Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.112.439
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
Lucidius kaže...

Odvrtio iz sprdnje...

 kao i ja. Živo me zaboli za te rupe. Ako se neki haker baš namjerio na moj komp naći će on već način i bez ovog sranja.

A i realno šta ima naći na njemu? Ne drži niko državne tajne podatke na PC-u, 90% korisnika uglavnom čuva koje kakve privatne dokumente, slike i slično što je njima bezvrijedno. Ako se baš ima nesto vrijedno valjda je svako dovoljno pametan da to ne drzi na racunalu koje je 0-24 spojeno na net.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...
nicky.sl kaže...
Lucidius kaže...

Odvrtio iz sprdnje...

 kao i ja. Živo me zaboli za te rupe. Ako se neki haker baš namjerio na moj komp naći će on već način i bez ovog sranja.

A i realno šta ima naći na njemu? Ne drži niko državne tajne podatke na PC-u, 90% korisnika uglavnom čuva koje kakve privatne dokumente, slike i slično što je njima bezvrijedno. Ako se baš ima nesto vrijedno valjda je svako dovoljno pametan da to ne drzi na racunalu koje je 0-24 spojeno na net.

 mislis a sto je sa minerima to njima prestavlja problem

AMD AntiBoy
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

A sta mislis kad instaliraju zakrpu i azuriraju BIOS onda su sigurni?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...
nicky.sl kaže...
Lucidius kaže...

Odvrtio iz sprdnje...

 kao i ja. Živo me zaboli za te rupe. Ako se neki haker baš namjerio na moj komp naći će on već način i bez ovog sranja.

A i realno šta ima naći na njemu? Ne drži niko državne tajne podatke na PC-u, 90% korisnika uglavnom čuva koje kakve privatne dokumente, slike i slično što je njima bezvrijedno. Ako se baš ima nesto vrijedno valjda je svako dovoljno pametan da to ne drzi na racunalu koje je 0-24 spojeno na net.

 Ne ukucavaš lozinke i kreditne kartice na računalu? Onda si među rijetkima koji umjesto PC-a mogu imati konzolu. :)

Nope.
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Lucidius kaže...

Ja sam siguran

Ti isto kao i kolega vjeruješ svačemu.

Po meni taj program nije pokazatelj ničega.

 Pokazatelj je jel su instalirane zakrpe koje su izdane za ove bugove. Ja sam ga proba prije zakrpa, s dijelom, i kompletom. Prvi put oba crvena, drugi put (s Windows updateom) samo Spectre crven, i zadnji put (s BIOS updateom) oba zelena.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
LogicusMPS kaže...

 Pokazatelj je jel su instalirane zakrpe koje su izdane za ove bugove.

A to ne možeš saznati i bez toga alata?

ps. off-topic smo svi skupa, tako da sam ja završio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 15:53 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
LogicusMPS kaže...
Valentin17 kaže...
Lucidius kaže...

Ja sam siguran

Ti isto kao i kolega vjeruješ svačemu.

Po meni taj program nije pokazatelj ničega.

 Pokazatelj je jel su instalirane zakrpe koje su izdane za ove bugove. Ja sam ga proba prije zakrpa, s dijelom, i kompletom. Prvi put oba crvena, drugi put (s Windows updateom) samo Spectre crven, i zadnji put (s BIOS updateom) oba zelena.

 izvadak iz tog vašeg programa:

        <requestedExecutionLevel  level="asInvoker" uiAccess="true" />
        <requestedExecutionLevel  level="requireAdministrator" uiAccess="true" />
        <requestedExecutionLevel  level="highestAvailable" uiAccess="true" />

edit: to je zakomentirano

 

ovo je ispod: <requestedExecutionLevel level="requireAdministrator" uiAccess="false" />

US server keke013#2101
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 16:00 (keke13).
15 godina
odjavljen
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

možda je sve legitimno al iskustvo govori da se u takvima alatima daju zapakirat svakakve

 

nemam vremena ga sad rastavljat na proste faktore..

US server keke013#2101
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 16:06 (keke13).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...

A i realno šta ima naći na njemu? Ne drži niko državne tajne podatke na PC-u, 90% korisnika uglavnom čuva koje kakve privatne dokumente, slike i slično što je njima bezvrijedno. Ako se baš ima nesto vrijedno valjda je svako dovoljno pametan da to ne drzi na racunalu koje je 0-24 spojeno na net.

 

nije poanta koje privatne dokumente imas na racunalu (jer njih uvijek mozes backupirati ili zastiti pohranjujuci na storage koji nema pristup netu) vec kako se sluzis racunalom

tj ako ti netko uvali keylogger, moze ti saznati pristupne informacije svih sajtova koje posjecujes (imas ebay, paypal, amazon account ili webmail?) - danas si najranjiviji ako si online, a svi su online i vecina ljudi kupuje online sto ih izlaze dodatnom riziku

 

to sto ce mi netko ukrasti neki privatan podatak (tipa sliku) mi nije toliki problem koliko stvari na koje jedva mogu (Ili nikako utjecati) - tipa placanje racuna koristeci mobilnu aplikaciju (a nemam zadnji hardware i software patch na mobitelu + sama aplikacija nije najbolje zasticena/napisana ili mi je netko provalio u router i sniffa mi sve pakete)

 

ni stan/kucu ne drzis otkljucanu cijelo vrijeme, sigurno ti nije ugodna spoznaja da ti je uredjaj s kojim se sluzis nekoliko sati na dnevnoj bazi totalno nezasticen/izlozen napadima putem kojih ti mogu isprazniti cijeli bankovni racun lol

12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Ljudi, hoce li neko instalirati ove zakrpe za OS?

Slogirao sam se kada sam video sta je Windows Security Update samo uradio sa Image Editing skorom i kada sam ga skinuo popravio se drasticno ali se nije vratio na staro i nece do reinstalacije OS.

Meni ne pada napamet da bilo sta instaliram.

 

Vracam Win na 1607 Juli 2016, gasim sve Windows zastite i instaliram Antiviruse, sakrivam security patcheve za Win.

 

Intel je majstor varanja. Mesec dana ceo IT world juri zakrpe za greske u Silikonu.

90% ljudi koji moze da im objasni sta mogu da urade pod uticajem Intela, ostali nemaju vremena da idu na forume od poslova i sebi ce da obezbede platformu bez gresaka.

Najbolja stvar je sto pod odredjenim okolnostima kompanija tipa Intel moze da pusti pricu o gubitku performansi a MS to moze da izvede u nekom malom procentu kroz Update.

Sta dobijaju time? Na kraju kada stvar prodje i kada Intel dobije vremena entuzijasti ce biti srecni sto su ostali sa procesorom sa greskama u silikonu kojima gubi samo 5% performansi, zato sto ne gube 30%.

Niko nece stici da ih napada da povlace procesore.

 

Samo u toku kriminalnog cina i vodjenja kupaca Kaby Lake, Skylake-X, Kaby Lake-X i Coffee Lake a zasigurno ova 3 zadnja u zabludu Intel je zaradio dovoljno para da komenzuje ljudima gubitak performansi ili problematican silikon.

U toku opsteg RMA on je mogao slati ljudima sa i7-6700K koriscene i zdrave i7-8700K, itd...

Boze kada pomislim da sam samo 2 nedelje pre buga mogao da svalim pare na i9 i to zato sto sam nasao za 700e neotpakovan. 

 

Ovako do daljnjeg nema menjanja platforme. Nasao sam povoljno pre par meseci RVE10 + EKWB RGB Monoblock za 400e, vise od pola otplatio prodavsi moju RVE i ostao sa novijom plocom i novijim funkcijama, u toku leta cu naci koriscen i7-6900K/i7-6950X i vozim ih do ih i3 ne stigne.

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 3:38 (eVGA-011).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Tko nam se to vratio? hint hint evga hint

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Postovanje, jel se isplati ici sa i7 4790nonk na neki od ryzena... komp je za gaiming

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 7:41 (galinjo24).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
galinjo24 kaže...

Postovanje, jel se isplati ici sa i7 4790nonk na neki od ryzena... komp je za gaiming

 Ako je za igre onda se ne isplati

MISCREATED
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
galinjo24 kaže...

Postovanje, jel se isplati ici sa i7 4790nonk na neki od ryzena... komp je za gaiming

 Ako imaš viška novaca, zamjeni monitor s onim AOCom i stavi jaču grafičku (Vega 56 ili GTX 1070, s Vegom dobivaš Freesync)

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Kaze moze i sa maticom i skripcem 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 8:54 (Andi_zg).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
galinjo24 kaže...

Postovanje, jel se isplati ici sa i7 4790nonk na neki od ryzena... komp je za gaiming

Ako te pale downgradei onda svakako da.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

S kojim se ryzen moze usporediti za igre..  

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
galinjo24 kaže...

S kojim se ryzen moze usporediti za igre..  

A od tog tvog nije brzi, tu su negdje..

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
galinjo24 kaže...

S kojim se ryzen moze usporediti za igre..  

 

tvoj problem su graficka i monitor

kad njih dvoje zamjenis, onda mozes razmisljati o zamjeni svog i7

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Da li taj i7 moze iskoristiti jacu grafu... kao sto je npr. gtx 1060

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
galinjo24 kaže...

Da li taj i7 moze iskoristiti jacu grafu... kao sto je npr. gtx 1060

 Tako će je ružno iskoristit da će ti se gadit držat je u kučištu...

steam: skank666 origin:IhrvojeI
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
galinjo24 kaže...

Da li taj i7 moze iskoristiti jacu grafu... kao sto je npr. gtx 1060

Moze i 1070-ku..

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

muke po intelu se nastavljaju

 

http://www.tomshardware.com/news/intel-reboot-meltdown-spectre-processors,36359.html

 

Patch-Induced Reboot Errors Impact Kaby Lake, Skylake, Ivy And Sandy Bridge, Too

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Vi jos jurite patcheve. Odustanite.

Uskoro ce vam Intel reci da patchevi ne rade tako dobro i da nisu u mogucnosti da rese pre novog silikona.

Ne jos, sada kupuju vreme. 

Razgovarajte sa nekim ko se bas razume u te stvari, ne samo da je zavrsio skolu nego da je bas bas upucen u tematiku od pocetka.

Sada je Intelu najvaznije da odvrati pricu od povlacenja procesora sa trzista i masovnih zahteva za refund.

Ali to mu nije najveci problem, najveci problem bi bilo otkazivanje ugovora od strane firmi i vlasnika servera.

Zato patchevima i pricama kupuje vreme. 

Ja o tome ne razmisljam, odvojim 15min dnevno da ispljujem Intel najgadnije i za taj dan sam zavrsio sa pricom vezanom oko Meltdown-Spectre dok drugi uporedjeju, mere, downloduju, proveravaju da nesto nisu izostavili, itd.

Na kraju ce svi reci Ovo ne vredi vise... Tu smo gde smo.

 

 

Najveci je trip sto mi pre 5 godina nismo bili sigurniji nego sada, i pre ovoga je mozda 1.000 ljudi znalo za to i veoma mali procenat je mogao iskoristiti.

Sada znaju svi zivi, Evo ovde su vam rupe pogledajte, Imamo Bug, Imamo Otvorena vrata, Pogledajte. 

Ubio me bog ako Intel ne bude profitirao vise zato sto ima Error u starim procesorima nego da ga nema.

Umesto da se prica o egzistenciji kompanije koja je napravila najveci haos u svetu elektronskih uredjaja od postanka.

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 9:20 (eVGA-011).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Kasno marko na kosovo stize vec je objavljeno 

AMD AntiBoy
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pozz ma imam plocu asrock z370 xtream4 i dosa je bios 1.40 za mikrokodove i ovaj cirkus s intelom... i sada gledam svagdi je taj bios prikrizen na stranici od ploce ga nema zadnji je 1.30 ocu ga vratit na 1.30 ili ostavit 1.40

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Mala crtica iz ludnice: i9-7980XE od stocka do 4.9GHz overclocka povlači oko 550W više u prosjeku. CPU je definiran na 165W. I nije stabilan za rendering sve do 4.7.

Nope.
Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

Mala crtica iz ludnice: i9-7980XE od stocka do 4.9GHz overclocka povlači oko 550W više u prosjeku. CPU je definiran na 165W. I nije stabilan za rendering sve do 4.7.

potvrdujem, moras imati dzepni reaktor da to napajas

 

moj nije isao dalje od 4.8, a apsolutno je stabilan na 4.6 all core, tako da imas relativno dobar primjerak 

 

nisam se puno ni igrao, jer ne smijem ga cjediti da ne rikne (remote nadzor rada racunala iz US, pa mi sve prate)

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

Mala crtica iz ludnice: i9-7980XE od stocka do 4.9GHz overclocka povlači oko 550W više u prosjeku. CPU je definiran na 165W. I nije stabilan za rendering sve do 4.7.

 eh sta bi BrezaM na net.hr forumu rekao o amperazi na tom procesoru.. :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice