Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.420.062
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
dery kaže...
Apocalypso722 kaže...

Ne bi dao baš više od nekih 250kn, max 300. Zapeo mi je za oko Freezer 33 esports one, najvećim dijelom zbog performansi (Linus Tech Tips ga ranka iznad 212X, u rangu 100kn skupljeg Core Frozr L-a) i reviewea, a i prilično je estetski privlačan.

 

 

 Imam taj 33 sport one, idlle cpu namjestio krivulju na 600rpm 23° oc 4ghz , 100% opterečenje ide 52° 1500rpm, nečujan total, sobna temp 18°, 5 ventova je u kučištu

 bas gledam recenzije, taj Arctic je stvarno brutalan i zaista necujan...skoro kao svi njihovi proizvodi, a 230knlp

Intel Core™ i7 Forever
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Apocalypso722 kaže...

Prvi post :)

 

Znači, pošto namjeravam mijenjat kantu od novog(-ish) računala, a i dignut Ryzen 5 1600 na više clockove, možda je najbolje vrijeme za ugradnju nekog aftermarket coolers, iako je Wraith Spire solidan. (Sve to kao poklon sebi zbog uspjeha na faksu.)

 

Ne bi dao baš više od nekih 250kn, max 300. Zapeo mi je za oko Freezer 33 esports one, najvećim dijelom zbog performansi (Linus Tech Tips ga ranka iznad 212X, u rangu 100kn skupljeg Core Frozr L-a) i reviewea, a i prilično je estetski privlačan.

 r5 1600 na 3.8 ghz kod mene, sa 1.35v

temperatura ne ide iznad 60 dok je vani normalna temperatura

koristim lc-cc 120 cooler, sasvim dovoljan za ryzena

razmišljam da i onako iz zezancije  stavim dva ventilatora od 1450 rpm-a na njega, pa da vidim kako onda budu temperature (trenutno ima samo ovaj koji dolazi sa njim)

po meni nema potrebe da ideš na nešto više, osim ako ti izgled igra ulogu pa da slašeš da se komponente slažu jedna sa drugom

košta oko 200 kn, ovisi kako koja trgovina 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 20:33 (matija656).
12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

50kn vise za drasticno ljepsi i tisi cooler svako nije puno, neka se covjek pocastilp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

kao što rekoh, ako hoće uzet neki koji mu se bolje slaže sa komponentama, ili mu je ljepši, neka uzme koji mu više paše

kako god ryzena nije problem hladiti sa normalnim hladnjakom od 200tinjak kn

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ovo je više odgovora nego što sam očekivao vidjet u tako malo vremena :D

Digao sam ga jednom iz zezancije na 3.9 GHz sa stock voltažom od 1.240V, pokrenuo Cinebench r15, i u 2 testa koja je odradio primijetio sam blago freezanje, ne bas BSOD, al ko da se smrzo, no uspio je odradit render do kraja. A nisam se htio igrat s naponom pod stock coolerom.

 

Vjerojatno ću s njim ić onda :)

Hvala.

Apoc
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Apocalypso722 kaže...

Ovo je više odgovora nego što sam očekivao vidjet u tako malo vremena :D

Digao sam ga jednom iz zezancije na 3.9 GHz sa stock voltažom od 1.240V, pokrenuo Cinebench r15, i u 2 testa koja je odradio primijetio sam blago freezanje, ne bas BSOD, al ko da se smrzo, no uspio je odradit render do kraja. A nisam se htio igrat s naponom pod stock coolerom.

 

Vjerojatno ću s njim ić onda :)

Hvala.

 stock cooler je sasvim dovoljan za 3.8 ghz sa 1.35v (kako je kod mene), ako si spreman na malo više temperature, ali ni on nisu zabrinjavajuće

mislim da mi je temperatura sa stock coolerom bila oko 70 - 75c i tim/trenutnim clockom

kupio sam lc-cc 120 čisto zbog toga da imam tiši cooler i niže temperature

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pa nije ružan ovaj crni LC. Ili možda ipak je?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 22:01 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mislioc kaže...

Pa nije ružan ovaj crni LC. Ili možda ipak je?

 

Malo je pederski ali je u redu.

12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Silent horror1992 kaže...
mislioc kaže...

Pa nije ružan ovaj crni LC. Ili možda ipak je?

 

Malo je pederski ali je u redu.

 Ma RGB je.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 22:13 (mislioc).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mislioc kaže...
Silent horror1992 kaže...
mislioc kaže...

Pa nije ružan ovaj crni LC. Ili možda ipak je?

 

Malo je pederski ali je u redu.

 Ma RGB je.

 i od svih slika ti "bas slucajno" nabodes rozulp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 0:11 (Stjepanj).
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...

 i od svih slika ti "bas slucajno" nabodes rozulp

 To je slika iz "najpoznatijeg shopa" kod nas za Black Friday.

14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Da li ima negdje kod nas za kupiti AM4 mounting kit za LC - CC - 120? Kupljen je u 7. mjesecu 2017. u Linksu.

Trenutno se koristi na socketu 1151 a planiram ga staviti na Ryzen R5 1600.

 

15 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mrgud1 kaže...

Da li ima negdje kod nas za kupiti AM4 mounting kit za LC - CC - 120? Kupljen je u 7. mjesecu 2017. u Linksu.

Trenutno se koristi na socketu 1151 a planiram ga staviti na Ryzen R5 1600.

 

 Mislim da se trebaš obratiti LC-POWER i zatražiti da ti pošalju AM4 mounting kit. Još jedan primjer

 

Inače sada i dolazi sa podrškom za AM4. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mrgud1 kaže...

Da li ima negdje kod nas za kupiti AM4 mounting kit za LC - CC - 120? Kupljen je u 7. mjesecu 2017. u Linksu.

Trenutno se koristi na socketu 1151 a planiram ga staviti na Ryzen R5 1600.

 

 javi im se sa slikom računa i slikom proizvoda, da se vidi da ga posjeduješ, napiši im adresu i problem riješen
ja sam tako napravio kad sam svog kupio

poslao mail sa slikom računa i kutije proizvoda na njihov mail, i napisao koja mi je adresa, idući mail od njih je bio da šalju kit

dakle 2 maila i poslali su, za tjedan dana je bilo kod mene doma

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
5 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav

Dvoumim se izmedu i5 8500 i i5 9600k

Zanima koliko gubim ako uzmem stariji gen procesor?

Koliko ce mi to ciniti razliku s obbzirom da imam rx 580?

Vidim da na najboljim ponudama za i5 9600k pise BOX, to pretpostavljam znaci da nema ventilatora u kutiji

Pa me zanima kakav bi mi ventilator onda trebao za taj proces i koliko bi me to kostalo za postizanje nekih normalnih frekvencija(ne planiram stavljati vodeno hladenje)?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
moukie kaže...

Pozdrav

Dvoumim se izmedu i5 8500 i i5 9600k

Zanima koliko gubim ako uzmem stariji gen procesor?

Koliko ce mi to ciniti razliku s obbzirom da imam rx 580?

Vidim da na najboljim ponudama za i5 9600k pise BOX, to pretpostavljam znaci da nema ventilatora u kutiji

Pa me zanima kakav bi mi ventilator onda trebao za taj proces i koliko bi me to kostalo za postizanje nekih normalnih frekvencija(ne planiram stavljati vodeno hladenje)?

 

 https://www.nabava.net/search.php?q=i5+9600k procesor 

https://www.nabava.net/search.php?q=fortron+windale+6  hladnjak windale 6

 To dvoje oko 2500kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 8:12 (mislioc).
12 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ima li netko neku preporuku kvalitetnog a ne preskupog 120mm fan-a, imam cm hyper t4 hladnjak i njegov original vent je počeo previše buke proizvoditi pa bih ga zamjenio

budžet do nekih 100kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav ljudi. Treba mi preporuka top-down blowing design hladnjaka za AMD FX 8370.

 

Imam ASRock 990FX Extreme3 matičnu, stoga mi baš treba da je top-down blowing design.
"* For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design."

 

Nisam overclockao CPU, a i nemam namjeru. Što se budžeta tiče ne bih se specijalno ograničavao, ali bih volio da nije preskupo.. Ima li tko kakvu preporuku?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Jel mi moze neko preporučit neki dobar cooler za fx 6300?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Zaboravio sam napomenut da treba bit do 200 kuna

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

LC POWER LC CC 120.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
RaskoIjnikov kaže...

Pozdrav ljudi. Treba mi preporuka top-down blowing design hladnjaka za AMD FX 8370.

 

Imam ASRock 990FX Extreme3 matičnu, stoga mi baš treba da je top-down blowing design.
"* For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design."

 

Nisam overclockao CPU, a i nemam namjeru. Što se budžeta tiče ne bih se specijalno ograničavao, ali bih volio da nije preskupo.. Ima li tko kakvu preporuku?

Nema baš velikog izbora u "top-down" sekciji. Reci nam buđet jer inače dobiješ ovo:dark-rock-tf. :)

 

Zanima me kakvu memoriju koristiš(visina) i koje kučište tj. koliko dobar airflow ima?

 

Ako nečeš OC, valjda tražiš tišinu, a to se može uz tower hladnjak i vent za vrm!

 

Ima i novih stvarčica: masterair-g100m

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
metallic kaže...
RaskoIjnikov kaže...

Pozdrav ljudi. Treba mi preporuka top-down blowing design hladnjaka za AMD FX 8370.

 

Imam ASRock 990FX Extreme3 matičnu, stoga mi baš treba da je top-down blowing design.
"* For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design."

 

Nisam overclockao CPU, a i nemam namjeru. Što se budžeta tiče ne bih se specijalno ograničavao, ali bih volio da nije preskupo.. Ima li tko kakvu preporuku?

Nema baš velikog izbora u "top-down" sekciji. Reci nam buđet jer inače dobiješ ovo:dark-rock-tf. :)

Ima i novih stvarčica: masterair-g100m

 uz dark rock tf koji se može bez problema nositi s ponajboljim tower hladnjacima, ima i jeftinija verzija shadow rock tf - link

puno je bolji od tog coolermaster letećeg lavora i više nego dovoljan za fx8370 ako neće ići u ekstremni klok, a može pogledati i noctua nh c14s 

 

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Naravno na cili tvoj post!

 

Kako nije napisao buđet, nema konkretne preporuke.

Dao sam mu hint sto je najbolje, i nesto novo zabavno, ako voli funky. Nisam bas nista preporucio.

 

Rekao je da uopce nema namjeru klokati.

Bravo da si se javio, ali kao i ja kasnimo s odgovorom.

Neki kolege se nisu udostojile ista napisati...

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2018 13:19 (metallic).
10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Hvala vam na odgovorima i preporukama, ali sam u međuvremenu (dok su stigli vaši odgovori) skontao da baš i nisam zadovoljan trenutačnim izborom. Pošto već zapravo imam hladnjak sam odlučio da ću radije sačekati, pa da mi je bolje i isplativije nekad u budućnosti promijeniti matičnu + procesor. Svakako cijenim vaša mišljenja 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ima netko iskustva s LC CC 120 X3 ? Vidim da je visoko na tier listi, dobro mi zgleda i nešto je jeftiniji od NH-D15/bqDRP4, ali nema baš reviewsa okolo. Po onom što ima, jedino bi buka mogla bit malo iznad prije navedenih. Išao bi na 6700K. Thx

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
shd kaže...

Ima netko iskustva s LC CC 120 X3 ? Vidim da je visoko na tier listi, dobro mi zgleda i nešto je jeftiniji od NH-D15/bqDRP4, ali nema baš reviewsa okolo. Po onom što ima, jedino bi buka mogla bit malo iznad prije navedenih. Išao bi na 6700K. Thx

 nešto se sjećam da je bilo govora kako je pre-pre-glasan, uglavnom nije neka sreća

radije idi na provjereni i daleko bolji noctua nh-d14 koji je još i nešto jeftiniji ili nadodaj 100 kuna i uzmi nh-d15

 

EDIT:

našao sam neki test, pogledaj i sam razlike u buci - već od 50% kreće drastično jača buka od konkurencije, na 75 i 100% to vjerojatno zvuči kao helikopter u polijetanju

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 15:30 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
shd kaže...

Ima netko iskustva s LC CC 120 X3 ? Vidim da je visoko na tier listi, dobro mi zgleda i nešto je jeftiniji od NH-D15/bqDRP4, ali nema baš reviewsa okolo. Po onom što ima, jedino bi buka mogla bit malo iznad prije navedenih. Išao bi na 6700K. Thx

 https://www.tweaktown.com/reviews/8033/msi-core-frozr-cpu-cooler-review/index7.html uzmeš ovaj za 370kn. Baš je u testu korišten i7 6700k. Razlika od Noctue je 5 stupnjeva, a ovaj izgleda puno bolje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 15:38 (mislioc).
12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

to je preskup cooler u odnosu na 230kn za Arcticov freezer 33 esports one koji je u rangu jaceg Msi-jevog Xl modela a ne L.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 18:10 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice