Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.098.313
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
1080p 75Hz.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

 ....

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 17:58 (Shockwave).
 
9 5 hvala 1
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
xfire975 kaže...
Koji najjaci gpu da stavim, na i7 4790 non k, koji radi na stabilnih 4,2 Ghz za sve jezgre. Moje misljenje je neka gtx 1080.

  To ti je optimalno, grafa ranga GTX 1080/Vega/ RTX 2060 ili top neka RX 5700 i dobar si. Možda neće bit svugdje full iskorišteno, ali imati ćeš svugdje tih 75 Hz. Ako ne ideš u dogledno vrijeme na 1440p ili više, dobar si i sa nekom  GTX 1660 Ti ili RTX 2060 također. Ako ideš na budget, onda ti je taman i polovna GTX 1070 da imaš bez problema 75 Hz na tom monitoru.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Naravno i novi socket . Super mi je to kako Intel mijenja kategoriju, danas imaš i7, a sutra je taj procesor i3, a i9 je zapravo i7 sa 8 jezgri, marketing za ovce...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 19:47 (Shockwave).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 A da vidiš komentare na wccftech-u, fanboysi na aparatima...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Shockwave kaže...

 Naravno i novi socket . Super mi je to kako Intel mijenja kategoriju, danas imaš i7, a sutra je taj procesor i3, a i9 je zapravo i7 sa 8 jezgri, marketing za ovce...

Po meni i nije toliko cudno da je nakon 5 god i7 postao i3 sad kad konkurencija napokon postoji i jos dodatno iz razloga sto su zapeli na istom proizvodnom procesu... Socekti su zapravo kompliciranija prica ako se na njih ne gleda zdravo seljacki. Primjerice taj koji je kupio 6700k 2015. i platio ga oko 2700-2800 kn nakon 5 godina moze dobiti pristojne novce za svoj proc (kojeg su izmedu ostalog sa vrha gaming liste maknuli tek coffee lake procesori i sad mu pariraju novi ryzeni) dok primjerice ovaj sto je za ryzen 1700 dao isto toliko kad je izasao moze jedva dobiti 1000kn nakon dvije godine posto su na istom socketu dosli puno mocniji procesori za iste ili manje novce koliko je on kostao u startu. Barem ja tako razmisljam pa nek me se ispravi ako sam negdje fulao...

 

 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DonOscar kaže...

Po meni i nije toliko cudno da je nakon 5 god i7 postao i3 sad kad konkurencija napokon postoji i jos dodatno iz razloga sto su zapeli na istom proizvodnom procesu... Socekti su zapravo kompliciranija prica ako se na njih ne gleda zdravo seljacki. Primjerice taj koji je kupio 6700k 2015. i platio ga oko 2700-2800 kn nakon 5 godina moze dobiti pristojne novce za svoj proc (kojeg su izmedu ostalog sa vrha gaming liste maknuli tek coffee lake procesori i sad mu pariraju novi ryzeni) dok primjerice ovaj sto je za ryzen 1700 dao isto toliko kad je izasao moze jedva dobiti 1000kn nakon dvije godine posto su na istom socketu dosli puno mocniji procesori za iste ili manje novce koliko je on kostao u startu. Barem ja tako razmisljam pa nek me se ispravi ako sam negdje fulao...

 

 

 Kad su neki ljudi ovce, radije bi dali za 6700k/7700k ~1700-2000kn (sta je najgore, nisu niti tolko nego kostaju vise...) nego uzeli novog i5 9600k koji je i bolji u gamingu... Glavno da imam i7 u kompu pa da se moze ku*cit...

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Sada imam i3

4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 Kad su neki ljudi ovce, radije bi dali za 6700k/7700k ~1700-2000kn (sta je najgore, nisu niti tolko nego kostaju vise...) nego uzeli novog i5 9600k koji je i bolji u gamingu... Glavno da imam i7 u kompu pa da se moze ku*cit...

 Ima istine u ovome i ljudi su blesavi posto im je najvaznije da pise i7 i intel, ali ovo sto si sad spomenuo ima i veze sa socketima. Netko mozda ima stari i3 il i5 i opet ce mu jeftiniji prelazak biti na taj i7 koji je na istom socketu nego da uzima novu maticnu + novi procesor.

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 

 

 Kad su neki ljudi ovce, radije bi dali za 6700k/7700k ~1700-2000kn (sta je najgore, nisu niti tolko nego kostaju vise...) nego uzeli novog i5 9600k koji je i bolji u gamingu... Glavno da imam i7 u kompupa da se moze ku*cit...

Neupučeno ovcokupovanje po oznakama, bitno da je i7 a kupac realno nema poima kakav proc je zapravo kupil.Da to su oni famozni Intel i7 mobilni procesori, eto ti i7 oznake ali jedan i7 je 2/4 a drugi i7 je 4/8 pa se ti se fučkaj.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 22:37 (rambox).
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

kakav i7 pobogu sad je glavni i9

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

kakav i7 pobogu sad je glavni i9

 Još veća prevara, to je praktički i7 sa 2 dodane jezgre.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Sada imam i3

 I ja isto imam i3 i bas mi je super gdje jos uvjek odlicno radi i kaki se po ryzenima iz 1 i 2 generacije.Zna nekad i po trecoj jest da je malo bila skupa 2015 placena 320€ uz to je jos potrgana ali eto ryzen nije jos bio na papiru kako treba.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Da nije Ryzena i dalje bi imao "najjaci gaming procesor" :D Vjerojatno ti ni Intel nebi ponudio nista bolji proc za te pare danas, eventualno novi socket, zajebancije radi.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Shockwave kaže...
nicky.sl kaže...

kakav i7 pobogu sad je glavni i9

 Još veća prevara, to je praktički i7 sa 2 dodane jezgre.

 Ako ćeš tako gledat onda je prevara i r7 3700 koji je praktički r5 3600 sa dvi dodane jezgre 

4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
The_Fichek kaže...

Da nije Ryzena i dalje bi imao "najjaci gaming procesor" :D Vjerojatno ti ni Intel nebi ponudio nista bolji proc za te pare danas, eventualno novi socket, zajebancije radi.

 Uff ne daj Boze da ryzen nije dosao... Zamislite da je jedina "konkurencija" ostao fx ili nesto slicno...

14 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Meni se po pisanju nekih na ovom forumu činilo kao da su htijeli da ryzen nikad nije izašao.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...

Meni se po pisanju nekih na ovom forumu činilo kao da su htijeli da ryzen nikad nije izašao.

 Nebitno sta misle, ne ponovilo se razdoblje gdje za izbor imas samo meltdown/spectre mainstream procesore s i7 i i9 u imenima....

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Shockwave kaže...

 Nebitno sta misle, ne ponovilo se razdoblje gdje za izbor imas samo meltdown/spectre mainstream procesore s i7 i i9 u imenima....

 Mogao si birat i fx

4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Zbog tog fxa je amd i dan danas na losem glasu medu onima koji ne prate, a takvih je vecina...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Motorino kaže...
Shockwave kaže...

 Nebitno sta misle, ne ponovilo se razdoblje gdje za izbor imas samo meltdown/spectre mainstream procesore s i7 i i9 u imenima....

 Mogao si birat i fx

 Nisam mogao...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
Shockwave kaže...
nicky.sl kaže...

kakav i7 pobogu sad je glavni i9

 Još veća prevara, to je praktički i7 sa 2 dodane jezgre.

 Ako ćeš tako gledat onda je prevara i r7 3700 koji je praktički r5 3600 sa dvi dodane jezgre 

 I cijenom od preko 4000 kn sa sigurnosnim rupama kao ratom pogođena kuća, a zagrijavanjem da možeš pizzu pravit na njoj...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Shockwave kaže...
nicky.sl kaže...
Shockwave kaže...
nicky.sl kaže...

kakav i7 pobogu sad je glavni i9

 Još veća prevara, to je praktički i7 sa 2 dodane jezgre.

 Ako ćeš tako gledat onda je prevara i r7 3700 koji je praktički r5 3600 sa dvi dodane jezgre 

 I cijenom od preko 4000 kn sa sigurnosnim rupama kao ratom pogođena kuća, a zagrijavanjem da možeš pizzu pravit na njoj...

 Vidi se da ništa ne znaš, rupe su tu radi ventilacije pošto se voli puno grijat ostavili su namjerno rupe baš zbog ventilacije.

4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Shockwave kaže...

 I cijenom od preko 4000 kn sa sigurnosnim rupama kao ratom pogođena kuća, a zagrijavanjem da možeš pizzu pravit na njoj...

 Ajd sto spominjes zagrijavanje posto se za 9900k treba imati jako dobro hladenje ukoliko se koristi za nekakvo renderanje i sl, ali ne razumijem cemu konstantno trolati sa sigurnosnim zakrpama kad svaki put usutis nakon sto te se pita da pokazes koliki utjecaj te zakrpe imaju za kucnog korisnika. Eto zadnji put kad si trolao istom praznom pricom, covjek te pitao (naravno pitanje je bilo retoricko posto se zna da je udar gotovo 0) samo si utihnuo... Javio se nakon toga kolega sa nekakvim brojkama na koje smo se svi skupa fino nasmijali, ali ajd barem se potrudio. 

5 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Meni vam to prepucavanje izgleda ko utrka kornjače i zeca

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

https://www.extremetech.com/computing/300249-intel-canceled-10nm-10nm-10nm-desktop-cpus-7nm  znači još 2-3 godine prodavanja skylake-a na 14nm procesu i novim socketima...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DonOscar kaže...
utjecaj te zakrpe imaju za kucnog korisnika.

Neka mole Boga da nema, jer ako i jedan korisnik naje.. i priča se proširi, naje... su.

A prije ili kasnije bude do toga došlo, netko bude iskoristio i taj propust, samo daj malo vremena.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 19:39 (Valentin17).
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Govorim o tome da zakrpe, sto preko windowsa sto preko biosa, nemaju nikakav udar na performanse jednom kucnom korisniku. To sto jos nije zabiljezen nijedan napad koji je iskoristio te rupe je oak druga prica...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 20:06 (DonOscar).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice