Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.116.176
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...
lav1000 kaže...
XXX kaže...

sorry ali postajem konzolaš na idučih godinu dana...nisam vam više kolaga za takve rasprave. Možemo sad pričati o sony ekskluzivama ko ljudi...

 

Ako stigne naručeno

 Deda sto ti vec nisi imao neku konzolu tamo u svojoj gaming oazi ili samo gamepad od konzole?

Iskreno, u odnosu na ninja PC najvise mi fali gornji lijevi kutak sa system monitoringom 

 

 Ha ha, znam da vam to fali, to je bolest

 

 

Inače kad se razbacujemo gaming budget ćoškovima evo i mojeg...konzola se dodaje u ponedjeljak ispod TV-a.

 

Ontopic; i9 je super tko ga ima

 Deda ima vagu za prije i poslije HDR gaming maratona 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

A cuj Stjepko, nisu svi bogati kao ti, al ovo je najbolji gaming procesor za 1000kn ikad i ostat ce kao najbolji 4/4 procesor ikad napravljen posto se bolje clockaju od 8350K i imaju znacajno bolji imc. A to da te boli sta imam ovu plocu je cinjenica, to je i glavni razlog zasto sam uzeo nju a ne neku obicniju plocu...

 

Cekaj, stavit cu ti slikicu hihihi 

 Jel se čuje šta taj mali vent iznad rama? 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...
lav1000 kaže...
XXX kaže...

sorry ali postajem konzolaš na idučih godinu dana...nisam vam više kolaga za takve rasprave. Možemo sad pričati o sony ekskluzivama ko ljudi...

 

Ako stigne naručeno

 Deda sto ti vec nisi imao neku konzolu tamo u svojoj gaming oazi ili samo gamepad od konzole?

Iskreno, u odnosu na ninja PC najvise mi fali gornji lijevi kutak sa system monitoringom 

 

 Ha ha, znam da vam to fali, to je bolest

 

 

Inače kad se razbacujemo gaming budget ćoškovima evo i mojeg...konzola se dodaje u ponedjeljak ispod TV-a.

 

Ontopic; i9 je super tko ga ima

 nije mi jasno kako vi ljudi drzite stol tako cist i uredan. kod mene sve neki papiri, upaljaci, vrecice od filtera, stari misevi, neki jos stariji rucni sat koji nisam nosio dvije godine, salica (svjeze skuhane) kafe, manual od maticne, baterije... uzas. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ako išta mrzim to je neuredan stol ili desktop odnosno neurednost općenito (auto, soba, kuća, name it).

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
jovial kaže...
XXX kaže...
lav1000 kaže...

 nije mi jasno kako vi ljudi drzite stol tako cist i uredan. kod mene sve neki papiri, upaljaci, vrecice od filtera, stari misevi, neki jos stariji rucni sat koji nisam nosio dvije godine, salica (svjeze skuhane) kafe, manual od maticne, baterije... uzas. 

 Onda ti vodis totalno neruedan zivot 

AMD AntiBoy
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Kod mene isto vjecito neka sranja na stolu. Uglavnom papiri nekakvi (zenini s posla, moji s posla, djecji iz skole...), poneki komad hardvera (dva so-dimm DDR4 keksa trenutno), rezervne baterije za mis...

Zena prekjucer pukla i spremila mi cijelu sobu (moj "man cave"). Docekala me hrpa papira i kutija koje sam morao probrati - sta ostaje a sta ide u smece. Jedino nije dirala policu gdje su firewall, NAS, switch i AP jer ju je bilo strah da nesto ne sjebe 

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Bez rakije sve ostalo je ništa... 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Paolo Maldini kaže...

Ako išta mrzim to je neuredan stol ili desktop odnosno neurednost općenito (auto, soba, kuća, name it).

 vidis, nisam ni primijetio nego sad kad si spomenuo. desktop mi je totalno uredan. samo trashbin i apsolutno nista vise. isto tako i hard diskovi. sve u svom folderu, CAD programi, igre, posao... sve uredno da urednije ne moze bit.

 

u medjuvremenu, na stolu su se pojavile jos dvije case i telefon... kako to da covjek objasni?

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Motorino kaže...

 Jel se čuje šta taj mali vent iznad rama? 

 

Cuje se iznad 1400-1500rpm, drzim ga na 1200rpm, necujan...

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

Ansha i3 8350k je bolji Cpu ima 8mb cache-a.

Za to sluzi cinebench i ostale bench teme, kreni...

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
mislioc kaže...

Ansha i3 8350k je bolji Cpu ima 8mb cache-a.

Za to sluzi cinebench i ostale bench teme, kreni...

 Da se taj i5 7640X spominje u overklokerskim krugovima ja bi to spomenuo.

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club
Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 toliko je dobar da ga ljudi prodaju nakon 15 dana a sigurno ih je vijest uzdrmala od amd-a 

AMD AntiBoy
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

 toliko je dobar da ga ljudi prodaju nakon 15 dana a sigurno ih je vijest uzdrmala od amd-a 

 To je nas kolega, onaj sa cudotvornim pascalima na 2300mhz

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

Zanimljivo koliko neke ploce "trose vise":

 

Govnasta budget Z370A-Pro  jos jednom dokazuje svoj statuslp

 

 Znaci u OC krugovima se prica da ako ploca ogranicava cpu da potegne koliko moze onda je ona bolja? 

 

Uzivao sam citajuci rapsodiju tvojih provala ovih dana, nemoj nas iznevjeriti i samo hrabro dalje. 

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo i ja oc procesor 8700k napon 1.3v 5ghz na zadnjem biosu za plocu z370 xtreme 4.. odradio cinebench r15 10puta zaredon i prime 95 blend test 2h komp se nije rusio i zatim igra pubg 5-6 partija... jel to dovoljno.. a za grafu sam msi oc scenner napravio dobia sam 135mhz boost .. memoriju od grafe nisam dira nakon scennera sam samo diga vent na 90 posto  i powerlimit s 100 na 115 koliko daje msi i sejva na profil jedan a za cpu hw monitor ocitava 1.296v ja mislim da je to dobro dosta u pubg temp ne prelazi 40 stupnjeva u prime 83 max 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo slika iz pubg

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Intel i7/i9 Club

7-ica je pala...EVGA Z390 DARK 

 

 

 

IIII
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Evo i ja oc procesor 8700k napon 1.3v 5ghz na zadnjem biosu za plocu z370 xtreme 4.. odradio cinebench r15 10puta zaredon i prime 95 blend test 2h komp se nije rusio i zatim igra pubg 5-6 partija... jel to dovoljno.. a za grafu sam msi oc scenner napravio dobia sam 135mhz boost .. memoriju od grafe nisam dira nakon scennera sam samo diga vent na 90 posto  i powerlimit s 100 na 115 koliko daje msi i sejva na profil jedan a za cpu hw monitor ocitava 1.296v ja mislim da je to dobro dosta u pubg temp ne prelazi 40 stupnjeva u prime 83 max 

 Ma to je odlicno. Budes vidio kak vrijeme bude islo dal ce se u nekakvoj igri ili aplikaciji srusiti pa eventualno dignes napon mrvicu i laganini deres guzove. 

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Jedino zasto koristim je gejming

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Uzea bi brzu memoriju 4000-4133 mhz zanima me oce to radit xmp isto ko ova 3000mhz ili nece moc toliko visoko zbog oc procesora na 5ghz.. tj mene zanima ostavim proc 5ghz i stavim memoriju novu xmp 4000na koliko je deklarirana jel trebam minjat napon ili postavke ili je plug n play

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Uzea bi brzu memoriju 4000-4133 mhz zanima me oce to radit xmp isto ko ova 3000mhz ili nece moc toliko visoko zbog oc procesora na 5ghz.. tj mene zanima ostavim proc 5ghz i stavim memoriju novu xmp 4000na koliko je deklarirana jel trebam minjat napon ili postavke ili je plug n play

 Meni je radilo max 3900mhz RAM na 8700k ali ti imas asrock mbo, one bolje podrzavaju te brze memorije. Moglo bi 4000mhz bez greske

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 7:05 (lav1000).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Uzea bi brzu memoriju 4000-4133 mhz zanima me oce to radit xmp isto ko ova 3000mhz ili nece moc toliko visoko zbog oc procesora na 5ghz.. tj mene zanima ostavim proc 5ghz i stavim memoriju novu xmp 4000na koliko je deklarirana jel trebam minjat napon ili postavke ili je plug n play

Ovisi o ploci i kvaliteti imc-a na procesoru, al 90% bi trebalo radit 4ghz xmp. Kod mene clock procesora ne utjece na overclockabilnost memorije, jednako se clocka memorija kad je procesor na stock-u i kad je na 5.2ghz...

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Digni i memoriju od grafe, isplati se.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

A memoriju od grafe ne volim dirat jel oc scenner da samo na engine 135mhz plus ne dira memoriju pa da se ne sjebe sta a i ovako imam 170+fps na pubg a monitor 165hz gsync  jedino jos bi memoriju prominia vidia sam gail luce rgb 4133mhz 2350kn 16gb i to jedino ako prodam svoju a necu dobit vise od  10tak fps s memorijon

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

A memoriju od grafe ne volim dirat jel oc scenner da samo na engine 135mhz plus ne dira memoriju pa da se ne sjebe sta a i ovako imam 170+fps na pubg a monitor 165hz gsync  jedino jos bi memoriju prominia vidia sam gail luce rgb 4133mhz 2350kn 16gb i to jedino ako prodam svoju a necu dobit vise od  10tak fps s memorijon

 

Augi, ako već voliš mjenjati i slagati nema slađeg od jednog predivnog custom loop-a 

 

Lijepo rokni sve pod vodurinu, neke preimuim heatkiller blokove na GPU i CPU, delidaj sa custom copper IHS-om i peri deri na 5.2+ ghz i uber clockanom grafičkom!

 

To veselje će te ispasti cca 1000-1500e ovisno o komponentama i jako puno ćeš mjenjati stvari!

#YOLO
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

A memoriju od grafe ne volim dirat jel oc scenner da samo na engine 135mhz plus ne dira memoriju pa da se ne sjebe sta a i ovako imam 170+fps na pubg a monitor 165hz gsync  jedino jos bi memoriju prominia vidia sam gail luce rgb 4133mhz 2350kn 16gb i to jedino ako prodam svoju a necu dobit vise od  10tak fps s memorijon

Ne kupuj te memorije deklarirane na preko 4ghz jer bacas novce. Uzmi bilo koju b-die memoriju i clockaj ju dokle ide, 3200 cl14 ce 99% ici na 4+ghz. 

Moja 3200 cl14 ide do ~4290mhz, za vise me koci procesor... 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Moja 3200 cl14 ide do ~4290mhz, za vise me koci procesor... 

 

Jebo te led 

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Sta ti je tu cudno, ddr4 rami se klokaju bez problema prek 1ghz, samo imas jedan problem sto veci klok manje latencije. Moji s 2400 rade na 3600 no s cl11 skace to na cll20+...3000mhz pak s cl 17 sto im je zlatna sredina.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Koliko na intelu to uopce ima smisla?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice