Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.114.518
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
8 godina
odjavljen
offline
Intel i7 Club

Ne shvaćam tu cijelu priču oko delida kad je već 100 puta dokazano da od overklokanja u gamingu nema koristi a na stock se i onako niti jedan ne pregrijava.

The Show Must Go On
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Fanu kaže...

pa naravno, ako kao der8auer imas jedan od najboljih primjeraka binanih procesora, moci ces na 4.8GHz bez delida

a to sto ce biti realnost, ostaje vidjeti - u svakom slucaju intel je servirao govno i dosta ljudi ga i dalje jede

 

btw razbacujes se sa tim pojmom delidanje kao da je to normalno i da ce svi to raditi - to ce napraviti mozda 10 osoba u hrvatistanu koji imaju para na bacanje i nije im problem riskirati proc od 800+$ 

sto je sa ljudima koji nece delidati? po tebi je normalno da oni imaju procesore od 85+C u 2017? lol

 Pa nemoraju delidat, 4.6GHz je savim OK i ocekivano za normalne cipove, uostalom neznam kakvo grijanje ocekujes ti od proca sa 10 jezgri u Prime 95 testu 

 

EDIT:

 

4.5GHz sa prosjecnim zracnim hladnjakom

 sada se i to potvrdilo 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 16:11 (Lucidius).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
Glavas_ZG kaže...

Ne shvaćam tu cijelu priču oko delida kad je već 100 puta dokazano da od overklokanja u gamingu nema koristi a na stock se i onako niti jedan ne pregrijava.

 Ima komp i drugih primjena osim igranja 😂

8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
Torent kaže...
Glavas_ZG kaže...

Ne shvaćam tu cijelu priču oko delida kad je već 100 puta dokazano da od overklokanja u gamingu nema koristi a na stock se i onako niti jedan ne pregrijava.

 Ima komp i drugih primjena osim igranja 😂

 Vjerujem da ima, ako je u te svrhe iskoristivo onda ok.

The Show Must Go On
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club

Samo kazem ;) Za ove mladje generacije ;)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
Fanu kaže... 

pa naravno, ako kao der8auer imas jedan od najboljih primjeraka binanih procesora, moci ces na 4.8GHz bez delida

 

 Nema teorije.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

i9 7900x review-ovi su vani 

 

Hexusbit-tech

 

Kako sam i pricao, standard OC bez delida 4.6GHz, uz bolje AIO ili custom loop 4.7GHz, sa delidom 4.9GHz 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 19:29 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Intel i7 Club

Kako god mi bili ljuti na intel i njihovu zvaku ona cuda radi pa eto ako netko zna bolje neka kaze koja je to razlika izmedju lema i zvake.Ja neznam zato i pitam usput ispricavam se na duplom postu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
dreadmoore kaže...

Kako god mi bili ljuti na intel i njihovu zvaku ona cuda radi pa eto ako netko zna bolje neka kaze koja je to razlika izmedju lema i zvake.Ja neznam zato i pitam usput ispricavam se na duplom postu.

 neradi "zvaka" nikakva cuda, jer bez nje tj s lemom isti procesor bez problema radi na 1ghz vise i to s 20 thredova, da stave lem po defaultu intel nebi mogao nista "novog" prodavati sljedecih 5 godina!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 19:41 (Stjepanj).
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
dreadmoore kaže...

Kako god mi bili ljuti na intel i njihovu zvaku ona cuda radi pa eto ako netko zna bolje neka kaze koja je to razlika izmedju lema i zvake.Ja neznam zato i pitam usput ispricavam se na duplom postu.

Djeca u vrticu bi zakljucila razlike a ti nemozes... Pa naravno da je razlika, sa lemom ces imat minimum 20 stupnjeva manje temperature nego sa tom usranom pastom, isto tako i izvuci ces 200MHz veci overklok a temperature ce i dlaje biti puno bolje 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
dreadmoore kaže...

Kako god mi bili ljuti na intel i njihovu zvaku ona cuda radi pa eto ako netko zna bolje neka kaze koja je to razlika izmedju lema i zvake.Ja neznam zato i pitam usput ispricavam se na duplom postu.

 Jako jednostavna, razlika je u 15-25 stupnjeva nižoj temperaturi i većem potencijalu za overclock ili tiši rad.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Lucidius kaže...

Djeca u vrticu bi zakljucila razlike a ti nemozes... Pa naravno da je razlika, sa lemom ces imat minimum 20 stupnjeva manje temperature nego sa tom usranom pastom, isto tako i izvuci ces 200MHz veci overklok a temperature ce i dlaje biti puno bolje 

 djeca iz vrtica s lemom sigurno izvuku vise od tih tvojih 200mhz

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Lucidius kaže...
dreadmoore kaže...

Kako god mi bili ljuti na intel i njihovu zvaku ona cuda radi pa eto ako netko zna bolje neka kaze koja je to razlika izmedju lema i zvake.Ja neznam zato i pitam usput ispricavam se na duplom postu.

Djeca u vrticu bi zakljucila razlike a ti nemozes... Pa naravno da je razlika, sa lemom ces imat minimum 20 stupnjeva manje temperature nego sa tom usranom pastom, isto tako i izvuci ces 200MHz veci overklok a temperature ce i dlaje biti puno bolje 

 Za nize temperature znam ali oc mi nije jasan da intel izvuce 700mhz sa zvakom a amd nemoze ni 400 kako treba sa lemom 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
Lucidius kaže...

i9 7900x review-ovi su vani 

 

Hexusbit-tech

 

Kako sam i pricao, standard OC bez delida 4.6GHz, uz bolje AIO ili custom loop 4.7GHz, sa delidom 4.9GHz 

 

 Vrlo vrlo lijepo,  mogao bi ubrati 8/16 model, samo da vidim još cijene x299 ploča.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Shockwave kaže...
Lucidius kaže...

i9 7900x review-ovi su vani 

 

Hexusbit-tech

 

Kako sam i pricao, standard OC bez delida 4.6GHz, uz bolje AIO ili custom loop 4.7GHz, sa delidom 4.9GHz 

 

 Vrlo vrlo lijepo,  mogao bi ubrati 8/16 model, samo da vidim još cijene x299 ploča.

 i7 4790 vs.Phenom 965...da li ima velike razlike između ta dva proca?Hvala...

14 godina
offline
Re: Intel i7 Club
galinjo24 kaže...

 i7 4790 vs.Phenom 965...da li ima velike razlike između ta dva proca?Hvala...

 kao da si usporedio golf 2 sa golf 6 eto takva je razlika 

16 godina
offline
Intel i7 Club

Samo 1k $ ovaj 7900x, stvarno odlicna kupovina pored 16 jezgrenog amd , a i sta mislis za bolje vodeno, pa nije evga 280mm nista losije hladenje od h115 ili krakena x62, tako da je to sasvim ok aio hladenje

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...
dreadmoore kaže...

Kako god mi bili ljuti na intel i njihovu zvaku ona cuda radi pa eto ako netko zna bolje neka kaze koja je to razlika izmedju lema i zvake.Ja neznam zato i pitam usput ispricavam se na duplom postu.

 neradi "zvaka" nikakva cuda, jer bez nje tj s lemom isti procesor bez problema radi na 1ghz vise i to s 20 thredova, da stave lem po defaultu intel nebi mogao nista "novog" prodavati sljedecih 5 godina!lp

 1GHz? Ne, naravno da ne bi. Nije samo temperatura faktor.

 

Inače, ugodnih 100°C na 1.28V/1.3V i 350W? LOL. 350W... za to ti treba 360mm radijator kao minimum. 4.6 na 1.22V se čini realno, oko 200MHz više nego je to mogao Broadwell-E. S druge strane, delid... čini se kao obavezan za ovu seriju. Dobar primjerak i ideš na 5GHz... prebolesno. Ali rizik je tu...

Nope.
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Patrick_cro kaže...

Samo 1k $ ovaj 7900x, stvarno odlicna kupovina pored 16 jezgrenog amd , a i sta mislis za bolje vodeno, pa nije evga 280mm nista losije hladenje od h115 ili krakena x62, tako da je to sasvim ok aio hladenje

Treba dijeliti dumbass award svima koji kupe to precijenjeno govance, pa stvarno kolike ovce ljudi mogu biti da 10 jezgri plate milju a 16 je 15% jeftinije :D

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Intel i7 Club

Koliko vidim, pokazali su samo vid, a ne vcore. Također temp su pomalo komične, pasta je očito sranje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...
Lucidius kaže...

Djeca u vrticu bi zakljucila razlike a ti nemozes... Pa naravno da je razlika, sa lemom ces imat minimum 20 stupnjeva manje temperature nego sa tom usranom pastom, isto tako i izvuci ces 200MHz veci overklok a temperature ce i dlaje biti puno bolje 

 djeca iz vrtica s lemom sigurno izvuku vise od tih tvojih 200mhz

 Jedino pod dusikom, ja pricam o klokanju pod vodom i zrakom, a tu nema šanse da se dobije više od 200MHz, uostalom i praksa to pokazuje (slobodno mi daj jedan proc koji delidan ide pod vodom 700MHz vise) 

12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

cija praksa? tvoja? covjece overklokirao sam i7-ice na zraku za 1.9ghz vise od stock takta200mhz je za vrticku skupinu velim ti!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...

cija praksa? tvoja? covjece overklokirao sam i7-ice na zraku za 1.9ghz vise od stock takta200mhz je za vrticku skupinu velim ti!lp

 E, aj se ne pravi retardiran!!!

 

Ti pricas da se sa lemom kloka za 700MHz vise (cak si tvrdio i 1GHz), znaci ako recimo 4790k ide na 4.7GHz bez delida stabilno za 24/7, po tebi bi onda sa delidom isao na 5.4 ili cak 5.7GHz stabilno na zraku ili vodi? ne budi smijesan... 7700K ide na 5GHz stock, sa delidom ces jako tesko nac primjerak koji radi stabilno na 5.2GHz (jedino na odlicnim primjercima) us uprotnom sa delidom imas 5.1GHz sigurno.

 

Uostalom kad vec pitas cija praksa, praksa cijelog interneta, ajde reci mi jedan jedini proc koji sa delidom ide 700MHz vise od maxeva na stock pasti... 

 

E, da usput reci mi koji si ti to proc klokao za 1.9GHz vise od stock taktova i pokazi da to vidim (samo mi nemoj rec da to nisi slikao)...

 

12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

Ajmo mi na ozbiljnije stvari!

Jednom je netko na forumu rekao da se s manjeg cipa teze odvodi toplina, slazemo se s tim svi, no netko je rekao da je problem odvuci toplinu jer kao cooleri vec imaju preveliku povrsinu(bazu) da ne stane dovoljno heat pipova i slicne stvari, no evo ja isao malo mjeriti heat-pipove na svojoj noktui d14(5ghz@1,5V@cinebench, cisto zbog testa) i svaki vrh pokazuje identicnu temperaturu

 , nema nikakvih gubitaka(barem znam da su svi uredu:) mjerio ja srednji ili krajnji
 dakle stane ih jos bez problema, zakaj ne naprave cooler s recimo 20 heat pipova? kaj cekaju? evo tonci veli tko ce to hladiti(recimo overklokane 10c/20t procesore), pa ocigledno nije problem jer ova noktua ima lufta samo joj fali heat pipova za recimo cpu od 180w(mozda tamo neki buduci  i7/i9 ili threadripper)?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 0:09 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Tonči kaže...

Inače, ugodnih 100°C na 1.28V/1.3V i 350W? LOL. 350W... za to ti treba 360mm radijator kao minimum. 4.6 na 1.22V se čini realno, oko 200MHz više nego je to mogao Broadwell-E. S druge strane, delid... čini se kao obavezan za ovu seriju. Dobar primjerak i ideš na 5GHz... prebolesno. Ali rizik je tu...

Realnost je i da gadno pusi u odredjenim scenarijima od broadwella, ovo su gadno hendikepirani hedt cipovi cini se...

13 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...

Cijena i potreba diktiraju takve stvari, možda jednom u budućnosti kad se pojavi veća potreba za tako nečim budemo vidjeli i to.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Torent kaže...

 Ima komp i drugih primjena osim igranja 😂

Ne nema, pogrijesio si forum.

Ovdje se sve vrti oko GTA5, BF4 MP i Valley/Heaven bencha, sve ostalo je zanemarivo 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
chaselol kaže...
Torent kaže...

 Ima komp i drugih primjena osim igranja 😂

Ne nema, pogrijesio si forum.

Ovdje se sve vrti oko GTA5, BF4 MP i Valley/Heaven bencha, sve ostalo je zanemarivo 

 Shit ;) Znaci video render ne trebam vrtiti na kompu? hmmmmmm Onda odoh kupiti iphone pa na njemu raditi montazu ;) Ionako je on jedini sto ima kalibrisani ekran ;)

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club

Hladnjak mora biti balansiran između broja heatpipeova, površine rebra za hlađenje, i protoka zraka. Nema smisla stavljati 20 heatpipeova ako nema dovoljno površine za odvoditi toplinu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Pa vidis da bi imao, niti jedan heat pipe nije izgubio na temperaturi, bazu ihs-a i hladnjaka je ocigledno moguce povecati bez problema ako ce za to biti potrebe? Cisto sumnjam da bi se ista znacajno izgubilo na efikadnosti da prosire bazu hladnjaka za jos koju cijevčicu💪lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice