Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.115.150
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nema takvog, jesi uzeo onaj notebook od 20000kn?lol
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ma jok nudio sam 15000kn.
Ide ipak stolno opet.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Glavas_ZG kaže...
Stjepanj kaže...
Nazad u svoj klub😎i7 8700k❤🤘lp

 I7 8700k, kako ti nije neugodno, za forumaša tvog rezimena se podrazumjeva da si se trebao pohvalit sa i7 8086k

 Haha, 1500kn je razlike za drugi naziv, nisam s kruske pao..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
Glavas_ZG kaže...
Stjepanj kaže...
Nazad u svoj klub😎i7 8700k❤🤘lp

 I7 8700k, kako ti nije neugodno, za forumaša tvog rezimena se podrazumjeva da si se trebao pohvalit sa i7 8086k

 Haha, 1500kn je razlike za drugi naziv, nisam s kruske pao..lp

Nije drugi naziv samo, puuuuno veca sansa je da ces dobit 5.3ghz primjerak...

7 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

već vidim za koji dan forumske priče kako nema tog 8700k koji može držati iznad 5Ghz 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...

već vidim za koji dan forumske priče kako nema tog 8700k koji može držati iznad 5Ghz 

Sve zavisi sta ti znaci drzati. Ako je uvjet za "drzanje" da moze vrtit i hladit bilo koji stress test koliko hoces dugo i bez delida, onda ih ima jako malo sta zadovoljavaju te kriterije.. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nekima je dovoljno i drzanje normalnih temp u gamingu.

EDIT: Mozda bolje reci vecini umjesto nekima.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 18:39 (war3_tft).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Nekima je dovoljno i drzanje normalnih temp u gamingu.

EDIT: Mozda bolje reci vecini umjesto nekima.

Mene u tom slucaju nekako mori cinjenica da ce mi komp otic u insta-shutdown ako pokrenem krivu aplikaciju... Za 24/7 uvijek drzim postavke koje mogu stabilno vrtit bilo sta bilo kolko dugo...

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

5.0 gHz

Avx offset 0

1.32v

70c realbench
Kasnije ću vidjet za više od ovog

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Odvrti Lynx 0.6.5 i ako su tu temperature do 90°C, onda si dobar ;-)

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Odvrti Lynx 0.6.5 i ako su tu temperature do 90°C, onda si dobar ;-)

 A ovako nije "dobar"? ;-) 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Zar vam nije dovoljno 5ghz? Ja kad vidim taj broj oblije me znoj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Chico12 kaže...
Zar vam nije dovoljno 5ghz? Ja kad vidim taj broj oblije me znoj.

S 5ghz clockanje tek pocinje kod kave i kaby-x-a...

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Do 2025 cemo doci do 6ghz kao standard
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
berzerker kaže...

5.0 gHz

Avx offset 0

1.32v

70c realbench
Kasnije ću vidjet za više od ovog

 koje hladenje imas? jesu to sarafi od Arctic coolinga? inace ak si sad na 1.32 nebus jos daleko dospio pogotov ne za 0/24.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Do 2025 cemo doci do 6ghz kao standard

 mozda pojedincilp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

 koje hladenje imas? jesu to sarafi od Arctic coolinga? inace ak si sad na 1.32 nebus jos daleko dospio pogotov ne za 0/24.lp

A gdje bi trebao dospjeti?!? To su mu 24/7 postavke... Ako forsira moze izvuc vjerojatno 5.1ghz sa 80°C u realbencu i 100°C+ u Lynx-u 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

 koje hladenje imas? jesu to sarafi od Arctic coolinga? inace ak si sad na 1.32 nebus jos daleko dospio pogotov ne za 0/24.lp

A gdje bi trebao dospjeti?!? To su mu 24/7 postavke... Ako forsira moze izvuc vjerojatno 5.1ghz sa 80°C u realbencu i 100°C+ u Lynx-u 

 koga boli tuki za linx i ostale tvoje budalastine pa nece to vrtiti od 0/24, kaj ti nije jasno s naponom? covjek je napisao da ide dalje ja mu iz iskustva mogu reci da nece daleko doci, pogotovo ne za 0/24 bez obzira sto je delidan.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

 koga boli tuki za linx i ostale tvoje budalastine pa nece to vrtiti od 0/24, kaj ti nije jasno s naponom? covjek je napisao da ide dalje ja mu iz iskustva mogu reci da nece daleko doci, pogotovo ne za 0/24 bez obzira sto je delidan.lp

A zasto mislis da nece daleko doc ako zeli samo validaciju?!? Svak zna da se za 24/7 moze max do 5.3ghz sa najboljim primjericma (takvog nem nitko na forumu ni blizu)...

12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Zato sto je 1.32c za 5ghz vec jako puno, za 14nm i barem 5.4ghz ce toj i7 vjerojatno trebati minimalno 1.5v+ no kaj ti znas o tome...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jos kad bi imalo nekog smisla ici preko 5.0ghz, eventualno za one maloumne validacije...
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Hlađenje je corsair h115i pro na kojima će stock fanovi koji idu do max 1100 rpma bit zamjenjeni s nečim življim  bez obzira na tišinu. A onda ću ove stock stavit gore na kućište kao dodatni ispuh.

 

Što se napona tiče i frekencije, na 5.1 ide pod normalnim voltažama a sve iznad toga se penje preko neke meni ugodne granice. Još ću vidjet kad stignem više prčkat i isprobavat, sad je gužva na poslu pa se sam sebi čudim što sam i ovo danas napravio

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

Zato sto je 1.32c za 5ghz vec jako puno, za 14nm i barem 5.4ghz ce toj i7 vjerojatno trebati minimalno 1.5v+ no kaj ti znas o tome...

Opet pises idiotarije, tebi treba slican napon sa 8600K za 5ghz.

 

Ko sto rekoh, nitko na forumu nema jako dobar 8600K/8700K, takvi idi na 5.3ghz za 24/7... Tvoj 8700K je posebno smecast primjerak pa ga se pokusavas rijesit...

 

Ova moja i5 nesreca je dijamantni primjerak za tvoje cofije, 5ghz stabilan sa 1.23V...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 21:11 (ansha).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
berzerker kaže...

Hlađenje je corsair h115i pro na kojima će stock fanovi koji idu do max 1100 rpma bit zamjenjeni s nečim življim  bez obzira na tišinu. A onda ću ove stock stavit gore na kućište kao dodatni ispuh.

Ma ostavi tihe fanove, nema ti nikakvog smisla stavljat brze fanove na radijator koji hladi samo cpu...

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
berzerker kaže...

Hlađenje je corsair h115i pro na kojima će stock fanovi koji idu do max 1100 rpma bit zamjenjeni s nečim življim  bez obzira na tišinu. A onda ću ove stock stavit gore na kućište kao dodatni ispuh.

Ma ostavi tihe fanove, nema ti nikakvog smisla stavljat brze fanove na radijator koji hladi samo cpu...

 Ma nije stvar tišine nit hladnoće cpu-a već mi se čini da je slab airflow do grafičke jer su nešto veće temperature, ništa zabrinjavajuće al opet ak bi pomoglo ne bi mi bilo žao. A i ventove vidim kao nekakvu investiciju koja neće odmoć i tako brzo zastarit kao ostatak komponenti 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Jos kad bi imalo nekog smisla ici preko 5.0ghz, eventualno za one maloumne validacije...

 kako nema smisla, meni je imati K procesor i neoverkloakti ga maloumno...no ti nisi isao napisati nesto pametno vec si isao vrijedati...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 21:50 (Stjepanj).
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

Zato sto je 1.32c za 5ghz vec jako puno, za 14nm i barem 5.4ghz ce toj i7 vjerojatno trebati minimalno 1.5v+ no kaj ti znas o tome...

Opet pises idiotarije, tebi treba slican napon sa 8600K za 5ghz.

 

Ko sto rekoh, nitko na forumu nema jako dobar 8600K/8700K, takvi idi na 5.3ghz za 24/7... Tvoj 8700K je posebno smecast primjerak pa ga se pokusavas rijesit...

 

Ova moja i5 nesreca je dijamantni primjerak za tvoje cofije, 5ghz stabilan sa 1.23V...

 

 Moj ex 8600k je takav primjerak i ostao je na forumu... 1.215V 5ghz... nisam nikad 5.3 isprobavao na duze... znam da je bez greske bilo 1.32V za 5.2ghz... znaci nekih 1.37 bi bilo za 5.3 0-24

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
war3_tft kaže...
Jos kad bi imalo nekog smisla ici preko 5.0ghz, eventualno za one maloumne validacije...

 kako nema smisla, meni je imati K procesor i neoverkloakti ga maloumno...no ti nisi isao napisati nesto pametno vec si isao vrijedati...

Bravo, to je maloumno. Al je zato mnogoumno radit validacije na 1.8V i onda taj siroti procesor prodavat po onoj cijeni, onih 60+ TD sve govori o tome sta je maloumno...

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže... 

 Moj ex 8600k je takav primjerak i ostao je na forumu... 1.215V 5ghz... nisam nikad 5.3 isprobavao na duze... znam da je bez greske bilo 1.32V za 5.2ghz... znaci nekih 1.37 bi bilo za 5.3 0-24

Ako mu treba 1.215V za 5.0 a 1.32V za 5.2V, onda je sasvim sigurno da mu 1.37V ne moze bit dovoljno za 5.3ghz... Al nek je i 1.39V opet je odlican primjerak.

 

Moj za 5.2ghz treba 1.35V al na 5.3ghz nije stabilan ni sa 1.5V...

12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

4 jezgre, 5.3ghz@1.5+V dijamantni primjerak...lol Daj Ansha odi iz teme s tim uredskim cpu-em, ovo je i7 klub prijavit cu te za offtopic.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice