Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550

poruka: 15
|
čitano: 7.285
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550

Pozdrav znači zanima me nadogradnja sa E8400 na Q9550 isključivo što se tiče igranja. Zanima me da li bi nešto dobio i da li je to isplativo. Gledao sam razne review-e ali oni su rađeni kada četverojezgreni procesori baš nisu bili zastupljeni u igrama (tj. nisu znali iskoristit 4 jezgre). Morao bih nadoplati 500 kn koje bi dao bez razmišljanja ako bi se osjetilo u igrama al i u samom radu kompa. Pa lijepo molim za savijet. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 9:43 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550

Ja sam prešao s e8400 na q9550 prije godinu dana i mogu ti reeć da neke velike razlike baš i nema.

U dvije godine koliko sam imao e8400 nisam ni jdnom bio cpu limitiran. Uzto, e8400 je odličan ovrkloker te je često radio na 533*8.5 GHz.

Imao sam priliku prodati e8400 za 600 i kupiti q9550 za 700 kn.

Moj q9550 je pprilično dobar primjerak šta se tiče potrošnje ali ne voli fsb preko 500 MHz. Radi na 3.77 GHz hladan ko guzica na betonu.

Ako imaš priliku, zamijeni. Novim igrama neće škoditi dodatne dvije jezgre i 6 mega cachea.

If I could draw better, my computer would be full of hentai....wait a second...it is full of hentai. Nvm, still I wish i could draw better
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 9:55 (Katana).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550
MasterOfDisaster kaže...

Pozdrav znači zanima me nadogradnja sa E8400 na Q9550 isključivo što se tiče igranja. Zanima me da li bi nešto dobio i da li je to isplativo. Gledao sam razne review-e ali oni su rađeni kada četverojezgreni procesori baš nisu bili zastupljeni u igrama (tj. nisu znali iskoristit 4 jezgre). Morao bih nadoplati 500 kn koje bi dao bez razmišljanja ako bi se osjetilo u igrama al i u samom radu kompa. Pa lijepo molim za savijet. Hvala.

 Što se tiče igranja,najbolje bi bilo da pređeš na Sandy Bridge.

 

SB platforma se nabavi već za 600 kn,znači ako prodaš svoj proc,ploču i RAM te nadodaš tih 500 kn,možeš čak uzeti i nešto bolje.

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=050306700

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=100332038019

 

Proc još možeš birati što ti paše,izbor je širok.

SK crew
15 godina
offline
Re: Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550
MasterOfDisaster kaže...

Pozdrav znači zanima me nadogradnja sa E8400 na Q9550 isključivo što se tiče igranja. Zanima me da li bi nešto dobio i da li je to isplativo. Gledao sam razne review-e ali oni su rađeni kada četverojezgreni procesori baš nisu bili zastupljeni u igrama (tj. nisu znali iskoristit 4 jezgre). Morao bih nadoplati 500 kn koje bi dao bez razmišljanja ako bi se osjetilo u igrama al i u samom radu kompa. Pa lijepo molim za savijet. Hvala.

obavezno mijenjaj jer sad sve igre podržavaju 4 jezgre,itekako češ osjetit razliku u igrama i u radu sa nekim aplikacijama šta koriste sve jezgre

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
14 godina
offline
Re: Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550
Pranja kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Pozdrav znači zanima me nadogradnja sa E8400 na Q9550 isključivo što se tiče igranja. Zanima me da li bi nešto dobio i da li je to isplativo. Gledao sam razne review-e ali oni su rađeni kada četverojezgreni procesori baš nisu bili zastupljeni u igrama (tj. nisu znali iskoristit 4 jezgre). Morao bih nadoplati 500 kn koje bi dao bez razmišljanja ako bi se osjetilo u igrama al i u samom radu kompa. Pa lijepo molim za savijet. Hvala.

 Što se tiče igranja,najbolje bi bilo da pređeš na Sandy Bridge.

 

SB platforma se nabavi već za 600 kn,znači ako prodaš svoj proc,ploču i RAM te nadodaš tih 500 kn,možeš čak uzeti i nešto bolje.

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=050306700

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=100332038019

 

Proc još možeš birati što ti paše,izbor je širok.

Ma znam da je bolji ali me prelazak dosta košta. Nove komponente matična, ram, proc, hladnjak za proc bi me koštali između 2.500 - 3.000 kn a za svoje komponente bi dobio max 1.000 - 1.200 i to ako bi mi se posrećilo. A razlika od skoro 2.000 kn mi je pre velika, jer ipak kada bi uzimao novo uzima bi malo bolje komponente.

14 godina
offline
Re: Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550
dery kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Pozdrav znači zanima me nadogradnja sa E8400 na Q9550 isključivo što se tiče igranja. Zanima me da li bi nešto dobio i da li je to isplativo. Gledao sam razne review-e ali oni su rađeni kada četverojezgreni procesori baš nisu bili zastupljeni u igrama (tj. nisu znali iskoristit 4 jezgre). Morao bih nadoplati 500 kn koje bi dao bez razmišljanja ako bi se osjetilo u igrama al i u samom radu kompa. Pa lijepo molim za savijet. Hvala.

obavezno mijenjaj jer sad sve igre podržavaju 4 jezgre,itekako češ osjetit razliku u igrama i u radu sa nekim aplikacijama šta koriste sve jezgre

Sad me zanima da li bi me ova nadogradnja držala neke 2 godine ili bolje pričekati i skupit pare za pola godine i kupit novu ploču, proc, ram i hladnjak za proc.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550
sacekaj jos pol godine izlazy ivy brigde pa ak ti se posreci upiknes njega ili neki jeftiniji sandy :D
15 godina
offline
Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550

nema razlike u igrama između q9550 i sandija jer ga imam u drugom kompu,današnje igre i buduće više su ovisne o gpu snazi,samo ga ocaj do 3.5ghz to ti je dosta za budućnost,ja svoga držim na 3.3ghz i dovoljno je

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550
MasterOfDisaster kaže...

Pozdrav znači zanima me nadogradnja sa E8400 na Q9550 isključivo što se tiče igranja. Zanima me da li bi nešto dobio i da li je to isplativo. Gledao sam razne review-e ali oni su rađeni kada četverojezgreni procesori baš nisu bili zastupljeni u igrama (tj. nisu znali iskoristit 4 jezgre). Morao bih nadoplati 500 kn koje bi dao bez razmišljanja ako bi se osjetilo u igrama al i u samom radu kompa. Pa lijepo molim za savijet. Hvala.

Mjenjaj!

Razlika u igrama je velika, a pogotovo ćeš osjetiti manjak bottlenecka, tj. neće ga biti uopće.

E8400 nemože iskoristiti HD 6850 u POTPUNOSTI(ali ju može tjerati)

14 godina
offline
Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550

Ma naravno da je razlika velika, ali jedino je pitanje dali možeš nabaviti q9550 povoljno jer im je cijena do neba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550

Eto malo sam se žešće nadogradio {#} na Intel i5 750 sa overclockom na 3,6 GHz. Jednostavno divota. Beast.

 

E da i prodajem stare komponente na njuškalu pa ko je zainteresiran neka se javi.

 

Molim bez komentara na oglas.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2012 10:02 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550

Trenutno igram FIA GTR2 (starija igra) i kolko sam primjetio ta igra koristi samo jednu jezgru koja mi je opterečena 100% dok je druga na ~20%. Dali bi bilo pomaka kad bi E8400 3,0GHz zamjenio 4tvero jezgrenim procesorom također na 3,0 GHz? Ili jednostavno da naklokam ovaj moj jer vidim da se dobro kloka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550

Ako je starija igra onda lako moguce da ne zna iskoristiti vise jegreni procesor.

Navedeni E8400 se odlicno OC, tako da ti je lakse overclockati ga pa vidis kolika je razlika u brzini.

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550
Zekat kaže...

Trenutno igram FIA GTR2 (starija igra) i kolko sam primjetio ta igra koristi samo jednu jezgru koja mi je opterečena 100% dok je druga na ~20%. Dali bi bilo pomaka kad bi E8400 3,0GHz zamjenio 4tvero jezgrenim procesorom također na 3,0 GHz? Ili jednostavno da naklokam ovaj moj jer vidim da se dobro kloka?

Također probaj i ovo.

Pokreni igru i zatim Task manager, otvori karticu Procesi i nađi igru, desni klik i set affinity(postavljanje afiniteta?!) i odaberi sve ponuđene jezgre...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Isplativost zamjene Intel E8400 za Intel Q9550
INCOGNITO99 kaže...
Zekat kaže...

Trenutno igram FIA GTR2 (starija igra) i kolko sam primjetio ta igra koristi samo jednu jezgru koja mi je opterečena 100% dok je druga na ~20%. Dali bi bilo pomaka kad bi E8400 3,0GHz zamjenio 4tvero jezgrenim procesorom također na 3,0 GHz? Ili jednostavno da naklokam ovaj moj jer vidim da se dobro kloka?

Također probaj i ovo.

Pokreni igru i zatim Task manager, otvori karticu Procesi i nađi igru, desni klik i set affinity(postavljanje afiniteta?!) i odaberi sve ponuđene jezgre...

 U tom grmu leži zec.{#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice