Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.726
|
čitano: 2.111.027
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
8 godina
odjavljen
offline
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Kul, intel kaska za brojem jezgri u mainstream platformi samo godinu za AMD-om koji 6-7 godina nista nije izbacio. Super. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
online
Intel i7/i9 Club

Lijepo zvuči, ali teško da će proći bez još jednog novog socketa.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...

Lijepo zvuči, ali teško da će proći bez još jednog novog socketa.

 

 

 

Poznavajući Intel, možda čak i dva.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
NiramX kaže...
Mladen kaže...

Lijepo zvuči, ali teško da će proći bez još jednog novog socketa.

 

 

 

Poznavajući Intel, možda čak i dva.

 

Ja cu se uvrijediti ako bude manje od 2

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 

stare vijesti

 

nove vijesti:

 

https://videocardz.com/74285/intels-latest-roadmap-shows-hedt-cascade-lake-x-coming-in-q4-2018

 

intel se i dalje drzi 6 core i7ca

eventualno 8core i9

 

naravno da je i novi chipset u igri (najvjerojatnije Z390)

 

 

koliko god ljudi srali po AMDu i IPCu na njihovim procesorima iduci komp mi je def ryzen 1600 (ako ne izadje zen+ do onda) i onda izgurati na AM4 platformi i upgrejdati na zen2 (i ako bude zen2+) - i sve to bez mjenjana maticne i memorije

znaci poboljsanje performansi samo uz upgrejd proca i grafe

 

ovo sa intelom i resetom chipseta svake godine vise nema nikakvog smisla uz konkurenciju

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...

znaci poboljsanje performansi samo uz upgrejd proca i grafe

 

LEL, pa to dvoje ti je prakticki 80% troska... Masne pare ces ustedjeti time sto neces mijenjati plocu.

 

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...
Fanu kaže...

znaci poboljsanje performansi samo uz upgrejd proca i grafe

 

LEL, pa to dvoje ti je prakticki 80% troska... Masne pare ces ustedjeti time sto neces mijenjati plocu.

 

 

pa ustedit cu bar 1000kn na ploci

GPU ionako upgrejdam redovito

 

proc mogu i ne moram upgrejdati - mogu jednostavno preskociti zen+ i ici direkt na zen2

 

svakako mi odgovara da imam taj izbor umjesto da sam prisiljen sve mjenjati

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 9:15 (Fanu).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...
mogu jednostavno preskociti zen+ i ici direkt na zen2

 

 Koliko sam ja shvatio iz ovih vijesti prije par dana zen+ ce ici na stare chipsetove tj da ce samo trebati bios update napraviti, za zen2 se govori da ce ici na am4, ali to moze biti marketinski trik gdje ce socket i dalje ostati am4, ali ce mozda trebati novi chipset za zen2.

11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...

proc mogu i ne moram upgrejdati - mogu jednostavno preskociti zen+ i ici direkt na zen2

svakako mi odgovara da imam taj izbor umjesto da sam prisiljen sve mjenjati

 svakako je dobro imati tu opciju

iako kad gledaš realno, malo njih će upgrejdati procesor u 2-3 godine jer je napredak mizeran

slična je situacija bila i dosad, bogznašto nisi dobio da si upgrejdao zambezi na visheru i vrlo je malo njih to i radilo

zen2 teško da će biti neki golemi napredak kakav je rajzen bio u odnosu na fx, samim time upitna je i korist od upgrejda samo procesora, da ne spominjemo da će do tada izaći nove tehnologije i standardi

sve je to vrlo diskutabilno, iako svakako jest prednost kad se nađeš u tako specifičnoj situaciji

 

primjer, što bi ja imao da mi je na mojoj h97 ploči ostala mogućnost upgrejda na skylake i kaby lake - napredak u klasi i5 toliko mizeran da se ne isplati dati niti 100 kuna

a i7 mi je prije bio preskup za ono što mi treba, a takav je i sad

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

ryzen ima puno vise prostora za napredak nego core serija (koja je na kojem vec uzastopnom refreshu?)

zen+ ce donijeti stabilniji OC/bazne klokove (+10% navodno - znaci +400MHz, nelose) i memory support dok bi kod zen2 fokus trebao biti na vecim performansama

 

intel bi morao izbaciti 8 core mainstream procesore (za ispod 3000kn u desktop segmentu) ako zeli odrzavati korak

 

eno ih nvidia vec prestigla u odredjenim segmentima i sad AMD/qualcomm/Microsoft mu disu za vrat sa novo najavljenim snapdragon i snapdragon+ryzen laptopima

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 9:58 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...

ryzen ima puno vise prostora za napredak nego core serija (koja je na kojem vec uzastopnom refreshu?)

zen+ ce donijeti stabilniji OC/bazne klokove (+10% navodno - znaci +400MHz, nelose) i memory support dok bi kod zen2 fokus trebao biti na vecim performansama

 o tom potom, svi se nadaju nekakvom upgrejdu od 40-50% na rajzenu druge generacije (ne ovoj plus verziji), no to ćemo tek vidjeti

keller je vjerojatno izvukao maksimum što se mogao izvući, veći napredak na istoj arhitekturi je vrlo upitan i iz dosadašnjeg iskustva kod obje firme

 

tih 400mhz je golo govno za upgrejd, gubiš bar 30% dok prodaš svoj proc i kupuješ novi za 10% upgrejda, niđe veze

dakle, isplativo jedino entuzijastima

 

EDIT:

i ne kužim ovo amd/qualcomm dišu za vrat... pa nije li qualcomm isto tako konkurencija amd-u koliko i intelu, s tim da amd ima daleko manje potencijala za ikakvu intenzivniju borbu s konkurencijom

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 10:19 (picajzla0707).
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Hebo vas i AMD i Ryzen sa plus i bez plus i Qualcom i Samsung ovo je i7/i9 Club a kakve veze vaše trljezgarije imaju s temom. 

Idite u odgovarajuću temu il ću vas sve prijavit https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/chat-tema-ljubitelja-hardvera/224306.aspx?page=510&jumpto=5547782&sort=asc&view=flat

MISCREATED
Moj PC  
8 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Hebo vas i AMD i Ryzen sa plus i bez plus i Qualcom i Samsung ovo je i7/i9 Club a kakve veze vaše trljezgarije imaju s temom. 

Idite u odgovarajuću temu il ću vas sve prijavit https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/chat-tema-ljubitelja-hardvera/224306.aspx?page=510&jumpto=5547782&sort=asc&view=flat

kakav crni i9, ovo sve quad core sirotinja ovdje bude, poneki burzuj sa 6 jezgri i to je to 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Upozorenje za sve koji ste na i9 X procesorima:

https://www.instagram.com/p/BWysDUalr2k/?taken-by=hardwareunboxed

 

ne pretjerivati s overclockom... možda radi, ali...

Nope.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Da, vas 1 ili 2 na forumu, pazite

Kupujem GTX 1060 6GB
 
3 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...

 

pa ustedit cu bar 1000kn na ploci

GPU ionako upgrejdam redovito

 

proc mogu i ne moram upgrejdati - mogu jednostavno preskociti zen+ i ici direkt na zen2

 

svakako mi odgovara da imam taj izbor umjesto da sam prisiljen sve mjenjati

 Ma naravno, uzivaj ti na toj ploci na PCI-e 3.0 i u 2020.g, i ostalim tada zastarjelim featurima 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...
Fanu kaže...

 

pa ustedit cu bar 1000kn na ploci

GPU ionako upgrejdam redovito

 

proc mogu i ne moram upgrejdati - mogu jednostavno preskociti zen+ i ici direkt na zen2

 

svakako mi odgovara da imam taj izbor umjesto da sam prisiljen sve mjenjati

 Ma naravno, uzivaj ti na toj ploci na PCI-e 3.0 i u 2020.g, i ostalim tada zastarjelim featurima 

 

i to si mi spustio kao ? odjednom se ne moze bez PCI-e 5.0 za kojeg ne znas ni sta donosi ni jel ti treba ?

su kompovi sa DDR3 isto zastarjeli i mogu u smece ?

 

ne moras se truditi odgovoriti

 

8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Danas ako zbog iceg platforme se isplate ljudima mijenjat zbog napretka tehnologije na maticnim plocama, prije 3 godine nisi imao ove utore DDR4, M2, U2, VR, takoder tu je i intel optane tehnologija, razne softwerske podrske i optimizacije za rad itd...

 

Sad vidi kako ce ta tvoja plocica izgledati za 3 godine a vec ove dolazi pci-e 4.0 a kroz 2 godine i DDR5, o ostalim podrskama i tehnologijama za koje sad ni neznamo necu ni pricat.

 

I ta tvoja logika ne mijenjanja plocice od 1000kn gdje ces bez prodaje i kupnje nove ustedit 300kn je stani pani, javi se plenkiju da te ubaci u financije 

 

Edit:

 

I naravno ako imas kikiriki konfu da ti to sve nema veze jer ionako nebudes ni koristio sve to, ali za takve teme i ustede imas ryzen temu i chat temu, u ovom klubu ljudi mogu i stalo im je do najnovijih featura koje ce svakako i iskoristiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 12:53 (Lucidius).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 To što ti trabunjaš se zove konzumerizam a ne korištenje novih tehnologija.

8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Kada bi slusali pametnjakovice kao ti jos nebi izasli iz kamenog doba 

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Lucidius iako se slažem u ovome s tobom (u tome da nove ploče donose jako zgodne nove stvari), morat ću ti dati crveni karton čisto zbog povećeg off-topica i svađanja. Suzdrži se od uvreda, jer si potrošio one kratke kartone, u kutiji imamo samo ove jako duge.

Nope.
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Koje sad uvrede?

 

Za crveni za off topic se slazem, slobodno mi rokni taj duzi momentalno ako ces istom mjerom kazniti i ostale koji su offtopicarili kao i ja 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 14:45 (Lucidius).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

Koje sad uvrede?

 Ako planiraš kakve. "Pametnjaković" je već provokacija, i žuti je obojici upozorenje. Držite se teme.

Nope.
16 godina
online
Intel i7/i9 Club

Postoje li i kartoni za netočne navode ? :)

DDR4 i M.2 su došli sa X99 platformom koja je u prodaji od 09/2014.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Mi pricamo u mainstream-u 

 

Da bar postoje takvi kartoni, bio bi melem za oci od svakojakih strucnjaka...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Intel i7/i9 Club

Ok ako se iz kriterija izbaci cijena ... 8700K sa Z370 košta kao i 5820K sa X99 pločom tada.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

Mi pricamo u mainstream-u 

 

Da bar postoje takvi kartoni, bio bi melem za oci od svakojakih strucnjaka...

 Zapravo ne; tema oduvijek pokriva i HEDT.

Nope.
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Tako je Tonći, slažem se tobom u potpunosti ipak je tema i7 a većina i7-mica pripada u HEDT

MISCREATED
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

 Zapravo ne; tema oduvijek pokriva i HEDT.

 Mi smo imali konkretan razgovor oko cega vodimo pricu, a uz to i jasno je o kojem cijenovnom segmentu smo pricali jer ploce od 1000kn koje su spominjane sigurno nisu HEDT platforma... I jasno je da ce te ploce vec nagodinu biti outdated i toi sa nekim krucijalnim promjenama, a kamoli za 2 godine kada dolazi i DDR5 I PCI-e 5.0, a gdje je onda na to sve jos i ta treca godina koliko on misli imati plocu i busati s eu prsa intelasima kako je ustedio naspram nas 200kn u đepu koji smo si prodali stare i uzeli nove moderne ploce 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice