Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.425.223
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
9 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

dali netko ima fractal design celsius s24?

može dojmovi?

hvala

Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ma znam dobar je, ali svaki put kad uđem samo to vidim, treba pinat nekako LC CC 120 best buy za 100 i nesto kuna

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ček malo

koliko vidim za lc cc 120 treba naručiti preko njihovog supporta am4 paket za instalaciju, jer u kutiji ne dolazi ??

vidim da na stranici proizvoda piše da je am4 bracket dostupan, i da se kontaktira support u vezi toga

a koliko i vidim, ista je situacija i kod scythe kotetsu-a, tj treba preko supporta naručiti am4 bracket da se može stavit gore...

 

mi može netko tko ima lc cc 120 to potvrditi ili demantirati ???

planirao sam to kupit i ubacit u komp dok budem sam doma idući tjedan, jer starci od cure idu na more pa da si to mogu u miru ubacit unutra da nitko nezna (ne pitajte zašto)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 16:29 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
matija656 kaže...

Ne znam što je s novim pošiljkama, ali koliko mi je poznato taj hladnjak nema podršku za AM4 socket, već kako si rekao, moraš je naručiti posebno.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Prošli tjedan sam dva komada ljudima ugradio u PC i nijedan nije imao bracket za AM4. 

ništa mi se neda
8 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ou jea, ovo sam dugo cekao, prvi 420mm open loop AIO i to iz vrhunske i proslavljene Alphacool Eisbaer serije, takozvani Alphacool Eisbaer 420 144e, vrhunska cijena za tako mocan, tih i modularan sistem... malo mi fali za narucivanje 

 

EDIT:

 

Evo da jos malo pohvalim Arctic Liquid freezer 240, testiran protih NH D15 sa i7 7800x procesorom u PCEkspert recenziji

 

"Za Liquid Freezer je prosjek na sve četiri jezgre bio 64.8°C, a za Noctuu čak 77°C. Jasno je kako je ovdje najmoćniji zračni hladnjak izgubio bitku s iznimno učinkovitim i zadovoljavajuće tihim vodenim hlađenjem iz Arctica. Temperatura se s njim nije ni pri 4.7 GHz penjala iznad 90°C."

 

EDIT:

 

Za sve moje vjerne fanove i obozavatelje, dok imam crveni karton ne mogu uopce gledati svoj profil, pa prema tome ne mogu ni vidjeti poruke a niti odgovarati na njih, osim ako ih posaljete na mejl... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 22:46 (Lucidius).
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

stigao danas am4 backplate za lc cc 120 

kupio ga u ponedjeljak, i kak sam došao doma im javio da mi šalju bracket, nisam mislio da bude danas došlo, računao sam sutra ili u petak

sve u svemu, s obzirom da sam prvi put ovako nešto radio, jako lagan posao i mislio sam da bude teže išlo, najviše mi je vremena uzelo čišćenje procesora od termalne, jer sam kupio svaku stinicu, čak i one koje su bile preko ruba, strah me bilo da nebude kakvih problema sa procesorom (čačkalicom sam kupio što nije išlo ubrusom) 

stress test procesora @3.8 ghz ( +0.078v na Vcore i + 0.258v na Vcore SOC), temperatura trenutno ne ide preko 60°c, čvrsto stoji na 59°c, koji stupanj više za vrijeme toplijih dana podrazumijevam da će bit

idle temperatura je 34°c

s obzirom na cijenu, jako sam zadovoljan, i nisam očekivao da bi temperature mogle past za cca 10 stupnjeva

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 11:38 (matija656).
Moj PC  
6 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

To je razlika u odnosu na koji AMD stock koji si dobio s Ryzenom? Wraith / Max / Sire ne znam kak li se već zovu sve verzije...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stric_Jura kaže...

To je razlika u odnosu na koji AMD stock koji si dobio s Ryzenom? Wraith / Max / Sire ne znam kak li se već zovu sve verzije...

tako je, razlika od stock ventilatora koji je došao sa procesorom, Wraith Spire

wraith stealth je najmanji, wraith spire je moj, to je srednji po veličini koji dolazi sa r5 1600, najveći je wraith max za seriju r7

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
8 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Novi hladnjaci iz Enermaxa posebno za Threadrippera, ENERMAX LIQTECH TR4 series, na Newegg rasprodani u 15 minuta...

 

Izgledaju jako dobro na papiru:

 

- imaju velik blok i pokrivaju cijelu povrsinu threadrippera

- deklarirani na preko 500w TDP-a

- ENERMAX patented SCT (Shunt-Channel-Technology) design enables the cold plate to eliminate the "Boundary Layer" to increase coolant flow momentum and accelerate heat transfer performance. The SCT also lets heated and non-heated coolant to swap the channel and increase utilization rate.

- extremno jaka pumpa sa protokom 450 L/h

- mocni ventovi sa vrtnjom 500-2300RPM, airflow 102.17 CFM, static pressure 6.28 mm-H2

Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Naziv više zvuči kao sex toy nego hladnjak.

 

Preko 500W za 360 alu rad debljine 25mm je prilično optimistično, zanima me kako su dobili tu brojku.

16 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Prošli tjedan sam kontaktirao LC Power (Silent Power Electronics je pravo ime firme) radi AM4 mounting kita za Ryzen procesore za LC-CC-120.

Pitali su me za podatke s adresom te serijski broj s kutije ili presliku računa (poslao sam im sve u srijedu). Nisu ništa odgovorili.

Danas u pošti kuverta velika, stiglo. Poslali su, potpuno besplatno. Sad još samo pričekati koji mjesec pa na Ryzena...

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 21:22 (191x7).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav, treba mi za napajanje 120mm vent s jacim "statickim pritiskom" pa moze koja preporuka! sry kaj tu pitam nemogu naci odgovarajucu temu! inace trenutno je unutra noctua nf f12 koja mi se cini nije dovoljna tj njenih 1300rpm-a nije dovoljno za taj mali i nabijeni prostor! lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Tesko ili nemoguce da bus naso napajanje s boljim 120mm ventilatorom od te noctue koja je upravo smisljena za staticki pritisak. Zast mislis da nije dovoljno, po cem si to zakljucio?

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...

inace trenutno je unutra noctua nf f12

Zar nisi ti rekao tamo kad si ubacio taj ventilator da je to NF P12?

NF P12 se vrti na 1300 okretaja max. dok se NF F12 vrti na 1500 okretaja max.

Rasprava u kojoj kolege kiwi_91 i Jakovp spominju da je to NF P12 model. KLIK.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2017 19:27 (Valentin17).
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
The_Fichek kaže...

Tesko ili nemoguce da bus naso napajanje s boljim 120mm ventilatorom od te noctue koja je upravo smisljena za staticki pritisak. Zast mislis da nije dovoljno, po cem si to zakljucio?

 Kaj je nemoguce? Ta Noctua je prilicno kilav vent i po AF (54 CFM) i SP (1,68 mm H₂O) performansama, a jebu ga i mali okretaji, 1300RPM na 120mm ventu je nista...

 

Ja sam mu vec rekao dok mi se javio na PM da si uzme novi Enermax Twister Pressure DF 12cm AF (85,43 cfm), SP (4,812 mmH2O), 800-2000RPM za 116kn vise nego duplo jaci od te Noctue... bagatela za takav vent 

 

Inace, to napajanje bi moralo raditi normalno i sa stock ventom od Seasonica, a kamoli ne sa nekim skupljim aftermarket ventom, mozda je nesto do napajanja kada se toliko grije...

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2017 19:58 (Lucidius).
12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

narucit cu taj enermaxov vent ak velis da je duplo bolji za to sto meni treba!tx i lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
The_Fichek kaže...

Tesko ili nemoguce da bus naso napajanje s boljim 120mm ventilatorom od te noctue koja je upravo smisljena za staticki pritisak. Zast mislis da nije dovoljno, po cem si to zakljucio?

 pa pregrijava se napajanje kod veceg loada, premali pritisak, a napajanje je nabijeno komponentama i zrak jedva prolazi, sto je najgore zrak mora proci kroz 3 resetke i 1 filter...

Valentin17 kaže...
Stjepanj kaže...

inace trenutno je unutra noctua nf f12

Zar nisi ti rekao tamo kad si ubacio taj ventilator da je to NF P12?

NF P12 se vrti na 1300 okretaja max. dok se NF F12 vrti na 1500 okretaja max.

Rasprava u kojoj kolege kiwi_91 i Jakovp spominju da je to NF P12 model. KLIK.

 jbga fulao u slovu, a i tih 200rpm-a vise nebi ucinilo nista vise nije u tome problem!

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...

 jbga fulao u slovu, a i tih 200rpm-a vise nebi ucinilo nista vise nije u tome problem!

He he, a nije samo u tome razlika, NF P12 je namjenjen za cirukulaciju zraka u kućištu

gdje ispred samoga ventilatora nema prepreka kao HDD kavezi, gusti filteri za prašinu, ugraničen ulaz zraka u kućište,

a NF F12 je ventilator namjenjen baš za takve stvari i ima visoki statički pritisak za razliku od P12 modela kojemu je

zbog niskog statičkog pritiska problem gurati zrak preko npr. PCBa u samom napajanju.

Uzmi ovo što je Lucidius predložio, nisu to neki veliki novci, a možeš spasiti jako dobru jedinicu i to poprilične snage.

Suma sumarum je da imaš krivi ventilator skroz, iako kako i Lucidius kaže, možda postoji neki kvar napajanja samoga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2017 21:56 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

stock vent od napajanja(Seasonic M12II 850w) je bio preglasan, pa sam roknuo unutra vent od noctue, no ocigledno totalno krivi!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

i dajte gdje je ona tema o ventilatorima nemogu nigdje naci..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Evo je kolega klik

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Stjepanj

Kaj se pregrijava kod napajanja, jesi mjerio temperaturu? Postoji dozvoljena radna temperatura napajanja, mislim da se brines bzvz, ali ok. Javi, ak se kaj promijeni s novim ventom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2017 0:29 (The_Fichek).
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...

narucit cu taj enermaxov vent ak velis da je duplo bolji za to sto meni treba!tx i lp

 Naruci slobodno, vidis i sam koliko veci AF a pogotovo SP imaju, ali racunaj i da ce biti glasniji u radu.

10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Noob pitanje; 

 

Dovodi li cooler hladan zrak na proc ili odvodi topli zrak sa?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Cpu heatsink kupi toplinu sa cpua, a vent hladi heatsink. A pozicije ventova su nesto drugo, push/pull kombinacije, samo push, ovisi od coolera do coolera, na mom su npr. bolje temperature kada je samo push.

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ne odvodi zrak sa proca jer proc nije vjetrenjaca da proizvodi vjetar, vec hladnjaci putem toplovodnih cijevi (u slucaju zracnih hladenja) ili vode koja putuje cijevima (u slucaju vodenih odvode toplu vodu sa proca i dovode hladnu nazad) dovode toplinu sa proca na radijator (vodena hladenja) ili na rebra hladnjaka (zracna hladenja) pa ju ventilatori raspuhuju sa radijatora i hlade vodu kod vodenih, a kod zracnih tjeraju toplinu sa rebara i pritom odrzavaju hladnjak rashladenim.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ok, sam ventilator na cooleru, treba li puhati na cooler ili prema van? 

 

Ja sam okrenuo straznji vent od kucista da puse prema cooleru a tako sam okrenuo i vent od samog coolera. 

 

Znaci dva ventilatora su bila na 8cm jedan od drugog. 

 

Prednji je puhao u kuciste, donji je puhao u kuciste a dva gornja prema van. 

 

Jel isprobavao tko takvu kombinaciju?

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Lucidius kaže...

Ne odvodi zrak sa proca jer proc nije vjetrenjaca da proizvodi vjetar, vec hladnjaci putem toplovodnih cijevi (u slucaju zracnih hladenja) ili vode koja putuje cijevima (u slucaju vodenih odvode toplu vodu sa proca i dovode hladnu nazad) dovode toplinu sa proca na radijator (vodena hladenja) ili na rebra hladnjaka (zracna hladenja) pa ju ventilatori raspuhuju sa radijatora i hlade vodu kod vodenih, a kod zracnih tjeraju toplinu sa rebara i pritom odrzavaju hladnjak rashladenim.

Ok genijalac, a šta sam ja napisao? 

 

Di sam napisao da CPU proizvodi vjetar? Heatsink kupi toplinu sa CPUa, a vent hladi heatsink. Nemoj pametovat ako ne znas koristit kontekst.

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Kako god da si okrenuo cpu cooler ventove na njemu moras okrenut da zrak izbacuju izvan kucista, odnosno prema ventu na kucistu koji si takoder usmjerio da izbacuje zrak izvan kucista.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice