Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.111.824
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...
DarthMarkus kaže...

Skužajte na WCtehu ali...5,5 Ghz oc na z370 - vodeno hlađenje

 

https://wccftech.com/intel-core-i7-9700k-performance-benchmarks-5ghz-overclock/

 

As ti Gospe ća mi je toplo oko srca...

fino to izgleda,ali bez obzira ako je lemljen nije to baš neka sreća od napona...

ako mu je za ovih 5.5ghz treba 1.5 znači moguće da bi držao 5.3ghz oko 1.35V, još ako mu za takav load budu 70-75°C stres temps milina,

8700k nema koji nebi došao do 90°C+ bez delida u takvim uvjetima...

 

 znas podatak koliki je prosjecni napon za 5.5ghz ili bubas na pamet da to nije neka sreca? jer ja iz iskustva mogu reci da je 1.5v odlican napon za taj taktlp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2018 19:55 (Stjepanj).
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
lav1000 kaže...
DarthMarkus kaže...

Skužajte na WCtehu ali...5,5 Ghz oc na z370 - vodeno hlađenje

 

https://wccftech.com/intel-core-i7-9700k-performance-benchmarks-5ghz-overclock/

 

As ti Gospe ća mi je toplo oko srca...

fino to izgleda,ali bez obzira ako je lemljen nije to baš neka sreća od napona...

ako mu je za ovih 5.5ghz treba 1.5 znači moguće da bi držao 5.3ghz oko 1.35V, još ako mu za takav load budu 70-75°C stres temps milina,

8700k nema koji nebi došao do 90°C+ bez delida u takvim uvjetima...

 

 znas podatak koliki je prosjecni napon za 5.5ghz ili bubas na pamet da to nije neka sreca?lp

pa naravno da ne znam.... konkretan primjerak nije neka sreća....ali opet obično ovi "inžinjerski" primjerci kojih se ekipa ranije prije launcha dokopa budu manje više solidni primjerci...lijepo nam je intel uvalio kajlicu sa kavom i primjercima kakvi su bili na samom početku i kakve dobiješ sada kad kupiš proc, ne bi me čudilo da ponove istu praksu...

 

da kad bubaš 2V za 5.7 Ghz ovo tebi mila majka 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2018 20:01 (lav1000).
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Napon nije problem, ako je temperatura pristojna.

 

Koliko vidim, ovi su lemljeni ergo bude to išlo ko iz .

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

Napon nije problem, ako je temperatura pristojna.

 

Koliko vidim, ovi su lemljeni ergo bude to išlo ko iz .

 je bit ce problem NE kupiti jednog...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...

 Ništa bolji od 8700k, pa igre danas ne znaju šta će ni s 12 threadova, čast iznimkama.

 Postoje igre koje koriste više od 12 threadova? Nešto namjenjeno bencharku, ili prave igre?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
CyberDemonVZ kaže...
Jakovp kaže...

 Ništa bolji od 8700k, pa igre danas ne znaju šta će ni s 12 threadova, čast iznimkama.

 Postoje igre koje koriste više od 12 threadova? Nešto namjenjeno bencharku, ili prave igre?

 pa betlfield, e moj sajberu postajes senilan cemu si sebi uzeo taj 8700k? za Belu online?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Jakovp kaže...

 Ništa bolji od 8700k, pa igre danas ne znaju šta će ni s 12 threadova, čast iznimkama.

 Postoje igre koje koriste više od 12 threadova? Nešto namjenjeno bencharku, ili prave igre?

 pa betlfield, e moj sajberu postajes senilan cemu si sebi uzeo taj 8700k? za Belu online?lp

 Nek se nađe!

Al ozbiljno, nisam znao da BF koristi sve jezgre

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

Jep...No uzmi da je to čistih osam jezgri i Z370 ploča.

 

Vjerujem da Z390 bude dao bolje riješenje u vidu power deliverija.

 

Bit će ovo jbn gaming proc.

Vecina boljih Z370 ploca ima overkill power delivery koji nece imat nikakvih problema sa 8/16 procesorom...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
CyberDemonVZ kaže...
Stjepanj kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Jakovp kaže...

 Ništa bolji od 8700k, pa igre danas ne znaju šta će ni s 12 threadova, čast iznimkama.

 Postoje igre koje koriste više od 12 threadova? Nešto namjenjeno bencharku, ili prave igre?

 pa betlfield, e moj sajberu postajes senilan cemu si sebi uzeo taj 8700k? za Belu online?lp

 Nek se nađe!

Al ozbiljno, nisam znao da BF koristi sve jezgre

 

 

Vulkan igre koriste, DOOM, wolfenstein II, AOTS.

 

U svakom slučaju 6 jezgri sa HT je i više nego dovoljno za izvući max iz svih igara danas tako da 8 jezgri sa HT neće puno donijeti.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

Uvijek je bolje čistih 8 sa višim taktom nego 6 sa HT-om.

 

 Ako se uzme u obzir prosječna dobit od HTa i ako igra može u potpunosti iskoristit sve jezgre, 6c12t bi tehnički bio brži od 8c8t na istom taktu. (12t~8.4c)

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_mark0_69 kaže...
DarthMarkus kaže...

Uvijek je bolje čistih 8 sa višim taktom nego 6 sa HT-om.

 

 Ako se uzme u obzir prosječna dobit od HTa i ako igra može u potpunosti iskoristit sve jezgre, 6c12t bi tehnički bio brži od 8c8t na istom taktu. (12t~8.4c)

na 8700k u nijednom benchu nisam vidio veći mc ratio od 7.8.... tako da tehnički 8c/8t bi mogao biti par% jači... ryzen to ima bolje, sjećam se da je moja riža pokazivala oko 8.3-8.4

15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Al onda ne možeš reći u birtiji da imaš i9, nego govno i7
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
crash11 kaže...
Al onda ne možeš reći u birtiji da imaš i9, nego govno i7

 a zamisli tek da imaš ryzen, ekipa u birtiji ti naruči sokić i slamku 

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ryzen je cool, fakat je... samo da porade na "single core" performansama, bio bi jako cool... Ovako dokle god mi intel daje 10-15% bolje performanse u MMO igrama, ryzen mi nije opcija... na stranu sve.

 

Poslovni laptop uzet sa Ryzenom, dok netko u firmi ne odluči da će biti tako ne dolazi u obzir... uvijek su povijesno bili smeće koje se pregrijava. Čitam o novoj generaciji da su super i da rade i ne pregrijavaju se, al budi ti faca i reci šefu "ja inzistiram na ryzenu jer za iste pare dobijem više threadova i za virtualizaciju mi je to jako bitno na workstationu", pa ako ispadne smeće opravdaj svoj izbor.

 

Vjerujem da isti problem imaju i sa industrijom servera, makar vani su očito više skloni eksperimentiranju jer firme naručuju...

Samo nije isto kad imaš globalnu firmu koja godišnje naručuje 5000 intel servera, pa eksperimentalno odluči nabavit 500-1000 AMDovih "za probu", ili kad imaš domaćeg korisnika koji svake 2-3 godine naruči 20ak, pa mu ti kažeš da bi trebali biti AMD-ovi jer si dobio dobar rabat.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Zašto bi "ispao smeće" ako imaš hrpe testova na netu, nije da uzimaš naslijepo neku novu tehnologiju za koju postoji tek preorder i namješteni čmarkovi od proizvođača
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
crash11 kaže...
Al onda ne možeš reći u birtiji da imaš i9, nego govno i7

 Jedva čekam.

 

Umene ubrata umalog idevet.

 

Koke će se bacat pod noge.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Samo idevet, ostalo je shit. To ti je ko da biraš između lamboa i mercedesa.
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Upravo to.

 

Ja sam i7 imo' 2010, bajo moj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Što se događa s cijenama Intelovih procesora? Puno su skočile.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Izzy kaže...

Što se događa s cijenama Intelovih procesora? Puno su skočile.

Bore se protiv AMD-a dizanjem cijena, mislio sam uzet Ryzena al kad sam vidio da je 8700K 30% poskupio, uzeo samnjega.

6 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ni ovaj klub nije što je nekad bio sada kada je i5 8600>i7 7700 i starijih. Ista stvar za i5 klub. Sve zamrlo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Dakle, dižu zato što mogu? Znam da su im procesori i dalje jači, ali ne puno. U procesu sam sastavljanja računala (kupujem komponentu po komponentu) i mislio sam uzeti i7 8700k ili barem i5 8600k ( i 144 ili čak 240 hz monitor), ali kada je tako, onda će vjerojatno biti 2700 ili x verzija njega. Isto tako mi je zapeo za oko najavljeni i7 9700k. Moćnih 8 jezgri. Ali vidjeti ćemo cijenu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Izzy kaže...

Dakle, dižu zato što mogu? Znam da su im procesori i dalje jači, ali ne puno. U procesu sam sastavljanja računala (kupujem komponentu po komponentu) i mislio sam uzeti i7 8700k ili barem i5 8600k ( i 144 ili čak 240 hz monitor), ali kada je tako, onda će vjerojatno biti 2700 ili x verzija njega. Isto tako mi je zapeo za oko najavljeni i7 9700k. Moćnih 8 jezgri. Ali vidjeti ćemo cijenu...

Ma ja se malo salim, cijene idu gore jer je nestasica, nije intel dizao cijene nego ducani. Imaju problema isporucit dovoljno cipova na 14nm procesu. Na tvom mjestu bi se strpio jos malo do izaska 9700K i ekipe i stabilizacije situacije sa dostupnoscu...

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Dobro. Sljedeće što planiram uzeti je u biti RAM. I onda mi još ostaje matična, procesor, HDD i grafička. S tim da bih neko vrijeme u novome računalu koristio ovu što imam sada (GTX 960). Bilo bi lijepo kada bi 9000 serija išla na isti socket (1151) jer sam već uzeo hlađenje - V8 GTS.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ne znam jeste li primjetili, ali Intel ima dosta problema o kojima se više ili manje glasnije priča.

Dosta velikih firmi prelazi na AMD, neke propadaju jer Intel ne može isporučiti 10nm proizvode itd...

 

Intel sam... ima problema, internih i svakakvih, a nedavna nestašica procesora, a da još uvijek ne mogu isporučit nove... i sama činjenica da idu na još jedan refresh 14nm je samo dodatni dokaz svemu tome.

 

Ono što mene više brine je da se "sve znalo" o 17 9700k, 19 9900k itd. , da bih nedavno čitao da ništa od toga nije potvrđeno, a da su neke stvari i demantirane od strane Intela...

 

Tko opće zna što se dešava...

 

I da, rast cijena je jer ima ljudi koji i dalje žele kupit Intel, a nemaju gdje... naprosto nema isporuke novih procova pa dučani dižu cijene - ponuda i potražnja, kad nema ponude, dižeš cijene.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Nista puno se ne piše, navodno za 16ak dana dolazi nova 9x00 serija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Core i9-9900K (595€), i7-9700K (459€) e i5-9600K (315€)

 

Cijene 9.gen

 

 

btw. ima ko od forumaša da prodaje 8700k ili 8086k po pristojnoj cijeni?

#YOLO
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Nebulozne cijene, nastaviti će se Ryzeni prodavati odlično. Cijene su valjda tako nebulozne u skladu s krizom koja sada trese Intel. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Sumnjam da ce ti netko sad prodati 8700k po normalnoj cijeni, ljudi ce se ravnati prema cijeni u ducanima.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice