor na 100% ako nema stutteringa - osim u ovim specfičnim situacijama visokog fps-a i mp igara, ali onda to treba napomenuti, a ne pričati gluposti kao da je gejmanje jedino pmp pucačine na 144hz monitoru

 

EDIT:

haha, turpijam drugima da čitaju s razmijevanjem a uopće ne čitam da kolega pita na što preći sa prastarog c2quad

eto, isprika svima i naravno da je preporuka ići na 1600af 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 21:54 (picajzla0707).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club

Sve 5, načelno se ne slažem s tobom ali ok (osim toga da je 1600 puno bolja kupnja).

 

Poanta je čemu sada uzimati 7600k, možda nije gori u svim igrama (u starima), ali vidiš kakav je trend a ljudi imaju procesore neko vrijeme.

 

A tvoje tumačenje rezultata je onako.. hm hm. Još uzmi u obzir koliko je 1600 AF bolji od standardnog 1600.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
sfc_PsychQ kaže...

@MGloc

Daj mi molim te pokazi u kojoj ce to igri 7600k bit problem zbog manjka threadova danas? To je jos uvijek i vise nego dobar proc za fullhd gaming. 

 

 

 

 U kojoj igri ? Bolje je receno u kojoj nece bit problem.

 

 Edit: izazivan nekoga ako ima 7600k i gtx 1060/rx 580 da odigra normalnu partiju BF1/5 64p, da vidimo da ce prije radit ALT+F4 zbog stutteringa ili ce prije zavrsit match  Naravno govorim o 1080p rezi i low ili ultra postavkama :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 22:35 (hahhaajaads).
11 godina
online
Re: Intel i5 Club
hahhaajaads kaže...

 U kojoj igri ? Bolje je receno u kojoj nece bit problem.

 

 Edit: izazivan nekoga ako ima 7600k i gtx 1060/rx 580 da odigra normalnu partiju BF1/5 64p, da vidimo da ce prije radit ALT+F4 zbog stutteringa ili ce prije zavrsit match  Naravno govorim o 1080p rezi i low ili ultra postavkama :)

 e baš lupetaš, kao u bilo kojoj igri će bit problema i onda odabereš najzahtjevniji scenarij

 

eto ti maloprijašnja usporedba 1600 i i5 7600k - link, gdje se vidi da problema nema u rage 2, wwz, far cry, hitman, tomb raider, ac odyssey i to su gotovo sve testirane igre, a mogli bi naći još hrpu novih igara gdje neće biti stutteringa i gdje se sasvim normalno može igrati na 1080p ili većij (ovisno od grafike)

dakle 1600af je svakako bolja opcija, ali doista nema potrebe za preseravanjem na granici laži

10 godina
offline
Intel i5 Club

I ti onda odaberes sve singleplayer igre... lol

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i5 Club
Da i? Zar misliš da sp igre nisu igre ili da ih je toliko zanemarivo malo da možeš reći da je pitanje u kojoj igri neće biti problema.
Nitko ne kaže da nema igara u kojima 4core neće imati problema, ali reći da će se problemi događati u bilo kojoj novijoj igri je idiotizam koji samo šteti, jer i amd ima 4core koji bi netko kupio jer nema trenutno love za više ili mu više trenutno ne treba, a ovakve izjave mogu ih zbuniti jer im daješ lažni dojam da 4core nije za nikakvo igranje. Ili primjerice mog prijatelja takve priče navode da mijenja stariji 4core iako mu to još nije potrebno i može bez ikakve štete za igre koje on igra pričekati i uštedjeti za upgrejd za godinu-fvije.
Dakle ne, preseravanje uopće nije poželjno, a odavno je prestalo biti i zabavno.
10 godina
offline
Intel i5 Club

Da ja osobno mislim da sp igre nisu nesta popularne i tu bi vecinu stvari i neki dualac tjerao. Uostalom pogledaj si malo steam charts i broj igraca svake mp igre samo na steamu... Nema smisla stavljat sp igre unutra kad ih doslovno svaki procesor potjera u 60 fpsa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 1:26 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i5 Club
Pogledaj i koliko klinaca, pa i starijih gejma na mobitelima, pa čak i radije gejma na tome nego na kompu. To ne znači da drugo gejmanje ne postoji i da je pc gejmanje na umoru. Dakle ne, to što ti igraš ne znači da igraju svi isto kao što steam statistika ne znači da je 6core nepotreban samo zato jer je 80% procesora na steamu još uvijek 2core i 4core.
10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Našao sam taj i5 7600k za soma kn sa garom pa mi je zapeo za oko. Iskreno mislim da će za moje potrebe bit dobar ali evo zanimalo me što misli netko ko prati i jel ima koja bolja alternativa, sad ste mi s ryzenom zagolicali maštu al sam na kraju nekak fanboy intela pa ću još razmislit. Generalno imam neki budžet od vrh 2500 za cpu+mobo+ram pa gledam šta bi najbolje bilo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i5 Club

Mozes igrat da sa dropom na 40fpsa ali postane iritantno , ja sam se preporodio kad sam presao na i7 i gtx 1060 sa gsync nije bilo vise trzanja i frame dropova u Hitmanu misija The Glided Cage ako netko ima neka ju proba odigrat sa 4 jezgre bez HT/SMT  ne bude se dobro proveo, Vamypr da ni ne spominjem , da budemo realni navedene igre nisu bas dobro optimizirane ali opet nema logike kupovat cpu bez HT u 2020 godini i kasnije opet moras dat zlato i dukate za i7 koji ce tad biti pregazen od strane i3 koji ce imat vec 12 thredova za 2 godine jer i Intel sam zna da to vise ne pridonosi.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i5 Club
Nikako taj i5 za tu cifru, 1600af je daleko bolji, a nov je još i jeftiniji.
5 godina
offline
Re: Intel i5 Club
crveni34 kaže...

Našao sam taj i5 7600k za soma kn sa garom pa mi je zapeo za oko. Iskreno mislim da će za moje potrebe bit dobar ali evo zanimalo me što misli netko ko prati i jel ima koja bolja alternativa, sad ste mi s ryzenom zagolicali maštu al sam na kraju nekak fanboy intela pa ću još razmislit. Generalno imam neki budžet od vrh 2500 za cpu+mobo+ram pa gledam šta bi najbolje bilo.

 4/8 procesor je postao neki minimum vec prije cca 2 godine. Je da i dan, danas sluzi. Od 4/4 sto dalje. Kakvih 2500 kuna. Za 1000 dobijes nekog 4/8 ryzena, MBO i RAM. Ako cemo vec "karikirati".

Za 2500 slozis vec "masinu"

10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...
Nikako taj i5 za tu cifru, 1600af je daleko bolji, a nov je još i jeftiniji.

 Da gledam baš, hvala puno. A zanima me još, pardon ako je offtopic pošto je i5 tema, dali je npr i7 7600k još čemu ili isto ima neka bolja alternativa?

5 godina
offline
Re: Intel i5 Club
crveni34 kaže...
picajzla0707 kaže...
Nikako taj i5 za tu cifru, 1600af je daleko bolji, a nov je još i jeftiniji.

 Da gledam baš, hvala puno. A zanima me još, pardon ako je offtopic pošto je i5 tema, dali je npr i7 7600k još čemu ili isto ima neka bolja alternativa?

 Jesi siguran da si napisao ispravno ime procesora ? Mislim ovoga i7.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 2:04 (SamoPitam3).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
SamoPitam3 kaže...
crveni34 kaže...
picajzla0707 kaže...
Nikako taj i5 za tu cifru, 1600af je daleko bolji, a nov je još i jeftiniji.

 Da gledam baš, hvala puno. A zanima me još, pardon ako je offtopic pošto je i5 tema, dali je npr i7 7600k još čemu ili isto ima neka bolja alternativa?

 Jesi siguran da si napisao ispravno ime procesora ? Mislim ovoga i7.

Mislim na 7700k i 6700k, ma čitam te 7 i ovo 7 i ono pa mi se zmejsa koj je koj

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 2:08 (crveni34).
5 godina
offline
Re: Intel i5 Club
crveni34 kaže...

Mislim na 7700k i 6700k, ma čitam te 7 i ovo 7 i ono pa mi se zmejsa koj je koj

 Pa 7700k je 4/8, ali o kojim se novcima tu konkretno radi !?!?!

10 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

pa evo npr i7 7700(nije k doduše) 1500, onda ima s z270a pro i 16GB rama za 2500 (sve s garom, isto nije k), iz ovog što ste mi sve napisali mi se čini da je ovo preskupo?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 2:54 (crveni34).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
hahhaajaads kaže...
sfc_PsychQ kaže...

@MGloc

Daj mi molim te pokazi u kojoj ce to igri 7600k bit problem zbog manjka threadova danas? To je jos uvijek i vise nego dobar proc za fullhd gaming. 

 

 

 

 U kojoj igri ? Bolje je receno u kojoj nece bit problem.

 

 Edit: izazivan nekoga ako ima 7600k i gtx 1060/rx 580 da odigra normalnu partiju BF1/5 64p, da vidimo da ce prije radit ALT+F4 zbog stutteringa ili ce prije zavrsit match  Naravno govorim o 1080p rezi i low ili ultra postavkama :)

 Prijatelju pricas gluposti. Nista drugo nemam na ovo reci. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice