Koji single core procesor?

poruka: 23
|
čitano: 4.572
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koji single core procesor?

 

Dakle da pojasnim, imamo neki prastari sofware koji nezna koristiti više od jedne jezgre, a

radi u batchu sa više računala. Inicijalno je kupljen sa prvim P4 kompjuterima

(onima sa rambusom, na nekakvih 1,6GHz) I sad to fakat već svugdje smeta (jedno 5-6 krama kanti i crt monitora)

A softver nam ponekad treba za vađenje arhive i rendanje toga.

Dakle, što bi bilo najbolje za kupiti, da po mogućnosti bude pasivno, malo, da se tako recimo ugura u rack 4 takva stroja

koja bi bila po sirovoj frekvenciji malo bolja od ovih starih P4?

Vidim po dućanima

-AMD Sempron 145, AM3

-INTEL Celeron G440

Nešto treće? Da bude dakle jače ili isto ko stari P4 @1,6GHz ali da sve skupa bude na što manje mjesta, sa što manje komponenata.

Možda i kakav dual core ako se za isti novac dobije viša frekvencija, jer vidim da su jednojezgreni postali "egzotika".

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji single core procesor?

nemoj se smijat, ali jesi razmislja o atom n280, n450, n455 koje imas u dosta netbooka, a mozes eventualno nabavit upravo one s razbijenim ekranima, svi redom imaju vga izlaz po potrebi.

 

ako govoris o ovom P4, onda ovi atomi imaju oko 50% bolji score, jednojezgreni su, jako malo trose i zauzimaju vrlo malo mjesta..

16 godina
neaktivan
offline
Koji single core procesor?

Celeron G530 / link2. Mrvicu skuplji od G440, ali zato puuno brži. Za usporedbu, s lakoćom dobije i Athlona X2 250..

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2012 22:13 (Penryn).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji single core procesor?
overhaul kaže...

 

Dakle da pojasnim, imamo neki prastari sofware koji nezna koristiti više od jedne jezgre, a

radi u batchu sa više računala. Inicijalno je kupljen sa prvim P4 kompjuterima

(onima sa rambusom, na nekakvih 1,6GHz) I sad to fakat već svugdje smeta (jedno 5-6 krama kanti i crt monitora)

A softver nam ponekad treba za vađenje arhive i rendanje toga.

Dakle, što bi bilo najbolje za kupiti, da po mogućnosti bude pasivno, malo, da se tako recimo ugura u rack 4 takva stroja

koja bi bila po sirovoj frekvenciji malo bolja od ovih starih P4?

Vidim po dućanima

-AMD Sempron 145, AM3

-INTEL Celeron G440

Nešto treće? Da bude dakle jače ili isto ko stari P4 @1,6GHz ali da sve skupa bude na što manje mjesta, sa što manje komponenata.

Možda i kakav dual core ako se za isti novac dobije viša frekvencija, jer vidim da su jednojezgreni postali "egzotika".

Prvo da rješimo jednojezgrene nove opcije ak ti to treba, Sempron 145 je bolji i jači proc u bilo kojem poslu od tog Celeron G440 za istu cijenu. Imaš dole usporedni test spomenutih procova, pa vidi a usput Sempron 145 nije očerupan za bitne mogučnosti jel.{#}

 

Vrlo je intresantno ili čudno da taj Intel proc, troši više struje u Idle od cijele plejade puno skupljih i jačih procesora jer je Intel odlučil onesposobit opcije uštede energije na tom procu glup potez do daske.{#}{#}

 

Sempron 145 moš i još dosta spustit stock napon, znaš i sam kak to ide pa se bude manje grijal i trošil struje kaj drugo iako je on i ovak na stock naponu hladan ko Zmija recimo.{#}

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-g540-g440_5.html#sect0

 

"I would like to say a few words about Celeron G440. This CPU consumes in idle mode so much power because it doesn’t support EIST and doesn’t drop its Vcore in this case."

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji single core procesor?
rambox kaže...

Za 50kn više (G530 vs Sempron 145) dobije duplo jači prockoji troši manje.(a još se može i pošteno undervoltat)

U ovom slučaju Intel wins. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2012 22:12 (Penryn).
16 godina
offline
Re: Koji single core procesor?
Penryn kaže...
rambox kaže...

Za 50kn više (G530 vs Sempron 145) dobije duplo jači prockoji troši manje.(a još se može i pošteno undervoltat)

U ovom slučaju Intel wins. {#}

Je ali to nije ista cijena u tom je poanta,{#} ili to nisi primjetil u usporedbi su Sempron 145 i Celeron G440 a ne nekaj drugo ili deseto koji koštaju isto ne brkaj Kruške s Jabukama.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji single core procesor?
rambox kaže...

Je ali to nije ista cijena u tom je poanta,{#} ili to nisi primjetil u usporedbi su Sempron 145 i Celeron G440 a ne nekaj drugo ili deseto koji koštaju isto ne brkaj Kruške s Jabukama.{#}{#}

Aha, dobro kad ćemo tako. {#}

Ajde mi onda nađi neki AMD-ov proc od 300kn a da je bolji od G530.

Jer, mislim da je autoru razlika od 50kn nikakva, a za tih 50kn više dobije jači i štedljiviji proc od jednog AMD-ovog Athlona X2 250 koji dođe ne smijem ni reć koliko..{#}

16 godina
offline
Re: Koji single core procesor?
Penryn kaže...
rambox kaže...

Je ali to nije ista cijena u tom je poanta,{#} ili to nisi primjetil u usporedbi su Sempron 145 i Celeron G440 a ne nekaj drugo ili deseto koji koštaju isto ne brkaj Kruške s Jabukama.{#}{#}

Aha, dobro kad ćemo tako. {#}

Ajde mi onda nađi neki AMD-ov proc od 300kn a da je bolji od G530.

Jer, mislim da je autoru razlika od 50kn nikakva, a za tih 50kn više dobije jači i štedljiviji proc od jednog AMD-ovog Athlona X2 250 koji dođe ne smijem ni reć koliko..{#}

Mislim da ti nisi uopče skužil kaj traži, autor teme kolko sam ja skužil on hoče što jeftiniji jednojezgreni proc jer mu drugo ne treba zapravo. Zato je i išel birat između Sempron 145, i Celeron G440 pa zna i on, da ima skupljih procova kaj ne i još spominje nekakve stare pogrbljene P4 procove na 1.6ghz zajedno s kantama i svime tim znači prostor ga muci jel.{#}

 

Znači sad na tim kompovima tjera čokljavi P4 1.6 ghz,{#} pa onda ne treba ništ više reci kolka če to bit razlika na novim kompovima sa Sempron 145 s obzirom na prošlost P4 vs Athlon u dalekoj prošlosti.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
offline
Koji single core procesor?

Da, program zna raditi samo sa JEDNIM threadom, provjereno.

To je neki portani IRIX/Unix na windows 2000.

Dakle, što manja potrošnja, zagrijavanje po mogućnosti pasivno hlađenje, bilo bi super:)

A što kažete, nije li ipak taj g440 baziran na SandyBridgeu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji single core procesor?
overhaul kaže...

Da, program zna raditi samo sa JEDNIM threadom, provjereno.

To je neki portani IRIX/Unix na windows 2000.

Dakle, što manja potrošnja, zagrijavanje po mogućnosti pasivno hlađenje, bilo bi super:)

A što kažete, nije li ipak taj g440 baziran na SandyBridgeu?

Da baziran je na Sandy Bridge ali kaj to vrjedi, kad je Sempron 145 u svemu jači proc a uz to je G440 debelo zakinut na uštedi energije u Idle stanju. Uglavnom nikom nije jasno zakaj je to Intel tak napravil na tom G440 ali kaj buš fučkaj ga sad.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
offline
Re: Koji single core procesor?
rambox kaže...
overhaul kaže...

Da, program zna raditi samo sa JEDNIM threadom, provjereno.

To je neki portani IRIX/Unix na windows 2000.

Dakle, što manja potrošnja, zagrijavanje po mogućnosti pasivno hlađenje, bilo bi super:)

A što kažete, nije li ipak taj g440 baziran na SandyBridgeu?

Da baziran je na Sandy Bridge ali kaj to vrjedi, kad je Sempron 145 u svemu jači proc a uz to je G440 debelo zakinut na uštedi energije u Idle stanju. Uglavnom nikom nije jasno zakaj je to Intel tak napravil na tom G440 ali kaj buš fučkaj ga sad.{#}{#}

 A da, gledao sam, ali on ima integriranu grafiku u procu, pa praktički tih 35W na procesotu je gotovo potrošnja cijelog kompa.

No valja pogledati cijeli sistem: miniITX ploču u kombinaciji sa procesorom i fiksnim "troškovima"; nešto memorije,

kućištem sa napajanjem, i najgore u današnje doba-hardom. Hardovi sa onih starčića nisu upotrebljivi, s obzirom da su ata.

Uglavnom pogodio si: bitno je smanjiti prostor i eliminirati buku koje prave i zauzimaju te kante skupa sa crt monitorima.

wifi kaže...

nemoj se smijat, ali jesi razmislja o atom n280, n450, n455 koje imas u dosta netbooka, a mozes eventualno nabavit upravo one s razbijenim ekranima, svi redom imaju vga izlaz po potrebi.

 

ako govoris o ovom P4, onda ovi atomi imaju oko 50% bolji score, jednojezgreni su, jako malo trose i zauzimaju vrlo malo mjesta..

Dobro razmišljanje, ali to je nespretno firmi - dakle jedino da se uzmu u obzir atom bareboneovi, ali oni su jedno 100 % skuplji

u odnosu na setup sa ovim sempronom/celeronom a realno vidio sam da su od njih slabiji?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 3:26 (overhaul).
16 godina
offline
Koji single core procesor?

MiniITX matične nisu jeftine nikak, ali ovak nekaj ispod bogme je uzmeš jednu ovakvu matičnu ploču gore je i grafa normalno u ovom slučaju ona starija ATI/AMD HD 3000.{#}

 

Kak su to radni kompovi grafika i njezina snaga itd, je totalno nebitno tu je VGA i DVI priključak još dodaš gore Sempron 145 i nešto ionak prejeftine ddr3 memorije i rješeno.{#} 

 

http://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-msi-760gmp23-fx-am3/48617

 

http://www.msi.com/product/mb/760GM-P23--FX-.html#/?div=Overview

 

Sad kaj se tiče diskova hm mogel bi iskoristit,{#} i stare ATA diskove ak su ok pa dokle izdrže ali ovaj gore MSI model matične nema IDE utor.{#} No lako za to treba uzet neku koja ima, barem jedan IDE utor normalno tu je jeftinija Asrock i skuplja verzija matične opet MSI koja ima DVI priključak i jedan IDE utor i problem rješen.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-sam2-asrock-n68cs-ucc--nvidia-geforce-7025-nvidia-nforce-630a-matx-fsb-100/33417

 

 

http://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-msi-760gme51-fx-am3-vga-4ddr3-glan/48618

 

http://www.msi.com/product/mb/760GM-E51.html#/?div=Overview

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 3:59 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji single core procesor?
rambox kaže...
Penryn kaže...
rambox kaže...

Je ali to nije ista cijena u tom je poanta,{#} ili to nisi primjetil u usporedbi su Sempron 145 i Celeron G440 a ne nekaj drugo ili deseto koji koštaju isto ne brkaj Kruške s Jabukama.{#}{#}

Aha, dobro kad ćemo tako. {#}

Ajde mi onda nađi neki AMD-ov proc od 300kn a da je bolji od G530.

Jer, mislim da je autoru razlika od 50kn nikakva, a za tih 50kn više dobije jači i štedljiviji proc od jednog AMD-ovog Athlona X2 250 koji dođe ne smijem ni reć koliko..{#}

Mislim da ti nisi uopče skužil kaj traži, autor teme kolko sam ja skužil on hoče što jeftiniji jednojezgreni proc jer mu drugo ne treba zapravo. Zato je i išel birat između Sempron 145, i Celeron G440 pa zna i on, da ima skupljih procova kaj ne i još spominje nekakve stare pogrbljene P4 procove na 1.6ghz zajedno s kantama i svime tim znači prostor ga muci jel.{#}

 

Znači sad na tim kompovima tjera čokljavi P4 1.6 ghz,{#} pa onda ne treba ništ više reci kolka če to bit razlika na novim kompovima sa Sempron 145 s obzirom na prošlost P4 vs Athlon u dalekoj prošlosti.{#}{#}

opet nudis amd-ove poluproizvode??

xfact
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji single core procesor?
overhaul kaže...

Da, program zna raditi samo sa JEDNIM threadom, provjereno.

To je neki portani IRIX/Unix na windows 2000.

Dakle, što manja potrošnja, zagrijavanje po mogućnosti pasivno hlađenje, bilo bi super:)

A što kažete, nije li ipak taj g440 baziran na SandyBridgeu?

Je, sandy je, ali radi na samo 1.6GHz što ga čini slabijim čak i od Semprona..zato i kažem da je najisplativiji G530 sa 2x2.4GHz.

Teško da ćeš izvest potpuno pasivno hlađenje sa tim normalnim procesorima. A i ne znam zašto, intelovi stockovi su taman dovoljni.

 

16 godina
neaktivan
offline
Koji single core procesor?

I ja bi uzeo prije G530, isto je Sandy Bridge, ista grafika, jedna jezgra više, duplo više L3 cachea i 800MHz više za niti 50kn više od G440

 

Ako aplikacija piči 100% na jednoj jezgri opet druga jezgra dobro dođe jer će thread scheduler u win 2000 bez obzira što je zastario ipak bacat windows i ostale procese i na drugu jezgru i time koliko toliko dignuti učinkovitost u samoj aplikaciji

clock2much
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji single core procesor?
overhaul kaže...

Dobro razmišljanje, ali to je nespretno firmi - dakle jedino da se uzmu u obzir atom bareboneovi, ali oni su jedno 100 % skuplji

u odnosu na setup sa ovim sempronom/celeronom a realno vidio sam da su od njih slabiji?

iskreno, nisam racuna na to da mora sve bit uredno provedeno, zato sam i predlozia netbooke sa razbijenim ekranima... inace, barebone je u potpunosti neisplativ, tim vise sto imas citavi sustav (netbook) sa ekranom za 1600kn, a isto ga mozes legalno uzet...

 

vidim da su ti predlagali normalne procesore, ali racunaj, da za ustedu u prostoru trebas uzet i matx ili itx kucista, maticne, hdd, ako ti smetaju stari crt-ovi, onda i lcd, memoriju, itd, itd... uglavnom, vrlo brzo se skupi ta cifra, a opet nije znacajna usteda na prostoru, a koliko sam shvatia bas ti je to bila poanta mijenjanja postojecih p4, jer su ti brzinom i sada zadovoljavajuci...

 

atom realno je slabiji od navedenih alternativa, ali trebas izracunat ukupnu sumu novog racunala, a ne samo uzimat u obzir procesor.

16 godina
offline
Koji single core procesor?

Evo sklepao sam 4 konfiguracije u jednom dućanu, pa

ako se kome da proučiti u attachmentu su

Celeron, Atom, Fusion i Sempron konfe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Koji single core procesor?

Ja ću ti samo reći svoje iskustvo - sempron je LEDEN!!

 

Atom je koma. Vuče se... dok se sa sempronom jako ugodno radi.

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji single core procesor?

Idi na Celerona.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji single core procesor?
overhaul kaže...

Evo sklepao sam 4 konfiguracije u jednom dućanu, pa

ako se kome da proučiti u attachmentu su

Celeron, Atom, Fusion i Sempron konfe.

Od Atoma bjež što dalje to bolje kaj drugo,{#} a ostalo kaj uzmeš buš uzel vidim da nisi stavil Ide-Sata adapter na Sempron kombinaciju ak se koristi stari Ata disk jel.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji single core procesor?
rambox kaže...

Od Atoma bjež što dalje to bolje kaj drugo,{#} a ostalo kaj uzmeš buš uzel vidim da nisi stavil Ide-Sata adapter na Sempron kombinaciju ak se koristi stari Ata disk jel.{#}{#}

Zato jer matična već ima ATA konektore.

16 godina
offline
Re: Koji single core procesor?
Penryn kaže...
rambox kaže...

Od Atoma bjež što dalje to bolje kaj drugo,{#} a ostalo kaj uzmeš buš uzel vidim da nisi stavil Ide-Sata adapter na Sempron kombinaciju ak se koristi stari Ata disk jel.{#}{#}

Zato jer matična već ima ATA konektore.

A je bome da krivi model sam upisal, u Goglušu vrlo slične oznake matične koja nema IDE a ova njegova ima sad sam opet provjeril.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
offline
Koji single core procesor?

Ništa, proslijedit ću uz sugestije nabavi, pa valjda bude nešto iz svega. Hvala svima{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice