Matična za i5 3570k

poruka: 100
|
čitano: 18.163
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Matićna za i5 3570k
pozdrav, zanima me koju maticnu da si kupim za određeni procesor i da bude bar do 800kn, ako bas mora, moze biti vise...planirao sam si uzeti 8GB 1600mhz ili dati sto kuna vise i uzeti 8GB 2133Mhz...da li mi se to isplati...i ako moze da ploca bude iz protisa, ali ako ima drugdje bolja nije problem..hvala unaprijed
pero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Matićna za i5 3570k
AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Matićna za i5 3570k

obadvije mi se svidaju, jedna ce bit sigurno.. hvala ;)

pero
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Matićna za i5 3570k
Z77 Extreme 4, savršen par.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
protjeran
offline
Matićna za i5 3570k

Bolje nek se drži Gigabyte i MSI puno bolji izbor nego asrock

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
5 8 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Matićna za i5 3570k

ma sad cu prodat svoj i5 2500k i maticnu asus p8 z68 v-le za 2500kn, pa mi je otprilike toliki budđet, pa sam racuno da mi je procesor 1750, a maticnu sam mislio da bude do 800kn da nebudem u trosku, ali mislim da cu izabrat izmedu ove gygabajtice ili asrocka ;)

pero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Matićna za i5 3570k

Gigabyte se jako poboljšao ova Z77 serija im je boli glava .. Možeš čut od jako puno forumaša samo riječi hvale

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Matićna za i5 3570k

pa nju sam i mislio uzeti, samo sto nikad nisam imao gygabite a cuo sam da svi govore da ima dosta mana, mada nitko nikad nije naveo precizno koje mane ima

pero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Matićna za i5 3570k

Ova Z77  nema mana .. to su imale Z68

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Matićna za i5 3570k

oneda definitivno nju uzimam, hvala jos jednom ;)

pero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Matićna za i5 3570k

Nema na čemu .. ako želiš kontaktirat vlasnike takvih ploča a na forumu su to su ti Bulldozer ( ja ), Penryn, Dino.Randic ...

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Matićna za i5 3570k

nema problema, samo sam te htio pitat jer imam 2500k a ti imas 2600k, da li mi ga se isplati clockat jer mi stoji na stocku, pretezito mi treba za igranje, da li cu sta dobit

pero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Matićna za i5 3570k

Klokni ga na 4.5Ghz neboli glava od viška performansi

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Matićna za i5 3570k

Definitivno ne AsRock Z77 Extreme4, loša ploča za overclock (nekvalitetan VRM), pogotovo uz ovako dobar procesor. Nije da neće radit, ali naprezat ćeš ploču jako i pitanje sreće koliko će trajati. Radije Gigabyte D3H.

 

A ne vidim ni foru zašto prodaješ taj Sandy Bridge i tu ploču, nije Ivy Bridge baš nešto bolji od tog Sandya šta imaš{#} Nikakvo ubrzanje ne budeš dobio, osim ono u novčaniku.

 

Dam ti 1200kn za tu ploču i procesor {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2012 11:46 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 7 hvala 0
13 godina
online
Re: Matićna za i5 3570k
Lord Pero kaže...

ma sad cu prodat svoj i5 2500k i maticnu asus p8 z68 v-le za 2500kn, pa mi je otprilike toliki budđet, pa sam racuno da mi je procesor 1750, a maticnu sam mislio da bude do 800kn da nebudem u trosku, ali mislim da cu izabrat izmedu ove gygabajtice ili asrocka ;)

 A gdje ćeš ti prodat CPU i ploču svoju za 2500kn kad možeš dobit plafon za to 1800 do 1900 kn samo me zanima ?

15 godina
offline
Re: Matićna za i5 3570k
Njuskalo
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
online
Re: Matićna za i5 3570k

 Pa nisu ni na Njuškalu retardirani ljudi. Za 2500 kn možeš kupit novi i5 i ploču.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Matićna za i5 3570k

aj ne pravi se pametan...vec imam kupca a i nije to tvoja briga za kolko ja to prodajem i komu prodajem!

pero
15 godina
online
Re: Matićna za i5 3570k
lllnuclearlll kaže...

Definitivno ne AsRock Z77 Extreme4, loša ploča za overclock (nekvalitetan VRM), pogotovo uz ovako dobar procesor. Nije da neće radit, ali naprezat ćeš ploču jako i pitanje sreće koliko će trajati. Radije Gigabyte D3H.

 

A ne vidim ni foru zašto prodaješ taj Sandy Bridge i tu ploču, nije Ivy Bridge baš nešto bolji od tog Sandya šta imaš{#} Nikakvo ubrzanje ne budeš dobio, osim ono u novčaniku.

 

Dam ti 1200kn za tu ploču i procesor {#}

Nekvalitetan VRM a ima 8+4?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
protjeran
offline
Re: Matićna za i5 3570k

ITX "pločica" može sve što i druge fullATX ploče.

 

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2524905

 

 

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
offline
Re: Matićna za i5 3570k

Taman da ima 100+500, a ne radi se čak ni o pravih 8+4

 

Ima 4 faze na procesoru poduplane, što daje kvazi 8 faza. Ali to nije toliko bitno. Ima jako loše MOSFET čipove, i uopće se ne preporučuje overclockirati s tim. Extreme6 je nešto mrvicu skuplja ploča, a puno bolja.

 

http://sinhardware.com/images/vrm.jpg

 

Sve ploče s D-PAK MOSFET čipovima nisu nešto posebno dobre i kvalitetne za overclock, a i s liste možeš vidjeti da D-PAK imaju jeftinije ploče, zato i jesu jeftine.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2012 12:54 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Matićna za i5 3570k

Ni meni nije jasno zašto prodaješ svoj cpu i kupuješ tek malo bolji?!

Mast3rix
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Matićna za i5 3570k

Koristi iste FET-ove kao i P67 Fatal1ty Performance, i njoj ništa nije falilo.

 

D-Pak je oblik kućišta, i to nema ništa sa kvalitetom. Naravno to bi trebao znati, a ne znaš.

 

Ex4 je solidna ploča. Dali postoje bolje? Postoje. Ali su skuplje. Zašto ne jednostavno Z77 Extreme11 ili Z77 WS?

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
offline
Re: Matićna za i5 3570k
Don Kihoty kaže...

Koristi iste FET-ove kao i P67 Fatal1ty Performance, i njoj ništa nije falilo.

 

D-Pak je oblik kućišta, i to nema ništa sa kvalitetom. Naravno to bi trebao znati, a ne znaš.

 

Ex4 je solidna ploča. Dali postoje bolje? Postoje. Ali su skuplje. Zašto ne jednostavno Z77 Extreme11 ili Z77 WS?

Nisam elektroničar, ne razumijem se. Samo govorim što mi je rekao autor ove tabele: http://sinhardware.com/images/vrm.jpg

 

Jer i sam kupujem ploču pa sam se malo raspitivao o VRM-u. Ovo mi je napisao kad sam pitao što trebam gledati kod VRM-a.

 

"it depends on the VRm quality really, the amount of true phases will come into play if there is a lack of output capacitors or same MOSFETs and different configurations.

Better MOSFETs if what you want, no DPAKs, more MOSFETs per phase is also good. RDS(on) being lower is better.

I have rating on my VRm list, then can help you out, but at the request of a few people I left out total ratings. however if I was to rate, i would weigh MOSFET quality the most, PWM the second(includes downgrade for use of doublers), and then output filter(indcutors and capacitors)."

 

U svakom slučaju ima smisla jer i sam vidiš da D-PAK ima na svim jeftinim pločama. I mislim da se slažeš samnom da je Extreme6 bolja, a skuplja je samo oko 150kn. Ako misli overclockati definitivno bi bila bolji izbor.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2012 13:01 (lllnuclearlll).
12 godina
neaktivan
offline
Matićna za i5 3570k

Bilo bi najbolje da ne dira ovo što ima i bezveze troši novce jer mu je samo za igrice.

 

Nek si kupi hladnjak za proc i malo se igra oc-anjem, a ne da troši lovu na skoro istu stvar koja dogodine ide u mirovinu kad dođe Haswell.

 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Matićna za i5 3570k

Budi bezbrižan, D-Pak je klasičan FET, rađen na dizajnu klasičnog NPN transizistora.

 

Za jeftinije ploče je prava stvar, zato što ima veoma malu disipaciju el. en., dakle malo se zagrijava.

 

Nedostatak mu je što nije zamišljen za LN2/DICE sesije, dakle ništa od 7GHz sa tom pločom, ali kog briga za to?

Ne vjerujem da autor teme želi 7GHz validacije sa LN2.

 

Uostalom, za 24/7/365 je dovoljan 4+1 PWM od Intersila koji se također malo zagrijava, i to sa Ivy Brdige procesorima.

(imaš gore validaciju sa ITX-icom - tip ju koristi tako 24/7)

 

Extreme6 je za 150kn bolja. Extreme9 je za još 200kn bolja. Extreme11 je za još 300kn bolja. Možemo tako u nedogled.

 

Ako je budžet ograničen, onda si ne može priuštiti tih 150kn.

 

PS - SinHardware je sponzoriran od Gigabytea, tako da njihovi članci uvjek imaju masti na prstima. Također ih je tužio Intersil Electronics

zbog napada na njihov Hibridni PWM od SinHW-a, tvrdeći da je to analogni PWM, što je netočno. Tako da je SinHW u zadnje vrijeme "tih",

jer očito su shvatili da se lažima mogu samo zamjeriti velikim tvrtkama.

 

https://www.box.com/s/jovg4w6h1dj83d115blb

From all the things I lost, I miss my mind the most...
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2012 13:12 (Don Kihoty).
16 godina
offline
Re: Matićna za i5 3570k

Ajd da i ja odmah pitam tu kad već vidim da se razumijete.

 

Kupujem isti procesor i planiram ili:

 

AsRock Extreme6 ili http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8Z77V/ bila je i ova u igri http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8Z77V_LE/ ali sam odustao zbog lošijeg VRM-a i jer nema kutne SATA konektore, ali možda čak i nisam trebao?????

 

Ili preporučujete neku drugu ploču?

 

Ne znam što radije da uzmem od ovog dvoje. Na to bi nabio još Noctua NH-D14, pa me zanima i kakve rame da uzmem da mi ne smetaju hladnjaku? 1600Mhz DDR3 za nekih 300tinjak kuna (više manje).

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2012 13:22 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Re: Matićna za i5 3570k
lllnuclearlll kaže...

Ajd da i ja odmah pitam tu kad već vidim da se razumijete.

 

Kupujem isti procesor i planiram ili:

 

AsRock Extreme6 ili http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8Z77V/ bila je i ova u igri http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8Z77V_LE/ ali sam odustao zbog lošijeg VRM-a i jer nema kutne SATA konektore, ali možda čak i nisam trebao?????

 

Ili preporučujete neku drugu ploču?

 

Ne znam što radije da uzmem od ovog dvoje. Na to bi nabio još Noctua NH-D14, pa me zanima i kakve rame da uzmem da mi ne smetaju hladnjaku? 1600Mhz DDR3 za nekih 300tinjak kuna (više manje).

 

Što se tiče ploče preporučam Asus-icu, a rame bilo kakve nisko profilne, tj. koje nemaju nekakve visoke hladnjake, nešto kao ovi...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
15 godina
online
Re: Matićna za i5 3570k
Corsair Vengeance low profile 2x4GB i miran si

A od ploča bih ja uzeo asrokicu, imam vec duze vrijeme par ploca i jos nisam nasao neki kvar
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
protjeran
offline
Re: Matićna za i5 3570k

Ja bi preskočio četveroslojni Corsair - Vengence, XMS, sve je to isti rang kao i Kingmax - ništa posebno.

 

Radije Kingston Red/Blu ili Patriot Viper, obje memorije su svakako kvalitetnije i bolje od tih Corsaira.


Od Corsaira jedino što zaista valja su Dominatori, sve drugo je relativno jeftini trash.

 

KHX1600C9D3B1K2/8GX

ili

KHX1600C9D3B1K2

 

Dakle odličan RAM, povoljniji od Corsaira, 10 godina jamstva.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice