Intel i7 LGA 2011

poruka: 37
|
čitano: 6.521
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Intel i7 LGA 2011

Jel ima ko na forumu tu konfiguraciju da se malo pohvali, baš me zanima. {#}

FAIL
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7 LGA 2011

da ima netko vec bi se pohvalil {#}

Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 LGA 2011
Stolnik kaže...

da ima netko vec bi se pohvalil {#}

hahahah istina.

FAIL
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7 LGA 2011

Nema se tu sta hvalit.

Platforma je jadna, nedonosi nista novoga sto bi opravdalo cijenu u odnosu na P67/Z68.

Procesori jesu brzi, ali svakako neisplatili za vecinu korisnika, a oni malo ozbiljniji se moraju pitati trebaju li virtualizaciju, jer procesor ima problema sa time (to su svi presutili) i tek sljedeca revizija procesora koja izlazi pocetkom sljedece godine ce to ispraviti.

A i ivy vise nije jako daleko.

 

Mislim da je lga2011 dosao malo prekasno i da su ga nakraju previse osakatili, s obzirom sta je sve bilo najavljeno (8 kanalni SATA/SAS RAID kontroler recimo) (i to ce biti popravljeno s nekom novom verzijom ili totalno novim chipsetom)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7 LGA 2011

Pa ustvari bolji je uzeti Z68 ploču i imati lijepo 1155 jer kad dođe Ivy moći ćemo nadogradit bez problema sa nekom nadogradnjom BIOS-a naravno.

 

Ovo mi se najviše sviđa:

Intel's performance targets (compared to Sandy Bridge):

- 20% increase in CPU performance.

- Up to 60% increase in integrated graphics performance.

 

Eto neću više ni grafičku kupovati, ne igram igre na PC-u i grafička više ne treba.

A TDP na najjačim procesorima ne bi smio preći 77W, izvrsno izvrsno, napokon hladnija računala i još bez grafičke...

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 22:19 (makopos).
14 godina
neaktivan
offline
Intel i7 LGA 2011

Ocemo neku kladionicu....'Ko ce prvi (s reviewom ili bez, sam da ima neki dokaz eventualno ako je neki nepoznati forumas)? Dodajte prijedloge za anketu :D

 

 

26 Jurky
12 microman
3 Cele
Justin Bieber - God created me to sing ! Rise Against - No, i don't
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 22:19 (Mojpismonosa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7 LGA 2011

Jurky je govorio da ce je nabavljat. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7 LGA 2011
Pa dobro, šta dijelite neku nagradu ili sto ? Ja ću nabavit konfu ali kako nisam u natjecanju, i nije nekoliko životno dostignuće Ii imati još jedan komad hardvera, neću vam se pohvaliti. Pratite moj pc, ako vam je dosadno ;)
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 LGA 2011
overhaul kaže...
Pa dobro, šta dijelite neku nagradu ili sto ? Ja ću nabavit konfu ali kako nisam u natjecanju, i nije nekoliko životno dostignuće Ii imati još jedan komad hardvera, neću vam se pohvaliti. Pratite moj pc, ako vam je dosadno ;)

Ma ja sam samo rekao da je Jurky govorio da ce je nabavljat, i ja sam je mislio nabavljat, ali izletili neki neplanirani troskovi, pa otpalo i kupio i7 970.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2011 14:01 (Leopard_st).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 LGA 2011
overhaul kaže...
Pa dobro, šta dijelite neku nagradu ili sto ? Ja ću nabavit konfu ali kako nisam u natjecanju, i nije nekoliko životno dostignuće Ii imati još jedan komad hardvera, neću vam se pohvaliti. Pratite moj pc, ako vam je dosadno ;)

 Nemoj zamjerit, neki od nas nemaju bas novaca za to, ili ne trebaju tak nes, ili im pak starci nisu ludi xD....Pa eto malo se veselimo sa za zivot manje bitnim stvarima i tak...Ono, sto bi bilo kad bi bilo (kad bi imo xD)

Justin Bieber - God created me to sing ! Rise Against - No, i don't
15 godina
offline
Intel i7 LGA 2011

{#}.

21 overhaul
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 LGA 2011

Intel ce da se ubije od kesa na Ivy Bridgu i mislim da to vredi kupovati za duze, Z77 Classified, Dominatori GT 16GB 1866-2000MHz crveni i crni heat sink da se menja, Fermi 580 Classified 3GB na 1000MHz,

Hydro Series na CPU tek izasla. Bulldozer ce biti smesna bacena para.

Oni ne mogu ni da voze kartu iz prosle generacije od pre godinu dana bez bottlenecka sa CPU izaslim pre mesec dana.

Rekorderi.

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2011 0:17 (Vlada011).
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7 LGA 2011

Vlada

Evo glave ako ja kontam sta si ti ovde konto rec.

Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 LGA 2011
Leopard_st kaže...

Vlada

Evo glave ako ja kontam sta si ti ovde konto rec.

htio je reci: Intel rulez

{#}

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
13 godina
offline
Re: Intel i7 LGA 2011

Evo i u linksu beštija dostupna, badava. Bez coolera, hahaha.

 

Intel i7 e960x Extreme Edition - osobe slabijeg želuca, srca, bilo čega NE OTVARAJTE LINK!

 

 

Brijem da će Jurky prvi to provozati.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7 LGA 2011

Koja zvjer sunce ti j......

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel i7 LGA 2011

Ja ga neću kupiti sebi jer je to bacanje para u odnosu na trenutnu konfu, po netu se overclockaju oko 4.4 do 4.6 a to može i moj trenutni, a za par postotaka što je SB-E bolji nebi skakao od sreće, ali znam barem jednu osobu u RL koja će ga prije ili kasnije naručiti preko mene za firmu pa ću se svakako poigrati s njim

 

Entuzijasti ga neće kupiti zato jer je još gori sa množiteljima od klasičnog SB tako da ga svaki 980X/990X šiša uzduž i poprijeko u sub zero overclocku, SB-E će biti jedan od rijetkih Intelovih procesora koji se neće baš prodavati, imati će ga ekipa testera koji su ga dobili đabe i oni za posao čiji vlasnici nisu overclockeri i ne briju na recenzije

 

Moj glas ide za micromana pošto znam da ga Jurky neće kupiti, već sam mu ga ponudio po diskontnoj cijeni :D

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2011 16:27 (Cele303).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7 LGA 2011

Pošto je to popularno, da i ja onda malo podijelim svoje planove :)

Ja se dilemim dali uzeti taj extreme ili samo "k" (vjerojatno "k" da ne pretrošim

novac ako ću za 10tak mjeseci ponovo kupovati ivy bridge-e sa 8 jezgri

- slično sam se "zaebo" sa i7 965Extreme, pa da se ne ponavljam),

ali zasad čekam jer je po dućanima koma od izbora ploča.

Na pce su nahvalili Asus modele (sabertooth mi se sviđa) pa

ću vjerojatno nakon duljeg vremena ostaviti zasad razočaravajući izbor i nestabilnost

gigabytea pa se vratiti asusu... ali neka se oni prvo malo slože sa ponudom,

a moguće i revizijama - presvježi je chipset, pa da nebudem pokusni kunić za bugove. 

Uglavnom, ne žurim osobito, nije da sad nemam pc za upotrebu.

Također, lurkam jednim okom i vrijeme izlaska novih generacija grafa,

pa moguće da onda upgradeam, no vjerojatno budem ranije a u međuvremenu

dao kompu da preživljava sa nekom kartušom iz mojih postojećih SLi setupa.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7 LGA 2011

Cemu sluzi 580 SLI?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7 LGA 2011

Samo jedno pitanje, šta ti se za takve stvari ne isplati više uzeti neku quadro ili kako se već piše, one profi kartice.

ili neku ati fire pro ili tako nešto :-D

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 LGA 2011
rooswelt1991 kaže...

Samo jedno pitanje, šta ti se za takve stvari ne isplati više uzeti neku quadro ili kako se već piše, one profi kartice.

ili neku ati fire pro ili tako nešto :-D

Pogledaj kolko koštaju pa će ti biti jasno :)

15 godina
offline
Re: Intel i7 LGA 2011
Jakovp kaže...
rooswelt1991 kaže...

Samo jedno pitanje, šta ti se za takve stvari ne isplati više uzeti neku quadro ili kako se već piše, one profi kartice.

ili neku ati fire pro ili tako nešto :-D

Pogledaj kolko koštaju pa će ti biti jasno :)

Ma znam, ali sam stekao utisak da njemu lova baš i nije neki prevelik problem, a nebi trbeo ih pucati u SLI, dovoljno su jake i same za obradu takvih stvari...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 LGA 2011
rooswelt1991 kaže...
Jakovp kaže...
rooswelt1991 kaže...

Samo jedno pitanje, šta ti se za takve stvari ne isplati više uzeti neku quadro ili kako se već piše, one profi kartice.

ili neku ati fire pro ili tako nešto :-D

Pogledaj kolko koštaju pa će ti biti jasno :)

Ma znam, ali sam stekao utisak da njemu lova baš i nije neki prevelik problem, a nebi trbeo ih pucati u SLI, dovoljno su jake i same za obradu takvih stvari...

Stvar je u vremenu, što više grafičkih, to se brže slika ili video nacrta, a vrijeme je novac

 

Quadro i tesla su višestruko skupi.

12 godina
offline
Re: Intel i7 LGA 2011

ne znam, sumljiv si mi sa svim tim kontrolerima iz "moj PC" :)

 

iz iskustva znam da Octane ne koristi SLI. takodjer znam da 3D coat ne koristi SLI. Oba programa su u stanju koristiti 2 graficke ali na nacin da jedna sluzi za render a druga za prikaz tako da bi 580 + 550Gt bile jednako dobar a poprilicno jeftiniji izbor.

Arion je za sad najdalje otisao u iskoristavanju multi GPU za render. 

 

Priznaj, gameru, lovis fpse u igrama

 

evo citam malo za iray:

 

  • What NVIDIA Driver settings should I make to ensure iray runs as well as possible?

For best iray performance, please ensure the following are set within the NVIDIA Control Panel:
- SLI should be OFF (for multi-GPU systems)
- ECC should be OFF (for Quadro and Tesla GPUs based on “Fermi”)
- PhysX should be set to CPU

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2011 22:50 (BlueMax).
16 godina
offline
Intel i7 LGA 2011
BlueMax kaže...
ne znam, sumljiv si mi sa svim tim kontrolerima iz "moj PC" :)
iz iskustva znam da Octane ne koristi SLI.

Da mora da je to. Ulovio si me. Evo prekidoh igru samo da to priznam.

(samo pitanje: koji kontroleri? 3dConnexxion???)

Inače naravno znaš da je isključivanje sli u slučaju da multigpu bolje radi neku rutinu, stvar jednog klika?

Anyway, ako ti se dalje nadmudruje, navrati na naš forum.

 

rooswelt1991 kaže...
Jakovp kaže...
rooswelt1991 kaže...

Samo jedno pitanje, šta ti se za takve stvari ne isplati više uzeti neku quadro ili kako se već piše, one profi kartice.

ili neku ati fire pro ili tako nešto :-D

Pogledaj kolko koštaju pa će ti biti jasno :)

Ma znam, ali sam stekao utisak da njemu lova baš i nije neki prevelik problem, a nebi trbeo ih pucati u SLI, dovoljno su jake i same za obradu takvih stvari...

 

Ma već sam prošao to iskustvo sa profi opremom, i neda mi se više. Na stranu powermacovi, supermicro xeoni i posebne memorije i td... 

Prvo, danas "obične gamerske" grafe uopće nisu limitirane sa "profi" driverima

(što se najbolje vidi u gornjem videu u kojem bez srama koriste 8 gamerskih GXT580 u Xeon konfama). 

Drugo, quadro uvijek kasne sa edicijama, 

i poslije ih mogu nakon koje godine upotrebe imati samo kao suvenir. Gamersku karticu sam uvijek prodao dok je još bila relativno nova, i

pratio bez problema najnovije serije kad izađu, za manje novca. Istina, Quadro dolaze sa više rama, ali ja ne radim toliko memorijski zahtjevne scene

kao neznam archvizeri, da zapnem. Iako priznajem, lurkao sam gtx 580 sa 3 gige rama, no izišle su relativno prekratko nakon kupovine normalnih i 

ko će u hrvatskoj sada naći priliku mijenjati tako nešto. Ista stvar i sa gtx 560ti koje su se sad pojavile sa 2 gb rama.

...

Sorry za offtopic, neam pojma kako je završilo na threadu o lga 2011 moram opravdavati šta radim sam u sobi sa tolikim sli setupima. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 3:12 (overhaul).
Moj PC  
4 0 hvala 2
12 godina
offline
Intel i7 LGA 2011

Ne nadmudruje mi se nego se salim. U biti sam malo ljubomoran na tu 580tku ali zbog igara a ne zbog posla iako slicne stvari radimo. Vjerovatno cu i ja uskoro u nabavku ali takodjer mi pada na pamet pricekati novu seriju. Samo da ne bude ko cekanje Bulldozera.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7 LGA 2011
BlueMax kaže...

Ne nadmudruje mi se nego se salim. U biti sam malo ljubomoran na tu 580tku ali zbog igara a ne zbog posla iako slicne stvari radimo. Vjerovatno cu i ja uskoro u nabavku ali takodjer mi pada na pamet pricekati novu seriju. Samo da ne bude ko cekanje Bulldozera.

 Ma okej, iako nebi škodilo da je forum tamo malo življi;)

Imam instalirane dvije neodigrane igre na kompu sa 560ti sli

(dirt3 i nfs shift2) ali na ostalima ništa... a nema ni smisla,

jedino da sam sa sobom igram, curu zanima samo pasijans ;)

Volan mi skuplja prašinu od ljeta mislim :/

(btw. ako je 3dconnexion kontroler i volan uključeni, volan

se zblesira, pa ga zato nemam uključenog)

No znam da je malo apsurdno populaciji ovdje da negdje zjape

nezaigrane konfiguracije sa tim procesorima tolko rama i tim grafama,

ali igraonicu mi se ne otvara:)

.......

LGA2011; pretraživanje i dalje kod nas izbacuje uglavnom MSi za kojeg

kažu da se nije  iskazao a nije ni jeftin, i asrock X79 EXTREME4 koji ima

samo 4 memorijska slota...

 

12 godina
protjeran
offline
Intel i7 LGA 2011

Nisam sad nesto u toku kakav je taj LG 2011 socket,kakvu ce on memorij uimati (dual ili triple channel) koji je to chipset i kad izlazi ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7 LGA 2011
loud killer kaže...

Nisam sad nesto u toku kakav je taj LG 2011 socket,kakvu ce on memorij uimati (dual ili triple channel) koji je to chipset i kad izlazi ?

 Izašao je, zasad X79 chipset, quadchannel memorija 8 slotova.

Ima testova od pojedinih ploča, a i dva procesora zasad.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice