Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.726
|
čitano: 2.110.765
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ništa nije ne izbježno uz malo šarafanja .

Primjerice meni su spectre i meltdown disableani.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 14:35 (D3lBoy).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
I jesi instalirao update
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...
ansha kaže...
_mark0_69 kaže...

Iako je to zasad relativno točno, možda dolaze patchevi koji će imat veći utjecaj pa se intel pokušava zaštiti ovako. Treba bit objektivan i priznat da im ovo nije baš "popularan" potez, gdje ima dima - ima i vatre.

Sigurno da je ovo lose, al kucni korisnici i pogotovo gameri stvarno nemaju razloga stavljat patcheve. Osim ako budu neizbjezni, to nije dobro...

 

pa neizbjezni su

ja na ryzenu i jucer mi windows update podvaljuje 1803 update koji donosi spectre microcode update za intel procesore...

 

sve to microsoft mora pakirati u updejtove i kad tad ces ih morati instalirati

Kolko ja znam nije dovoljan windows update nego i bios odgovarajuci...

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

ne trebas updejtati bios

 

The kernel is able to update the processor's firmware without the need to update it via a BIOS update. A microcode update is kept in volatile memory, thus the BIOS/UEFI or kernel updates the microcode during every boot.

 

https://support.microsoft.com/en-in/help/3064209/june-2015-intel-cpu-microcode-update-for-windows > June 2015 Intel CPU microcode update for Windows

11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

kad intel baca nove i7 i i9 van?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo me ovdje s prvim Intelom nakon... MNOGO godina 

I7 8700K. 

Za sad stock. Razmišljam o delidu. Zato jer to još nisam radio 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
CyberDemonVZ kaže...

Evo me ovdje s prvim Intelom nakon... MNOGO godina 

I7 8700K. 

Za sad stock. Razmišljam o delidu. Zato jer to još nisam radio 

 Zašto?

Probaj oc 1.350V i vidi da li loviš 5Ghz to bi Noctua trebala podnjeti što se tiće temperatura.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
CyberDemonVZ kaže...

Evo me ovdje s prvim Intelom nakon... MNOGO godina 

I7 8700K. 

Za sad stock. Razmišljam o delidu. Zato jer to još nisam radio 

 nebi ti preporucio, pcb je toliko tanak da je to stravicno, moj 8600k je bio toliko zaljepljen da je skoro 100% puknuo delid tool, kad se napokon odvojio prasak je bio toliko jak kao da si petardu roknuo...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
CyberDemonVZ kaže...

Evo me ovdje s prvim Intelom nakon... MNOGO godina 

I7 8700K. 

Za sad stock. Razmišljam o delidu. Zato jer to još nisam radio 

 Izdajico

 

Ja sam od 2004 i prvog athlona 64 3000+ s939 na AMDu

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Evo me ovdje s prvim Intelom nakon... MNOGO godina 

I7 8700K. 

Za sad stock. Razmišljam o delidu. Zato jer to još nisam radio 

 Izdajico

 

Ja sam od 2004 i prvog athlona 64 3000+ s939 na AMDu

 a dobro nisi ni sad neki upgrade napravio naspram toga,lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
CyberDemonVZ kaže...

Evo me ovdje s prvim Intelom nakon... MNOGO godina 

I7 8700K. 

Za sad stock. Razmišljam o delidu. Zato jer to još nisam radio 

 iz razloga koje je stjepan niže naveo, odradi to ručno, skalpel u ruke i riješiš to bez puno muke i nauke

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tiby kaže...

 Zašto?

Probaj oc 1.350V i vidi da li loviš 5Ghz to bi Noctua trebala podnjeti što se tiće temperatura.

1.35V bez delida? Aha....

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

 a dobro nisi ni sad neki upgrade napravio naspram toga,lp

 Hahahaha. Mada taj socket 939 je bio teži promašaj kod AMD-a. Nešto slično kao svojevremeno Slot A. Vrlo brzo je došao 940.

Tko se nije imao iživljavao nad s462/A 1700+ athlonom kao da nikada nije niti imao AMD

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 23:29 (Seronja nezauzet).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Seronja nezauzet kaže...
Stjepanj kaže...

 a dobro nisi ni sad neki upgrade napravio naspram toga,lp

 Hahahaha. Mada taj socket 939 je bio teži promašaj kod AMD-a. Nešto slično kao svojevremeno Slot A. Vrlo brzo je došao 940.

Tko se nije imao iživljavao nad s462/A 1700+ athlonom kao da nikada nije niti imao AMD

 Ljudi sorry za OT, ali ovo što si napisao je totalno krivo, taj socket je bio odličan i donio prvi desktop dvojezgreni procesor i prvi moderni multi-gpu, uopće ne znam otkud ti da je bio promašaj lol. AM2 je došao dosta kasnije, a 940 je više serverski socket.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

E ako je ovo istina onda su ga ovi usrali pravo doduse sve je to zuta stampa ali nista novo za intel https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-9900k-and-i7-9700k-available-for-preorder

AMD AntiBoy
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

E ako je ovo istina onda su ga ovi usrali pravo doduse sve je to zuta stampa ali nista novo za intel https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-9900k-and-i7-9700k-available-for-preorder

 citaj tekst. to je cijena koju je doticni retaile ducan stavio za preordere

 

nije cijena po kojo ce se se prodavati, kada dodu u prodaju, a pogotovo nije preporucena maloprodajna cijena od strane Intela

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Da, to je više "najavljen je taj proizvod, cijena da rezerviraš svoj primjerak, da ti ga mi nabavimo za release je: 838€" .

Svaka roba ima svoje kupce... glasamo novčanicima već godinama... zakaj igre idu gore svako malo, smišljaju se DLCovi, ekspanzije, mikrotransakcije i slična sranja... čak i na igrama koje imaju pretplatu.

 

Dokle god ćemo mi kupovat po sve višim cijenama, dotle će proizvoači dizat cijene.

 

iPhone X je razrabljen prije nego se pojavio u trgovinama kod nas... strašno nešto, ljudi su nudili 20% više ak "znaš nekog ko ga može nabavit".

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

X2 cijena u Hrvata

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...

 Ljudi sorry za OT, ali ovo što si napisao je totalno krivo, taj socket je bio odličan i donio prvi desktop dvojezgreni procesor i prvi moderni multi-gpu, uopće ne znam otkud ti da je bio promašaj lol. AM2 je došao dosta kasnije, a 940 je više serverski socket.

 AM2 (koji je isto 940 pin sa malo drugačijim rasporedom od opterona) nije došao 'dosta' kasnije, već je bio iza ugla praktički. Taj socket/939 je bio teži promašaj. Nažalost i ja sam kupio taj procesor pa znam o čemu pišem. Jedino mi nije jasno o kakvom se to ti multi gpu pospominjaš. Zanimljivo je jedino to da sve sto si ti imao ili imaš je zapravo bilo ili je odlično.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2018 0:22 (Seronja nezauzet).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
D3lBoy kaže...

X2 cijena u Hrvata

 Ne može bit nikako... obično su 15% skuplje, ako i toliko od kako je EUnije. Iamo viši porez, al nema carine, pa je kalkulacija domaćih trgovina da se što manje ljudi isplati naručit iz vana.

Može stavit 5k kuna kod nas, ali ak mi može doć na kućnu adresu kroz tjedan dana za 4.3k onda nebum doma kupil.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
D3lBoy kaže...

X2 cijena u Hrvata

zasto?

 

pogledaj cijene na tome webshopu, intel procesora, i vidjet ces da su neki kod nas jeftiniji 

 

ne kuzim tu foru konstantnog pljuvanja po cijenama u nasim maloprodajnim ducanima, kao da je njima u interesu otet pare jadnim hrvatima

 

svi posluju na jedinstvenom trzistu EU, i kupuju iz istih distributerskih ili trejder kanala robu, pa nije maloprodaja ta koja diktira cijenu bogte

 

ako su skuplji od konkurencije, znaci da nece prodat, ako ne prodaje nece opstat i kraj price

 

ne sjede na cugi vlasnici ducana i dogovaraju se po koliko ce prodat svaki artikl

 

kod nas su cijene vise u nekim slucajevima zbog pdv-a i nameta banaka (koje uzimaju 4%-6% na karticno poslovanje) a ne zato sto trgovci nabijaju cijene u nebo

 

prosjecna margina na procesorima u maloprodaji u hrvatskoj je 10% stari moj, a vecina ih na tu cijenu jos daje neki web popust ili sta ti ja znam, pa ti vidi koliko njima ostaje

 

margine su visoke na monitorima, periferiji, tonerima, tintama, dodacima za mobitele, prijenosna racunala, tablete i slicno, ne na racunalnim komponentama i to je vec 10 godina tako

 

imas http://www.poslovnahrvatska.hr pa tamo slobodno provjeris promet i dobit maloprodajnih ducana, iz cega mozes izracunati i koliko ima je prosjecna margina

 

uostalom, danas stvarno imas opcija za kupit robu gdje god hoces, nisi prisiljen kupovati u HR ako ti cijena ne odgovara

 

kod nas je najmanji problem cijena, veci su problemi usluga i poslje prodajna podrska, to je jos daleko od nivoa ozbiljnih ducana izvana

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Seronja nezauzet kaže...
Jakovp kaže...

 Ljudi sorry za OT, ali ovo što si napisao je totalno krivo, taj socket je bio odličan i donio prvi desktop dvojezgreni procesor i prvi moderni multi-gpu, uopće ne znam otkud ti da je bio promašaj lol. AM2 je došao dosta kasnije, a 940 je više serverski socket.

 AM2 (koji je isto 940 pin sa malo drugačijim rasporedom od opterona) nije došao 'dosta' kasnije, već je bio iza ugla praktički. Taj socket/939 je bio teži promašaj. Nažalost i ja sam kupio taj procesor pa znam o čemu pišem. Jedino mi nije jasno o kakvom se to ti multi gpu pospominjaš. Zanimljivo je jedino to da sve sto si ti imao ili imaš je zapravo bilo ili je odlično.

 Prijatelju pomješao si sockete. 940 je bio kratkog vijeka a 939  su legendarni Athloni 64 i 64 X2. Evo tu imaš popis svih AMD procesora. Lijepo CTRL+F pa usporedi šta će ti naći za 940 a šta za 939

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo još preorder cijena

 

https://www.informaticazone.com/processore-intel-core-i9-9900k-lga-1151.html

 

Sve skupa nije loše...Oko 500 eurića pri izlasku je prihvatljivo...Čeka se cijena z390 ploča i eto veselja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Paolo Maldini kaže...

 Prijatelju pomješao si sockete. 940 je bio kratkog vijeka a 939  su legendarni Athloni 64 i 64 X2. Evo tu imaš popis svih AMD procesora. Lijepo CTRL+F pa usporedi šta će ti naći za 940 a šta za 939

 Nisam ja ništa pomiješao. Već ja šumom, a ti drumom. Am2 socket je isto 940pinski socket. Am2+ je isto 940pinski. Tek je am3 napustio to 940pin 'podnožje', ako se ne varam.

No, kako teško offtopičarimo ovdje nema smisla da ulazim(o) u daljnju raspravu.

 

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Skužajte na WCtehu ali...5,5 Ghz oc na z370 - vodeno hlađenje

 

https://wccftech.com/intel-core-i7-9700k-performance-benchmarks-5ghz-overclock/

 

As ti Gospe ća mi je toplo oko srca...

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

Skužajte na WCtehu ali...5,5 Ghz oc na z370 - vodeno hlađenje

 

https://wccftech.com/intel-core-i7-9700k-performance-benchmarks-5ghz-overclock/

 

As ti Gospe ća mi je toplo oko srca...

fino to izgleda,ali bez obzira ako je lemljen nije to baš neka sreća od napona...

ako mu je za ovih 5.5ghz treba 1.5 znači moguće da bi držao 5.3ghz oko 1.35V, još ako mu za takav load budu 70-75°C stres temps milina,

8700k nema koji nebi došao do 90°C+ bez delida u takvim uvjetima...

 

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Jep...No uzmi da je to čistih osam jezgri i Z370 ploča.

 

Vjerujem da Z390 bude dao bolje riješenje u vidu power deliverija.

 

Bit će ovo jbn gaming proc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

Jep...No uzmi da je to čistih osam jezgri i Z370 ploča.

 

Vjerujem da Z390 bude dao bolje riješenje u vidu power deliverija.

 

Bit će ovo jbn gaming proc.

 Ništa bolji od 8700k, pa igre danas ne znaju šta će ni s 12 threadova, čast iznimkama.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Uvijek je bolje čistih 8 sa višim taktom nego 6 sa HT-om.

 

U gamingu dakako. Budeš vidio kad se ocnu na 5.2-5.3...Iso Miki.

 

Još b-die mema ocana na 4 Ghz sa pristojnim tajminzima.

 

Ima da frca kamenje ovu zimu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2018 19:40 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice