Matična za Intel i7 3770k

poruka: 26
|
čitano: 6.410
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Matična za Intel i7 3770k
poz
novi sam tu,pa neznam jel postoji ovakva tema,ja nisam mogo nać,osim za druge procesore

Ovako znaci kupujem intel i7 3770k procesor, i stvarno neznam koju bi matičnu kupio. Mislio sam jednu od ove četiri,znaci cijena je max 1300kn,al bolje da je niža,jer je to krajnja granica! znaci zanima me za overklokiranje. mislim sve u svemu da ima sto bolje preformanse i da da maksimum. uz taj proc uzeo bi i RAM Kingston Hyper X Predator(2x4) 2400mhz,i GPU gtx 670 pa da ta maticna izvuce max i od tih komponenti :)

1. http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8Z77V_LE_PLUS/#specifications
2. http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4153#ot
3. http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=Fatal1ty%20Z77%20Performance
4. http://www.msi.com/product/mb/Z77A-GD65.html#?div=Awards

nekak mi se najvise sviđa ova od MSI al volio bi čut drugo mišljenje. prihvacam i druge prijedloge u tom cijenovnom rangu



9 Asus P8Z77-V-LE PLUS
2 Gigabyte GA-Z77X-UD3H
2 Asrock Fatal1ty Z77 Performanc
17 MSI Z77A-GD65
ante
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Matična za Intel i7 3770k

Ako ti je cilj proči jeftinije, a dobit neki BB onda pogledaj SAPPHIRE PURE PLATINUM Z77K pošto sa svojom 12 faznom regulacijom (8+4) i ostatkom opreme za 720 kn predstavlja odličnu ploču i po pitanju overclocka si miran s njom, a za razliku možeš uzet jako dobar aftermarket hladnjak.

 

Jedino bitno za napomenut kod nje je što nema podršku za SLI i nijedna PCI slot.

 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k

http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-razne/prodaja-finalna-quake-rasprodaja/170735.aspx

 

Imaš ovdje formulu za 1000kn - bolje od toga nećeš naći.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k

ma nije mi cilj proči jeftinije,cilj mi je od 1000 do 1300kn kupiti matičnu koja će dati više manje sve.  al nije mi samo OC bitan,nego općenito da bude po preformansama dobra,a i nekak me privlači ova od MSI osim po preformansamam i po garanciji xD 

ante
14 godina
protjeran
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k
ante.peric kaže...

ma nije mi cilj proči jeftinije,cilj mi je od 1000 do 1300kn kupiti matičnu koja će dati više manje sve.  al nije mi samo OC bitan,nego općenito da bude po preformansama dobra,a i nekak me privlači ova od MSI osim po preformansamam i po garanciji xD 

Po tebi - više je manje?

{#}

 

Ti si jedan od onih likova - predložite mi nešto naj naj naj, ali na kraju ću kupiti ono što sam prvo mislio. 

 

Troll.

 

Lock

From all the things I lost, I miss my mind the most...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k
Don Kihoty kaže...
ante.peric kaže...

ma nije mi cilj proči jeftinije,cilj mi je od 1000 do 1300kn kupiti matičnu koja će dati više manje sve.  al nije mi samo OC bitan,nego općenito da bude po preformansama dobra,a i nekak me privlači ova od MSI osim po preformansamam i po garanciji xD 

Po tebi - više je manje?

{#}

 

Ti si jedan od onih likova - predložite mi nešto naj naj naj, ali na kraju ću kupiti ono što sam prvo mislio. 

 

Troll.

 

Lock

Pa jesam zato i izdvoio te 4 maticne,sve su mi dobre al sam trazio i drugo misljenje. napisao sam da me privlaci msi osim zbog preformansa i zbog garancije.a sve cetiri maticne su mi dobre.na forumu hvala bogu ima ljudi koji se razumiju i koji ce mi pomoc,a ti ak nemas kaj pametno za predlozit nemoj bzvz ostavljat suvisne komentare {#}

ante
14 godina
protjeran
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k

Kupuješ procesor od 2700kn a nemaš ni 2000kn za ploču.

 

To je kao da motor od Ferarija stavljaš u Fiću.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k

kako to mislis ni 2000kn za plocu? pa nemora kupovat maximus iv ili neke takve bolesne ploce...po meni ona asusova koju je predlozio ili msi-jeva mi se cine sasvim ok, a ima i ploca za 800-1000kn koje ce u potpunosti iznositi taj procesor.

pero
14 godina
protjeran
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k

Ja se ispričavam, procesor u Linksu:

3059kn

 

Grafika u Linksu (još na akcijskom sniženju):

3099kn (umjesto 3399kn)

 

Ram je ajde "sića" od povoljnih 500kn.

 

_____________________________________

 

Total od: 6660kn (6960kn bez akcijskih cjena).

 

 

A za ploču - pa najbolje H61 - što jeftiniju, ona od 300kn - čisti dobitak.

 

Ne zaboravi da stari ATA disk ne možeš koristiti na tim pločama, kao ni ATA pržilicu,

pa si kupi Seagate 160GB HDD - tebi savršeno, jer SSD je prefensi.

 

I da, za napajanje preporučan svakako ili MS Industrial 550W ili EVC 500W.

 

 

{#}

From all the things I lost, I miss my mind the most...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 11:28 (Don Kihoty).
11 godina
neaktivan
offline
Matična za Intel i7 3770k

ja neznam sta tebe muci, ali po  tvojoj logici o fici i ferariju najbolje da kad kupis zemljiste, sagradis kucu 120mkvadratnih (tri sobe, kuhinja kupaonica) , fasada, instalacija struje, centralno, voda plin... potrosis 500hiljada kuna, i onda po tvome bi trebalo na namjestaj potrositi 400 hiljada minimalno... taj prestani blebetat i predlozi neku plocu u tom rangu, ako nema suti i kraj! gledaj teletabise

pero
Moj PC  
7 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k
Don Kihoty kaže...

Ja se ispričavam, procesor u Linksu:

3059kn

 

Grafika u Linksu (još na akcijskom sniženju):

3099kn (umjesto 3399kn)

 

Ram je ajde "sića" od povoljnih 500kn.

 

_____________________________________

 

Total od: 6660kn (6960kn bez akcijskih cjena).

 

 

A za ploču - pa najbolje H61 - što jeftiniju, ona od 300kn - čisti dobitak.

 

Ne zaboravi da stari ATA disk ne možeš koristiti na tim pločama, kao ni ATA pržilicu,

pa si kupi Seagate 160GB HDD - tebi savršeno, jer SSD je prefensi.

 

I da, za napajanje preporučan svakako ili MS Industrial 550W ili EVC 500W.

 

 

{#}

stavrno si pametan,ideš iz krajnosti u krajnost. šta fali bilo kojoj od ovih ploča koje sam stavio za tu cijenu? isto tako koji mi je smisao dat za ploču 2000kn,a npr kupit i3?  tu soliš pamet,a nemaš pojma! a kad vec i pametujes tu, sta nisi onda sebi kupio maticnu od 2000kn i procesor od 3000,graficku isto tak od 3000kn? 

ante
12 godina
protjeran
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k
po meni bi trebao gledati da maticna ima sto vecu regulaciju napona (mislim da je 8+2 pre malo za ozbiljni overklok, ako grijesim nek me se ispravi) ak vec oces da izvuces maximalno iz tog proca tj da ti sve to radi stabilno na visokim taktovima!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k
Stjepanj kaže...
po meni bi trebao gledati da maticna ima sto vecu regulaciju napona (mislim da je 8+2 pre malo za ozbiljni overklok, ako grijesim nek me se ispravi) ak vec oces da izvuces maximalno iz tog proca tj da ti sve to radi stabilno na visokim taktovima!

8+2 regulacija je dovoljna za ozbiljan overclock uz zračno hlađenje.(naravno ne mislim na stock hladnjak)

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 16:20 (jura).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k
jura kaže...
Stjepanj kaže...
po meni bi trebao gledati da maticna ima sto vecu regulaciju napona (mislim da je 8+2 pre malo za ozbiljni overklok, ako grijesim nek me se ispravi) ak vec oces da izvuces maximalno iz tog proca tj da ti sve to radi stabilno na visokim taktovima!

8+2 regulacija je dovoljna za ozbiljan overclock uz zračno hlađenje.(naravno ne mislim na stock hladnjak)

znam da cu sad ispast truba. al ja to nigdje ne vidim da pise za regulaciju napona ,zato i pitam koju da uzmem,pa jel koja od ovih maticna ima 8+2 ?  :)

i imam coolermaster hyper 612s,valjda ce bit dobar 

ante
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 16:31 (ante.peric).
16 godina
neaktivan
offline
Matična za Intel i7 3770k

ovo malo proguglaj jer nisam 100% ziher,ali mislim da ti je ovak:

ASUS 6+2

GIGABYTE 6+4

ASROCK 8+4

MSI 10+2

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Matična za Intel i7 3770k

i7 3770K si kupio i sad se misliš koju ploču uzet,ne kužim,što će ti i7?

Ako si ga dobio na poklon,našao ili ispod svake cijene OK,ali ako si ga kupio novog i sad gledaš koju jeftiniju ploču kupit,ne vidim smisao!

Moram priznat da se slažem s Don Kihotyjem ,btw dao ti je najbolji prijedlog,Asrock formula za 1000 kn.

 

AUDIOFIL
Moj PC  
0 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k

ccc. nije bitno od kud meni i7 procesor niti sta cu ja s njim radit.(što će ti auto,idi tramvajem,busom na posao) na ovom forumu stvarno neznas ko kog j.... znaci ne zahtjevam nista previse pitao sam lijepo neku plocu za i7 3770k kako glasi i naslov teme do 1300kn,ja se necu prijavljivati na nikakva natjecanja za OC i da bi je bitno da dižem procesor iznad 5ghz da bi svima pokazao wooow moj procesor ide iznad 5-6 ghz sa takvom i takvom voltazom,takvom i takvom temp. bitno mi je da ga mogu za pocetak dignut na 4,5ghz bez nekih problema,sto jednostavniji OC,a kasnije ak ce bit potrebno cu prodat maticnu i kupit jacu,al trenuto nemam za maticnu vise od 1300kn,i mislim da su to pervezije maticne od 2000kn pogotovo kad se nema.a trenutno sam bez kompa jer sam prodao svoj i ne mislim skupljati jos 700kn da bi kupio neku bolesnu maticnu. a i iskreno i nije 1300kn bas jeftino. ak vam to toliko smeta sto necu dat 2000kn za maticnu (a nije samo cijena mjerilo preformansa) uplatite mi na racun i mirna bosna xD a sto se tice ove maticne od 1000kn sigurno da je najbolja od svih tu ponudjenih,al ak nema garanciju u hr,nebi fala i jos k tome sto znam da je pržena.

pliz samo prijedlozi do 1300kn plus minus 100kn. jer ovako mozemo ic u nedogled (iz krajnosti u krajnosti) ,jer i sam znam da koju god maticnu kupim iznad 2000kn da je sigurno dobra maticna za sto god si pozelim xD

 

i inace hvala na odgovorima :)

ante
12 godina
offline
Matična za Intel i7 3770k

Daj ne brljezgaj gluposti kupiješ i7 alo e,proc od 3 000 kuna i onda govoriš o bolesno skupim matičnim pločama,stvar je takva da tebi uopće ne treba takav procesor ,možeš si lipo uzet polovni i5 2500k za 1300kn i uštedit veliku lovu a ne kukat .evo kupio sam si jahtu koliko bi koštalo ugradit plin!

Pomalo,ako ti je stalo da imaš dobar komp,pomalo,baby steps a ne odma i7 !

Dobronamjeran komentar,a ti shvati kako hoćeš!!

AUDIOFIL
Moj PC  
2 4 hvala 0
13 godina
online
Re: Matična za Intel i7 3770k

http://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-asrock-z77-extreme4/56318 Ako neganjaš svjetske rekorde ( što je Quake u biti radio :), tada su ti ploče preko 1000 kn u pravilu bacanje novaca. Ova je super za 1000 i neš kuna, nova sa garancijom. I da uzmeš neku od 2000 kn to ti neće pomoči kod clockanja puno ako išta i pomogne kad konvencionalno clockaš.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 18:30 (itomic009).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k

Taj procesor dodje 2500kn a ne 3000, daj se informiraj prije nego pametujes  http://www.nabava.net/trazilica.php?q=intel+i7+3770k&cod=&cdo=&primijeni=Primijeni+ove+kriterije

to tako vi volite sve preuvelicavati.kak vama pase...da ga sad prodajem odma bi svi znali da je cijena u ducanu tog proc 2400kn i spustali cijenu... ocito je da su tu jbn klinci na ovom forumu! imao sam i5 2500k,i prelazim na i7 3770k,nije bitno za kaj mi treba,nije samo stvar u igricama i OC,a uostalom zadnjih godinu dana potrosio sam i previse para na komp. a sad sam odlucio kupit i7 i bit bar netko vrijeme miran, a maticnu cu kupit za kojih par mjeseci kad skupim pare,trazio sam savjet ,a ne da me se napada i sudi mi se za sta ce meni taj procesor(JEBIGA NEMAM PARA TRENUTNO). i iskreno zao mi je sto nisam odma kupio i7,jer ga ocito sad nebi ni mjenjao!!! skupio sam 200kn gore i mogu si priusititi maticnu do 1500kn,pa eto ako mogu dobiti za tih 200kn nesto vise i bolje,eto preporuci nestoo,al ak ne i ak se ne isplati jer cu je ovak i onak mjenjati koju god da sad uzmem! npr kak je ova : http://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-asus-maximus-v-gene/61753

 

ante
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 18:19 (ante.peric).
16 godina
neaktivan
offline
Matična za Intel i7 3770k

kupi MSI Z77A-GD65 (kad veliš da ti se najviše sviđa) i dovoljna ti bude za sve kaj ti treba i tih 200kn koje si mislil više potrošiti stavi u dzep,jer za svjetske rekorde ti ne treba,a za 4.5 da digneš procesor ti bude odlična.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 18:31 (jura).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k
ante.peric kaže...

Taj procesor dodje 2500kn a ne 3000, daj se informiraj prije nego pametujes  http://www.nabava.net/trazilica.php?q=intel+i7+3770k&cod=&cdo=&primijeni=Primijeni+ove+kriterije

to tako vi volite sve preuvelicavati.kak vama pase...da ga sad prodajem odma bi svi znali da je cijena u ducanu tog proc 2400kn i spustali cijenu... ocito je da su tu jbn klinci na ovom forumu! imao sam i5 2500k,i prelazim na i7 3770k,nije bitno za kaj mi treba,nije samo stvar u igricama i OC,a uostalom zadnjih godinu dana potrosio sam i previse para na komp. a sad sam odlucio kupit i7 i bit bar netko vrijeme miran, a maticnu cu kupit za kojih par mjeseci kad skupim pare,trazio sam savjet ,a ne da me se napada i sudi mi se za sta ce meni taj procesor(JEBIGA NEMAM PARA TRENUTNO). i iskreno zao mi je sto nisam odma kupio i7,jer ga ocito sad nebi ni mjenjao!!! skupio sam 200kn gore i mogu si priusititi maticnu do 1500kn,pa eto ako mogu dobiti za tih 200kn nesto vise i bolje,eto preporuci nestoo,al ak ne i ak se ne isplati jer cu je ovak i onak mjenjati koju god da sad uzmem! npr kak je ova : http://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-asus-maximus-v-gene/61753

 

Znači kupuješ u kešu?A skužaj mislio sam da su ti novci problem!!:D(kužiš sad)

Ma slušaj nemoj se ljutit,svaki dan ekipa upada s milijon fix ideja i svi redom balavci,moram te malo prorešetat!

Ova ploča je odlična,je da je mATX ali i dalje vrhunska,ja sam si sebi uzeo Sabertooth z77 i naravno ({#}) idem na upgrade i7 3770K,ali ne zato što mi treba i što mi je konfa bez njega trenutno slaba ,nego jednostavno si mogu to sad priuštit pa zašto ne!!{#}

Ali veliki plus u mene je to što ne moram kupovat novu matičnu!

 

AUDIOFIL
11 godina
neaktivan
offline
Re: Matična za Intel i7 3770k

 a ta sabertooth mi je tiha patnja jos kad sam je prvi put vidio u bug časopisu kad su je testirali :/  al nema se :)   ma nisam bio zadovoljan maticnom koju sam imao i zato sam je prodao,pa sve u kompletu.proc i5 2500k je stvarno ok,al neznam zbog maticne mi se i on zamjerio :) ak sad necu bit zadovoljan procesorom onda stvarno se odricem kompjutera zauvijek :)) sad imam oko 4000kn i kupio bi maticnu,proc i radnu,a graficku cu dobit od buraza :) izdrzat cu jos par dana dok se ne odlucim tocno kaj cu :) 

ante
12 godina
offline
Matična za Intel i7 3770k

MSI Z77A-GD65,dobra ploča,mislim da je njuskalo1983 imao tu ploču pa ga pitaj za mini osvrt!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
odjavljen
offline
Matična za Intel i7 3770k

Isprika!

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2013 17:29 (Armageddon 2033).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice