Koji procesor bolje uzet za igranje??

poruka: 59
|
čitano: 9.381
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji procesor bolje uzet za igranje??
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 15:18 (xxCROsainTxx).
 
2 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji procesor bolje uzet za igranje??

Uzmi bolje 6 jezgreni procesor... Trebat ce ti za kasnije...

Maky
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
CroMaky96 kaže...

Uzmi bolje 6 jezgreni procesor... Trebat ce ti za kasnije...

kad za kasnije???? kad igre budu trebale 6 jezgri ovo ce koristiti za low postavke

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 21:06 (FiCoO).
15 godina
offline
Koji procesor bolje uzet za igranje??

jel bi mogli malo pojasniti zkj x4, a i ja sam mislil x6 zbog budučnosti, jel zbog toga što x4 ima 2mb cache po jezgri, a x6 1.5 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??

pusti covjeka da igra dok moze, ovako i ondako ce smak svijeta 2012  {#}

Maky
13 godina
online
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
luka1991 kaže...

jel bi mogli malo pojasniti zkj x4, a i ja sam mislil x6 zbog budučnosti, jel zbog toga što x4 ima 2mb cache po jezgri, a x6 1.5 ?

pazi ovako..to to trebas samo za igranje ako sam dobro skuzio...danasnje najnovije igre poneke koriste sve 4 jezgre a ovaj 1055T ti je sad ono wow 6 jezgri ali kad igre budu koristile tih 6 jezgri taj procesor ce biti star i moci ces igrati na low detaljima...preporuka-uzmi x4 i miran si oko 3godine mada bih ti preporucio sandy bridge ili cak buldozera ali sve ovisi koliko para mislis dati

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
14 godina
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
,Ako ćeš uzimat na duži period (2 god min) uzmi X6, premda ni x4 nije loš, tj. U igrama nečeš vidit razliku jer još nema igre koj,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
http://www.speedtest.net/result/917164172.png
14 godina
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
Mož iskoristit 6 jezgri
http://www.speedtest.net/result/917164172.png
14 godina
neaktivan
offline
Koji procesor bolje uzet za igranje??

ja sam imao 955be pa sam ga prodao i uz malu nadoplatu presao na 1055t , više da se zabavim nego iz realne potrebe , reci cu ti da je meni koristan u 3d programima kao cinema 4d i 3ds max , inace realnog boosta od x4 do x6 nema , tako da 955be je iskljucivo za gaming bolji izbor , ali znaj da ce ti 6 jezgri ponekad dobro doci , pa kako ti zelis.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
FiCoO kaže...
luka1991 kaže...

jel bi mogli malo pojasniti zkj x4, a i ja sam mislil x6 zbog budučnosti, jel zbog toga što x4 ima 2mb cache po jezgri, a x6 1.5 ?

pazi ovako..to to trebas samo za igranje ako sam dobro skuzio...danasnje najnovije igre poneke koriste sve 4 jezgre a ovaj 1055T ti je sad ono wow 6 jezgri ali kad igre budu koristile tih 6 jezgri taj procesor ce biti star i moci ces igrati na low detaljima...preporuka-uzmi x4 i miran si oko 3godine mada bih ti preporucio sandy bridge ili cak buldozera ali sve ovisi koliko para mislis dati

apsolutno za igranje....pošto nisam u toku, kaj su sandy bridge i buldožder??.....pare nisu problem

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
luka1991 kaže...
FiCoO kaže...
luka1991 kaže...

jel bi mogli malo pojasniti zkj x4, a i ja sam mislil x6 zbog budučnosti, jel zbog toga što x4 ima 2mb cache po jezgri, a x6 1.5 ?

pazi ovako..to to trebas samo za igranje ako sam dobro skuzio...danasnje najnovije igre poneke koriste sve 4 jezgre a ovaj 1055T ti je sad ono wow 6 jezgri ali kad igre budu koristile tih 6 jezgri taj procesor ce biti star i moci ces igrati na low detaljima...preporuka-uzmi x4 i miran si oko 3godine mada bih ti preporucio sandy bridge ili cak buldozera ali sve ovisi koliko para mislis dati

apsolutno za igranje....pošto nisam u toku, kaj su sandy bridge i buldožder??.....pare nisu problem

pff pa onda uzmi neki sandy bridge , 2500k npr , zato sto su novija serija i bolji su za gaming , jednostavno su bolji ali i skuplji procevi, a mozes i pricekat bulldozer , on ce za koji mjesec.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
FiCoO kaže...
CroMaky96 kaže...

Uzmi bolje 6 jezgreni procesor... Trebat ce ti za kasnije...

kad za kasnije???? kad igre budu trebale 6 jezgri ovo ce biti najveci srot

za godinu dana mozemo ocekivat igre koje ce podrzavat x6 x8 procesore(battlefield 3 prvi),igra ce radit i na x4 a i na x6 procesoru,e sada neznam sta lupas bezveze sa   kad igre budu trebale 6 jezgri ovo ce biti najveci srot kad ce veci srot biti procesori s 4jezgre tj s njime ce dobijat manji fps...

INSOMNIJA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 21:18 (CrNa StreLa).
13 godina
online
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
luka1991 kaže...
FiCoO kaže...
luka1991 kaže...

jel bi mogli malo pojasniti zkj x4, a i ja sam mislil x6 zbog budučnosti, jel zbog toga što x4 ima 2mb cache po jezgri, a x6 1.5 ?

pazi ovako..to to trebas samo za igranje ako sam dobro skuzio...danasnje najnovije igre poneke koriste sve 4 jezgre a ovaj 1055T ti je sad ono wow 6 jezgri ali kad igre budu koristile tih 6 jezgri taj procesor ce biti star i moci ces igrati na low detaljima...preporuka-uzmi x4 i miran si oko 3godine mada bih ti preporucio sandy bridge ili cak buldozera ali sve ovisi koliko para mislis dati

apsolutno za igranje....pošto nisam u toku, kaj su sandy bridge i buldožder??.....pare nisu problem

pare nisu problem?!?!?! UZMI onda i7-2600K PRECARSKI PROCESROR sandy bridge samo da znas, cijena:prava sitnica(cca.2000kn)

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
15 godina
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??

vidim u tvojem PC sklokal si x6 2.8 na 3.5 bez dizanja struje?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
CrNa StreLa kaže...
FiCoO kaže...
CroMaky96 kaže...

Uzmi bolje 6 jezgreni procesor... Trebat ce ti za kasnije...

kad za kasnije???? kad igre budu trebale 6 jezgri ovo ce biti najveci srot

za godinu dana mozemo ocekivat igre koje ce podrzavat x6 x8 procesore(battlefield 3 prvi),igra ce radit i na x4 a i na x6 procesoru,e sada neznam sta lupas bezveze sa  kad igre budu trebale 6 jezgri ovo ce biti najveci srot kad ce veci srot biti procesori s 4jezgre tj s njime ce dobijat manji fps...

Ozbiljno ?? nisam znao da ce bf3 koristit x6 , dapaće jako se veselim toj igri i namjeravam kupit original pa me eto razveselila vijest

luka1991 kaže...

vidim u tvojem PC sklokal si x6 2.8 na 3.5 bez dizanja struje?

toćno , malo bolji zraćni hladnjak , svih 6 jezgri ide do 3.5 bez dizanja napona ( racunaj da ti mozda upadne i bolji model , ima ih koji idu do 3.7 bez diranja napona ) a moze mi povuc 4ghz a za to mu treba 1.5v , btw ne kaze se struje nego napona , pazi malo xd.

15 godina
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
FiCoO kaže...
luka1991 kaže...
FiCoO kaže...
luka1991 kaže...

jel bi mogli malo pojasniti zkj x4, a i ja sam mislil x6 zbog budučnosti, jel zbog toga što x4 ima 2mb cache po jezgri, a x6 1.5 ?

pazi ovako..to to trebas samo za igranje ako sam dobro skuzio...danasnje najnovije igre poneke koriste sve 4 jezgre a ovaj 1055T ti je sad ono wow 6 jezgri ali kad igre budu koristile tih 6 jezgri taj procesor ce biti star i moci ces igrati na low detaljima...preporuka-uzmi x4 i miran si oko 3godine mada bih ti preporucio sandy bridge ili cak buldozera ali sve ovisi koliko para mislis dati

apsolutno za igranje....pošto nisam u toku, kaj su sandy bridge i buldožder??.....pare nisu problem

pare nisu problem?!?!?! UZMI onda i7-2600K PRECARSKI PROCESROR sandy bridge samo da znas, cijena:prava sitnica(cca.2000kn)

pod "pare nisu problem" mislil sam do nekih 1500kn, a moje prethodno pitanje se odnosi na "ahlton64" osobu?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
athlon64 kaže...
CrNa StreLa kaže...
FiCoO kaže...
CroMaky96 kaže...

Uzmi bolje 6 jezgreni procesor... Trebat ce ti za kasnije...

kad za kasnije???? kad igre budu trebale 6 jezgri ovo ce biti najveci srot

za godinu dana mozemo ocekivat igre koje ce podrzavat x6 x8 procesore(battlefield 3 prvi),igra ce radit i na x4 a i na x6 procesoru,e sada neznam sta lupas bezveze sa   kad igre budu trebale 6 jezgri ovo ce biti najveci srot kad ce veci srot biti procesori s 4jezgre tj s njime ce dobijat manji fps...

Ozbiljno ?? nisam znao da ce bf3 koristit x6 , dapaće jako se veselim toj igri i namjeravam kupit original pa me eto razveselila vijest

luka1991 kaže...

vidim u tvojem PC sklokal si x6 2.8 na 3.5 bez dizanja struje?

toćno , malo bolji zraćni hladnjak , svih 6 jezgri ide do 3.5 bez dizanja napona ( racunaj da ti mozda upadne i bolji model , ima ih koji idu do 3.7 bez diranja napona ) a moze mi povuc 4ghz a za to mu treba 1.5v , btw ne kaze se struje nego napona , pazi malo xd.

na semi accurate je bio neki clanak kako dice bc3 radi primarno za pc,i da ce je posli portat na konzole(ne kao cryshit2),isto tako rekli su da ce igra radit najbolje na x6 procu bas kao sto je bc2 radio najbolje na quadu ali i bc2 koristi svih 6 procesora ako ih imas naravno ...i osjeti se boost ako prelazis sa quada na hexa u toj igri.

INSOMNIJA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 21:29 (CrNa StreLa).
15 godina
offline
Koji procesor bolje uzet za igranje??

pa inače studiram računarstvo pa znam kaj su struja, napon i ostali takvi pojmovi...... (prokleta elektrotehnika jedva sam ju položil{#})

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
luka1991 kaže...

pa inače studiram računarstvo pa znam kaj su struja, napon i ostali takvi pojmovi...... (prokleta elektrotehnika jedva sam ju položil{#})

sad bi te Don Kihoty predavao tu 3 sata sta je napon i sl...to ga nervira najvise{#}

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 22:06 (FiCoO).
15 godina
offline
Koji procesor bolje uzet za igranje??

razmišljal sam čak i o i5 intelu al kolko se sječam intel  i crossfire 0 bodova, zato jer mislim zeti posle još jednu 6870

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji procesor bolje uzet za igranje??

Ne, krivo, intel i crossfire = bodova kao AMD i crossfire

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 21:44 (zaki).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
FiCoO kaže...
luka1991 kaže...

pa inače studiram računarstvo pa znam kaj su struja, napon i ostali takvi pojmovi...... (prokleta elektrotehnika jedva sam ju položil{#})

sad bi te Don Kihoty predavao tu 3 sata sta je napon i voltaza i sl...to ga nervira najvise{#}

"Voltaža ne postoji... Mjerna jedinica je Volt a ime te pojave je Napon. Napon je razlika potencijala."

 

Snimi si takvu MP3 datoteku dok izgovaraš taj tekst, stavi na MP3 player i nabij si na uši dok spavaš...

 

Kad se probudiš, više nikad nećeš reći "ono gore".. (koža mi se ježi).. {#}

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??

evo pocelo je..pogledaj iznad

Maky
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 22:00 (CroMaky96).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
CroMaky96 kaže...

evo pocelo je..pogledaj iznad

hahaha pa u pravu je covjek , i meni se digne želudac kad netko kaže i nisi morao dizati struju na procu !

15 godina
neaktivan
offline
Koji procesor bolje uzet za igranje??

2500k is the way to go. Ima samo 4 jezgre ali je svaka od tih jezgri po efikasnostii par svijetlosnih godina ispred AMDovih x6 perjanica sto ce cijeniti svako CPU zahtjevna igra kao trenutno Starcraft2, F12010, Anno..,Shogun 2, CivilizationV gdje i5/i7 procevi dominiraju. Ja bi osobno rade takve 4 jezgre, nego 6 jezgri malo efikasnijih od 775 proceva. Trenutno ne postoji igra gdje je X6 osjetno bolji od bilo kojeg i5/i7 proca a postoji dosta obrnutih situacija. Meni je to dovoljno. Jos kad se uzme u obzira da ce svaki 2500k radit na bar 4.5ghz i potrosnja i zagrijavanje, onda nema sumnji. Dok ce igre u potpunosti iskoristavat 6 jezgri, vjerojatno ce vec izac potpuno nove pile a x6 ce bit sala.

Evo jedan od testova gdje se usporeduju q9550 vs 2500/2600k a medu njima i x6 i x4.

http://www.purepc.pl/procesory/test_core_i5_2500k_i_core_i7_2600k_sandy_bridge_uwolnione?page=0%2C8

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2011 23:48 (Dim).
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji procesor bolje uzet za igranje??

ma istina , ako ima para nek se rastegne na 2500k definitivno , a ako je u ndeoumici oko amd-a onda je 955be isplatljiviji izbor ako se koristi iskljucivo za gaming.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??

Ako misliš potrošit oko 1500 kn za gaming ona ti je najbolja moguća kupnja Intel i5 2500K i to bez ikakve dileme !!

14 godina
offline
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
itomic009 kaže...

Ako misliš potrošit oko 1500 kn za gaming ona ti je najbolja moguća kupnja Intel i5 2500K i to bez ikakve dileme !!

Da, al če onda morat mjenjat matičnu pa če mu tu još biti dodatni troškovi...955 definitivno i ostakav novaca rađe potroši na neki cooler pa ga klokni malo i nemaš više brige ako imaš dobru grafu naigrat češ se...{#}

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2011 15:18 (dec54).
13 godina
online
Re: Koji procesor bolje uzet za igranje??
dec54 kaže...
itomic009 kaže...

Ako misliš potrošit oko 1500 kn za gaming ona ti je najbolja moguća kupnja Intel i5 2500K i to bez ikakve dileme !!

Da, al če onda morat mjenjat matičnu pa če mu tu još biti dodatni troškovi...

dodatni troskovi koji ce se isplatiti itekako

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice