Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.103.495
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Igram se na dellovom 1440p 144hz gsync monitoru. Matična po "level up" najviše nudi 4.6 sa 1.33 po defaultu. Sad je na 1.25v stabilan na 4.6Ghz. Možda bi mogao 4.7 manualno al prvo želim vidjet kako diše na trenutnom profilu,te kolko još ide voltaža dolje.

Trenutno AIDA i prime ga najviše naguraju na 73c (najtoplija jezgra,najhladnija je 69) na pola sata stresiranja sa 50% vrtnje svih ventilatora. Naravno ,delidan je.

 

Što se tiče grafe možda ovu zamjenim za neku Ti,no prvo želim vidjet jel treba ići na 8600k ili 8700k. Nije mi samo zbog proca,tu je još DDR4,M.2. SSD-ovi,itd itd,kao razlog upgradea...

 

Što se tiče rama,ovi mi bacaju neku grešku na 1866,na 1600 su ok. A sada davat iste pare za DDR3 kao i za DDR4 mi nekako glupo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

Pa covjek je vec sad na 4.6 s 1.33v i to na Auto.lp

A onda da, znaci da ima debelo nadprosjecan primjerak..

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
izvone kaže...

Igram se na dellovom 1440p 144hz gsync monitoru. Matična po "level up" najviše nudi 4.6 sa 1.33 po defaultu. Sad je na 1.25v stabilan na 4.6Ghz. Možda bi mogao 4.7 manualno al prvo želim vidjet kako diše na trenutnom profilu,te kolko još ide voltaža dolje.

Trenutno AIDA i prime ga najviše naguraju na 73c (najtoplija jezgra,najhladnija je 69) na pola sata stresiranja sa 50% vrtnje svih ventilatora. Naravno ,delidan je.

 

Što se tiče grafe možda ovu zamjenim za neku Ti,no prvo želim vidjet jel treba ići na 8600k ili 8700k. Nije mi samo zbog proca,tu je još DDR4,M.2. SSD-ovi,itd itd,kao razlog upgradea...

 

Što se tiče rama,ovi mi bacaju neku grešku na 1866,na 1600 su ok. A sada davat iste pare za DDR3 kao i za DDR4 mi nekako glupo...

 ma to je nista, 4.7 ide po defaultu, inace sto se tice upgradea gpu-a i cpu-a evo pa sam odluci:

sve sto pise za 2600k/2700k ti vrijedi i za 3770k.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Delidan i7 3770k bi bez beda trebao uhvatiti 4.7ghz za 24/7 i to cak i malo ispod 1.3v, sve ovisi kakva je ploca.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Patrick_cro kaže...
Delidan i7 3770k bi bez beda trebao uhvatiti 4.7ghz za 24/7 i to cak i malo ispod 1.3v, sve ovisi kakva je ploca.

Reci to ljudima koji ne mogu preko 4.4ghz uz 1.4V...  Jer govno primjerak je govno i kad ga delidas...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 13:46 (ansha).
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Tim ljudima nebi trebalo niti davati cpu u ruke ako odmah puknu 1.4v za tu frekvenciju.Ivy uopce nije los za oc, ono sto ga hebe je ihs i vece temp od sandya ali dok imas adekvatan hladnjak ide on bez beda na te frekvencije

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

vidim moj stabilan 4.6 na 1.23V. Ako idem na nize nakon sat vremena cca se srusi. Danas il sutra,kad vatim vremena cu ici na 4.7 pa javim kolko mu treba.

 

Temp su max 76 na najtoplijoj jezgri.

 

Koristim aida stres i blender od prime-a. Su to ok stress testeri za stabilnost? Koliko dugo da držim na stresiranju?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 11:42 (izvone).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
izvone kaže...

 

Koristim aida stres i blender od prime-a. Su to ok stress testeri za stabilnost? Koliko dugo da držim na stresiranju?

Aida se meni pokazala jako losa za testiranje stabilnosti, prime blend je vec puno bolji, bar sa haswell-e...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

pa ak je delidan 4.7 ghz bi trebao imati kao od šale, stovise nevidim cak ni smisla da kupujes pored njega na tom taktu ikakav 8600k ili nedaj boze bacati lovu na 8700k..rade tuci lovu na brzu graficku i bolji monitor!lp

3770K na 4.7ghz ko od sale?  

 

Pobucao si ti nesto, mislis na neki drugi cpu...

i7-3770K, batch ne mogu da se setim, mogu da pogledam na overclock.net.... 4.5GHz 1.165V. 4.8GHz 24h Prime95 AVX instrukcije najnoviji u to vreme. Ljudi su ga trazili za stabilno 4.5GHz na niskim voltazama, zbog toga je i bio trazen, inace 4.6-4.8GHz je trebao 100mV skok. i posle bi trebao jos 100-150mV na 5.0GHz

Moj primerak, imao sam 10 kupaca na cekanju. Falilo mi je vodeno na pocetku. Tada sam imao vodeno hladjenje na pocetku Intel bi prodao 100 procesora vise.

Falili su primerci da pokazu da mogu kao Sandy Bridge 100-150MHz nize OC average. Znaci to je prvi procesori sto su stigli u Srbiju kod najveceg dobavljaca on mi je poslao bez kutije.

Znaci falila je voda, sa vodom i delid bi imao 5.0GHz na 1.35-1.375V. 

Da su ljudi prve nedelje te videli 5.0GHz a nas 5-6 je bilo blizu na overlock.net mnogo bolju reputaciju bi imao procesor i kasnije.

Mada ne zavisi nista od 10 primeraka ali bi se dosta ljudi zaletelo da menja Sandy Bridge, jer SB je imao slabu zbog i5-5200K, i7-2700K nije tako isao preko 4.7-4.8GHz.

Ovaj je radio ko lud, vreo ma ni da stucne. 3 godine je stajao na 1.200V 24/7 ploca nije mogla da obara voltazu, znaci to je 3 godine kao rendering da radi.

I posle smo probali istu voltazu sa pocetka ma nije ni za milimetar degradirao, ma ni za milimetar. I decko koji ga je kupio zove me i kaze jeste 4.5GHz ploca mi dize na 1.170V ali to je slicno, stabilan u svemu. Ja sam zamenio njega za i7-5820K. I zviznem 4.0GHz/4.0GHz Cache, default voltaza na oba, zakljucam da ne dize automatski, stabilan, kazem ajde da idem do 4.2 i dam podignem na 1.200V, stabilan. Vise ga nisam ni testirao sada cu kada dodje voda, ne znam ni sta imam jer se ne lozim vise toliko na OC, za mene je najbolji dobitak sto vise moze na default voltazi.

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 7:43 (eVGA-011).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
eVGA-011 kaže...
 Ja sam zamenio njega za i7-5820K. I zviznem 4.0GHz/4.0GHz Cache, default voltaza na oba, zakljucam da ne dize automatski, stabilan, kazem ajde da idem do 4.2 i dam podignem na 1.200V, stabilan. Vise ga nisam ni testirao sada cu kada dodje voda, ne znam ni sta imam jer se ne lozim vise toliko na OC, za mene je najbolji dobitak sto vise moze na default voltazi.

 

Ostavi 1.2V napon i probaj 4.4ghz, ako je stabilan as dobar primjerak, ako moze i 4.5ghz sa 1.2V imas golden sample...

 

Meni je max bio 4.8ghz sa 1.42V, odvrtio cinebench, daleko od stabilnosti...

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Napokon uhvatio vremena da i7 3770k stavim na 4.7Ghz. Zasad ide dobro,stavim po pola sata prime-a,krenuo sa 1.3v,sada na 1.28v sve stabilno. Ići ću voltažom još malo dolje. temp nejdu preko 75c.

 

Stjepko,kaj veliš,ide to i na više? 

 

VALID

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

5+ghz kao od šale!cca 75°c je meni osobno tocka do koje navise idem sto se tice maximalnih temperatura pod normalnim loadom, benchevi dok ne crknelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 21:38 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

http://www.majorgeeks.com/files/details/intelburntest.htmlšta bi lav reko skini ovo odvrti na veryhigh 10 puta i nemaš potrebe vrtit prime satima. Prime je kamilica za ovo.

 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

http://www.majorgeeks.com/files/details/intelburntest.htmlšta bi lav reko skini ovo odvrti na veryhigh 10 puta i nemaš potrebe vrtit prime satima. Prime je kamilica za ovo.

A to je kamilica prema LinX-u, meni je 5820K vrtio IBT na very high bez problema dok bi u LinX-u "puko" nakon manje od pola minute...

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

5+ghz kao od šale!cca 75°c je meni osobno tocka do koje navise idem sto se tice maximalnih temperatura pod normalnim loadom, benchevi dok ne crknelp

 meni za moje igre nema potrebe ići u ekstreme,ako će šljakat ovako spustim malo voltažu i ostavim na 4.7, a probat ću dodirnut 5Ghz pa da uđem u klub blaženih 

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

http://www.majorgeeks.com/files/details/intelburntest.htmlšta bi lav reko skini ovo odvrti na veryhigh 10 puta i nemaš potrebe vrtit prime satima. Prime je kamilica za ovo.

 

ansha kaže...
mislioc kaže...

http://www.majorgeeks.com/files/details/intelburntest.htmlšta bi lav reko skini ovo odvrti na veryhigh 10 puta i nemaš potrebe vrtit prime satima. Prime je kamilica za ovo.

A to je kamilica prema LinX-u, meni je 5820K vrtio IBT na very high bez problema dok bi u LinX-u "puko" nakon manje od pola minute...

 konkretno zadnji zadnji slučaj sa ovim 8400, IBT mi izbacuje grešku, ne ruši se sistem nego prekida nakon 2-3 izračuna baca krivi rezultat, LinX prolazi 20 min sam stavio...

skužio da tako da sam malo preniske latencije na RAMu stavio, malo opustio srednje latencije na 15 i sve radi ko po špagici.

Tu su ta dva programa li-la, oba su jaka za stress testiranje i ako si u njima stabilan, nema tog primea koji ih može simulirati 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...

Tu su ta dva programa li-la, oba su jaka za stress testiranje i ako si u njima stabilan, nema tog primea koji ih može simulirati 

Normalno da nema kad ne zelite vrtit nista novije od 26.6 

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
lav1000 kaže...

Tu su ta dva programa li-la, oba su jaka za stress testiranje i ako si u njima stabilan, nema tog primea koji ih može simulirati 

Normalno da nema kad ne zelite vrtit nista novije od 26.6 

 ovaj zadnji 29.nešto je slabiji po temperaturama od IBT tako da i dalje nema primea koji je "jak" kao IBT, neki dan probao, nemože dignuti ovaj drekić od 8400 iznad 45°C

 

26.6 koristim kao simulaciju malo jačeg gaminga 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 10:02 (lav1000).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...

 ovaj zadnji 29.nešto je slabiji po temperaturama od IBT tako da i dalje nema primea koji je "jak" kao IBT, neki dan probao, nemože dignuti ovaj drekić od 8400 iznad 45°C

 

26.6 koristim kao simulaciju malo jačeg gaminga 

Sad testirao ibt 2.54 i prime 29.4, najtoplija jezgra identicnih 80C sa oba testa, ibt vuce 100W a prime 107W.

 

 

Looooool, LinX sa istim postavkama max jezgra 91C!!!!! Dakle 11C topliji od ibt/prime 

 

LinX je cisto zlo, ibt i prime su kamilica...

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 10:28 (ansha).
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
lav1000 kaže...

 ovaj zadnji 29.nešto je slabiji po temperaturama od IBT tako da i dalje nema primea koji je "jak" kao IBT, neki dan probao, nemože dignuti ovaj drekić od 8400 iznad 45°C

 

26.6 koristim kao simulaciju malo jačeg gaminga 

Sad testirao ibt 2.54 i prime 29.4, najtoplija jezgra identicnih 80C sa oba testa, ibt vuce 100W a prime 107W.

 Jbg meni nije, 1-2°C prime slabiji ali oba dizu power do vrtoglavih 65w  ja samo stavim small fft nista drugo ne diram u prajmu

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...

 Jbg meni nije, 1-2°C prime slabiji ali oba dizu power do vrtoglavih 65w  ja samo stavim small fft nista drugo ne diram u prajmu

Ja isto samo stavim small fft, pogledaj edit mog proslog posta, LinX je neusporedivo gori od ibt/prime-a, neusporedivo, faking 11C...

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
lav1000 kaže...

 Jbg meni nije, 1-2°C prime slabiji ali oba dizu power do vrtoglavih 65w  ja samo stavim small fft nista drugo ne diram u prajmu

Ja isto samo stavim small fft, pogledaj edit mog proslog posta, LinX je neusporedivo gori od ibt/prime-a, neusporedivo, faking 11C...

 jbg nemam čipset i procesor da sad to isprobam, 65w je moja sudbina 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...
ansha kaže...
lav1000 kaže...

 Jbg meni nije, 1-2°C prime slabiji ali oba dizu power do vrtoglavih 65w  ja samo stavim small fft nista drugo ne diram u prajmu

Ja isto samo stavim small fft, pogledaj edit mog proslog posta, LinX je neusporedivo gori od ibt/prime-a, neusporedivo, faking 11C...

 jbg nemam čipset i procesor da sad to isprobam, 65w je moja sudbina 

Al najludje je sta je max 110W tj. unutar deklariranog tdp-a je iako vrti linx na 5ghz!

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...
ansha kaže...
lav1000 kaže...

 Jbg meni nije, 1-2°C prime slabiji ali oba dizu power do vrtoglavih 65w  ja samo stavim small fft nista drugo ne diram u prajmu

Ja isto samo stavim small fft, pogledaj edit mog proslog posta, LinX je neusporedivo gori od ibt/prime-a, neusporedivo, faking 11C...

 jbg nemam čipset i procesor da sad to isprobam, 65w je moja sudbina 

 Hahahhahaha, kralju!!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Intel i dalje vodi rat sa rupama u silikonu i 10nm procesorom.

Zato sam ja sada kupio vodeno hladjenje, koristim rupu u vremenu dok se ne saberu.

14nm se vozi jos od 2014 od Skylake i7-6700K, ako bog da 10th Generation ce biti predstavljen sa 10nm.

Bice to lep processor sa 8 jezgra i Dual Channel Support, do tada se treba opremiti drugim stvarima, hladjenjem, misevi, monitori, sta kome treba.

Da ne bi bilo A sta ce Intel sa nama koji smo platili i7-9700K i silion kao Svajcarski sir pre par meseci a padaju nam performanse posle patcha.

Za sada ima 3 patcha koji svaki obara performanse nezavisno od drugog.

 

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ako pričaš o patchevima za spectru itd, ne moraš ih ti nužno koristit, no čak i da se odlučiš koristit ih, performance hit nije tako velik kao što se pojedinci trude prikazat (barem za mainstream korisnike koji većinom gaymaju). Naravno bolje bi bilo da se takve stvari nisu ni dogodile, al što je - tu je.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_mark0_69 kaže...

Ako pričaš o patchevima za spectru itd, ne moraš ih ti nužno koristit, no čak i da se odlučiš koristit ih, performance hit nije tako velik kao što se pojedinci trude prikazat (barem za mainstream korisnike koji većinom gaymaju). Naravno bolje bi bilo da se takve stvari nisu ni dogodile, al što je - tu je.

U cinebenchu je meni razlika izmedju patchanog i nepatchanog bios-a 6 bodova, sa 881 na 887...

15 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Planiram kroz mjesec dva uzeti novi proc, da li se isplati uzet i7 8700k, ili da čekam i7 9700k? Da li se zna kada će izaći?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
eVGA-011 kaže...

do tada se treba opremiti drugim stvarima, hladjenjem, misevi, monitori, sta kome treba.

A oni koji to sve već imaju, oni bi mogli uzeti npr. nekoga Ryzena, tek toliko da nešto kupe. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
crash11 kaže...

Planiram kroz mjesec dva uzeti novi proc, da li se isplati uzet i7 8700k, ili da čekam i7 9700k? Da li se zna kada će izaći?

 anyone? :D

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice