Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

poruka: 528
|
čitano: 295.047
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
hvala
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
sory na duplom postu ali za sto sluze logicke jezgre?
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
16 godina
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
1337Code_breaker kaže...
sory na duplom postu ali za sto sluze logicke jezgre?

jedna jezgra moze putem dvije logicke paralelno izvrsavati dva procesa...

14 godina
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

ubaci i athlona II x4

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Kordy kaže...
Mitch kaže...
1337Code_breaker kaže...

jel mi moze neko obijasniti sto kod procesira znaci core i5, i7, i3, ili koja je razlika između dual core i core2duo???

i5,i7 i i3 su najnovije serije Intelovih procesora znači i7 je najjači, pa i5 je jači od i3, dual core i core2 duo je isto, oba dvijje vrste imajuj 2 jjezgre, samo što intel upotrebljava core2duo a amd dual core

Kod Intela dual core i core2duo NIJE isto. Core2duo je bolji , koliko znam ima puni više mb cache (naravno zavisi od modela) i koliko znam dual core su samo 32 bit

Točno,jedino novije serije dual core su  64-bitne(pentium e5xx,e6xx..).

13 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

jedno pitanjce.. jel imaju procesori u sebi ugrađene toplinske senzore.. hitno

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Moja Baka kaže...

jedno pitanjce.. jel imaju procesori u sebi ugrađene toplinske senzore.. hitno

  da

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
13 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

i da, imam još jedan problem.. u BIOS-u pod Hardware Monitoring mi piše temperatura proca 53 stupnja, a u Speed fanu da je 47???

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Moja Baka kaže...

i da, imam još jedan problem.. u BIOS-u pod Hardware Monitoring mi piše temperatura proca 53 stupnja, a u Speed fanu da je 47???

  vjerovatno se radi o gresci speedfan-a.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
15 godina
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Mitch kaže...

i3- najnoviji dvojezgreni model

i5- četverojezgreni

i7- četverojjezgreni sa 8 logičkih jezgri

Ne

 

i3 su svi procesori sa 2 logičke jezgre

i5 su svi procesori sa 4 log. jezgre

i7 su svi procevi sa 8 ili 12 log. jezgara

 

Kako su te logičke jezgre ostvarene to nije bitno. Recimo i5 750 to je ostvareno preko 4 fizičke jezgre, dok, recimo kod i5 670 to je ostvareno preko 2 fizičke jezgre i HTa.

 

EDIT 1: Ups, ja zehebo, to je do numeracije.

 

5xx (2+0)

6xx (2 + 2 HT)

7xx (4 + 0)

8xx (4+4, 1156)

9xx (4+4 / 6+6, 1366)

 

EDIT 2: Ne, dobro sam reko...

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2010 17:39 (Bukva).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Bukva kaže...

 

i3 su svi procesori sa 2 logičke jezgre

i5 su svi procesori sa 4 log. jezgre

i7 su svi procevi sa 8 ili 12 log. jezgara

 

EDIT 1: Ups, ja zehebo, to je do numeracije.

 

5xx (2+0)

6xx (2 + 2 HT)

7xx (4 + 0)

8xx (4+4, 1156)

9xx (4+4 / 6+6, 1366)

 

EDIT 2: Ne, dobro sam reko...

i3-2 fizičke,4 logičke

i5-4 fizičke

i7-4/6 fizičkih; 8/12 logičkih

13 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Jese prelaskom s c2d na i7 osjeti razlika u winsima..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Da vas pitam nešto, koja je razlika između i7 920 i npr i 7 950 jel samo u brzini odnosno Ghz ili ima i još nekih prednosti koje se dobiju kad je cijena tako paprena u odnosu na 920. Može netko tko koristi te procesore, pa da mi kaže jel valjaju i dal se isplati kupit njih. Hvala

Diablo 3, kad ćeš više?
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Ruža kaže...

Da vas pitam nešto, koja je razlika između i7 920 i npr i 7 950 jel samo u brzini odnosno Ghz ili ima i još nekih prednosti koje se dobiju kad je cijena tako paprena u odnosu na 920. Može netko tko koristi te procesore, pa da mi kaže jel valjaju i dal se isplati kupit njih. Hvala

http://www.intel.com/products/processor/corei7/specifications.htm

14 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Ruža kaže...

Da vas pitam nešto, koja je razlika između i7 920 i npr i 7 950 jel samo u brzini odnosno Ghz ili ima i još nekih prednosti koje se dobiju kad je cijena tako paprena u odnosu na 920. Može netko tko koristi te procesore, pa da mi kaže jel valjaju i dal se isplati kupit njih. Hvala

kad se oba dva clockaju na istu frekvenciju tada su isti procesori....prednost 950 je sto ima veci mnozitelj i teoretski bi se mogao clocknuti na malo vece frekvencije, ali u praksi to znaci oko 100Mhz vise ako ides na max clock preko 4.6GHz, za normalan rad 24/7 na recimo 4.0 su podjednaki...... sad da li se isplati uzeti i7 ovisi za sto ce ti sluziti.....

 

950 vs 920 je jaci jedino kad su oba na stock frekvencijama, ali oba dva idu preko 4.0 sa nekim boljim coolerom...., a sa stock coolerom mozes 920 pretvoriti u 950 u dvije minute posla.....prema tome 950 se neisplati nikako pored 920/930....

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2010 13:51 (Jurky).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Jurky kaže...
Ruža kaže...

Da vas pitam nešto, koja je razlika između i7 920 i npr i 7 950 jel samo u brzini odnosno Ghz ili ima i još nekih prednosti koje se dobiju kad je cijena tako paprena u odnosu na 920. Može netko tko koristi te procesore, pa da mi kaže jel valjaju i dal se isplati kupit njih. Hvala

kad se oba dva clockaju na istu frekvenciju tada su isti procesori....prednost 950 je sto ima veci mnozitelj i teoretski bi se mogao clocknuti na malo vece frekvencije, ali u praksi to znaci oko 100Mhz vise ako ides na max clock preko 4.6GHz, za normalan rad 24/7 na recimo 4.0 su podjednaki...... sad da li se isplati uzeti i7 ovisi za sto ce ti sluziti.....

Uglavnom gaming, i internet pošto samo to i radim na kompjuteru. Nisam poslovni čovjek, haha. Osmijeh Znači i 7 920 definitivno, iako čujem da će cijene i 7 950 biti duplo manje, krajem kolovoza! Znači za dvije milje kuna će se moć kupit, što će itekako bit primamljivo. Namigiva

Diablo 3, kad ćeš više?
13 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

I još jedna stvar, čujem da se i 7ice dosta zagrijavaju kakva su vaša iskustva. Dal imate problema, s temperaturom tih procesora? Neodlučan

Diablo 3, kad ćeš više?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Ruža kaže...

I još jedna stvar, čujem da se i 7ice dosta zagrijavaju kakva su vaša iskustva. Dal imate problema, s temperaturom tih procesora? Neodlučan

i7 950 izbaci iz svih kombinacija pored 920 osim ako ti je bitno da imas proc recimo na 4.7 umjesto na 4.6 pod uvjetom da pogodis dobar batch 950. Sto se tice zagrijavanja u 930 su ubacili neku shemu da se povecaju temp kako bi smanjili mogucnos velikog oc i time poboljsali prodaju bas tog 950 i njemu slicnih. Postoje neke serije 930 koje su dobre a s nekima neces moc postic ni 3.8, nedavno vidio jednu ovdje na forumu.

 

S coolerom od 300kn ces moci do 4.0 bez problema, za preko 4.2+ trebat ce ti neki malo bolji od oko 500-600kn...., pod uvjetom da je dobar batch procesora, ako dobije los batch nikakav cooler ti nece pomoci, da ides preko 4.0

 

vidim da imas i5 i za igrice ti nema potrebe da prelazis na i7, jedino u benchmarcima mozes nesto dobiti....

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2010 14:09 (Jurky).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Jurky kaže...
Ruža kaže...

I još jedna stvar, čujem da se i 7ice dosta zagrijavaju kakva su vaša iskustva. Dal imate problema, s temperaturom tih procesora? Neodlučan

i7 950 izbaci iz svih kombinacija pored 920 osim ako ti je bitno da imas proc recimo na 4.7 umjesto na 4.6 pod uvjetom da pogodis dobar batch 950. Sto se tice zagrijavanja u 930 su ubacili neku shemu da se povecaju temp kako bi smanjili mogucnos velikog oc i time poboljsali prodaju bas tog 950 i njemu slicnih. Postoje neke serije 930 koje su dobre a s nekima neces moc postic ni 3.8, nedavno vidio jednu ovdje na forumu.

 

S coolerom od 300kn ces moci do 4.0 bez problema, za preko 4.2+ trebat ce ti neki malo bolji od oko 500-600kn...., pod uvjetom da je dobar batch procesora, ako dobije los batch nikakav cooler ti nece pomoci, da ides preko 4.0

 

vidim da imas i5 i za igrice ti nema potrebe da prelazis na i7, jedino u benchmarcima mozes nesto dobiti....

 Corsair Cooling Hydro H50 CPU hladnjak. Napunjeni i zatvoreni si


Ovaj bi bio dobar, šta misliš?

I možeš li mi u kratko ako ti se da, objasnit što je to benchmarc i čemu služi. Jebiga znam da sam dosadan, al ne znam dal to uopće i imam na ovoj svojoj i 5ici. Hvala unaprijed.

Diablo 3, kad ćeš više?
16 godina
neaktivan
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Ne isplati ti se mijenjat i5 750 za i7 jer u igrama nema apsolutno nikakve razlike...

everybody lies
 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Core2Duo2 kaže...

Ne isplati ti se mijenjat i5 750 za i7 jer u igrama nema apsolutno nikakve razlike...


Advanced Technoliges




A vidiš dosta ovih stvari, i5ica nema. Zato me zanima, prelazak na i 7 icu koja ima te neke dodatne stvari. Iako što ti kažeš, ja u igrama imam odlične performanse s i5icom za sad nikakvih problema.

 

Diablo 3, kad ćeš više?
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2010 14:38 (Ruža).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Ruža kaže...

vidim da imas i5 i za igrice ti nema potrebe da prelazis na i7, jedino u benchmarcima mozes nesto dobiti....

 Corsair Cooling Hydro H50 CPU hladnjak. Napunjeni i zatvoreni si


Ovaj bi bio dobar, šta misliš?

I možeš li mi u kratko ako ti se da, objasnit što je to benchmarc i čemu služi. Jebiga znam da sam dosadan, al ne znam dal to uopće i imam na ovoj svojoj i 5ici. Hvala unaprijed.

benchmark ti je aplikacija za usporedjivanje snage racunala..... ovaj H50 zaobidji jer sa zracnim coolerom tipa noctua d14 ili termalright venomousX ces dobiti bolje hladjenje za istu cijenu.....

 

za pocetak ako ti je bas do overclockinga mozes tu svoju i5 750 clocknit sa nekim od gore navedenih zracnih coolera bez problema preko 4.0....., na i7 nemas potrebe prelaziti ako ti je samo do igrica....

Google is your friend
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Jurky kaže...
Ruža kaže...

vidim da imas i5 i za igrice ti nema potrebe da prelazis na i7, jedino u benchmarcima mozes nesto dobiti....

 Corsair Cooling Hydro H50 CPU hladnjak. Napunjeni i zatvoreni si


Ovaj bi bio dobar, šta misliš?

I možeš li mi u kratko ako ti se da, objasnit što je to benchmarc i čemu služi. Jebiga znam da sam dosadan, al ne znam dal to uopće i imam na ovoj svojoj i 5ici. Hvala unaprijed.

benchmark ti je aplikacija za usporedjivanje snage racunala..... ovaj H50 zaobidji jer sa zracnim coolerom tipa noctua d14 ili termalright venomousX ces dobiti bolje hladjenje za istu cijenu.....

 

za pocetak ako ti je bas do overclockinga mozes tu svoju i5 750 clocknit sa nekim od gore navedenih zracnih coolera bez problema preko 4.0....., na i7 nemas potrebe prelaziti ako ti je samo do igrica....

Znači tvoj savjet je da čekam, neki bolji procesor iz intela. Šteta što su 6 jezgraše, tako napumpali cijene. A tako bi rado kupio nekog 6 jezgrenog, pa se dvoumim između bulldozera i prelaska na i 7icu. Al kažem, ionako nemam namjeru sad ništa kupovat tek dogodine. Hvala svejedno, pozdrav.

Diablo 3, kad ćeš više?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Ruža kaže...

Znači tvoj savjet je da čekam, neki bolji procesor iz intela. Šteta što su 6 jezgraše, tako napumpali cijene. A tako bi rado kupio nekog 6 jezgrenog, pa se dvoumim između bulldozera i prelaska na i 7icu. Al kažem, ionako nemam namjeru sad ništa kupovat tek dogodine. Hvala svejedno, pozdrav.

pricekaj nove serije intela i AMD pa vidi onda sto ce tada bit isplativo, sad da predjes na i7 ti je bacanje novaca u vjetar radje uzmes neku jacu graficku karticu, s tim i5 si miran bar jos 2-3 god sto se igrica tice....

Google is your friend
15 godina
offline
Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

kako serviseri znaju jel cpu clockan ili ne. Čua sam da neki imaju bilješke da li je takt dizan i slićno.. Jel ima to e7400

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
joze kaže...

kako serviseri znaju jel cpu clockan ili ne. Čua sam da neki imaju bilješke da li je takt dizan i slićno.. Jel ima to e7400

Ne mogu znat osim ako im ne odfuraš cijeli komp....

everybody lies
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Oprostite a da vas pitam, jel je moj E5400 loš intelov proc ili ??

15 godina
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Dolu kaže...

Oprostite a da vas pitam, jel je moj E5400 loš intelov proc ili ??

a na kojem podrućju misliš? On neće briljirati u igrama ali će vjerojatno poslužiti pogotovo ako klokaš.. Ako misliš na ovako poslove 3d, video obrada, tu je malo problematićan, malo cachea

http://gtabalkan.com
13 godina
neaktivan
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)

Pa za igrice mi je najvise i kolko bi ga mogo max klokat sa collerom od 200 kuna?

15 godina
offline
RE: Mali tutorijal o procesorima (za početnike)
Dolu kaže...

Pa za igrice mi je najvise i kolko bi ga mogo max klokat sa collerom od 200 kuna?

možeš ga na 3.7ghz, 4.4ghzje max mislim

http://gtabalkan.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice