Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.099.220
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

Mala crtica iz ludnice: i9-7980XE od stocka do 4.9GHz overclocka povlači oko 550W više u prosjeku. CPU je definiran na 165W. I nije stabilan za rendering sve do 4.7.

 To mi nema nikakvog smisla...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Timo kaže...
Tonči kaže...

Mala crtica iz ludnice: i9-7980XE od stocka do 4.9GHz overclocka povlači oko 550W više u prosjeku. CPU je definiran na 165W. I nije stabilan za rendering sve do 4.7.

potvrdujem, moras imati dzepni reaktor da to napajas

 

moj nije isao dalje od 4.8, a apsolutno je stabilan na 4.6 all core, tako da imas relativno dobar primjerak 

 

nisam se puno ni igrao, jer ne smijem ga cjediti da ne rikne (remote nadzor rada racunala iz US, pa mi sve prate)

 Dialed-back na 4.7/4.5 AVX. Ne osjećam se ugodno s tako skupom stvari na rubu. A i lakše ga je hladit. Mislim da će čak na 4.6/4.4 jer je nakon sat vremena Blender Cyclesa na 85°C bez chillera.

nixass kaže...

 eh sta bi BrezaM na net.hr forumu rekao o amperazi na tom procesoru.. :D

 Oh, sjećam se tog lika... :P Ali mutno.

ansha kaže...
Tonči kaže...

Mala crtica iz ludnice: i9-7980XE od stocka do 4.9GHz overclocka povlači oko 550W više u prosjeku. CPU je definiran na 165W. I nije stabilan za rendering sve do 4.7.

 To mi nema nikakvog smisla...

 Izmjereno na utičnici: stock load oko 300W cijeli stroj. 4.875GHz (125x39) all cores, oko 900W.

Idle je nešto ugodniji na 90W stock i 220W overclock.

 

Razlika je apsolutno bolesna. Spustio sam ga na 4.7 i 4.5 za AVX jer se i na 4.7 AVX smrzne ili hard-reboota.

Nope.
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

u vezi patcha.

 

kod nas u kompaniji je usporenje obrade podataka softvera kojeg koristimo (in house razvijen softver) 15%, prestrasno

 

prepiska u vezi intel patcha; Linus Torvalds vs David Woodhouse (amazon inzenjer)

 

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

 Izmjereno na utičnici: stock load oko 300W cijeli stroj. 4.875GHz (125x39) all cores, oko 900W.

Idle je nešto ugodniji na 90W stock i 220W overclock.

 

Razlika je apsolutno bolesna. Spustio sam ga na 4.7 i 4.5 za AVX jer se i na 4.7 AVX smrzne ili hard-reboota.

Ma potrosnja je ok, cudno mi je da ga ocito mozes opteretit na 4.9ghz a kazes da se rusi rendajuci na 4.8? 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Tonči kaže...

 Izmjereno na utičnici: stock load oko 300W cijeli stroj. 4.875GHz (125x39) all cores, oko 900W.

Idle je nešto ugodniji na 90W stock i 220W overclock.

 

Razlika je apsolutno bolesna. Spustio sam ga na 4.7 i 4.5 za AVX jer se i na 4.7 AVX smrzne ili hard-reboota.

Ma potrosnja je ok, cudno mi je da ga ocito mozes opteretit na 4.9ghz a kazes da se rusi rendajuci na 4.8? 

 Cinebench R15 sve ok. Blender BMW test sve ok. Blender onaj vojnik, puf, ruši se. Može bit do memorije, može bit do keša, malo fali napona, ne znam, ali ne sruši ga sve i uvijek. Recimo, Battlefield 1 radi dobro za vikend, a sinoć mi se srušio nakon sat vremena. Smrzlo se, repetitivni zvuk iz zvučnika i traži hard reset.

A ne mogu dizat napon više jer nemam chiller, a temperature na 4.9 su opasno blizu 90°C.

Nope.
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...
ansha kaže...
Tonči kaže...

 Izmjereno na utičnici: stock load oko 300W cijeli stroj. 4.875GHz (125x39) all cores, oko 900W.

Idle je nešto ugodniji na 90W stock i 220W overclock.

 

Razlika je apsolutno bolesna. Spustio sam ga na 4.7 i 4.5 za AVX jer se i na 4.7 AVX smrzne ili hard-reboota.

Ma potrosnja je ok, cudno mi je da ga ocito mozes opteretit na 4.9ghz a kazes da se rusi rendajuci na 4.8? 

 Cinebench R15 sve ok. Blender BMW test sve ok. Blender onaj vojnik, puf, ruši se. Može bit do memorije, može bit do keša, malo fali napona, ne znam, ali ne sruši ga sve i uvijek. Recimo, Battlefield 1 radi dobro za vikend, a sinoć mi se srušio nakon sat vremena. Smrzlo se, repetitivni zvuk iz zvučnika i traži hard reset.

A ne mogu dizat napon više jer nemam chiller, a temperature na 4.9 su opasno blizu 90°C.

 Tonči, nemoj pred Anshom spominjati 90°C temp na cpu, srce će ga strefit, ipak je stari čovjek u pitanju 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Nije ni meni svejedno. :) 

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ha dobro sta, ionako je komp u vlasnistvu od firme, shit happens 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

S obzirom da sam ja vlasnik svoje firme, posve je svejedno. No i da nisam, zar je bitno? Pa ne dobiju firme stvari besplatno.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Koje firme? rekao si da radis u stranoj firmi i jos si mi pricao kako dobijete laptop, mob i neznam sta na koristenje... 

 

EDIT:

 

Naravno da ne dobiju besplatno, ali lakse je tuc tuđim qurcem po koprivama

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 0:03 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Nadam se da kad budeš radio nećeš tako razmišljati o stvarima koje dobiješ za rad.

 

Svakako, preskup hardver za paljenje na 90°C. 

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

Nadam se da kad budeš radio nećeš tako razmišljati o stvarima koje dobiješ za rad.

 

Svakako, preskup hardver za paljenje na 90°C. 

Sta se sada izvlacis, postavio sam ti jasno pitanje od kada ti imas svoju firmu najedanput a svi znamo da radis za stranca a to sis e i sam hvalio i pricao.

 

A ja svoje sve sta imam sam ja platio i na racunu je moje ime, mogu sad ako hocu sve pocepat sa sjekirom nema mi tko sta rec..

 

 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...
Tonči kaže...

Nadam se da kad budeš radio nećeš tako razmišljati o stvarima koje dobiješ za rad.

 

Svakako, preskup hardver za paljenje na 90°C. 

Sta se sada izvlacis, postavio sam ti jasno pitanje od kada ti imas svoju firmu najedanput a svi znamo da radis za stranca a to sis e i sam hvalio i pricao.

 

A ja svoje sve sta imam sam ja platio i na racunu je moje ime, mogu sad ako hocu sve pocepat sa sjekirom nema mi tko sta rec..

 

 

 tata i mama dali novce da se malo dijete igra

AMD AntiBoy
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

 tata i mama dali novce da se malo dijete igra

Igraj onda sta tu dosađujes

7 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Lucidni funkcionira ko babe po selu, sve bi znale i uvukle se u tuđi krevet ako mogu

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

Sta se sada izvlacis, postavio sam ti jasno pitanje od kada ti imas svoju firmu najedanput a svi znamo da radis za stranca a to sis e i sam hvalio i pricao.

 Ima svoju firmu koja radi za stranu, sasvim legalno i moguće. Ili ima svoju firmu i radi za stranca kao zaposlenik. Opet legalno i moguće. Ništa čudno da ti to ne kužiš.

15 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Bože Luci, pa koliko ti godina imaš? 

Poanta priče je potrošnja i opasnosti visokog overclocka za stroj koji košta prilično visoke novce. Čak i da ti ga netko pokloni za rad, nadam se da si barem donekle toliko savjestan da to ne gledaš kao potrošnu robu za uništavanje.

Ako nisi Youtuber i ne živiš od spaljivanja hardvera, rizik je prsvelik čak i na tvom 8700K.

Nope.
Moj PC  
5 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

Bože Luci, pa koliko ti godina imaš? 

Poanta priče je potrošnja i opasnosti visokog overclocka za stroj koji košta prilično visoke novce. Čak i da ti ga netko pokloni za rad, nadam se da si barem donekle toliko savjestan da to ne gledaš kao potrošnu robu za uništavanje.

Ako nisi Youtuber i ne živiš od spaljivanja hardvera, rizik je prsvelik čak i na tvom 8700K.

 Nije mi ni bila poanta klokanje nego to kako se busate kompovima i tim potpisima a nista nije u vasem vlasnistvu, pa sam zato rekao koga briga ionako je od firme.

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

ti si jedna velika iskompleksirana da ne velim kaj i bit ce ti tesko u zivotu kad mutiranje prestane i teenage godine prodju

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 11:17 (nixass).
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nixass kaže...

ti si jedna velika iskompleksirana da ne velim kaj i bit ce ti tesko u zivotu kad mutiranje prestane i teenage godine prodju

Jesu te tako ucili na vjeronauku? 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Luci, firme su u mojem vlasništvu, ali konkretno ovaj CPU nije jer je kupljen privatno s obzirom da ne mogu dobiti VAT račun za delidani procesor. Čak sam dioničar i u korporaciji za koju radim, dakle, moja je na neki način i ta velika. Sve što firma zaradi, velika i mala, ima svoju vrijednost. Kad kupiš neki hardver za rad, to je ulog u poslovanje, cilj je da zaradiš tako da otplatiš hardver i imaš neki profit od kojeg ćeš platiti plaću, zaposliti ljude, otvoriti nove poslovne prilike. U najboljem slučaju (procesori imaju garanciju za overclock, ali ne i delidani CPU), gubitak vremena koje računalo ne radi, poštarine za RMA, vrijeme za bavljenje time, sve to ima svoju cijenu. Svaki sat koji umjesto da ga naplatiš klijentima, potrošiš na sastavljanje i rastavljanje računala, dodatna je šteta i trošak.

 

Razmišljanje "koga briga, od firme je" prilično je debilno.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

Luci, firme su u mojem vlasništvu, ali konkretno ovaj CPU nije jer je kupljen privatno s obzirom da ne mogu dobiti VAT račun za delidani procesor. Čak sam dioničar i u korporaciji za koju radim, dakle, moja je na neki način i ta velika. Sve što firma zaradi, velika i mala, ima svoju vrijednost. Kad kupiš neki hardver za rad, to je ulog u poslovanje, cilj je da zaradiš tako da otplatiš hardver i imaš neki profit od kojeg ćeš platiti plaću, zaposliti ljude, otvoriti nove poslovne prilike. U najboljem slučaju (procesori imaju garanciju za overclock, ali ne i delidani CPU), gubitak vremena koje računalo ne radi, poštarine za RMA, vrijeme za bavljenje time, sve to ima svoju cijenu. Svaki sat koji umjesto da ga naplatiš klijentima, potrošiš na sastavljanje i rastavljanje računala, dodatna je šteta i trošak.

 

Razmišljanje "koga briga, od firme je" prilično je debilno.

 E takav odgovor mi se sviđa 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

 

 

Razmišljanje "koga briga, od firme je" prilično je debilno.

 Takvo razmišljanje je i dovelo ovu državu u stanje u kojem je sada

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 11:37 (nicky.sl).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

rizik je prsvelik čak i na tvom 8700K.

Obična igračka, pogotovo u njegovom slučaju, spali ga i nikome ništa, dok je ovo tvoje s druge strane druga priča.

Tebi je kao i mnogima od nas računalo izvor zarade, a ne igračka kao dotičnom kolegi.

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pozz ekipa, 

dali ima netko iz Zagreba ili okolice da hoce delidat moj i7 7700k, platim mu samo da se napravi kako treba 
Preko delid toola naravno, nebi se igrao sa skalpelima i cekicima 

Autoclimb kills more people than AIDS
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

Nitko se ne može pohvaliti s raketom kao što je tvoja.

 
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Svrzic kaže...

Pozz ekipa, 

dali ima netko iz Zagreba ili okolice da hoce delidat moj i7 7700k, platim mu samo da se napravi kako treba 
Preko delid toola naravno, nebi se igrao sa skalpelima i cekicima 

 Ako je pod garancijom ne delidaj!

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Svrzic kaže...

Pozz ekipa, 

dali ima netko iz Zagreba ili okolice da hoce delidat moj i7 7700k, platim mu samo da se napravi kako treba 
Preko delid toola naravno, nebi se igrao sa skalpelima i cekicima 

 Ako je pod garancijom ne delidaj!

 Zasto ne ako to zelim napravit?

Autoclimb kills more people than AIDS
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa dobro kakav je primjerak taj 7700k?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma delidaj ako ga imas na umu koristiti vise od 3 godine jer svakako ce mu garancija isteci 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice