Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.099.394
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
5 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

dokopao sam se 9900k na neko vrijeme

 

pa rekoh da malo osvjezimo temu, posto samo pisemo uglavnom u Ryzen temi 

 

9900K stock - 3700X stock

 

sve ostale komponente iste, iz Moj PC,  osim ploce, SSD, a i trenutno je 5700XT u kanti 

 

e da zaboravih, proc je na stock sa "ALL CORE ENHANCE" ukljucenim, u idlu je na 5GHz boost, zato toliko CPU-Z pokazuje, dok je tokom CB 4800MHz all core

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 17:53 (Mitohondri).
Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pozz ljudi! 

Evo ja izbacio g860 iz pc pod moj pc i instalirao 3770 temp se popne na 86c nakon 2 min aida 64 stress testa da li je ovo po vama normalno , sutra se planiram zaletit po neki aftermarket cooler ako bi pomoglo ?  

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 18:47 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Pozz ljudi! 

Evo ja izbacio g860 iz pc pod moj pc i instalirao 3770 temp se popne na 86c nakon 2 min aida 64 stress testa da li je ovo po vama normalno , sutra se planiram zaletit po neki aftermarket cooler ako bi pomoglo ?  

 S obzirom na uvjete sasvim normalna temperatura.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

moj xeon e3-1245v2 ekvivalent tom 3770 je sa stock coolerom od celerona išo do 80 sa novom pastom kupi neki aftermarket ovaj lc-cc 95 mini tower ne ide preko 62-63c a košta oko 89kn kunu dolje gore

 

https://www.links.hr/hr/cooler-lc-power-lc-cc-95-cosmo-cool-socket-775-1150-1151-1155-1156-am2-am3-am4-fm1-fm2-050903231?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Jutros sam pc ispuhao detaljno od prasine posto nije bio otvaran 3 godine a slabo i koristen , stavio jedan ventilator na ispuh i uzeo Thermaltake Contac 9 nanio kryonaut temperature ne prelaze 70C na aida64 sys. stability testu.Ugradio ssd 850 evo komp je prodisao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2019 13:13 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Jutros sam pc ispuhao detaljno od prasine posto nije bio otvaran 3 godine a slabo i koristen , stavio jedan ventilator na ispuh i uzeo Thermaltake Contac 9 nanio kryonaut temperature ne prelaze 70C na aida64 sys. stability testu.Ugradio ssd 850 evo komp je prodisao.

 Eto, vidiš koja razlika :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Eto malo o dobrom starom i7 6700k 

znaci sto se tice igranja nepotreban upgrejd za bilo sta.

 

Iduce godine dolazi nadam se ryzen 4xxx serija ili mozda nesto novo od intela i ako nevjerujem prije opet neka verzija 14+++++. Pa se nadam da ce biti neki veliki skok na odnosu i7 6700k a ako bog da iduce godine u ovo doba cu se pocastiti nekim novim hardwerom.A ovaj pokloniti svom braticu neka se i on igra.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2019 20:44 (dreadmoore).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Privremena konfa sa i7 950 dok ne sklepam nešto.

 

Za fortnite i pubg još uvijek solidan proc ako se ne ganjaju max detalji

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Eto malo o dobrom starom i7 6700k 

znaci sto se tice igranja nepotreban upgrejd za bilo sta.

 

Iduce godine dolazi nadam se ryzen 4xxx serija ili mozda nesto novo od intela i ako nevjerujem prije opet neka verzija 14+++++. Pa se nadam da ce biti neki veliki skok na odnosu i7 6700k a ako bog da iduce godine u ovo doba cu se pocastiti nekim novim hardwerom.A ovaj pokloniti svom braticu neka se i on igra.

 ja sam ga uzeo ove godine i proc je fantazija.

 

ne planiram mijenjati dok intel ne izbaci neki napredak, 10nm npr.

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ja sam presao sa i7 6700k koji je bio klokan na 4.4 Ghz na sadasnjeg koji je stock i7 9700k i mogu vam rec da se napredak vidi.

Fps je stabilniji te minimalni fps veci. Konstantno igram PUBG i imam nekih 1400h+  i doista se osjeti razlika na prvu izmedu ta 2 proc. 

PUBG treba vise od 4 jezgre jezgre i fakat se primjeti. 

 

Eto to je neki moj dojam nakon kaj sam presao sa i7 6700k na 9700k.

 

 

No medutim, postavlja se pitanje dal se isplati dat 5k kn za maticnu i 9700k?! Hmm... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Sandro HR Zagorje kaže...

No medutim, postavlja se pitanje dal se isplati dat 5k kn za maticnu i 9700k?! Hmm... 

 

Normalno da se ne isplati dati toliku lovu za precjenjeni CPU bez HT-a, pogotovo dns kada imas r7 3700x za 2.800kn koji nije nista puno sporiji u igrama

 

 

 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...
Sandro HR Zagorje kaže...

No medutim, postavlja se pitanje dal se isplati dat 5k kn za maticnu i 9700k?! Hmm... 

 

Normalno da se ne isplati dati toliku lovu za precjenjeni CPU bez HT-a, pogotovo dns kada imas r7 3700x za 2.800kn koji nije nista puno sporiji u igrama

 

 

 

 Ma ne isplati se ni ici na rayzen, ako igras igrica a 90% foruma to radi u tome je poenta samog videa.A ovaj video sam postao smao iz razloga da ljudi ne budu naivni i bezveze bacaju novce tako sto ce zamjeniti i7 6700k za ryzen ili intel. Koji ce misliti da su napravili dobar upgrejd jer nisu to se vidi iz prilozenog videa sto znaci (AKO IGRAS IGRICA MANI SE CORAVA POSLA CUVAJ NOVCE ZA NESTO DEUGO)   ako ti treba za nesto vise onda se isplati, ako mislis gledati prozorcice kako stoje u idle grdno si se prevario.

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club
Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
2 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Izgleda da se intel još nekako drži kad su u pitanju prijenosnici

https://www.laptopmag.com/features/microsoft-surface-laptop-3-amd-vs-intel

 

Intel je osjetno skuplji ali opet...bolje performanse i battery life :/ 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 13:12 (Motorino).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Motorino kaže...

Izgleda da se intel još nekako drži kad su u pitanju prijenosnici

https://www.laptopmag.com/features/microsoft-surface-laptop-3-amd-vs-intel

 

Intel je osjetno skuplji ali opet...bolje performanse i battery life :/ 

Naravno kad je u AMD varijanti procesor temeljen na već staroj Zen+(12m) arhitekturi, a u Intel varijanti je nova Sunny Cove arhitektura na 10nm procesu, koja još nije niti na desktop tržište izbačena i tko zna kad će. AMD tek mora izbaciti Zen2 u prijenosnicima, a idealno bi bilo Zen3..

4 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Pozdrav svima, htio bi delidati svoj i7 8700(nije k:( dali bi netko u okolici Zg-a htio "iznajmiti" svoj potreban tool da se to obavi?! ostalo sve mozemo na pp ako ima netko zainteresiran.

Inace pronasao sam na forumu ovu temu neznam dali je oglas jos aktivan javio sam se covjeku na pp.

https://www.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/razmjena-iznajmljujem-der8auer-delid-die-mate-2/257703.aspx

Hvala.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Aktivno je

Besplatna kartica i 15€ na Revolutu http://revolut.com/referral/igor8a8d7!G10D21
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
KapetanAmerika kaže...

 

Nema ti nikakvog smisla delidat non-K procesor...

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Jel ima netko u Zg da odradi delid za lovu?

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
KapetanAmerika kaže...

 

Nema ti nikakvog smisla delidat non-K procesor...

 Zasto nebi imalo smisla? 4,6ghz na svim jezgrama mi poprilicno isijava topline i stvara buku tokom posla, cpu je s 1,2v na 85°c s dobrim vodenim hladenjem, ocigledno je primjerak poprilicno los sto se tice intelove paste, znam jer sam vec imao 4 druga primjerka coffe lakea koji nisu dostizali tu temperaturu niti s 1.35+, uglavnom vec je dogovoreno sutra delidanje s forumašem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 10:07 (KapetanAmerika).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
KapetanAmerika kaže...

 Zasto nebi imalo smisla? 4,6ghz na svim jezgrama mi poprilicno isijava topline i stvara buku tokom posla, cpu je s 1,2v na 85°c s dobrim vodenim hladenjem, ocigledno je primjerak poprilicno los sto se tice intelove paste, znam jer sam vec imao 4 druga primjerka coffe lakea koji nisu dostizali tu temperaturu niti s 1.35+, uglavnom vec je dogovoreno sutra delidanje s forumašem.

Buka ti je posve nepotrebna, ubrzavanje ventilatora ima minimalan utjecaj na temperature u slucaju kao sta je tvoj.

A ako je to temperatura u stress testu, onda je to debelo unutar granica prihvatljivog.

 

Jesi probao undervoltat? 4.6ghz bi trebalo biti stabilno i dosta ispod 1.2V.. osim ako je uzasan primjerak...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
KapetanAmerika kaže...

 Zasto nebi imalo smisla? 4,6ghz na svim jezgrama mi poprilicno isijava topline i stvara buku tokom posla, cpu je s 1,2v na 85°c s dobrim vodenim hladenjem, ocigledno je primjerak poprilicno los sto se tice intelove paste, znam jer sam vec imao 4 druga primjerka coffe lakea koji nisu dostizali tu temperaturu niti s 1.35+, uglavnom vec je dogovoreno sutra delidanje s forumašem.

Buka ti je posve nepotrebna, ubrzavanje ventilatora ima minimalan utjecaj na temperature u slucaju kao sta je tvoj.

A ako je to temperatura u stress testu, onda je to debelo unutar granica prihvatljivog.

 

Jesi probao undervoltat? 4.6ghz bi trebalo biti stabilno i dosta ispod 1.2V.. osim ako je uzasan primjerak...

 

Znaš da pričaš sa Stjepanjem?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...

 

Znaš da pričaš sa Stjepanjem?

A uuuu...

 

Tesko mi je gledat koliko nisko je pao - 4.6ghz. A bio je takav talent i mlada nada, sad su dobri primjerci Ryzena na visem taktu 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 11:19 (ansha).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...

Znaš da pričaš sa Stjepanjem?

 KapetanAmerika . Znači vratio nam se top 100 overclocker na bugu?

10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Vratio ? Mislim da on nikad nije nit otisao 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Trebaju vratit original profile jer ovo nema smisla.

 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Tako jeeeee

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Imao je stjepanj i prije profil pa je dobio knock out  pa su mu gledali korz prste 8 godina dok ga opet nisu torpedirali 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

Jel ima netko u Zg da odradi delid za lovu?

 PM

4 godine
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Dobar dan, novi sam tu i tražim odgovore na neka pitanja u vezi x299. 

Ovako komp koji slažem već jedno duže vrijeme sad sam ponovo aktiviral, trenutno imam buđet od 12000kn za matičnu, ram i ssd/cpu AIO hladnjak, komponente koje imam i koje su kupovane kroz tri godine su ove:

I9 7900X  
gtx 1080 advanced strix 
seasonic prime titanium 750w (što se tiče toga možda prodam i kupim jače, bila je prilika za kupnju i kupio sam za dobru cijenu) 
coolermaster cosmos 2

sve kupljeno u linksu(trenutno nemaju ponudu za x299 matične ploče)

sve od toga je potpuno novo i jos u kutijama zapakirano dok je kučiste izvađeno iz kutije al novo

od matične gledam asus prime deluxe 2 ili omega  (znači koja je bolja i realno kvalitetnija)--- vidim da izlaze neke nove tipa ROG STRIX-E GAMING 2, PRIME X299 edition 30-> ne znam kad to dolazi kod nas, tak da ne znam dal bude uopće dobra s ovim starijim procesorom 

za taj procesor planiram uzeti 64gb ram, pitam Vas sve koju najbolje uzeti? (nije sve za gaming) 

tražim i vidim da je adm najopširniji s ponudom 

što se tiče ssd m2 samsung evo plus 1tb / cpu hladnjak neki 360mm s tim da moram malo prenamjenit cosmos za to, ima izbušene rupe ali dimenzije budem kasnije vidjel koje budu

zašto sam čekal do sad, imal drugih stvari za rješavat, a i u tom razmaku kupil i omen hp za 12000kn koje mi dobro služi 

 što se tiče ostalog stavlja se uz minimum 2kom ssdm2 i 4 kom hdd wd blacka kasnije

da ne govorim za ostale trgovine koje su mi svašta preporučile i cijena im nije baš nešto zanimljiva, a i u zadnje vrijeme dobrih matičnih ploča x299 ne mogu baš nešto naći.. 

moguće da sam promašio temu, zato molim da me netko uputi di mogu saznati svoje odgovore na pitanja za RAM, matičnu, ssd, cpu aio hladnjak i ostalo 

pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice