MSI Z97 Gaming 5 - problemi

poruka: 13
|
čitano: 1.293
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
MSI Z97 Gaming 5 - problemi

Trebam pomoć, ne mogu osposobit zvuk, probao sam sve jackove ali nikaku ne mogu dobit zvuk.

I iz matične mi se čuje nekakav zvuk, ne znam kako da ga opišem, kao lagano grebanje, jednu sekundu se čuje, jednu ne, ima li netko ideju šta bi moglo biti? Komp sam sastavljao sam, ovo mi je prvi puta, dali je moguće da nešto nisam dobro spojio?

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
MSI Z97 Gaming 5 - problemi

Realtek drajveri jesi njih instalirao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
MSI Z97 Gaming 5 - problemi

Da, i onaj Sound Blaster.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
MSI Z97 Gaming 5 - problemi

Izvadio sam hard disk pa upalio komp, ipak se iz njega čuje. Caviar Black.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
MSI Z97 Gaming 5 - problemi

Imam Caviar Black već 5 godina i radi bez greške ali ponekad se znao maaalkice čuti ovisno o opterećenju. Ništa pretjerano. Ako računalo normalno radi to nema veze sa zvukom. Digni Linux Mint ili Ubuntu Live pa vidi hoće li raditi zvuk.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: MSI Z97 Gaming 5 - problemi
phoenix2003 kaže...

Imam Caviar Black već 5 godina i radi bez greške ali ponekad se znao maaalkice čuti ovisno o opterećenju. Ništa pretjerano. Ako računalo normalno radi to nema veze sa zvukom. Digni Linux Mint ili Ubuntu Live pa vidi hoće li raditi zvuk.

inace ovisno o postavkama "power options" u windowsima, hard disk takoder moze proizvoditi te zvukove o kojima govorite, tako da se lako zabuniti tj zapitati da nije nesto uredu s hdd!

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
9 godina
neaktivan
offline
MSI Z97 Gaming 5 - problemi

Hmm, ovo nije da se malo čuje, čuje se i tijekom rada u browseru, pa i na desktopu, zvuk bi opisao kao zvuk grebanja nečega, tražio sam po netu, neki kažu da je do kućišta, Carbide 200R, i disk je samo "ukliznuo" u svoje mjesto, nisam ga dodatno učvrstio sa šarafima, ne znam dali bi to možda moglo donijeti koristi, ili kupiti gumeno kućište za njega, to sam vidio u nekoj temi također.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: MSI Z97 Gaming 5 - problemi
phoenix2003 kaže...

Imam Caviar Black već 5 godina i radi bez greške ali ponekad se znao maaalkice čuti ovisno o opterećenju. Ništa pretjerano. Ako računalo normalno radi to nema veze sa zvukom. Digni Linux Mint ili Ubuntu Live pa vidi hoće li raditi zvuk.

Jel mi možeš opisat malo te programe? Koji da skinem, Linux Mint ili Ubuntu Live i kako se koriste?

14 godina
offline
MSI Z97 Gaming 5 - problemi

Ništa od toga dok nisi čuo za njih. Nađi prijatelja da ga sredi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
MSI Z97 Gaming 5 - problemi

Hmm, bojim se da se nijedan od mojih frendova ne kuži u te stvari. Šta mi savjetuješ, da šaljem na reklamaciju ili da ignoriram taj zvuk? Nije to nekakav strašan zvuk, čuje se onako malo, inače sve radi dobro.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
MSI Z97 Gaming 5 - problemi

http://www.hdtune.com/

 

Instaliraj ovaj program i skeniraj disk.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
MSI Z97 Gaming 5 - problemi

Evo slike.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
MSI Z97 Gaming 5 - problemi

Skeniraj još ima li koji bad sector...

 

P.S. Taj test traje malo duže.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 23:34 (phoenix2003).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice