Matična ploča

poruka: 24
|
čitano: 4.103
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Matična ploča

Trebam pomoć oko matične pošto je ustanovljeno da je ova krepala gigabyte GA-M59SLI-S4 pa sad tražim nekaj za zamjenu na koju mi paše proc i ostale komponente. 

proc: AMD Athlon 64 x2 3800+

ram: 2gb

napajanje:Corsair 400w  model:cmpsu-40

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Matična ploča

????

15 godina
odjavljen
offline
Matična ploča

Bilo koja AM2/AM2+ ploča koja ima dovoljno ostalih utora za tvoje potrebe (imaš 2 ili 4 pločice rama, grafička jedna ili, imaš više diskova, ide CD-rom).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Matična ploča

Imam sve po jedan. Znači trebam rabljenu ako netko prodaje.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Matična ploča
Možda i imam, ali je bila nešto bugovita, pa ne želim niti pokloniti ako će raditi nekom probleme. To su prastare ploče koje se više ne proizvode i teško ćeš naći i polovnu koja je u dobrom stanju jer elementi stare.

Ako si u financijskoj mogućnosti, bolje ti je uzeti matičnu, procesor i RAM. Ako imaš PCIe grafičku, ona ti privremeno može ostati, ako ne, uzmeš procesor s integriranom grafičkom.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Matična ploča

Mislim da budem uzel novo pa sam opet 5g miran. Koje su preporuke za uzeti znači matična+proc+ram do 1000kn?

7 godina
neaktivan
offline
Matična ploča

Ako mozda to zna odg na ovo pitanje bio bih mu jako zahvalan.

Zasto sa porastom broja tranzistora na cipu prema moorevom zakonu ne raste disipacija ?

 
 
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Matična ploča
alx77 kaže...

Mislim da budem uzel novo pa sam opet 5g miran. Koje su preporuke za uzeti znači matična+proc+ram do 1000kn?

Pod pretpostavkom da ti je grafička bolja od trenutnih integriranih (ako nije, preporučio bih AMD) i ako imaš tolerancije 125 kn preko budgeta:

https://www.hgshop.hr/proizvod/maticna-ploca-asrock-h110m-hdv-r3-0-socket-1151-ddr4-vga-dvi-hdmi/218962

https://www.hgshop.hr/proizvod/procesor-intel-pentium-g4560-3500-mhz-kaby-lake-socket-1151/218368

https://www.hgshop.hr/proizvod/memorija-crucial-4-gb-ddr4-2133-mhz-dimm-cl15/197474

 

Možda bi tih 125 kn uspio izbiti kupovinom u drugim dučanima, ali sam gledao isključivo popularnije i provjerenije hrvatske web  shopove.

 

IMC kaže...

Ako mozda to zna odg na ovo pitanje bio bih mu jako zahvalan.

Zasto sa porastom broja tranzistora na cipu prema moorevom zakonu ne raste disipacija ?

Pitanje postavljaš na potpuno pogrešnom mjestu. Prouči pravila foruma.

 

P.S. Odgovor u kratkim crtama glasi: zbog smanjenja proizvodnog procesa - manji tranzistori, niži naponi, manja struja.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Matična ploča

Nije sad da mora biti 1000kn,može malo više.Do sad sam imao samo Gigabyte matičnu i AMD proc.

Gledao sam ovo: GA-970A-DS3P+AMD FX 4300

              GA-F2A88XM-D3HP+AMD Athlon II X4 845

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.3.2017 15:12 (alx77).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Matična ploča

Tako nešto sam i ja gledao, ali mislim da u konkretnoj situaciji s intelom dobijaš više. Eventualno malo pričakati pa ići na ryzen-a 3.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Matična ploča

Naručio ovo kaj mi je preporučeno. samo što je matična mikro atx,jel paše u moje kučište atx? Kučište je SHARKOON VS4-S

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 19:11 (alx77).
11 godina
offline
Re: Matična ploča

Paše, problem bi bio da je obrnuto.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Matična ploča

ok.hvala

7 godina
neaktivan
offline
Matična ploča

E koju grafičku da stavim Gigabyte GV-N98TOC-1GI  ili ASUS EAH 5670 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Matična ploča

ASUS EAH 5670 je nešto brža, iako u nekim testovima i 9800 ispada jača, ali je i razlika u potrošnji poprilična, pa će ASUS EAH 5670 biti puno hladnija i manje opteretiti napajanje.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
neaktivan
offline
Matična ploča

Pozdrav.

Imam problema sa BIOS-om matične gigabyte ga-ab350 gaming.

Tj ne mogu ništa  napraviti kad mi se pojavi ovaj ekran(slika), miš radi i tipkovnica ali ništa ne mogu.

Molim pomoć.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Matična ploča
Point-X kaže...

Pozdrav.

Imam problema sa BIOS-om matične gigabyte ga-ab350 gaming.

Tj ne mogu ništa  napraviti kad mi se pojavi ovaj ekran(slika), miš radi i tipkovnica ali ništa ne mogu.

Molim pomoć.

Resetirao si bios. Resetiraj PC na tipku i vidi je li sve na defaultu u BIOSU. Ako se to opet pojavljuje, možda je bug u samome biosu i treba staviti zadnju verziju.

15 godina
neaktivan
offline
Matična ploča

Zadnja verzija je, da vrstim na predzanju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Matična ploča

zbog memorije.. memorija ti radili probleme.. nemoj uključivat xmp

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Matična ploča

Dobro večer.

Evo jedan interesantan problem. Ne znam koji me vrag uhvatio da idem malo dizati brzinu RAMA.

Sa 2133 na 2933.

Sve napravih i neće bootati. Panika, probao clear cmos i bateriju od BIOSa i neće i neće.

Reko idem RAM keks po keks pa da vidim.

Izvadim jedan neće,promjenim neće. Stavim jedan u crveni utor i boota u 2933??!

OK, jedan radi u 2933 idem probati staviti oba, reset i neće boot. Bootalo je sa oba tek kada sam stavio default postavke u BIOSu.

Koji spolni organ se događa da me prostite?

 

Spec.

MBO: Gigabyte AB-350 Gaming 3

CPU: Ryzen 1600x default clock

RAM: Kingston HyperX Savage 16 GB DDR4

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Matična ploča

stvar je ram memorije.. moraš čekat novi bios koji sadrži agesu 1006 da bi mogao koristit kompletnu mem kako treba ili probaj ovako

 

ukključi XMP i ručno napon memorije stavi 1.380

 

probaj sa ovim biosom

 

https://drive.google.com/file/d/0B6AQ-0rz14D5WnJRY0tmeTB3MXM/view

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 11:29 (Bulldozer).
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Matična ploča

I jesi probao sto ti je Bulldozer preporucio? Bas me zanima jel radi

15 godina
neaktivan
offline
Re: Matična ploča
Patraca55 kaže...

I jesi probao sto ti je Bulldozer preporucio? Bas me zanima jel radi

 Čekam službeni F7 bios, do tada ništa.

14 godina
offline
Matična ploča

Izdali su nove beta biose.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice