Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

poruka: 134
|
čitano: 65.589
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

a ne'š ti znanja potrebnog za namjestiti krivulju, dolje su tepmerature, lijevo su rpm i složiš kako ti paše svaku točku

za primjer dolje fotka kod mene za cpu fan, ventovi na kućištu gornju točku imaju na max 80%, tako da se nikad ne vrte preko 1000 okretaja i komp mi je nečujan i pod najvećim opterećenjem isto kao u idle

 

još ovi noviji fan xpert imaju i više od tri točke koliko je kod mene, pa možeš još preciznije to namjestiti

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Imam i ja sve te opcije u biosu. Problem je u tom što razlika u min i max rpm je oko 100 rpm, i sve je iznad 1000 rpm, neda mi ispod. Bez obzira što ja namjestim manual i spremim.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
8 godina
odjavljen
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Valentin17 kaže...
x18x05x kaže...

Htio sam veći vent zbog tišine u kućištu.

To možeš postići tišim ventilatorom i podešavanjem okretaja preko programa koji dolazi uz ploču.

Ako ti je tišina bitna, najjeftinije ti je uzeti Noctuu NF F12 PWM, bolje hladi od toga ventilatora

koji dolazi uz LC CC 120, tiša je dosta, a utišati je možeš tako da joj smanjiš okretaje preko ploče.

 Noctuu nemas potrebe utisavati jer je vec necujna.... Ja imam taj plus ND14 sa jos dva i to se uopste ne cuje sa pola metra udaljenosti....A mislim da dodje i adatper sa kojim se dodatno utisa bez obzira koja je ploca al to nisam siguran za taj. Uz nd 14 dodje sigurno...

11 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
x18x05x kaže...

Imam i ja sve te opcije u biosu. Problem je u tom što razlika u min i max rpm je oko 100 rpm, i sve je iznad 1000 rpm, neda mi ispod. Bez obzira što ja namjestim manual i spremim.

 hm, teško je sad napamet znati što te muči, vidio sam na netu da je nekima epu opcija na high performance i da im to diže vent na max, a kad stave auto - vent smanji okretaje

nisam kod kuće sad, pa kad dođem s posla, malo ću probrljati po postavkama da vidimo do čega bi mogao biti tvoj problem

 

na koncu, probaj deinstalirati fan xpert, pa ga instaliraj ponovo - možda je neka greška

 

14 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
ukay1000 kaže...

Apsolutno se slazem, ali pod uvjetom da ima znanja namjestit krivulje. Meni je recimo ovo elegantnije resenje jer sve sto sam napravil je usel u bios, namjestil voltage control za CPU header, ustekal kablove i ventove i GG. Sve je tiho.

U speedfanu sam si napravil jos tisu krivulju jer ovaj LCC 120 oce nekad biti glasniji kada pokrenem neke igre, ali i po defaultu je super sve.

Ja sam takodjer jedan od onih kaj mu maticna ploca ima musice pa je potrebno izmozgat zasto mi LCC 120 radi na maksimumu, a drugi nisu imali probleme. Isto tak i ostatak 3 pinaca, nista nije radilo. Sve se vrtilo ma maxu i bilo glasno ko da turbinu imam. Sad napokon sve dela po spagi.

 Kupio kabel i spojio. Brzina fana na kuleru je oko 1000 okretaja i tako je stalno. U biosu se može samo ugasit i stavit pwm.

 

 

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2017 11:27 (x18x05x).
16 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
x18x05x kaže...
ukay1000 kaže...

Apsolutno se slazem, ali pod uvjetom da ima znanja namjestit krivulje. Meni je recimo ovo elegantnije resenje jer sve sto sam napravil je usel u bios, namjestil voltage control za CPU header, ustekal kablove i ventove i GG. Sve je tiho.

U speedfanu sam si napravil jos tisu krivulju jer ovaj LCC 120 oce nekad biti glasniji kada pokrenem neke igre, ali i po defaultu je super sve.

Ja sam takodjer jedan od onih kaj mu maticna ploca ima musice pa je potrebno izmozgat zasto mi LCC 120 radi na maksimumu, a drugi nisu imali probleme. Isto tak i ostatak 3 pinaca, nista nije radilo. Sve se vrtilo ma maxu i bilo glasno ko da turbinu imam. Sad napokon sve dela po spagi.

 Kupio kabel i spojio. Brzina fana na kuleru je oko 1000 okretaja i tako je stalno. U biosu se može samo ugasit i stavit pwm.

 

 

 Imas opciju DC, PWM ili Disabled kad postelavas Q-fan. DC ti je kontrola putem voltaze. Stavi na DC, udji u windowse i moci ces postelavati sve.

Takodjer, pogledaj si

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2017 16:27 (ukay1000).
14 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Sigurno kod vas ima, al kod mene samo disable i pwm.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2017 19:02 (x18x05x).
12 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Pozdrav, nalazim se u malo cudnoj situaciji, narucio nove komponente i procitam na netu da je ovaj kuler kompatibilan sa am4 - ii sve izvadim iz kucista, krenem slagat kad ono ne pašu rupe za backplate .

Postoji li neka mogucnost, i di bi najbrze nabavio taj adapter kit za am4? Posto sam uzeo ryzen 1600x nemam ni stock kuler za prvu ruku...

 

EDIT: Rijeseno..

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 23:50 (gogo17792).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

ja ga imam u drugom pc-u hladi vrhunski nije ni skup nikada probleme nisam imao s njim još ti daju poprilično veliku špricu termalne paste koja bi uz zamjenu termalne paste svakih 6 mjeseci držala 2 godine

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
gogo17792 kaže...

Pozdrav, nalazim se u malo cudnoj situaciji, narucio nove komponente i procitam na netu da je ovaj kuler kompatibilan sa am4 - ii sve izvadim iz kucista, krenem slagat kad ono ne pašu rupe za backplate .

Postoji li neka mogucnost, i di bi najbrze nabavio taj adapter kit za am4? Posto sam uzeo ryzen 1600x nemam ni stock kuler za prvu ruku...

 

EDIT: Rijeseno..

 Sad si me zabrinio, jučer naručio takav cooler, a isto imam AM4. Kako si rješio problem? 

I See Offline People !
13 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
system kaže...
gogo17792 kaže...

Pozdrav, nalazim se u malo cudnoj situaciji, narucio nove komponente i procitam na netu da je ovaj kuler kompatibilan sa am4 - ii sve izvadim iz kucista, krenem slagat kad ono ne pašu rupe za backplate .

Postoji li neka mogucnost, i di bi najbrze nabavio taj adapter kit za am4? Posto sam uzeo ryzen 1600x nemam ni stock kuler za prvu ruku...

 

EDIT: Rijeseno..

 Sad si me zabrinio, jučer naručio takav cooler, a isto imam AM4. Kako si rješio problem? 

S novijim 'batchom" se dobije sve kaj ti treba za AM4, jedino ako te ne zapadne cooler star par godina, a za to šanse baš i nisu velike. Ja sam uzeo jedan prije više od pola godine i sve je bilo uredu, a ako i ne dobiješ AM4 bracket mislim da se lako obratiš firmi i oni ti pošalju ono kaj ti fali.

16 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Promster kaže...
system kaže...
gogo17792 kaže...

 Sad si me zabrinio, jučer naručio takav cooler, a isto imam AM4. Kako si rješio problem? 

S novijim 'batchom" se dobije sve kaj ti treba za AM4, jedino ako te ne zapadne cooler star par godina, a za to šanse baš i nisu velike. Ja sam uzeo jedan prije više od pola godine i sve je bilo uredu, a ako i ne dobiješ AM4 bracket mislim da se lako obratiš firmi i oni ti pošalju ono kaj ti fali.

 Koliko ja vidim na npr. Linksovim stranicama jos uvijek imaju i samo do AM3+ tako da ipak treba obratiti paznju. A ako je hladnjak kupljen poslije 01.03.2018. i slucajno nije AM4 LC ce ti poslati besplatno kit za AM4.

13 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Eld kaže...
Promster kaže...
system kaže...
gogo17792 kaže...

 Sad si me zabrinio, jučer naručio takav cooler, a isto imam AM4. Kako si rješio problem? 

S novijim 'batchom" se dobije sve kaj ti treba za AM4, jedino ako te ne zapadne cooler star par godina, a za to šanse baš i nisu velike. Ja sam uzeo jedan prije više od pola godine i sve je bilo uredu, a ako i ne dobiješ AM4 bracket mislim da se lako obratiš firmi i oni ti pošalju ono kaj ti fali.

 Koliko ja vidim na npr. Linksovim stranicama jos uvijek imaju i samo do AM3+ tako da ipak treba obratiti paznju. A ako je hladnjak kupljen poslije 01.03.2018. i slucajno nije AM4 LC ce ti poslati besplatno kit za AM4.

Ja sam taj uzeo također iz Linksa, i ni tada nije nije pisalo da je kompatibilan sa AM4...Ali znao sam da je to do ljenosti Linksa koji su samo napravili copy/paste za taj akrtikl prije par godina.

15 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Meni su iz Linksa potvrdili da obični LC CC 120 podržava AM4 (pretpostavljam ove koje sada imaju u ponudi)  no ipak sam kupio LC CC 120 RGB izdanje koji je novije izdanje i sa njime nema problema. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Je li tko probao montirati 140mm ventilatore na njega? Je li izvedivo?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
191x7 kaže...

Je li tko probao montirati 140mm ventilatore na njega? Je li izvedivo?

I, jesi ti u međuvremenu probao???

ps. mislim da od toga nema koristi.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

pitanje frend ima lc-power cosmo cool lc-cc-120-rgb i stalno mu svijetli crveno svjetlo i on ili ja bi promjeniili boju kako se to mijenja??maticna je Asrock B450M-PRO4

molim vas pomoc

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Pa preko kontrolera (zasebnog) ili preko.softvera ploce ako ima.rgb header.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
boxer kaže...

Meni su iz Linksa potvrdili da obični LC CC 120 podržava AM4 (pretpostavljam ove koje sada imaju u ponudi)  no ipak sam kupio LC CC 120 RGB izdanje koji je novije izdanje i sa njime nema problema. 

 

Imam doma LC-CC-120 na AM4 ploči, nikakvih problema sa kompatibilnošću.

6 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

unky  i ostali koji imate ovu ploču i hladnjak. Radi tek kada skinem onaj asrock polychrome rgb bloatware

iako ima neke opcije u biosu. Pretpostavljam da su te opcije za addressable header.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 0:00 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Glup "problem", neznam spada li to ovdje uopce, no, sad vise nisam pametan, jednostavno trazim misljenje....

 

dakle, redovito mjesecno ciscenje kucista, ispuhivanje...... slucajno probam dotegnuti vijke koji drze spomenuti hladnjak na procesoru, i skuzim da ga mogu okrenuti (dotegnuti) nekih pola okretaja.... ajde, dotegnem, provjerim i one koji drze bracket na ploci - isto se mogu dotegnuti jos pola okretaja.

 

Nisam htio skidati memoriju i sami ventilator da provjerim one vijke koje vent zaklanja, to cu sutra....

 

Primjetio sam pad temperature, nista znacajno, sa 60C na full loadu na 52C....

 

Pitanje...imao itko slican problem, dali je moguce da od vibracija??, okretanja ventilatora ili neceg treceg ti vijci popuste, jer sam poprilicno siguran da sam ih zategnuo maksimalno kad sam postavljao cooler, nista nije dirano vec par mjeseci.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

I ja sam primjetio. Ali stvarno treba dugo vremena.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
8 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

OK, super, nisam skroz poludio....

 

Da, par mjeseci, neznam vise ni ja kad tocno sam ga promjenio, 6 mjeseci sigurno ima vec kako koristim taj cooler, odlican, zadovoljan, ali sad mi ovo nije jasno.....

 

Znaci sutra skidanje venta, pa zatezanje i ostalih vijaka.... 

 

Hvala!

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 21:06 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Damir22 kaže...

Glup "problem", neznam spada li to ovdje uopce, no, sad vise nisam pametan, jednostavno trazim misljenje....

 

dakle, redovito mjesecno ciscenje kucista, ispuhivanje...... slucajno probam dotegnuti vijke koji drze spomenuti hladnjak na procesoru, i skuzim da ga mogu okrenuti (dotegnuti) nekih pola okretaja.... ajde, dotegnem, provjerim i one koji drze bracket na ploci - isto se mogu dotegnuti jos pola okretaja.

 

Nisam htio skidati memoriju i sami ventilator da provjerim one vijke koje vent zaklanja, to cu sutra....

 

Primjetio sam pad temperature, nista znacajno, sa 60C na full loadu na 52C....

 

Pitanje...imao itko slican problem, dali je moguce da od vibracija??, okretanja ventilatora ili neceg treceg ti vijci popuste, jer sam poprilicno siguran da sam ih zategnuo maksimalno kad sam postavljao cooler, nista nije dirano vec par mjeseci.....

 pa mislim da 8 stupnjeva manje u full loadu i nije tako malo 

 

za šarafe ne znam ali meni je na starom kompu coolermaster T4 već dva puta pokidao onaj standarni plastični bracket na koji se zakači cooler, isto pretpostavljam da su vibracije glavni krivac tome

8 godina
offline
Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Danas sam konacno uhvatio vremena, pa povadio sve da dotegnem i ostale vijke - i oni su bili popustili....

 

Zanimljivo je, popustili su opet i oni sto sam nekidan dotegnuo, pa se sve vise bavim razmisljanjem da cupam taj hladnjak van i trazim alternativu....

 

Temperature me ne brinu, naravno da 8-10 stupnjeva puno znaci, no opet, nekako mi svejedno dali je pod full loadom 50 ili 60C..... samo brine me to otpustanje vijaka, a i tlaka je to cesto sve rastavljati radi dotezanja....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Damir22 kaže...

Danas sam konacno uhvatio vremena, pa povadio sve da dotegnem i ostale vijke - i oni su bili popustili....

 

Zanimljivo je, popustili su opet i oni sto sam nekidan dotegnuo, pa se sve vise bavim razmisljanjem da cupam taj hladnjak van i trazim alternativu....

 

Temperature me ne brinu, naravno da 8-10 stupnjeva puno znaci, no opet, nekako mi svejedno dali je pod full loadom 50 ili 60C..... samo brine me to otpustanje vijaka, a i tlaka je to cesto sve rastavljati radi dotezanja....

 

 

 Pa baš se i ne bi trebali tako brzo otpustiti. Jesi siguran da je sve dobro spojeno?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
8 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Naravno,sve dobro spojeno....

Ni meni nije jasno zasto se ti vijci sami otpustaju, i to i oni koji drze brackete za socket, kao i ona dva koja drze sami cooler za brackete....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

A da nisi backplate stavio naopako?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
9 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak

Ništa što ne može rješiti malo loctite-a za navoje... ili običnog supet attacka... za prvu ruku.

8 godina
offline
Re: Lc Power Lc-cc-120 cpu hladnjak
Nope,nije ni backplate naopako.....

Kako rekoh, sve montirano kako treba...zato mi i nije jasno zasto se vijci sami od sebe otpustaju...

Gremlini valjda....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice