Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.103.050
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Gates of Heaven

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Karton i7 8700k za van...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ono što mene više zanima trenutno je i7 9700k - kada dolazi, da li je to ljeto ili 2019 godina (najave su jedno i/ili drugo), da li je to coffe lake refresh (po jednim najavama radi 390 chipseta) ili ice lake (jer 390 i 370 nisu kompatibilni), da li je 14nm++ ili 10nm, te da li je zaista 8C16T turbo boost 5GHZ out-of-the-box.

 

Kao i za ampere/turing/volta, svak piše svoje, citirajući svoje izvore, iznoseći svje pretpostavke, no budući novi Ryzeni samo što nisu došli, bilo bi vrijeme čut barem nešto relevatno šta intel sprema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

Ono što mene više zanima trenutno je i7 9700k - kada dolazi, da li je to ljeto ili 2019 godina (najave su jedno i/ili drugo), da li je to coffe lake refresh (po jednim najavama radi 390 chipseta) ili ice lake (jer 390 i 370 nisu kompatibilni), da li je 14nm++ ili 10nm, te da li je zaista 8C16T turbo boost 5GHZ out-of-the-box.

 

Kao i za ampere/turing/volta, svak piše svoje, citirajući svoje izvore, iznoseći svje pretpostavke, no budući novi Ryzeni samo što nisu došli, bilo bi vrijeme čut barem nešto relevatno šta intel sprema.

 O novom Intel procesoru nisam čuo ništa osim špekulacija koje nisu vrijedne spomena pošto vjerojatno nisu ni istinite.

Intel mora čim prije odgovoriti na novi AMD-ov napad. 

Ryzeni su došli  

MISCREATED
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Iskreno, nisam bio svjestan da je to već došlo.

Ono što vidim je da je Ryzen oko 100kn jeftiniji (sa matičnom je razlika nešto veća u korist AMD-a, ali ne značajno), benchmarkovi govore u prilog tome da je zbog više jezgara AMD bolji za rad, lošiji za igre, ne bih baš to nazvao "strahovitim udarom ina Intel", očekivao sam iskreno ili ovakve performanse, pa veću razliku u cijeni, ili jasniju pobjedu za AMD, po ovakvim cijenama.

 

Ah, ok, vidjet ćemo. Good for AMD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

Iskreno, nisam bio svjestan da je to već došlo.

Ono što vidim je da je Ryzen oko 100kn jeftiniji (sa matičnom je razlika nešto veća u korist AMD-a, ali ne značajno), benchmarkovi govore u prilog tome da je zbog više jezgara AMD bolji za rad, lošiji za igre, ne bih baš to nazvao "strahovitim udarom ina Intel", očekivao sam iskreno ili ovakve performanse, pa veću razliku u cijeni, ili jasniju pobjedu za AMD, po ovakvim cijenama.

 

Ah, ok, vidjet ćemo. Good for AMD.

 Dodaj tome da Ryzen treba brzu memoriju koja je osjetno skuplja ta razlika se anulira. 

Što se tiče isplativosti sve ovisi o tome kome komp treba za što i ovosi o tome tko što preferira

MISCREATED
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Cijelo vrijeme se spominje nekakv price-performance kod ryzena i gleda se samo razlika u cijeni procesora, a uvijek se nekako "zaboravlja" u racunicu ubaciti cijena rama.

Takoder na ovim testovima sad AMD je "mudro" recenzentima poslao 3400 cl16 kit koji ce jedan ryzen korisnik sa foruma vidjeti samo na slici, al se zato ti rezultati gledaju kao "realno stanje".
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Po mome AMD je napravio dobar posao ali ne dovoljno dobar. Pozitivno je za nas da će INTEL najvjerojatnije odgovoriti na ovu "provokaciju" iz AMD-a i da ćemo dobiti još močnijeg nasljednika ionako močnog i7 8700k. (Još kad bi ga zalemili zlata bi vridija). 

 

 

MISCREATED
7 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Dječaci, molim da raspravu o nižem razredu komponenti preselite u chat temu, ovo što vi tu sad pišete kao da na ferrari forumu odeš pitati gdje napraviti generalku za golfa II 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...

Dječaci, molim da raspravu o nižem razredu komponenti preselite u chat temu, ovo što vi tu sad pišete kao da na ferrari forumu odeš pitati gdje napraviti generalku za golfa II 

 

 I nije ti neka usporedba, ako netko zna napraviti generalku na Ferrariu još će mu lakše bit na Golfu i više nego duplo lakše .

 

MISCREATED
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
lav1000 kaže...

Dječaci, molim da raspravu o nižem razredu komponenti preselite u chat temu, ovo što vi tu sad pišete kao da na ferrari forumu odeš pitati gdje napraviti generalku za golfa II 

 

 I nije ti neka usporedba, ako netko zna napraviti generalku na Ferrariu još će mu lakše bit na Golfu i više nego duplo lakše .

 

E vidiš kod mene obrnuto, Ferrari vozio/vozim bez problema 3200+, a golf mi je slabo išao, bit će da sam pretjerao s ložom u rezervaru 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Bem ti ložu, plavi je zakon 

MISCREATED
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Cijelo vrijeme se spominje nekakv price-performance kod ryzena i gleda se samo razlika u cijeni procesora, a uvijek se nekako "zaboravlja" u racunicu ubaciti cijena rama.

Takoder na ovim testovima sad AMD je "mudro" recenzentima poslao 3400 cl16 kit koji ce jedan ryzen korisnik sa foruma vidjeti samo na slici, al se zato ti rezultati gledaju kao "realno stanje".

 

aha, a ljudi koji kupuju 8600k/8700k ga uparuju sa jeftinim DDR4 na 2133MHz bit ce?

 

najjeftiniji 16gb (2x8gb) kitovi krecu od 1200~kn

za 300kn vise imas ih od 2900+MHz

 

ryzen najvise pomaka ima sa ramom do 3000MHz, sve iznad toga dobijes mozda par posto vise u performansama tako da je ta kupnja neisplativa

 

ne vidim kakve ustede imas na intelu kad su iste cijene rama i za intel i za amd?

 

isto kao sto se i performanse 8600k/8700k uzimaju zdravo za gotovo sa 5GHz overclockom, tako se gledaju i performanse za ryzen uz brzu memoriju

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 11:46 (Fanu).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...

 

aha, a ljudi koji kupuju 8600k/8700k ga uparuju sa jeftinim DDR4 na 2133MHz bit ce?

 

najjeftiniji 16gb (2x8gb) kitovi krecu od 1200~kn

za 300kn vise imas ih od 2900+MHz

 

ryzen najvise pomaka ima sa ramom do 3000MHz, sve iznad toga dobijes mozda par posto vise u performansama tako da je ta kupnja neisplativa

 

ne vidim kakve ustede imas na intelu kad su iste cijene rama i za intel i za amd?

 

isto kao sto se i performanse 8600k/8700k uzimaju zdravo za gotovo sa 5GHz overclockom, tako se gledaju i performanse za ryzen uz brzu memoriju

 Imas kitova koji nisu bas najjobicniji kao ovaj, a dignes ih bez problema na nekih 3000 cl15, ako ne i vise sa intelom dok kod ryzena oc bas i ne ide tako glatko pa moras iskesirati 200-300kn vise kao sto si i rekao.

 

To do 3000mhz i barem cl15 je vrijedilo za ryzen 1 koji je preko toga tesko i isao sa nekim dobrim tajminzima, ryzen+ koji sad ima bolji cache ima jos vecu beneficiju od brzeg rama, tako da ces sa nekakvim 3400 cl16 u usporedbi sa 3000 cl15 ovisno od igre do igre imati manje ili vece pomake, pogotovo u domeni od 100+ fps. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

 Imas kitova koji nisu bas najjobicniji kao ovaj, a dignes ih bez problema na nekih 3000 cl15, ako ne i vise sa intelom dok kod ryzena oc bas i ne ide tako glatko pa moras iskesirati 200-300kn vise kao sto si i rekao.

 Tu informaciju znaš ti i još 0,1% korisnika. Dakle argument ti je nebitan i moš obrisat tur s njim 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 22:28 (Paolo Maldini).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Koju informaciju? Da se ram odlicno oc-a na intelu? Pa to svi znaju. 

8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Bas gledam, bome nam kava i dalje fino tuce konkurenciju za gaming 

 

 

 

Haj bar su digli takt za 200MHz po ocekivanom mada u nijednoj igri skoro nista nije donio...

 

 

 

 

Moj PC  
0 5 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

 

Haj bar su digli takt za 200MHz po ocekivanom mada u nijednoj igri skoro nista nije donio...

 

 

 

 

 Pa nije donjelo tih 200mhz, al su donjeli ipak nesto vece rezultate brzi cache i memorija.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

Cache je iste vrste i iste kolicine i na 1000 seriji i na 2000 seriji, ja ne vidim gdje je tu brzi cache? 

 

 

 

 Pa nije razlika u kolicini vec u latencijama, sad je puno brza komunikacija medu jezgrama sto je bila najveca boljka ryzena.

Naravno to jos nije dovoljno da prismrdi kavi po pitanju gaminga, al su se stvari popravile.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 23:44 (war3_tft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

Cache koji se nalazi u obe generacije je apsolutno isti

 Ne, prouci malo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

 Ne, prouci malo.

 Pa oba imaju L3 16MB i L2 4MB? sta si ti drugo vidio sta ja nisam, stavi da vidim 

 

Eto oba na istim taktivima klik

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Cek halam, stavit cu kasnije il ujutro.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Evo klik1 (odmah na vrhu), klik2.

12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

KAKVE TO VEZE IMA S I7?OFFTOPIC!!!!!!!!!!!!!!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 2 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Evo klik1 (odmah na vrhu), klik2.

 Aha, nisam to vidio, je malo su i tu dobili na razlici

7 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Luci vidim da si se namjerio vratiti u i7 klub, privjesak šteka ili ti to čisto onako radi navike 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ma ne, mene rajca samo ova ulozeno-dobiveno kategorija 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

Ma ne, mene rajca samo ova ulozeno-dobiveno kategorija 

 Pa kada će onda ryzen? 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...

 Pa kada će onda ryzen? 

 Pa bas sam gledao, al vidim da jos nemam sa cime iz tog tabora prikladno zamjeniti G4560 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

Ma ne, mene rajca samo ova ulozeno-dobiveno kategorija 

Ja tebe ne kužim stvarno. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice