Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.112.528
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Inače, dobro ohlađen i 7980XE može na 5GHz: 

 

Nope.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

Inače, dobro ohlađen i 7980XE može na 5GHz: 

 

Da, dobro ohlafjen dobar primjerak moze, a CB score je onda oko 5k 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Da, bolesnoća na max... jako fin cpu svakako. Praktički, po jezgri može biti brz kao bilo koji mainstream, a ima ih 18 komada. Ni ne treba ti HT, dobiješ malo na perf. i tu.

Nope.
16 godina
online
Intel i7/i9 Club

Stvarno mrcina :), ali to je već cjenovni razred gdje i Epyc ima što za reći.

U cijeloj ovoj strci Intel je zapostavio entry modele za X299 ... fali nešto kao što je 5820K bio za X99, npr. da 7820X bude taj entry model za $400 jer se sa dvije jezgre ipak razlikuje od običnog i7, a i 7900X bi mogao biti malo jeftiniji.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...

Stvarno mrcina :), ali to je već cjenovni razred gdje i Epyc ima što za reći.

 

 

Mislim da Epyc ne moze ni blizu 5k...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

I Threadripper i EPYC su isplativiji multicoreovi, ako gledaš bang for buck, naravno. I to znatno. Ali Intel ima dobru prednost zbog takta u overclocku.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ovo je šmekerica proc, kabriolet u auto pogledu, a epyc kamion za razvozit namjestaj 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ne baš... više je oboje kamion. Recimo 1950X i 7980XE - jedan vozi 125kmph i košta 200k eura, drugi vozi 100kmph i košta 100k eura.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Nije ti bas dobra racunica, 7980xe em sta je brzi 20% (4.1ghz vs 4.9GHz) uz to ima i veci utovar (16vs18), te ima 4x4 pogon (avx512), i jacu mašinu (po jezgri 12% veci IPC) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 15:13 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Mladen kaže...

Stvarno mrcina :), ali to je već cjenovni razred gdje i Epyc ima što za reći.

 

 

Mislim da Epyc ne moze ni blizu 5k...

5446 na Win server 2016 ... ali ok, to je flagship 7601 koji je i skuplji. 7551 je malo jeftiniji, bliži ovom razredu o kojem pričamo.

Sve ovisi koliku težinu u usporedbi ima cijena ... 7980X je stvarno zvijer, ali 1950X je već pao na $800-900.

 

16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Iduca godina bi mogla biti dobra sto se tice high end procesora (ne mislim na mainstream tipa 8700K). Zeni sam maloprije saopcio da dogodine uzimam novi proc, nadam se da bi i9 mogao pojeftiniti do nekih 1500 eur.

Posto su neke normalne ploce za taj proc?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...

5446 na Win server 2016 ... ali ok, to je flagship 7601 koji je i skuplji. 7551 je malo jeftiniji, bliži ovom razredu o kojem pričamo.

Sve ovisi koliku težinu u usporedbi ima cijena ... 7980X je stvarno zvijer, ali 1950X je već pao na $800-900.

 

Daj link za taj score, ja nalazim ispod 4k max za najjaceg Epyca...

8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...

Posto su neke normalne ploce za taj proc?

 X299 XPower Gaming AC

16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Daj link za taj score, ja nalazim ispod 4k max za najjaceg Epyca...

 

Prije nego me Tonći kartonira, priznam offtopic, to je već serverska priča, ali i i9 je prepakirani Xeon tako da je tanka granica :)

Zato mi se cijena čini jednako važan parametar kod usporedbi.

 

Edit 2 :) - potpuno brisati iz zapisnika, to je za dual-CPU makinu, moja greška.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 18:34 (Mladen).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...
ansha kaže...

Daj link za taj score, ja nalazim ispod 4k max za najjaceg Epyca...

 

Prije nego me Tonći kartonira, priznam offtopic, to je već serverska priča, ali i i9 je prepakirani Xeon tako da je tanka granica :)

Zato mi se cijena čini jednako važan parametar kod usporedbi.

 

Jebes mi sve, koja je to bolesnoca

Freak Show Inc.
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...

 

Jebes mi sve, koja je to bolesnoca

Nije toliko bolesno, ipak je to dual-CPU, octa-channel RAM i ostala čudesa ... par puta skuplje od jednog 7980XE.

Priznam, omašio sam ceo fudbal :)

 

 

8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Nema ovo smisla nikakvog pored intela, em je slabije em je skuplje, katastrofa... sta ti rade prave i brze jezgre danas kad njih 18 pokida 32 epycove... 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

Nije ti bas dobra racunica, 7980xe em sta je brzi 20% (4.1ghz vs 4.9GHz) uz to ima i veci utovar (16vs18), te ima 4x4 pogon (avx512), i jacu mašinu (po jezgri 12% veci IPC) 

Lucidius kaže...

Nema ovo smisla nikakvog pored intela, em je slabije em je skuplje, katastrofa... sta ti rade prave i brze jezgre danas kad njih 18 pokida 32 epycove... 

To tako kako misliš ne funkcionira u praksi.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 19:25 (Tonči).
8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Praksa je pokazana, vidli smo skorove to mi je dovoljno, slobodno podastri ostale dokumente ako imas, cvrkutanja u prazno me ne zanimaju 

Moj PC  
0 7 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

Praksa je pokazana, vidli smo skorove to mi je dovoljno, slobodno podastri ostale dokumente ako imas, cvrkutanja u prazno me ne zanimaju 

 kad odrasli pricaju o ozbiljnim stvari bolje je sutit i slusat, mozda nesto naucis 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...
Friday kaže...

 

Jebes mi sve, koja je to bolesnoca

Nije toliko bolesno, ipak je to dual-CPU, octa-channel RAM i ostala čudesa ... par puta skuplje od jednog 7980XE.

Priznam, omašio sam ceo fudbal :)

 

 

 10% na Win 2016 

 

na Unixoidima ima jos bolje performance

 

mada je jos uvijek Intel dosta ispred po enterprise performancama

 

recimo Dual Xeon 8176 vs Dual EPYC 7601

 

MySQL Percona Server 5.7.0  intel uvjerljivo ispred

 

multi max JOPS Xenon bolji

 

Critical-jOPS isti su

 

Apache Spark takoder isti

 

intel ima jos uvijek malo bolje i privlacnije tehnologije kao sto je Quick Asisst koji je sada implementiran u chipset, a prije se prodavao kao add-in kartica

 

ovo je super duper rjesenje za kriptografiju kao sto su bulk cryptography (150 Gb/s AES256/SHA256), Public Key Encryption (100k ops of RSA2048) i compression (100+ Gb/s deflate)

 

vidjet cemo kako ce se razvijati dalje EPYC

 

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

Praksa je pokazana, vidli smo skorove to mi je dovoljno, slobodno podastri ostale dokumente ako imas, cvrkutanja u prazno me ne zanimaju 

Realno je da ga neces vrtit na preko 4.3-4.5ghz, 5ghz je za bencheve, al i tako je najbrzi procesor na trzistu...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Timo kaže...

 10% na Win 2016 

 

na Unixoidima ima jos bolje performance

 

mada je jos uvijek Intel dosta ispred po enterprise performancama

 

recimo Dual Xeon 8176 vs Dual EPYC 7601

 

MySQL Percona Server 5.7.0  intel uvjerljivo ispred

 

multi max JOPS Xenon bolji

 

Critical-jOPS isti su

 

Apache Spark takoder isti

 

intel ima jos uvijek malo bolje i privlacnije tehnologije kao sto je Quick Asisst koji je sada implementiran u chipset, a prije se prodavao kao add-in kartica

 

ovo je super duper rjesenje za kriptografiju kao sto su bulk cryptography (150 Gb/s AES256/SHA256), Public Key Encryption (100k ops of RSA2048) i compression (100+ Gb/s deflate)

 

vidjet cemo kako ce se razvijati dalje EPYC 

EPYC upada tamo gdje je Xeon slab - platformski I/O, i za RAM i za diskovlje te procesni set na PCIE-u, čemu Intel trenutno ne može ništa. 8 NVMe-a u RAID0 stripeu je nevjerojatan scratch cache na razini mainstream RAM-a s oko 30GB/s, 150GB/s RAM, 128 PCIE-a...čak i za baze imaš perzistenciju i mnogo bolje perf prije Redisa/MC-a, dakle VM startup, snapshoting itd.

 

No, ovo je tema za i5-i9 pa bi se trebalo držati toga, a EPYC tu nije konkurencija, nego Threadripper i Ryzen. Trenutno je za MT 7980XE na vrhu, no za 4 puta veću cijenu od prednosti, što nema smisla za veći broj strojeva, iako možeš progutati par komada. Dobar je tamo gdje trebaš perf. jedne jezgre (multi-user/mass-ST), ali tamo gdje možeš dosta skalirati, bacanje je novca. 

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

E moj Tonči, tvrdis nesto sta nemozes dokazat i onda kada te stjeram u kut mi pobrises komenatar... neozbiljno skroz 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

E moj Tonči, tvrdis nesto sta nemozes dokazat i onda kada te stjeram u kut mi pobrises komenatar... neozbiljno skroz 

 Ne, nego ti pokušavam izbjeći dati karton, al' bogme, trudiš se.

Nope.
10 godina
online
Intel i7/i9 Club

LP, dns stigao i7 8700 zbog nedostatka financija nisam do sada narucio ploču i rame a obzirom da ne patim od brzine rama itd te ne zelim lupat novac uludo pa me sada zanima vas prijedlog za maticnu ploču te koju frenkvenciju rama da uzmem ovo sam imao u vidu ali reko bolje da cujem jos koji savjet https://www.centro.hr/msi-main-board-desktop-z370-s1151-4xddr4-3xpci-ex16-3xpci-ex1-usb3-1-usb2-0-6xsata-iii-2xm-2-ra-1.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click
https://www.hgshop.hr/proizvod/memorija-g-skill-8-gb-ddr4-2400-mhz-dimm-value-cl15-f4-2400c15s-8gnt/215054

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Bero_ng95 kaže...

LP, dns stigao i7 8700 zbog nedostatka financija nisam do sada narucio ploču i rame a obzirom da ne patim od brzine rama itd te ne zelim lupat novac uludo pa me sada zanima vas prijedlog za maticnu ploču te koju frenkvenciju rama da uzmem ovo sam imao u vidu ali reko bolje da cujem jos koji savjet https://www.centro.hr/msi-main-board-desktop-z370-s1151-4xddr4-3xpci-ex16-3xpci-ex1-usb3-1-usb2-0-6xsata-iii-2xm-2-ra-1.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click
https://www.hgshop.hr/proizvod/memorija-g-skill-8-gb-ddr4-2400-mhz-dimm-value-cl15-f4-2400c15s-8gnt/215054

 

 MSI z370A-pro se pokazala odlicna(usparat ces si 300kn:), na nekim web shopovim kod nas i vani najprodavanija ploca od MSI-a pa pogledaj dali ti pašu konektori i ostale "điđe miđe", za ram ti je svejedno uzmi taj najeftiniji.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Intel najebo:

 

https://www.theregister.co.uk/2018/01/02/intel_cpu_design_flaw/

 

A fundamental design flaw in Intel's processor chips has forced a significant redesign of the Linux and Windows kernels to defang the chip-level security bug. Crucially, these updates to both Linux and Windows will incur a performance hit on Intel products. The effects are still being benchmarked, however we're looking at a ballpark figure of five to 30 per cent slow down, depending on the task and the processor model. More recent Intel chips have features – such as PCID– to reduce the performance hit. Your mileage may vary.

 

ukratko:

There is a bug in kernel allows processes to read things that it should not able to read. It cannot be patched by Intel and it affects all the Intel from last decade. All the OS are making a patch to work around it and it will result in performance penalty

 

 

zahvaceni su svi intel procesori unazad 10-20g

 

AMD procesori nisu obuhvaceni ovim

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 8:24 (Fanu).
Moj PC  
3 0 hvala 3
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...

 

AMD procesori nisu obuhvaceni ovim

 Hvala, narucih Rižu 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...

Intel najebo:

 

 

 

 

zahvaceni su svi intel procesori unazad 10-20g

 

AMD procesori nisu obuhvaceni ovim

 Drago mi je sto si bas sav happy zbog ove vijesti.Danas sam i ja narucio rizu 

AMD AntiBoy
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice