Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.102.258
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Tko od vas koji imate Intel je ispaštao zbog Spectre&Meltdown fijaska? Koliko se sjećam nikakvih utjecaja na gaming nije bilo, znači na nas male korisnike nema nekog utjecaja, i sumnjam da će ga sad biti.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

i sta sad mi kao kucni korisnici mozemo?

Kažu da treba ugasit HT, to ti je već dosta da izgubiš u igrama.

Znači taj i7 ti je onda ustvari i5.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
3dfx kaže...

i sta sad mi kao kucni korisnici mozemo?

Kažu da treba ugasit HT, to ti je već dosta da izgubiš u igrama.

Znači taj i7 ti je onda ustvari i5.

yeah right, bas cu ga ic gasit, evo sav sam se usro od straha da me netko ne hakira 

 

bitno je koliki ce biti hit na gaming kada se to patchira, pretpostavljam nikakav kao i do sada, budemo vidjeli

 

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...
Valentin17 kaže...
3dfx kaže...

i sta sad mi kao kucni korisnici mozemo?

Kažu da treba ugasit HT, to ti je već dosta da izgubiš u igrama.

Znači taj i7 ti je onda ustvari i5.

yeah right, bas cu ga ic gasit, evo sav sam se usro od straha da me netko ne hakira 

 

bitno je koliki ce biti hit na gaming kada se to patchira, pretpostavljam nikakav kao i do sada, budemo vidjeli

 

ne bojis se hakiranja? znas da se spectre i meltdown mogu exploitat posjetom na website koji ima javascript?

 

https://react-etc.net/entry/exploiting-speculative-execution-meltdown-spectre-via-javascript

 

There is already some examples online for exploiting CPU speculative execution using JavaScript - complete with explanation of the disassembly for the said code. Such an example of vulnerable JavaScript is shown below, an excerpt of the paper on Spectre attacks

 

i sto se tice ovog zadnje exploita:

 

On Tuesday evening, Intel and VU announced the details of RIDL (Rogue In-Flight Data Load), a vulnerability that allows malicious parties to "steal almost all data" from computers. Unauthorized persons can view the data that the processor is currently processing. The vulnerability is in all Intel processors of the last ten years - including the very latest. Hackers can exploit the vulnerability by hiding code in a web advertisement.

6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...

 

ne bojis se hakiranja? znas da se spectre i meltdown mogu exploitat posjetom na website koji ima javascript?

 

https://react-etc.net/entry/exploiting-speculative-execution-meltdown-spectre-via-javascript

 

There is already some examples online for exploiting CPU speculative execution using JavaScript - complete with explanation of the disassembly for the said code. Such an example of vulnerable JavaScript is shown below, an excerpt of the paper on Spectre attacks

 

i sto se tice ovog zadnje exploita:

 

On Tuesday evening, Intel and VU announced the details of RIDL (Rogue In-Flight Data Load), a vulnerability that allows malicious parties to "steal almost all data" from computers. Unauthorized persons can view the data that the processor is currently processing. The vulnerability is in all Intel processors of the last ten years - including the very latest. Hackers can exploit the vulnerability by hiding code in a web advertisement.

znam.

 

spectre moze, dok meltdown ne moze, on se izvodi lokalno, i uostalom browseri su svi patchirani, tako da nista od toga

 

jesi ti prodao svoj mobitel zbog toga, jer je i on isto podlozan tim napadima? naravno da nisi

 

mislim, nemoj me krivo shvatiti, ovu su ozbiljne stvari i svakako su katastrofa za kompanije  i servise koje koristimo, a svih ih koristimo

 

ali nama doma, ovo je nista strasno

 

10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo primjer iz realnog života..

na svim serverima nam se nalaze osjetljivi podatci,

u firmi imam Xeon silver 4110 x6

                    Xeon gold 6130 x6

                    Xeon E3 1200v6 x2

HT nemogu ugasiti jer su na cca 70% opterećenja

jedina moja sreća je da im je zabranjen izlaz na internet pa rade samo unutar VPN-a

tako da za sad nema utjecaja ali ako se sa patch-om samnje performanse... neznam.. vidit ćemo

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Bitno da ne utječe na preformanse u igricama,što se mene tiče 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ansha je bio glasnik nesto nije u redu kod intela cim je prvo uzeo r1700 pa dretvorasparaca.

 

Covik je prorok ili ima inside info. 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

YFF

nešto ne štima

US server keke013#2101
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ma eto nadajmo se s ovim da ce Intel smanjiti cijene bar za 40%
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ja sam isključio HT... Eto, Intel je vizionarski ostavio tu mogućnost...

 

Ali, ugroženi su i procevi bez HT?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
keke13 kaže...

Evo primjer iz realnog života..

na svim serverima nam se nalaze osjetljivi podatci,

u firmi imam Xeon silver 4110 x6

                    Xeon gold 6130 x6

                    Xeon E3 1200v6 x2

HT nemogu ugasiti jer su na cca 70% opterećenja

jedina moja sreća je da im je zabranjen izlaz na internet pa rade samo unutar VPN-a

tako da za sad nema utjecaja ali ako se sa patch-om samnje performanse... neznam.. vidit ćemo

 

 

 

To je tvoja situacija, ali šta če napravit Amazon/Mikrošuft/Gogl sa svojim Intel serverima koji i opslužuju internet."S obzirom da razne buhe najviše napadaju Intel serverske procove", a na serverima je največa lova razvoj događaja je prilično jednostavan.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 13:40 (rambox).
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ako ie ovo istina, treba uzet AMD proceve i čuvat ih pa prodat kad im cijena naraste... I svakom intelovcu kaj bi kupio AMD opalit šljagu... Pogotovo ovima sa i3

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

LOLOOOOOOOOOOOOOOOOLOLOL

 Nadam se da ti serverska farma na tavanu neće ispaštat.

Promster kaže...

Tko od vas koji imate Intel je ispaštao zbog Spectre&Meltdown fijaska? Koliko se sjećam nikakvih utjecaja na gaming nije bilo, znači na nas male korisnike nema nekog utjecaja, i sumnjam da će ga sad biti.

 Ma bitno je da se sere. Doduše ovo je i nekako opravdano.

 

0,0% forumaša sa kućnom pilom je zapravo pogođeno ovim.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 13:44 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
keke13 kaže...

Evo primjer iz realnog života..

na svim serverima nam se nalaze osjetljivi podatci,

u firmi imam Xeon silver 4110 x6

                    Xeon gold 6130 x6

                    Xeon E3 1200v6 x2

HT nemogu ugasiti jer su na cca 70% opterećenja

jedina moja sreća je da im je zabranjen izlaz na internet pa rade samo unutar VPN-a

tako da za sad nema utjecaja ali ako se sa patch-om samnje performanse... neznam.. vidit ćemo

 

 

 

To je tvoja situacija, ali šta če napravit Amazon/Mikrošuft/Gogl sa svojim Intel serverima koji i opslužuju internet."S obzirom da razne buhe rade najviše štete na Intel serverskim procovima", a na serverima je največa lova razvoj događaja je prilično jednostavan.

 

 

 

 

 

 

 Za njih me najmanje strah jer intel neće dopustit da oni ispaštaju nama malima i je najgore

US server keke013#2101
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
red_bull kaže...

Ako ie ovo istina, treba uzet AMD proceve i čuvat ih pa prodat kad im cijena naraste... I svakom intelovcu kaj bi kupio AMD opalit šljagu... Pogotovo ovima sa i3

 A jbg, nisam se obazirao na upozorenja Nacionalnog centra za opće opasnosti...

Nisam ja ništa prčko.
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Sad samo trgovce bojkotirati i zalit se da im procesor  nisu ispravni jer gube 40% performansi pa tako da jedan i9 9900K kosta 250€ bi bila realna cijena. 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 13:55 (dreadmoore).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ja sam ugasio 2 jezgre posto nemam ht na svom 8600k, vele da sam sad jos bolje zasticen nego ovi kaj gase ht😄lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
Ja sam ugasio 2 jezgre posto nemam ht na svom 8600k, vele da sam sad jos bolje zasticen nego ovi kaj gase ht😄lp

 Ja sam ugasio PC pa sam još bolje zaštićen

***********
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
red_bull kaže...

Ako ie ovo istina, treba uzet AMD proceve i čuvat ih pa prodat kad im cijena naraste... I svakom intelovcu kaj bi kupio AMD opalit šljagu... Pogotovo ovima sa i3

 Ali vidiš da to više ide prema "nadam se da će zbog ovog pasti cijena intel procesora" nego prema tome da će intelovci prelazit na amd...

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

 Ma bitno je da se sere. Doduše ovo je i nekako opravdano.

 

0,0% forumaša sa kućnom pilom je zapravo pogođeno ovim.

Ma može se srat, ali po Intelovoj politici:

 

According to the VU, Intel tried to downplay the severity of the leak by officially paying $40,000 in reward and "$80,000" in addition to VU University Amsterdam. That offer was politely refused.

"If it were up to Intel, they would have wanted to wait another six months"

 

A ne po štetnosti za malog korisnika, jer kad se to 'riješi' sumnjam da će biti ikakav pad performansi. Odgledao sam test na jednom 8600K prije i poslje Meltdown patcha, apsolutno nema razlike, čak je poslje patcha imao bolje 1% low rezultate.

7 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Ja sam stavio kondom na procesor. Temperature su mi malo vise i ne osjecam sve performanse koje sam imao bez zastite. 

Ali to mi se cini bolji izbor nego napraviti vazektomiju na jezgrama ili koristiti proc bez zastite. 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Ovaj Intel nam svako malo priredi neko govno, srecom ryzen 3 dolazi uskoro ko narucen, bolji tajming nisu mogli odabrati, bye bye Intel.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo i Intel ekipa je odustala, micek nam prodaje i7. 
ps. čekamo rata da i on stavi oglas pa smo bez brige. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 17:17 (Valentin17).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Sad možda košta toliko.

 

Btw brža od 2060 rofl ???

 

Jesi ti svjestan da postoje još i 2070, 2080, 2080ti i za njih još nandjebivi Pascal ?

 

Vidim editirao si za "Vegu 56". Ovdje je riječ o sporo termoakumulacionoj 64, koju spomenuti ima. 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 17:30 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
Jakovp kaže...
DarthMarkus kaže...

Ja sam stavio Jakova pokraj PC-a. Svaki put kad me netko pokuša hakirat on je tu da mu da TD.

 Tako je, Intel godinama jebe korisnike u mozak, ali ja sam problem, imaš pravo.

 Nek si ti meni dobro. Bitno je da je AMD, pa makar i najgora kartica u svemiru VEGA.

 Uh, ne znam kako ću se oporaviti od ovako opake kurione...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 Je bas je najgora, kosta oko 2200kn (vega 56) a ima performanse bolje od RTX 2060.. Kak ih nije sram 

A vec je brza od RTX 2060? E svaka im cast, iz dana u dan sve bolje performanse...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Da uništavaju srednji segment Nvidije.

 

Toliko da Huang misli prodat kožnu jaknu kolko ih grize.

 

Što će bit kad Navi dođe za godinu dana. 

 

Novi srednji srednjiji segment ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 17:22 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Kod nekih ovdje se osjeti nervoza, ne znam zasto, Intel ce nam donijeti jos koji patch tj ispravak problema  i no problemos.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

 Nek si ti meni dobro. Bitno je da je AMD, pa makar i najgora kartica u svemiru VEGA.

Ne postoji losa kartica, postoji samo losa cijena. Za 250-300 eura narucit iz njemacke Vegu 56 mi je bolja opcija nego davat 2500+ kn za RTX-icu. 

Rtx je bolja kartica, ali nije 500+ kn bolja.

Moj PC  
6 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice