Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.115.809
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Hvala Bogu na ovako revnim i pametnim forumašimam koji se brinu za pravdu i poštenje. To nam treba, ponos foruma.

12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
DarthMarkus kaže...

 

 

 Ali ali ali ali ....napredna platforma ? Uloženo dobiveno ?

 Šta ali ali ali nema tu ali ali ali jer sve je jasno, koliko je uloženo toliko je i dobiveno. 

 Ali ali ali...Dery i Rambox su rekli da ...

 

Uloženo**krc***dobiveno**smuć*** error 404

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...

 Hvala Bogu na ovako revnim i pametnim forumašimam koji se brinu za pravdu i poštenje. To nam treba, ponos foruma.

Moraju se ljudi veselit, ipak imaju taj farcry samo da se mogu dokazivat kak imaju puno vise fpsa od amda. A kad pogledas druge igre (koje se zapravo igraju, a ne mrtvi farcry ) i malo novijeg datuma snjimanja, vidis da se 2700x nosi sa i7 8700k bez problema.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 16:34 (hahhaajaads).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
itomic009 kaže...

 Hvala Bogu na ovako revnim i pametnim forumašimam koji se brinu za pravdu i poštenje. To nam treba, ponos foruma.

Moraju se ljudi veselit, ipak imaju taj farcry samo da se mogu dokazivat kak imaju puno vise fpsa od amda. A kad pogledas druge igre (koje se zapravo igraju, a ne mrtvi farcry ) i malo novijeg datuma snjimanja, vidis da se 2700x nosi sa i7 8700k bez problema.  

Koje se to igre igraju?

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ja to gledam ovak, za igranje =< 75Hz 1600X za 1040kn ili i5-9400F za 1430kn + grafa do jacine rtx 2060 / 1070Ti / 1080 / Vega 56/64.. Iznad 75Hz cim jaci Intel + cim jaca grafa. Valja se nadat da bu AMD bolji s vecim refresh rateom pa bi Intel mogao malo spustit cijene. Vec i sad imaju dobra rjesenja s tim F i KF procevima, npr. i7-9700KF u Mindfactoryu 8/8C boost do 4.9Ghz za 400 eura: link + neka B360, not bad.

 

EDIT: sad vidim da se KF mogu clockat, samo F ne mogu..

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 16:48 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

Moraju se ljudi veselit, ipak imaju taj farcry samo da se mogu dokazivat kak imaju puno vise fpsa od amda. A kad pogledas druge igre (koje se zapravo igraju, a ne mrtvi farcry ) i malo novijeg datuma snjimanja, vidis da se 2700x nosi sa i7 8700k bez problema.  

 Mislis na ovakve igre gdje se 2700x "nosi" sa 25% manjim performansama? 

 

P.S. 25% je prosjek, negdje su razlike jos i vece. 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

E pa nisam ja radio far cry i bio njezin tvorac cak sto vise nisam stavljao ni logo amd ryzena pa unutar igrice a ipak ga imas tako molim te nadji neku drugu izliku

 

AMD AntiBoy
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

25% manje ?

 

 Meni ovo nimalo ne lici na 25%...

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

25% manje ?

 

 Meni ovo nimalo ne lici na 25%...

 Ja sam ti dao brojke od kralja benchmarka koji svoje testove odradi kvalitetno i transparentno, a ti meni brojke od nekog nebitnog random xy lika, dovoljno mu je pogledati "rezultate" za Far Cry5 i Project cars 2 i pametnom dosta...

Sve je jasno kao dan, a ti se tjesi bajkama do preksutra. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 20:19 (war3_tft).
12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
itomic009 kaže...

 Hvala Bogu na ovako revnim i pametnim forumašimam koji se brinu za pravdu i poštenje. To nam treba, ponos foruma.

Moraju se ljudi veselit, ipak imaju taj farcry samo da se mogu dokazivat kak imaju puno vise fpsa od amda. A kad pogledas druge igre (koje se zapravo igraju, a ne mrtvi farcry ) i malo novijeg datuma snjimanja, vidis da se 2700x nosi sa i7 8700k bez problema.  

 Moraju se dokazivat sa dedinim 6/6 i 4/8 procom vs 8/16 ?

 

Ne moraju. Dokazivanje je na uloženo/dobiveno botovima kojima će proc nakon izlaska nove riže vrijediti kao Kolindino obećanje.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 19:19 (DarthMarkus).
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

sve citam i ne vjerujem da jos drvite o tome 

 

bas sad gledam koje monstrume od strojeva vecina tu ima, a monitori smece da vece nemer bit

 

pa daj si kupite neki posteni monitor za sve te 1080 ili jace karticama koje imate, pa cete se manje brinut kak vam proc radi

 

gle ovog, da pare za 9700k i 1080Ti a ima 24" 1080p 60Hz monitor, pa to je jadnije za igranje nego ovi sto kupuju AMD procesore

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 22:46 (3dfx).
Moj PC  
9 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Amen.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Daj deda ti šuti sa tim fake hdrom. Btw meni je komp 90 posto na Sony TV-u, budući da samo šibam Total Warove, strategije i pokoji rpg. Stari Dell je tu kad trebam nešto raditi. Uostalom šta tebe boli briga ko ima kakav monitor?
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
Daj deda ti šuti sa tim fake hdrom. Btw meni je komp 90 posto na Sony TV-u, budući da samo šibam Total Warove, strategije i pokoji rpg. Stari Dell je tu kad trebam nešto raditi. Uostalom šta tebe boli briga ko ima kakav monitor?

 Ajd baci sliku, baš me zanima kako si to posložio.

12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Da ti bacim sliku kućišta kraj TV-a? Ček da pospremim malo. Btw za one sa šrotom od monitora postoji fast sync koji sasvim pristojno radi.
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 23:58 (DarthMarkus).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Naravno da svatko sebi bira na cem ce igrati, al steta da tu masinu ne upogonis sa nekim high rr 1440p monitorom.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
Daj deda ti šuti sa tim fake hdrom. Btw meni je komp 90 posto na Sony TV-u, budući da samo šibam Total Warove, strategije i pokoji rpg. Stari Dell je tu kad trebam nešto raditi. Uostalom šta tebe boli briga ko ima kakav monitor?

 Pa normalno da si na TV_ u, pa tko bi buljio u taj 24" zaslon mobitela iz 20. stolječa 

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
Da ti bacim sliku kućišta kraj TV-a? Ček da pospremim malo

 Nekako mi se čini nezgrapan setup al možda si ti to posložio dobro pa mi daš inspiracije.

16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

TV je super ali samo za gamepad.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Pa naravno da je nezgrapan, ali po mom guštu za ono u čemu uživam. Shooteri me ne peru ko prije. Btw ti stvarno briješ da je tvoj monitor nešto bolji? Ware ne treba mi. 90 posto vremena sam na TW warhammeru koji je turbo zahtjevan.
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 0:04 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

TV je super ali samo za gamepad.

 Total War na ogromnom TVu zvuči perverzno

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
Pa naravno da je nezgrapan, ali po mom guštu za ono u čemu uživam. Shooteri me ne peru ko prije. Btw ti stvarno briješ da je tvoj monitor nešto bolji?

 Veličina (31,5") mi je sigurno bolja, 75Hz i FS isto, a panel možda i ne.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
Pa naravno da je nezgrapan, ali po mom guštu za ono u čemu uživam. Shooteri me ne peru ko prije. Btw ti stvarno briješ da je tvoj monitor nešto bolji?

 Ne da brijem nego znam, UW format, 30% toga višena na  ekranu, freesync, 75 hza, HDR socijalni ali ALI razlika osjetna u odnosu na SDR.

 

12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Da, sa reshadeom i modovima jedva guram 1440p na ultra high. Doduše notorni su po lošoj optimizaciji. Sve pet deda, ali nisi u poziciji da se rugaš. Nije baš da šibaš na predatoru u 4k.
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 0:09 (DarthMarkus).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Da, al zaboravljas da je uz tvoju dijagonalu taj wide screen nizi od 24" sanducica... Bas i nije neka sreca ak gledamo sa te strane, a podrska za HDR je trenutno ionako tragikomicna.
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Danas svaki ozbiljni gamer gura monitor+ TV kombinaciju kao dual monitor. Kad se umoriš za stolom malo legneš pa si pikaš   Treba biti praktičan.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Da, al zaboravljas da je uz tvoju dijagonalu taj wide screen nizi od 24" sanducica... Bas i nije neka sreca ak gledamo sa te strane, a podrska za HDR je trenutno ionako tragikomicna.

 Niži je za pola inča ali je zato 30% širi a ljudski je i prirodno gledati u širinu a ne ograničeno u kockicu. HDR više manje, nije me dodatno koštao a ne smeta.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
Da, sa reshadeom i modovima jedva guram 1440p na ultra high. Doduše notorni su po lošoj optimizaciji. Sve pet deda, ali nisi u poziciji da se rugaš. Nije baš da šibaš na predatoru u 4k.

 Rugao sam se iz pozicije optimalne konfiguracije za pojedini ekran...pa zar to tebi moram crtati, tebi za koga sam mislio da već znaš kako dišem ? Čovjek im se pravom narugao da pucaju na i7 i bijesnim grafama a to spajaju na 24" 60 hz iz vremena Jugoslavije.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

LG 29WK600 je miljama bolji monitor od Dell U2412M. Deda je bome u poziciji da ti se ruga :) Ovih 99% sRGB nije marketinski trik, blizu je i AdobeRGB postotak. Smjesno je sto je trenutna 24" ponuda Della cijenovno blizu tom LGu. Dell inace koristi LG-eve panele..

 

DarthMarkus preporuka, ak ces kupovati novi monitor 27" VA 144Hz Samsung JG50 ili 27" TN Dell S2719DGF 165Hz, oba rang oko 2500kn. Intel kojeg imas dusu dao za high refresh monitor :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 0:53 (The_Fichek).
12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
The_Fichek kaže...

LG 29WK600 je miljama bolji monitor od Dell U2412M. Deda je bome u poziciji da ti se ruga :) Ovih 99% sRGB nije marketinski trik, blizu je i AdobeRGB postotak. Smjesno je sto je trenutna 24" ponuda Della cijenovno blizu tom LGu. Dell inace koristi LG-eve panele..

 

DarthMarkus preporuka, ak ces kupovati novi monitor 27" VA 144Hz Samsung JG50 ili 27" TN Dell S2719DGF 165Hz, oba rang oko 2500kn. Intel kojeg imas dusu dao za high refresh monitor :)

 

 Ma znam.

 

Al više mi je gušt kauč gaming na velikom ekranu koliko god zvuči paradoksalno. Za strategije i avanturice odmor za dušu pošto stvarno nemam vremena za ostalo.

 

Kad me ponovno počne prat FPS ludilo, piknem high rr monitor bez problema. Da ga sad piknem praktički bi mi stojao i kupio prašinu. Na teveju imam prihvatljivi input lag i VA panel.


Jbi ga, buljim 10 sati na poslu u monitor, dođem kući pokrijem se jorganom po glavi, malo šećera u venu i ajmooo.

 

Da postoji HW koji može navući Warhammer 1440p iznad 100fpsa bez dropova na 30 fpsa kad zumaš 20 vs 20 ili 40 vs 40  sutra bi kupio Predatora ili onaj Toxicov Agon.

 

XXX kaže...
DarthMarkus kaže...
Da, sa reshadeom i modovima jedva guram 1440p na ultra high. Doduše notorni su po lošoj optimizaciji. Sve pet deda, ali nisi u poziciji da se rugaš. Nije baš da šibaš na predatoru u 4k.

 Rugao sam se iz pozicije optimalne konfiguracije za pojedini ekran...pa zar to tebi moram crtati, tebi za koga sam mislio da već znaš kako dišem ? Čovjek im se pravom narugao da pucaju na i7 i bijesnim grafama a to spajaju na 24" 60 hz iz vremena Jugoslavije.

 

Optimalno je subjektivan pojam. Meni je ovo optimalno za moj gušt, kao tebi vjerovatno tvoje. 

 

Meni nije optimalno igrat na 30fpsa sa gljivama. Tebi je. Ako te to veseli rokaj. 

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 7:32 (DarthMarkus).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice