Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.425.958
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
8 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
picajzla0707 kaže...
shd kaže...

Ima netko iskustva s LC CC 120 X3 ? Vidim da je visoko na tier listi, dobro mi zgleda i nešto je jeftiniji od NH-D15/bqDRP4, ali nema baš reviewsa okolo. Po onom što ima, jedino bi buka mogla bit malo iznad prije navedenih. Išao bi na 6700K. Thx

 nešto se sjećam da je bilo govora kako je pre-pre-glasan, uglavnom nije neka sreća

radije idi na provjereni i daleko bolji noctua nh-d14 koji je još i nešto jeftiniji ili nadodaj 100 kuna i uzmi nh-d15

 

EDIT:

našao sam neki test, pogledaj i sam razlike u buci - već od 50% kreće drastično jača buka od konkurencije, na 75 i 100% to vjerojatno zvuči kao helikopter u polijetanju

Da, čini se da je bučniji malo. Imam lc cc 120 i taj je bučan kad ga zavrti, tako da 3 komada vjerojatno deru (makar se ne bi trebali vrtit tak brzo). Al sam htio vidjet dal neko ima iskustva iz prve ruke.

 

mislioc kaže...
shd kaže...

Ima netko iskustva s LC CC 120 X3 ? Vidim da je visoko na tier listi, dobro mi zgleda i nešto je jeftiniji od NH-D15/bqDRP4, ali nema baš reviewsa okolo. Po onom što ima, jedino bi buka mogla bit malo iznad prije navedenih. Išao bi na 6700K. Thx

 https://www.tweaktown.com/reviews/8033/msi-core-frozr-cpu-cooler-review/index7.html uzmeš ovaj za 370kn. Baš je u testu korišten i7 6700k. Razlika od Noctue je 5 stupnjeva, a ovaj izgleda puno bolje.

Preslab mi je taj, morao bi se vrtiti ko ovaj koji sad imam. A i nije baš povoljan za single fan, single radiator cooler u usporedbi s konkurencijom.

 

Mislim da idem na Dark Rock Pro 4, to je zicer ko i Noctua, al Noctua mi je grda ko noć :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
shd kaže...

Preslab mi je taj, morao bi se vrtiti ko ovaj koji sad imam. A i nije baš povoljan za single fan, single radiator cooler u usporedbi s konkurencijom.

 

Mislim da idem na Dark Rock Pro 4, to je zicer ko i Noctua, al Noctua mi je grda ko noć :)

 pa nije ni to bas neka sreca

gore navedeni msi L verzija je 3db bucniji...u drugom testu 2°c razlike, neki Aio?

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 20:07 (Stjepanj).
8 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...
shd kaže...

Preslab mi je taj, morao bi se vrtiti ko ovaj koji sad imam. A i nije baš povoljan za single fan, single radiator cooler u usporedbi s konkurencijom.

 

Mislim da idem na Dark Rock Pro 4, to je zicer ko i Noctua, al Noctua mi je grda ko noć :)

 pa nije ni to bas neka sreca gore navedeni msi L verzija je 3db bucniji...u drugom testu 2°c razlike, neki Aio?

 

Frend ga ima na 7700k s nekim blagim OC i ok je u normalnom radu, al kad ga stisne nit je tih i ide na 75+ komotno. Mislim da se razlika između tih malih i velikih coolera exponencijalno povečava s OC'om. Čak i Bug.hr je imao veće razlike od ovog ss-a. Za oaj DRP4 sam čuo na više mjesta da je nećujan, a znam da dobro hladi pa se vodim anegdotama :) Gledao sam i Arctic 240, ali ono performanse su tu negdje, buka je često i veća, a visi ti potop stalno iznad glave iako su šanse vrlo male.

5 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozz,

 

želim kupit već neko vrime cpu cooler s obzirom da se moj i7 7700 vrti oko 80° (max 95°) u skoro svakoj igrici sa stock coolerom.

 

Suzio sam izbor malo gledajući i istraživajući na arctic freezer 33 (esports one) i tu po forumu vidim da se dosta preporuča LC CC 120.

Što bi mi vi preporučili? Razlika između esports one i "običnog" freezera 33 (bijeli fan) je 50 kn u linksa. Jeli razlika samo u izgledu ili ima tu još nešto? LC je cijenom negdje između ta dva.

 

u budućnosti ću vjerojatno kupit neki proc novije generacije kojeg možda budem i OC. Jesu dovoljno dobri navedeni cooleri i za eventualni oc? 

 

Hvala unaprijed.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mostsexy kaže...

Pozz,

 

želim kupit već neko vrime cpu cooler s obzirom da se moj i7 7700 vrti oko 80° (max 95°) u skoro svakoj igrici sa stock coolerom.

 

Suzio sam izbor malo gledajući i istraživajući na arctic freezer 33 (esports one) i tu po forumu vidim da se dosta preporuča LC CC 120.

Što bi mi vi preporučili? Razlika između esports one i "običnog" freezera 33 (bijeli fan) je 50 kn u linksa. Jeli razlika samo u izgledu ili ima tu još nešto? LC je cijenom negdje između ta dva.

 

u budućnosti ću vjerojatno kupit neki proc novije generacije kojeg možda budem i OC. Jesu dovoljno dobri navedeni cooleri i za eventualni oc? 

 

Hvala unaprijed.

 

 Esports one je definitivno trenutni bestbuy po pitanju svega, neviden tower hladnjak za pisljivih 230kn do 500kn nemas kaj dalje gledati...lp

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ej stjepko, sto nije neki FSP windale apsolutno cudo od best buya sada?!

 

edit: Windale6 ima odlične recenzije i editor's choice kod TweakTowna...

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 18:25 (metallic).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
metallic kaže...

Ej stjepko, sto nije neki FSP windale apsolutno cudo od best buya sada?!

 jok, taj je cca 350kn ak se ne varam...previselp

Intel Core™ i7 Forever
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...
metallic kaže...

Ej stjepko, sto nije neki FSP windale apsolutno cudo od best buya sada?!

 jok, taj je cca 350kn ak se ne varam...previselp

Znas li mozda, da li se dobije i pasta za proc uz njega ? ( u vezi ovog freezera 33 esports one)

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 21:36 (hahhaajaads).
5 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Freezer 33 eSports One me prilično iznenadio performansama. Preporučam, za taj cjenovni rang. +1

A bome i oku ugodan :D 

 

 

Da, dobije se pasta, MX-4, dovoljno za 2 primjene kao mali paketić, pa moraš iskoristit i bacit. 

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 15:35 (Apocalypso722).
Moj PC  
3 0 hvala 3
11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Po cemu bi bilo bolje/losije uzeti vodeno hlađenje umjesto zracnog?

 

Gledam ovo uzeti u svojoj novoj konfiguraciji: SilentiumPC Navis Pro 240 u kucistu SAMA Black Fish, za pocetak sa ryzenom 5 2600, poslije bih ga nadogradio na novu generaciju.

 

Preporuke, savjeti su dobrodosli. Hvala!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

aj da postam rezultate, možda će nekoga ubuduće zanimati.

 

Kupih freezer 33 esports one.

Rezultati na intel stock cooleru-IDLE ~42°C, STRESS (battlefield 5) 80-95°C

Na novom cooleru IDLE ~38°C, STRESS (bf5) 60~73°C.

 

Očekiva sam da neće prelazit 70 stupnjeva ingame ali šta je tu je, možda je do paste koja se lošije rasporedila uslijed montiranja koje je poprilični pain in the ass za dotični hladnjak.

12 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mostsexy kaže...

aj da postam rezultate, možda će nekoga ubuduće zanimati.

 

Kupih freezer 33 esports one.

Rezultati na intel stock cooleru-IDLE ~42°C, STRESS (battlefield 5) 80-95°C

Na novom cooleru IDLE ~38°C, STRESS (bf5) 60~73°C.

 

Očekiva sam da neće prelazit 70 stupnjeva ingame ali šta je tu je, možda je do paste koja se lošije rasporedila uslijed montiranja koje je poprilični pain in the ass za dotični hladnjak.

 Koji procesor i na kojem kloku???

5 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

i7 7700 na 4.0ghz u bf5

10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Zar nije to malo previsoka temperatura ? Prvo sam mislio da je neki zestoko naklokani proc, kad ono obican 7700

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
hahhaajaads kaže...

Zar nije to malo previsoka temperatura ? Prvo sam mislio da je neki zestoko naklokani proc, kad ono obican 7700

 7700k radi na 4.5ghz, nije zalemljen i pitanje je na kojem naponu radi, bf zakuha kuciste pa i to treba unijeti u racunicu jer taj zrak vjerovatno prolazi kroz cooler.lp

Intel Core™ i7 Forever
5 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Bf ga tjera na 90% usage. Prvo sam mislia da je do toga kad ono sad krenem igrat Anthem a temperatura 77 stupnjeva na 60% usage.

Moguće da je do kućišta ili do temerature u sobi. Uglavnom je 20ak stupnjeva manje nego prije šta je ok, bolje išta nego ništa.

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
mostsexy kaže...

aj da postam rezultate, možda će nekoga ubuduće zanimati.

Model kućišta, broj ventilatora unutra?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Koji je najbolji izbor coolera za bucudi i5 9600k, bit ce vjv klokan malo s vremenom.

350Kn max

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 9:35 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav svima, uzimam novi cpu cooler za svoj r5 1600 i vidio sam u temi da dosta u zadnje vrijeme hvale Arctic Freezer 33 Esports One. Imam priliku si uzet https://www.arctic.ac/eu_en/freezer-34-esports-duo.html

Cijene ce me izac oko 210-220 kn jer ce frend pokupit kad se bude vracao sa poslovnog puta. E sad po onom sta sam gledao u tom cjenovnom rangu stvarno nema kod nas neke konkurencije, a svi ga na reviewima hvale. 

Postoji li uopce neka bolja solucija za te novce?

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Niti priblizno, tek od 350kn pa na vise i to zapravo istih perfomansi no daleko ruzniji i glasniji.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Zalman Z1 Neo, 3 venta.

5 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

kupio lc cc 120 (prek njuškala) za ryzena 1800x na asrock ab350 i ne mogu namontirat cooler. ove dve neke želježne šipkice su mi predugačke da bi ih namontirao na backplate od matične.  Backplate od coolera pak opet ne paše u one rupe od matične kak god ga okrenuo.

Slao sam mail na service@lc-power.com i vele da im moram poslat serijski broj..to vjerojatno piše na kutiji koju nemam, inače 7 eu.

 

Koje su mi opcije? Gdje nabaviti am4 kit? Jel ja nešt krivo radim jer se ne kužim previše u hw dio.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Ledeni bombon kaže...

kupio lc cc 120 (prek njuškala) za ryzena 1800x na asrock ab350 i ne mogu namontirat cooler. ove dve neke želježne šipkice su mi predugačke da bi ih namontirao na backplate od matične.  Backplate od coolera pak opet ne paše u one rupe od matične kak god ga okrenuo.

Slao sam mail na service@lc-power.com i vele da im moram poslat serijski broj..to vjerojatno piše na kutiji koju nemam, inače 7 eu.

 

Koje su mi opcije? Gdje nabaviti am4 kit? Jel ja nešt krivo radim jer se ne kužim previše u hw dio.

 

 Kontaktiraj njihovu službu za korisnike i zatraži da ti pošalju kit

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Ledeni bombon kaže...

kupio lc cc 120 (prek njuškala) za ryzena 1800x na asrock ab350 i ne mogu namontirat cooler. ove dve neke želježne šipkice su mi predugačke da bi ih namontirao na backplate od matične.  Backplate od coolera pak opet ne paše u one rupe od matične kak god ga okrenuo.

Slao sam mail na service@lc-power.com i vele da im moram poslat serijski broj..to vjerojatno piše na kutiji koju nemam, inače 7 eu.

 

Koje su mi opcije? Gdje nabaviti am4 kit? Jel ja nešt krivo radim jer se ne kužim previše u hw dio.

 

 ako na službi za korisnike neće pomoć u tome da ti pošalju am4 kit, i ako budu opet zahtjevali da im pošalješ serijski broj, javi mi se pm-om

ja imam lc cca 120, original kutija i sve, pa da ti pošaljem svoj serijski broj, možda ti bude prošlo/pomoglo, pa ti pošalju kit za montiranje

ja dok sam svojeg kupio, sam im poslao sliku kutije i računa kao dokaz da sam ga kupio, i u dva maila je bilo dogovoreno slanje am4 kita, besplatno po njihovom trošku

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 12:39 (matija656).
5 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ovo je njihov odgovor na mail:

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Ledeni bombon kaže...

Ovo je njihov odgovor na mail:

 

 o bože..

mene takve stvari nisu uopće tražili, i poslali su mi badava kit....
a tebi pišu da se mora plaćati dostava...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Ledeni bombon kaže...

Ovo je njihov odgovor na mail:

 

 

Mora se plaćati ako je kupljen prije 1.3.2017. koliko sam skuzio.

Ja imam kupljen prosle godine, ali nemam račun. Mogu ti poslati serial number pa ako hoćeš probati.

5 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ok.. mali update.. svi pokušaji propali, traže 10 eura jer nemam račun. Ne znam ni kako bi poslao jer nemam devizni račun ni ništa. Izgleda da ide na prodaju. Hvala svima na pomoći.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Koji bi bio bolji izbor? Arctic cooling 34 esports duo ili cryorig h7? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
centis kaže...

Koji bi bio bolji izbor? Arctic cooling 34 esports duo ili cryorig h7? 

 Kod mene bi prevagnule 4 toplovodne koliko ima Arctic protiv 3 koliko ima cryog h7 a i Arctic mi je daleko ljepši.

 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice