Lucid Virtu i Z68/2500K

poruka: 27
|
čitano: 6.521
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Lucid Virtu i Z68/2500K

Pozdrav,

 

zanima me ima li itko iskustva s Lucid Virtu tehnologijom? kako to u praksi radi,jel stabilno i funkcionalno?

 

ako sam dobro shvatio shema je da komp koristi gpu od procesora(recimo 2500k) za idile (surf,net,film,mjuza) a kad vidi potrebu za directX-om koristi diskretni gpu nvidia/ati

 

kolko mi je poznato ovo je podržano samo na H67/Z68 chipsetu

 

What is Lucid Virtu?  al nije im to nešto dobro radilo

 

neke od ploca koje podržavaju lucid virtu:

 

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8Z68V_PRO/

 

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=Z68%20Extreme3%20Gen3

 

http://www.msi.com/product/mb/Z68MA-G43--G3-.html

 

Virtu Switchable Graphic

 

Based on LucidLogix Virtu technology, MSI Z68 mainboard series firstly provides the most expectable feature for desktop platform - switchable graphics, which allows users to enjoy both graphics power of integrated GPU and discrete GPU. It will switch to integrated GPU for HD movie playback, video transcoding and general applications to save system energy, or release full power for hardcore 3D gaming by switching to discrete GPU automatically.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2011 17:30 (Minos).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Lucid Virtu i Z68/2500K

To je i nvidia imala sa svojim 780 790 cipsetima za 775sck.

 

Po meni izvrsna stvar.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Lucid Virtu i Z68/2500K

po meni isto odlicna stvar, uskoro mislim slagat novu konfiguraciju baziranu na 2500k i definitivno cu stavit Z68 plocu ,mislio sam na P67 kao "neće mi trebat igp" ali definitivno po meni bolji izbor jel Lucid Virtu tehnologija ide u pravom smjeru {#}

 

evo par videa sa yt-a (asrockov i asus p8z68-v pro video dokazuje da nema nikakvog pada performansa u 3d aplikacijama)

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2011 16:05 (Minos).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lucid Virtu i Z68/2500K

da se malo umiješam...ha, tek danas 'otkrio' virtu'....

imam normalno monitor i panasonic plazmu da se nađe za filmove i ine stvari...išćupo hdmi iz nvidie i upiknuo u asrock zvijer..slika na plazmi odmah u full screenu a temperatura na grafi s 47 na 31/32 odmah...divix,mkv, sve fercera za užitak filmova..

zeza me samo zvuk, nema ga preko hdmi-a nego moram posebno spajat optičkim s matične u pojačalo...

ne znam da li ima to kakve veze al u 3dmark 11 do sad je score bio 5202 a sad je 5285...

definitivno prava stvar koja i te kako odterećuje grafulju...

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
online
Lucid Virtu i Z68/2500K

idem isprobat {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 23:27 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lucid Virtu i Z68/2500K

hehe...probaj, neće ti trebat više od 5 minuta...:)

sve radi za pet!

 

p.s. nemoj zaboravit instalirat virtu control panel...  {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 23:29 (mad_arch).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Lucid Virtu i Z68/2500K

imam to instalirao od prije al  neceg sam se bolje sjetio 

posto je sad noc i tiho je ,te me zivcira zvuk vodenog hladjenja 

upravo sam si konverto film na mob GS II i preko njega bacam stream na svoju telku 

a komp je fino ugasen !

 

preko intelove HD 3000 ide 5 puta brze konvertiranje od AMD rijesenja u 6970 grafulji neznam za Nv kak stoji

  zato LUCID FTW {#}

 

usporedba umjesto sat vremena AMD intel je to dekodirao za 8 minuta {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 23:56 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lucid Virtu i Z68/2500K

ideš...moram si nabavit takav mob!:)

nego, kak ti je sad temperatura na grafičkoj? jel manja ak više nije 'direktno' spojena na telku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Lucid Virtu i Z68/2500K

a i dok mi se konvertira mogu nesmetano radit sa kompom kaj hocu , probao sam par igri za probu pokrentu nise nije zblokalo ili sl {#}

 

edit : pala za 6 stupnjeva ! 

 

eto idem dalje uzivat u filmu , pozzz :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 0:00 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Lucid Virtu i Z68/2500K

imam problem sa intel hd.om 

sve sljaka osim mkv-a bilo 720 ili 1080p

dali treba codece instalirat za isti , jer sam opet bio prebacio na amd tej preko grafe

misleci da nesto nevalja sa fajlom od filma ali sve funkcionira ... 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 16:42 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lucid Virtu i Z68/2500K

ak ti ne šljaka na monitoru onda ne znam u cemu je problem...ak je u pitanju telka onda player 'prenesi' na telku i tamo pokreni mkv...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lucid Virtu i Z68/2500K
4mal kaže...

imam problem sa intel hd.om 

sve sljaka osim mkv-a bilo 720 ili 1080p

dali treba codece instalirat za isti , jer sam opet bio prebacio na amd tej preko grafe

misleci da nesto nevalja sa fajlom od filma ali sve funkcionira ... 

 

 

Driveri za integrusu instalirani?

Clock2much
16 godina
online
Lucid Virtu i Z68/2500K

daklem preko monitora imam izvor od grafe i tu nemam problema , dok preko telke mi je izvor integrusha i tu nastaje problem 

ako mislis na drivere imam zadnje koje sam instalirao preko windows updatea :) 

 

 

edit: pokrecem MKV fajlove  preko VLC medie 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 21:33 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lucid Virtu i Z68/2500K

ja idem preko mpc64 i imao sam isti problem...pokrenem film na monitoru i kad prebacujem na telku jednostavno se zacrni i gotovo...zaobišao sam to jednostavno, pokrenuo mpc na monitoru, povukao ga na telku i tamo učitao mkv fajl...tako je sve radilo..probaj to..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Lucid Virtu i Z68/2500K

meni se ne zacrni pokrene on fajl , ali se artefakti pojave ... idem to probat 

 

edit: niti to ne pomaze grrrr 

 

brijem da cu se vratiti na staro {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 22:03 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lucid Virtu i Z68/2500K

danas se baš malo zaigrao s tim virtuom...odkopčo i monitor s grafulje te ga prikopčao na vga izlaz na matičnoj...sve radi kak treba...grafička se ni ne pokrene dok se ne zavrti neki benchmark ili igra...3dmark 11 uredno radi a od igri imam samo mass eff3 koju pokrene al na intelu, jer za sad nije podržana od strane virtua...šteta da sam obrisao bf3 pa da vidim kak to radi...

ne znam...za osobne potrebe mislim da ću vratit monitor na hawka a plazmu ostavit na matičnoj...takvim set-upom izgubio sam zvuk preko hdmi-a na telki al i dobio 15-tak stupnjeva niže temperature na grafičkoj u idle-u..a ne možeš i ovce i novce..{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Lucid Virtu i Z68/2500K
4mal kaže...

meni se ne zacrni pokrene on fajl , ali se artefakti pojave ... idem to probat

 

edit: niti to ne pomaze grrrr

 

brijem da cu se vratiti na staro  {#}

 

ehh...sad stvarno ne znam zašto... još jedino da ponovno reinstaliraš drivere za integriranu...ili probaj instalirat media player classic!?

 

edit...

 

upravo instalirao vlc da isprobam...ne da nema artefakta nego mi se čak niti ne zacrni kad povlačim player s otvorenim mkv-om na plazmu...izgleda da mi bolje radi nego s mpc-om...{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 22:15 (mad_arch).
12 godina
neaktivan
offline
Lucid Virtu i Z68/2500K

Koja je procedura da se ovo instalira? Ja sam pokrenuo instalaciju, ali piše da sandy bridge igpu nije detektovan?

Dafuq I just read?
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Lucid Virtu i Z68/2500K
mad_arch kaže...

danas se baš malo zaigrao s tim virtuom...odkopčo i monitor s grafulje te ga prikopčao na vga izlaz na matičnoj...sve radi kak treba...grafička se ni ne pokrene dok se ne zavrti neki benchmark ili igra...3dmark 11 uredno radi a od igri imam samo mass eff3 koju pokrene al na intelu, jer za sad nije podržana od strane virtua...šteta da sam obrisao bf3 pa da vidim kak to radi...

ne znam...za osobne potrebe mislim da ću vratit monitor na hawka a plazmu ostavit na matičnoj...takvim set-upom izgubio sam zvuk preko hdmi-a na telki al i dobio 15-tak stupnjeva niže temperature na grafičkoj u idle-u..a ne možeš i ovce i novce..{#}

eh pa zato ti i rade MKV fajlovi jer ti oba izvora idu sa matichne 

 

edit : instalirao sam MPC i sad radi , nemogu vjerovat da HD ripovi preko  VLC imaju problem sa intel HD integrushom 

     MPC FTW 

 

deklem ostajem na ovom setup-u integrusha za filmove a amd za igre :) 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 22:17 (4mal).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Lucid Virtu i Z68/2500K
4mal kaže...
mad_arch kaže...

danas se baš malo zaigrao s tim virtuom...odkopčo i monitor s grafulje te ga prikopčao na vga izlaz na matičnoj...sve radi kak treba...grafička se ni ne pokrene dok se ne zavrti neki benchmark ili igra...3dmark 11 uredno radi a od igri imam samo mass eff3 koju pokrene al na intelu, jer za sad nije podržana od strane virtua...šteta da sam obrisao bf3 pa da vidim kak to radi...

ne znam...za osobne potrebe mislim da ću vratit monitor na hawka a plazmu ostavit na matičnoj...takvim set-upom izgubio sam zvuk preko hdmi-a na telki al i dobio 15-tak stupnjeva niže temperature na grafičkoj u idle-u..a ne možeš i ovce i novce..{#}

eh pa zato ti i rade MKV fajlovi jer ti oba izvora idu sa matichne

  da...al išli su i kad je monitor bio prikopčan na 'normalnu' grafu...al isto je zacrnilo s media player classicom...kažem, sad sam isprobao vlc i radi besprijekorno...bolje od mpc-a..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Lucid Virtu i Z68/2500K
4mal kaže...

 

edit : instalirao sam MPC i sad radi , nemogu vjerovat da HD ripovi preko   VLC imaju problem sa intel HD integrushom

          MPC FTW

 

deklem ostajem na ovom setup-u integrusha za filmove a amd za igre :)

 

  haha...ovo je presmiješno...tebi sad s mpc-om radi a meni sad s vlc-om radi bez greške...uopće ga ne moram otvarat na plazmi da bi gledao mkv nego ga normalno otvorim na monitoru, učitam fajl i povučem na plazmu...bez crnila, štekanja i ostalih stvari za razliku od mpc-a...

za ne vjerovat...{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Lucid Virtu i Z68/2500K
SaidSikiraX kaže...

Koja je procedura da se ovo instalira? Ja sam pokrenuo instalaciju, ali piše da sandy bridge igpu nije detektovan?

  a ko će ga znat....a da nije možda u biosu caka? jesi li aktivirao integriranu? malo bezveze, al ono...

16 godina
online
Lucid Virtu i Z68/2500K

evo malo sam odigrao B3 i podrzava mi virtu tj vrti AMD grafu preko integrsuhinog izvora ! pokazao mi se onaj znak u gornjem desnom kutu :) 

tako da kad ocu igrat igre preko plazme , nemoram iskopcavat sa integrushe pa opet u HDMI od grafe :) 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lucid Virtu i Z68/2500K

I meni je zapela za oko matična s Z68 čipsetom, ali imam nepoznanicu. Imam dva monitora od 24". Mogu li se spojiti i da oba rade i pod integriranom i pod glavnom grafom. Kad se igram, čak mi nije tako bitan drugi monitor, ali za posao su mi bitni oba monitora s tim da ne vrtim nikakve zahtjevne aplikacije osim mejlova, neta i offica? Monitori imaju HDMI i DVI priključke, oba.

13 godina
odjavljen
offline
Lucid Virtu i Z68/2500K

Pozdrav ja ima gigu z77x ud5h i 2700k i sad upalio sam integrirku i u biosu stavio memoriju na 1 GB...

zatim instaliro taj lucid mvp i i nevidim nikakve razlike u igrama kad je upaljen..

pa me zanimaju vasa iskustva dali se to osjeti uopce jer po netu sam gledao da se i preko 10 fps zna dobit...

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2012 23:31 (Dino.Randic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lucid Virtu i Z68/2500K
Minos kaže...

po meni isto odlicna stvar, uskoro mislim slagat novu konfiguraciju baziranu na 2500k i definitivno cu stavit Z68 plocu ,mislio sam na P67 kao "neće mi trebat igp" ali definitivno po meni bolji izbor jel Lucid Virtu tehnologija ide u pravom smjeru {#}

 

evo par videa sa yt-a (asrockov i asus p8z68-v pro video dokazuje da nema nikakvog pada performansa u 3d aplikacijama)

 

 

 

 

Samo jedan savjet umjesto Z68 uzmi Z77 ploču.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Lucid Virtu i Z68/2500K
Minos kaže...

po meni isto odlicna stvar, uskoro mislim slagat novu konfiguraciju baziranu na 2500k i definitivno cu stavit Z68 plocu ,mislio sam na P67 kao "neće mi trebat igp" ali definitivno po meni bolji izbor jel Lucid Virtu tehnologija ide u pravom smjeru {#}

 

evo par videa sa yt-a (asrockov i asus p8z68-v pro video dokazuje da nema nikakvog pada performansa u 3d aplikacijama)

 

 

 

 

 Samo jedan savjet umjesto Z68 uzmi Z77 ploču.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice