Kako ukrotiti procesor?

poruka: 12
|
čitano: 1.704
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kako ukrotiti procesor?

Nedavno sam po prvi put instalirao AI Suite II koji sam dobio s matičnom pločom -Asus P8Z77-V PRO WiFi- jer sam imao problema s wirelessom na svim uređajima osim na kompu (svako malo prekidanje veze) a ovaj program ima Wi-Fi Engine i omogućava Ap mode preko kompjutera (sad preko njga nema nikakvih problema), međutim... Uz Wi-Fi Engine instalirao sam i sve ostale funkcije ovog programa, između ostalog i TurboV EVO, DIGI+ Power Control, EPU... i malo istraživao šta se da sa svim tim raditi {#}. U tom svom istraživanju sam puknuo Auto Tuning u TurboV EVO i od tad ne mogu vratiti procesor -Intel Core i5-3570K- u "normalu". U samom programu naravno mogu podesiti clock kako god hoću i on tako radi ali kad god upalim komp procesor počne raditi normalno, jedna jezgra na 3.5GHz, ostale downclockane, ali vrlo brzo (bez da upalim AI Suite II) prvo jedna jezgra ode na 4.3GHz a nakon nekog vremena i ostale (sa mojim stock coolerom temperatura procesora  brzo ode preko 70). Pokušavao sam i preko BIOS-a to vratiti na staro ali očito nisam našao način za to...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako ukrotiti procesor?
amorphismp kaže...

Nedavno sam po prvi put instalirao AI Suite II koji sam dobio s matičnom pločom -Asus P8Z77-V PRO WiFi- jer sam imao problema s wirelessom na svim uređajima osim na kompu (svako malo prekidanje veze) a ovaj program ima Wi-Fi Engine i omogućava Ap mode preko kompjutera (sad preko njga nema nikakvih problema), međutim... Uz Wi-Fi Engine instalirao sam i sve ostale funkcije ovog programa, između ostalog i TurboV EVO, DIGI+ Power Control, EPU... i malo istraživao šta se da sa svim tim raditi {#}. U tom svom istraživanju sam puknuo Auto Tuning u TurboV EVO i od tad ne mogu vratiti procesor -Intel Core i5-3570K- u "normalu". U samom programu naravno mogu podesiti clock kako god hoću i on tako radi ali kad god upalim komp procesor počne raditi normalno, jedna jezgra na 3.5GHz, ostale downclockane, ali vrlo brzo (bez da upalim AI Suite II) prvo jedna jezgra ode na 4.3GHz a nakon nekog vremena i ostale (sa mojim stock coolerom temperatura procesora  brzo ode preko 70). Pokušavao sam i preko BIOS-a to vratiti na staro ali očito nisam našao način za to...

jesi probao kompletni reset biosa na deafault settings? ili clear cmos?

15 godina
offline
Kako ukrotiti procesor?

Klik na "OS default settings", i vratit ce ti se na normalne (Auto) postavke.

 

Imas tu sve opisano... Link

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako ukrotiti procesor?

To ostavljam kao rješenje za kraj {#} (mislim na clear cmos, a reset biosa bi mogao probati, btw njega bi mogao i update-ati - da li bi to bilo pametno u trenutnoj situaciji?).

15 godina
offline
Kako ukrotiti procesor?

Ako ti sve radi super, onda nemas potrebe raditi update BIOS-a. Drzi se dobre stare: ne popravljaj ono sto radi!

Probaj prvo u softveru vratit Auto OC na default postavke, pa vidi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako ukrotiti procesor?
Rupy kaže...

Klik na "OS default settings", i vratit ce ti se na normalne (Auto) postavke.

 

Imas tu sve opisano... Link

Proučavam taj link jer nažalost rezultat klika na "OS default settings" možete viditi na slici {#}

OS default settings OS default settings
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2014 11:17 (amorphismp).
15 godina
offline
Kako ukrotiti procesor?

Jesi probao u drugom tabu "Auto Tuning" kliknut na OS default settings. Apply, OK i restart sistema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako ukrotiti procesor?
Rupy kaže...

Jesi probao u drugom tabu "Auto Tuning" kliknut na OS default settings. Apply, OK i restart sistema.

Ne vidim takvu opciju :/

AT AT
15 godina
offline
Kako ukrotiti procesor?

Sta imas pod settings? Tesko je ovako pomoc, jer ne koristim taj softvare.

 

Ako ne pomogne nista, resetiraj BIOS... ako ni to ne pomogne, onda napravi uninstall kompletnog softvera (pa ponovo install i ne diraj tuning)... citam da dosta ljudi imam problema sa OC-om, tj. sa vracanjem na default postavke nakon OC-a.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako ukrotiti procesor?
Rupy kaže...

Sta imas pod settings? Tesko je ovako pomoc, jer ne koristim taj softvare.

 

Ako ne pomogne nista, resetiraj BIOS... ako ni to ne pomogne, onda napravi uninstall kompletnog softvera (pa ponovo install i ne diraj tuning)... citam da dosta ljudi imam problema sa OC-om, tj. sa vracanjem na default postavke nakon OC-a.

Ne vidim ništa korisno. Morati ću u BIOS-u probati rješiti ovo.

U svakom slučaju hvala :)

12 godina
offline
Kako ukrotiti procesor?

ja imam isto asus maticnu extreme v, isto mi ga je bio klokao bespotrebno..
odi u bios i sve vrati na default settings ili ovisi kako se zove kod tebe, ugl to imas tamo di spremas postavke biosa ispod bi ti trebalo bit za odabrat.. 

 

EDIT: uostalom mozes otic i na cpu ratio u programu( nalazi se pored advanced moda) kliknes na ikonicu group tunning i vratis ga na 3.4 ghz ili koliko ti vec treba ali savjetujem preko biosa ic ako zelis sve vratit na pocetno stanje.. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2014 11:48 (tomislavivic).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Kako ukrotiti procesor?

U UEFI-ju ručno podesi procesor da radi na željenom taktu (vidi sliku).

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice