Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.101.838
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Gledam ovo sve skupa i nije mi bas jasno, zasto bi netko pogasio sve fanove u idle? Pa najsrotniji fanovi se na nekom niskom rpm-u tipa 300-400 ne cuju, a opet je to dovoljno da ti aio hladi cpu pogotovo za neke manje zahtjevne zadace. Odes brate mili u bios, namjestis si fan curve i imas tisinu u idle, a kad zatreba podeblja se rpm.

 

Bezvezarija... Moj stroj ima 6x 140mm ventilatore i 3 ona mala drkava na grafickoj pa se nista ne cuje kad je idle - jedina stvar koju cujem u sobi je synology koji je u silent nacinu rada. Ne vidim potrebu za potpunim gasenjem ventilatora.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.8.2017 0:14 (Friday).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Pa ni nema smisla. Ili si full-passive ili s ventovima. Uopće nije dobro da ventovi stalno skaču s 0 na 1000 i sl. Kad digneš Chrome na jačem webu (FB već), napuca ti CPU na 100%, što diže temperaturu na 100°C+ brže nego stignu reagirati ventovi i ohladiti.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Gledam ovo sve skupa i nije mi bas jasno, zasto bi netko pogasio sve fanove u idle? Pa najsrotniji fanovi se na nekom niskom rpm-u tipa 300-400 ne cuju, a opet je to dovoljno da ti aio hladi cpu pogotovo za neke manje zahtjevne zadace. Odes brate mili u bios, namjestis si fan curve i imas tisinu u idle, a kad zatreba podeblja se rpm.

 Da imas imalo pojma bilo bi ti jasno da ventovi koji se mogu vrti na tako malim okretajima kostaju po 30 eura i to ne svaki. Uostalom kada ti je u sobi mrtva tisina i imas komp tik pored glave kao ja, vjeruj mi da cujes i komarca, a kamoli nekoliko ventova pored glave bez obzira o okretajima.

 

I zasto se nebi gasilo sve ako su temperature OK a dobijes potpunu tisinu? 

16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Stjepanj ti si nesto gadno pobrkao:

 

 

Testiran jaci AIO od tvog (240-ka) i noctue ga pojedu.

Freak Show Inc.
 
0 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

Pa ni nema smisla. Ili si full-passive ili s ventovima. Uopće nije dobro da ventovi stalno skaču s 0 na 1000 i sl. Kad digneš Chrome na jačem webu (FB već), napuca ti CPU na 100%, što diže temperaturu na 100°C+ brže nego stignu reagirati ventovi i ohladiti.

 Za sad samo TD, a video se upload-a pa cemo vidjeti jel to zaista tako...

 

Meni su svi ventovi od kucista preko fan kontrolera, a ovi od vodenog preko krivulje jer su PWM.

 

Za potrebe videa sam cak stavio i šarafciger i jedan kljuc na vrh komp gdje je vodeno da zaglavim ventove skroz, tako da nebi neki pametnjakovic tvrdio da su se ventovi vrtili....

 

Jedini ej problem kajs ma snimio a zaboravio da imam iskljucenu rotaciju na mobu, tako da ovi koji ce gledat preko kompa ce im biti slika zakrenuta za 90 stupnjeva, dok se preko moba samo okrene ekran i sve je kako treba biti....

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Dual pack corsair ml 120 dode 200kn, znaci jedan je 100kn, a imaju raspon od 400-2400rpm.

Rade "buka" na 400rpm neg da mi u idle cpu radi na 55 stupnjeva sa nekim spajkovima, osim toga jebes to kad svako malo moras na kucistu mijenjati brzine na kontroleru.
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Dual pack corsair ml 120 dode 200kn, znaci jedan je 100kn, a imaju raspon od 400-2400rpm.

Rade "buka" na 400rpm neg da mi u idle cpu radi na 55 stupnjeva sa nekim spajkovima, osim toga jebes to kad svako malo moras na kucistu mijenjati brzine na kontroleru.

 Decko odi na spavanje...

 

Em sto ja nigdje nevidim taj dual pack na nabavi, em kaj je to 120mm vent.

 

Ocigledno je iz aviona da pricam sa amaterom, inace nemam ni volje sa takvima raspravljat al ajde cisto da i drugi koji citaju skuze kako sta radi. Uglavnom, tebi je jasno da CPU i da je na 70c pod IDLE-om nema mu sta bit jer je to i dalje normalna radna temperatura. Kaj mislis sta je sa procesorima koji dan i noc rendaju datoteke i na 80+ stupnjeva, vidi vraga, nije im apsolutno nista, zasto bi onda ovom u IDLE-u nesto bilo na 50 a i manje stupnjeva u prosjeku? Inace, taj feature je vec zadnje 3 godine na grafama, znaci ventovi se ne vrte dok grafa ne dođe na 60 stupnjeva, isto tako i na napajanjima, nije to nista novo, niti takve temperaturice ista znace komponentama, to je cisti mind fuck kod ljudi u stilu "e gledam youtube a proc mi je na 50 stupnjeva " a sta da igras onda bi bilo u redu i da je na 75...

 

Spajkovi o kojima pricam su apsolutno na svakom procu kada pokrenes neku aplikaciju pa se pri buđenju dogodi onaj skok od sekunde dok se sistem "ažurira"

 

I ne kuzim sta imam svako malo mijenjat brzine na kucistu? pa dok sam u IDLE pomaknem prekidac da se pogase svi ventovi, tek kad idem gejmat ukljucim ventove na max sta je 1100RPM.

 

 

 

 

8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Tonči

 

Evo da vidis kako 7700k 4.9GHz@1.34v fino radi na full pasivi sa svim pogasenim ventovima u kucistu 

 

Za potrebe videa sam cak stavio i šarafciger i jedan kljuc na vrh kompa gdje je vodeno da zaglavim ventove skroz, tako da nebi neki pametnjakovic tvrdio da su se ventovi vrtili....

 

Jedini je problem kaj sam snimio a zaboravio da imam iskljucenu rotaciju na mobu, tako da ovi koji ce gledat preko kompa ce im biti slika zakrenuta za 90 stupnjeva, dok se preko moba samo okrene ekran i sve je kako treba biti....

 

GLEDAJTE PREKO MOBA KO MOŽE JER SI LAKO ZAKRENETE EKRAN

 

 

Znaci temperatura je na 48 stupnjeva average, gledanje youtuba, surfanje i gledanje filmova preko VLC-a

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.8.2017 0:45 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Em kaj opet laprdas, em kaj ne kuzim kolki iq je potreban za upisat "ml 120 pack" u nabavu, em kaj ml 140 dode 180kn kaj opet nije 30 eura, em kaj nemoj onda iduci put kenjat kad je neka kartica 5 stupnjeva toplija od druge.

Tolko kontradiktornosti da je to zalosno, aj proseci decko...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

I tebi ne smeta kretanje ventova s 0 na xxx rpm? Svako malo, kad god cpu ode na 100%?

Nope.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Em kaj opet laprdas, em kaj ne kuzim kolki iq je potreban za upisat "ml 120 pack" u nabavu, em kaj ml 140 dode 180kn kaj opet nije 30 eura, em kaj nemoj onda iduci put kenjat kad je neka kartica 5 stupnjeva toplija od druge.

Tolko kontradiktornosti da je to zalosno, aj proseci decko...

Dobro, vau košta 180kn, a kolko je 4 takva koliko imaju ljudi sa malo boljim sistemima? razmisli prije nego lupiš 

 

Naravno da mi je bitno koja je grafa na kolko dok igram, kad sam u idle svejedno mi je jer tada ni netrebam njene max performanse, a kad pricamo o karticama, radi se o nekih 15 stupnjeva razlike između Phoenixa i ostalih dok sma pricoa o tome, a imam i video gdje moja ide na 52 stupnja na 2100Mhz pola sata gejminga, dok ostali modeli zapinju na 65 a i vise stupnjeva.

8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

I tebi ne smeta kretanje ventova s 0 na xxx rpm? Svako malo, kad god cpu ode na 100%?

 Tonči, sad prelazis sa teme na temu, prvo se glupiras i pametujes mi kako nema sanse da 7700k drzim na pasivi sa svojim sistemom na 4.9GHz, sada kada je to pregazeno mjenjas pricu na ventove.

 

Al da ti odgovorim, ne kod mene se ventovi gotovo nikad ne pale u IDLE jer imam pametno slozenu krivulju prema temeraturi proca, i dok on ne dođe na 65 se ne pale ni ventovi, a to je u idle skoro nikad.

 

Inace, te PWM ventove sa vodenog planiram mijenjat za 3 pin ventove pa i njih spojit na fan kontroler i samo preko prekidaca palit po potrebi skupa sa ovima od kucista.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa ak ides na jeftiniju varijantu uzmes te packove po 200kn i opet dobro.

Kaj je najbolje cak i da su u pitanju neki drugi fanovi na npr 600rpm to je opet tiho, pa picajzla koji je tezi silent freak kolko se sjecam vrti fanove tu negdje i njemu je to tiho. Cemu forsirsnje gasenja kad to sa sobom samo nosi nepotrebne probleme koje je i tonci lijepo objasnio (komentar mu je nestao).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kak je pametno da se ne pale do 65? Kad krene load i temp skoci jos vise em kaj se fanovi odjednom nafrlje da bi skinule temp, em kaj temp moze posteno skociti.

Kako god bilo mislim da se zaglibilo u off topic i na kraju ce prica opet zavrsit na "slow motionu" i pizdarijama pa ionak nema smisla. Ln
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Pa ak ides na jeftiniju varijantu uzmes te packove po 200kn i opet dobro.

Kaj je najbolje cak i da su u pitanju neki drugi fanovi na npr 600rpm to je opet tiho, pa picajzla koji je tezi silent freak kolko se sjecam vrti fanove tu negdje i njemu je to tiho. Cemu forsirsnje gasenja kad to sa sobom samo nosi nepotrebne probleme koje je i tonci lijepo objasnio (komentar mu je nestao).

 Ne, ne nosi nikakve probleme i imas uostalom gore video, nikakvo paljenje ventova nemas ako znas postavit krivulju kako treba sta sam vec i objasnio iznad detaljno Tončiu, uostalom uvijek ih mozes i zaglaviti kao ja sada za primjer u videu i nece se nikad vrtiti dok ih ne oslobodis. Naravno onaj tko ima fan kontroler kao ja i 3 pinske ventove kontrolira sve jednim pokretom prsta i nema nikad nikakvih varijacija i potrebe za krivuljama 

8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Kak je pametno da se ne pale do 65? Kad krene load i temp skoci jos vise em kaj se fanovi odjednom nafrlje da bi skinule temp, em kaj temp moze posteno skociti.

Kako god bilo mislim da se zaglibilo u off topic i na kraju ce prica opet zavrsit na "slow motionu" i pizdarijama pa ionak nema smisla. Ln

 Pa kad ides igrat ventovi se odma krenu vrtiti jer i temperatura pređe 65 stupnjeva i to je to, nema tu vise paljenja i gasenja. Sve dok nejdes gejmat i vrtit benchmarke i stress testove ventovi se nece palit.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

 Tonči, sad prelazis sa teme na temu, prvo se glupiras i pametujes mi kako nema sanse da 7700k drzim na pasivi sa svojim sistemom na 4.9GHz

Eto, opet maštaš jer od uzbuđenja ne čitaš. Nisam rekao da nešto nema šanse, nego se zezam oko izjave jer toliko visoko držiš do vještine kupovine hardvera s lagera.

PWM ventovi brže se kvare, a skokovi koje trebaš, jer je 7700K iznimno vruć CPU, nisu dobri.

 

Jedina vještina u svemu tome je slaganje akrilnog cjevovoda. Vještina s plamenikom, kliještima, strpljenjem... to je nešto. To se čak da unovčiti. A to prekenjavanje "kupio sam i otkrio pwm" malo je meh.

Jesi ga barem delidao? Dobit ćeš 25°C manje.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

 Slažeš još jednu takvu mašinu? Jer, ja znam ljude koji bi dobro platili za pasivno hlađene mašine sa 7700K nna 4,9GHz.

 Sada kada je i to prevaziđeno, kada ces me spojiti sa tim ljudima? 

 

EDIT:

 

Ja niti preferiram PWM ventove, niti ih kupujem, ja to godpodski rijesavam sa 3pin ventovima i fan kontrolerom jednim pokretom prsta u stranu koja mi paše ovisno od radnje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.8.2017 2:42 (Lucidius).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ručno podešavaš ventilatore? Pa kako išta obaviš na računalu stalno pazeći na temperature i kontrole ventilatora? Ili ti je komp zapravo stalno idle, osim kad nije? 

 

Nažalost, nemaš pasivno hlađeni 7700K stroj. Imaš samo običan 7700K stroj kojem, umjesto laganog rada, ugasiš ventilatore kad ne radiš ništa. Nažalost, to svi mogu. Da slučajno imaš nešto ovakvo:

https://www.kickstarter.com/projects/1489140137/nsg-s0-worlds-first-fanless-chassis-for-high-perfo/description

 

Javi kad to složiš - custom. Jer ovog svatko može kupiti. 

 

Nope.
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...
war3_tft kaže...
...na nekom niskom rpm-u tipa 300-400 ne cuju, 

...vjeruj mi da cujes i komarca, a kamoli nekoliko ventova pored glave bez obzira o okretajima.

to jedino ako nasloniš glavu na kućište, onda osjetiš lagano brujanje

evo, meni je komp na pedalj i pol od glave i ne čuje se aspolutno ništa kad je komp u idle

ujutro kad ga palim pojača sve ventove i čuje se šum zraka prvih 10-ak sekundi dok ne boota winse i onda nastane sablasna tišina, tako da imaš osjećaj kako se komp ugasio

inače ovi be quiet sw3 ventovi se ne čuju sve do nekih soma okretaja, nakon toga počinje skroz lagani šum zraka za koji moraš dobro napeti uši da ga čuješ i to isključivo kad je potpuna tišina u kući, dakle kad zatvorim prozore, ugasim pumpu na akvariju i odnesem ptičice u drugu sobu

war3_tft kaže...
Kaj je najbolje cak i da su u pitanju neki drugi fanovi na npr 600rpm to je opet tiho, pa picajzla koji je tezi silent freak kolko se sjecam vrti fanove tu negdje i njemu je to tiho.

nema baš nikakve potrebe za gašenjem ventova ako dobro složiš silent konfu, meni je komp skoro jednako tih u idle i load, temperature ne prelaze 60-65 stupnjeva na grafi i procu

namještene su krivulje na asusovom fan xpertu da komp bude što tiši i radi ovako:

cpu

idle - 280rpm, load 700-800rpm

 

ventovi na kućištu 

idle - 470rpm, load - blokirani na max 1100rpm

 

grafa

idle - 0rpm, load - cca 1100rpm

 

napajanje - 0rpm, jednom sam skužio da povremeno ipak upali vent, no to se kuži jedino po tome što osjetiš lagano pirkanje na stražnjoj strani, zvuka nema nikakvog

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Dobro i koja je poanta Lucidusovog otkrica? On mora prije pokretanja bilo kakve jace aplikacije(igre) rucno svaki put ici dizati rpm-ove jer ako to ne napravi imat ce freez cpu-a? Lol
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
Dobro i koja je poanta Lucidusovog otkrica? On mora prije pokretanja bilo kakve jace aplikacije(igre) rucno svaki put ici dizati rpm-ove jer ako to ne napravi imat ce freez cpu-a? Lol

 Pa neš ti problema izvuć slamku iz venta, big deal jel tako Luci 

ništa mi se neda
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Hahahaha😂😂😂😂😂
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa dobro, ja sam s starim i7 4770s(3.9ghz@1v) dok je bio pod vodenim koje nije uopce radilo(pumpa/ vent se okretao) u idleu takoder imao cca 50°c dok bi nesto pokrenuo tipa browser i sl. Cpu je skocio na 80-90°c, naravno bilo kaj zahtjevnije je rezultiralo freezanjem..nevidim nikakvu poantu toga jer je beskorisno za danasnje procesore jednostavno prevruci su a ubrzanje i najboljeg venta nije dovoljno da u djelicu milisekunde uspije ohladiti cpu...lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ja mislim da je picajzla jedva cekao da se pocne pricati o brzini/buci ventova 

 

Izgleda svi zaboravili dane Pentiuma 4 i Athlona XP, kad bi otvorio bocnu stranu kucista i pustio vent da galami, odvrnuo neku ziku jer tad nije nesto ni bilo "mocnih slusalica/headseta" i rokaj, ovo danas sve 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
Pa dobro, ja sam s starim i7 4770s(3.9ghz@1v) dok je bio pod vodenim koje nije uopce radilo(pumpa/ vent se okretao) u idleu takoder imao cca 50°c dok bi nesto pokrenuo tipa browser i sl. Cpu je skocio na 80-90°c, naravno bilo kaj zahtjevnije je rezultiralo freezanjem..nevidim nikakvu poantu toga jer je beskorisno za danasnje procesore jednostavno prevruci su a ubrzanje i najboljeg venta nije dovoljno da u djelicu milisekunde uspije ohladiti cpu...lp

Kad ne radi pumpa to je koma i temperature odu u nebo. Sami vent nije toliko bitan dok ne dodje dugotrajnije opterecenje..

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Znam da nije bitan, samo sam napisao cisto radi reda..
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Stjepanj kaže...
Pa dobro, ja sam s starim i7 4770s(3.9ghz@1v) dok je bio pod vodenim koje nije uopce radilo(pumpa/ vent se okretao) u idleu takoder imao cca 50°c dok bi nesto pokrenuo tipa browser i sl. Cpu je skocio na 80-90°c, naravno bilo kaj zahtjevnije je rezultiralo freezanjem..nevidim nikakvu poantu toga jer je beskorisno za danasnje procesore jednostavno prevruci su a ubrzanje i najboljeg venta nije dovoljno da u djelicu milisekunde uspije ohladiti cpu...lp

Kad ne radi pumpa to je koma i temperature odu u nebo. Sami vent nije toliko bitan dok ne dodje dugotrajnije opterecenje..

Pa on ne gasi pumpu, u tome je fora. Zato mu i jest 7700K na oko 50, jer voda hladi i dalje. To što je efikasnost koma...

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
A dobro njemu je to sve novo i zacudujuce pa zato je tako uzbuden i zeli s nama to podjeliti..to je ok netreba se rugati i sl. samo shvatiti pjesnika😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

Ručno podešavaš ventilatore? Pa kako išta obaviš na računalu stalno pazeći na temperature i kontrole ventilatora? Ili ti je komp zapravo stalno idle, osim kad nije? 

 

Nažalost, nemaš pasivno hlađeni 7700K stroj. Imaš samo običan 7700K stroj kojem, umjesto laganog rada, ugasiš ventilatore kad ne radiš ništa. Nažalost, to svi mogu. Da slučajno imaš nešto ovakvo:

https://www.kickstarter.com/projects/1489140137/nsg-s0-worlds-first-fanless-chassis-for-high-perfo/description

 

Javi kad to složiš - custom. Jer ovog svatko može kupiti. 

 

 Ti se bas volis pravit mutav?

 

Napisao sam sve dok ne bencham, igram i vrtim stress testove ventovi se ne vrte niti ih palim.

 

I naravno da imam pasivno hladen stroj, a ti si se glupirao da je to cudo, da sigurno palim ventove kad idem na fejs i youtube i da imam spajkove na 125c.

 

Znao si od pocetka kaj pricam i sada kada sam snimio opet izvodis svoje gluposti da zataskas svoje neznanje.

Stjepanj kaže...
Dobro i koja je poanta Lucidusovog otkrica? On mora prije pokretanja bilo kakve jace aplikacije(igre) rucno svaki put ici dizati rpm-ove jer ako to ne napravi imat ce freez cpu-a? Lol

 Ti si se isto osamucen probudio...

 

Ja od pocetka pricam da mi je komp na pasivi u idle, kada idem igrat onda upalim ventove na prekidac od fan kontrolera i ne razumijem sta je tu sad strasno.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice