Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.113.576
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Ma mislio sam I to ali imam mx4 tako da nije mi bitno opet sam zadovoljan

 Ma znan, i do coolera je. Ja sam isto mislia stavit običnu na IHS, al računam bolje je, razmaza po bazi i IHS-u, i bogami, brutalno hladi.

8 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

izasao naj noviji i7 a u temi vec danima nema posta, na sta je intel spao, ekipa je u ryzen temi izglda

 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Nema postova jer se ne mogu kupit, slično Vegi.

15 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

U Europi ih neće biti barem 2 tjedna... Papirnata objava.

Nope.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 A jel znaš Tonči hoće kod nas biti ovih non K modela sad sljedeći tjedan ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2017 22:31 (itomic009).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Zasto je tema u banani kad imamo cpu chat temu u kojoj sve imas od dana izlaska a najbitnije je prepucavanje sa AMD vs INTEL samo bi bezveze bilo zutih kartona I off topica a ovako mozes pisati sto god hoces 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...

 A jel znaš Tonči hoće kod nas biti ovih non K modela sad sljedeći tjedan ?

 Ne bih znao. Samo pokušavam nabaviti 8700K i nema šanse...

Nope.
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...
itomic009 kaže...

 A jel znaš Tonči hoće kod nas biti ovih non K modela sad sljedeći tjedan ?

 Ne bih znao. Samo pokušavam nabaviti 8700K i nema šanse...

 Imas u Caseking.de za narucit delidane 8700K.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Tako mogu naručiti bilo gdje. Ali procesora fizički nema. Doslovno je bilo tridesetak komada u UK i to je to.

Nope.
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Nisam dosad gledao cijenu 8700k ali sam zadovoljan sa ponudom za 2400kn odlican deal

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Odličan deal za šta 2400 kn ?? Odličan posao za Intel, prodaju već matične i kod nas a nemaš što staviti na njih. Izvrsno.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

2400kn za procesor I.maticna od 1200kn

13 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Baš me zanima koliko bi taj procesor koštao da nije bilo Ryzena.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
planety kaže...

Baš me zanima koliko bi taj procesor koštao da nije bilo Ryzena.

 

Ne bi bilo ni tog procesora...

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...
itomic009 kaže...

 A jel znaš Tonči hoće kod nas biti ovih non K modela sad sljedeći tjedan ?

 Ne bih znao. Samo pokušavam nabaviti 8700K i nema šanse...

Ima ti Instar, 3500kn MPC. kupili ujutro u firmi 

 

lp

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Naručio je i moj lega jutros odmah ovaj non K 8700. Ne znam jel ih više ima .

13 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z270X-Gaming-5-rev-10#kf
ne znam gdje je tema, ali evo pitat ću ovdje ipak je matična za intel procesor, jel mogu ja na ovu matičnu stavit Corsair Vengence 3000mhzDDR4 ?

http://www.corsair.com/en-us/vengeance-lpx-16gb-2x8gb-ddr4-dram-3000mhz-c15-memory-kit-black-cmk16gx4m2b3000c15

planiram i kupit i7 ,   trenutno imam i5IvyBridge, pa bi uzeo ovu matičnu Gigabyte i taj novi proc i memoriju od 3000mhz ali da se ne zajebem oko memorije jel paše na ovu matičnu iznad ?

Support for DDR4 4133(O.C.) / 4000(O.C.) / 3866(O.C.) / 3800(O.C.) / 3733(O.C.) / 3666(O.C.) / 3600(O.C.) / 3466(O.C.) / 3400(O.C.) / 3333(O.C.) / 3300(O.C.) / 3200(O.C.) / 3000(O.C.) / 2800(O.C.) / 2666(O.C.) / 2400 / 2133 MHz memory modules

evo nešto sam našo samo da pitam jel ima netko matičnu ovu da potvrdi jel ovo istina da podržava 3000mhz ?

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 16:18 (GoodAngel).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
GoodAngel kaže...





planiram i kupit i7 ,   

 Kupovina 7700K je totalno sad ne isplativa pored 8 generacije 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
GoodAngel kaže...





planiram i kupit i7 ,   

 Kupovina 7700K je totalno sad ne isplativa pored 8 generacije 

 misliš da je bolje da čekam još par mjeseci novu generaciju ? ali će mi cijene vjerojatno biti veće, a ja u pravilu uvijek kupujem generaciju prije kad dolazi nova jer malo cijene padnu, to je razlog.

no imaš ti pravo, ovaj novi intel mi se čini super, 6 jezgri 12 thredova i puno bolja proc grafička, a budem vidio što ću ne žuri mi se jer komp imam, tako da mogu čekat i novu generaciju.

i 5-3570K
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Nova generacija izasla i imas je vec kupiti 

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Uzmi novi i5, jeftinije dobiješ bolji proc od tog linkanog i7.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club
http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Maximus x hero.

13 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Ni jednu, asus z370-a. Ali ako ti se daje duplo vise ako ne i troduplo ne znam cijenu za vizualni izgled i ROG natpis uzmi maximus x hero

battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
kurt kaže...

Ni jednu, asus z370-a. Ali ako ti se daje duplo vise ako ne i troduplo ne znam cijenu za vizualni izgled i ROG natpis uzmi maximus x hero

 

LLC (Load Line Calibration) broken on Asus Strix Z370 E & F, vdroop all over the place. ASUS ignored feedback. Negative review from OC3D.

 

 

VDroop suppression is important to have for a strong Overclock. It's currently broken and ASUS doesn't seem to care. System Integrators have reported the problem as well.

 

It's broken on the Strix Z370-I too, mate got the board and had to return it because none of the LLC levels worked. Asus dropped the ball with the Z370 ROG Strix boards.

 

 

ceka se na BIOS fix koji moze a i ne mora doci.. ovisi o ASUSu

 

 

navodno ovih problema nema na maximus seriji

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 10:34 (Fanu).
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Razlika u cijeni maximus hero x i npr rog strix F nije bas malena... Te F i I ploce nekako djeluju kao zlatna sredina, imaju dovoljno featurea, bolju i kvalitetniju faznu regulaciju od A serije (to je bas pricao i ovaj iz OC3D kad ih je usporedivao), a taj problem sa LLC-om ce se srediti sa izlaskom novog biosa. Asus u cijeloj prici definitivno nije ispao fer i trebao je takav problem brze rijesiti, a ne pravit se mutav.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Pozdrav, imam procesor i7 920 i imam priliku kupiti Xeon X5650 za malu lovu, evo usporedbe:

 

https://ark.intel.com/compare/37147,47922

 

Meni i7 920 radi clockan na 3,5ghz i nemam problema osim u Battlefildu 1 zna doci do trzanja i fps dropa tu i tamo, 12gb rama, rx 480 4gb, mislim si da je do procesora

 

Zanima me da li bi išta dobio u igrama sa tih 2 jezgre više i 12mb cashea umjesto 8mb, normalno kad bi i xeona dignuo na 3,5ghz

 

Da li se isplati uopće ići na taj upgrade(cca 400kn) ili jednostavno koristiti ovaj proc dok ne krepa pa uzet sve novo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Pa najbolje bi ti bilo sve nove jer je to već 8 ili 9 godina stara platforma ali s obzirom da za male pare možeš na tog Xeona nije ni to loše.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
bojan111111 kaže...

Pozdrav, imam procesor i7 920 i imam priliku kupiti Xeon X5650 za malu lovu, evo usporedbe:

 

https://ark.intel.com/compare/37147,47922

 

Meni i7 920 radi clockan na 3,5ghz i nemam problema osim u Battlefildu 1 zna doci do trzanja i fps dropa tu i tamo, 12gb rama, rx 480 4gb, mislim si da je do procesora

 

Zanima me da li bi išta dobio u igrama sa tih 2 jezgre više i 12mb cashea umjesto 8mb, normalno kad bi i xeona dignuo na 3,5ghz

 

Da li se isplati uopće ići na taj upgrade(cca 400kn) ili jednostavno koristiti ovaj proc dok ne krepa pa uzet sve novo?

 

jopis je napravio istu stvar pa bi ti mozda mogao reci iz prve ruke...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
bojan111111 kaže...

Pozdrav, imam procesor i7 920 i imam priliku kupiti Xeon X5650 za malu lovu, evo usporedbe:

 

https://ark.intel.com/compare/37147,47922

 

Meni i7 920 radi clockan na 3,5ghz i nemam problema osim u Battlefildu 1 zna doci do trzanja i fps dropa tu i tamo, 12gb rama, rx 480 4gb, mislim si da je do procesora

 

Zanima me da li bi išta dobio u igrama sa tih 2 jezgre više i 12mb cashea umjesto 8mb, normalno kad bi i xeona dignuo na 3,5ghz

 

Da li se isplati uopće ići na taj upgrade(cca 400kn) ili jednostavno koristiti ovaj proc dok ne krepa pa uzet sve novo?

 imam 6 core E5645 u kombinaciji sa RX470.

imao sam davno L5520  (4 core, klokao se ko blesav, 2.13ghz stock -> 3.8ghz u dva klika) tako da se ni ne sjecam performansi iskreno niti sam benchao nesto previse..

kaj se tice E5645, stock je 2,4ghz, u CSGO imam oko 220fps (sve max), kad je klokan na 3.8ghz fps je blizu 300. eto, ne znam kolko je taj podatak relevantan al ja ga drzim na stock jer ni ne igram previse zapravo.

racunaj da xeon ima pristojno nizi TDP pa ce bit i lakse ohladiti ga.

isto tak racunaj da je naklokani 6 core xeon nesto bolji od haswell i7 u multithreadu dok u singlu bude na razini ~ sandy bridge / bulldozer

na ebay.co.uk imas X5650 za 285kn sa dostavom, ne daj se opeljesit na njuskalu.

mislim da tih 300injak kn bolje ulozit u xeona nego mijenjat cijelu platformu za 10x taj iznos.

meni se sada smijesi jedan ultra jeftini i5 4590 (non-K), samo plocu treba nabavit (rabljeno sa ebaya je isto jeftino) tak da cu vjerojatno obje svoje xeon konfe prodat.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 12:46 (nixass).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice