Nova mbo i cpu ili ne? zaključana tema

poruka: 4
|
čitano: 1.524
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Nova mbo i cpu ili ne?

Pozdrav svima

 

Od danas sam novi korisnik Bug-ovog foruma, inace do sad sam samo citao pa sam se rego da vas upitam slijedece:

 

Imam staru konfu od tamo 2010 god. samo sam mjenjao grafulju i sad trenutno imam Gigabyte GTX 970 G1 Gaming, ploča je Gigabyte GA-790FXTA-UD5 i procesor je AMD Phenom II X4 965BE.

E sad koristim monitor 22" Samsung SyncMaster T220 koji ima rezu 1680*1050, ostalo sad nije toliko bitno, koliko mi je isplativo mjenjati proc i plocu i dali se to isplati obzirom na rezu koju imam jer manje vise se igram s kompom ( vecinom mmo igre kao , Age Of Conan, WoW, Rift ), ponekad bacim, Crysis 3, FC4, nekad malo odvezem koju turu sa ETS2. Da budem jasan, sve ovo radi mi jako dobro na stock-u, nemam cak potrebe ni klokat proc jer zbog par frejmova vise koje dobijem klokom, dobijem puno vecu toplinu i struju negoli igrivost. Znam de ce neki reci da proc bottleneck ovu grafulju, ali ako sam na toj rezi koju sad imam, a monitor je jos uvijek u dobroj kondiciji, nema nikakovih problema da li je uopce potrebno mjenjati mbo i proc na jace koje je sad dostupno i jel bi se to osjetilo obzirom na rezu? Ono sto sam gledao kao mogucu varijantu, heh 2 varijante AMD i Intel, cjenovno su tu negdje ali kaj kad je monitor isti ili da ulozim u novi monitor s vecom rezom ili bar 1920*1080 a ostalo da ne diram do daljnjeg? Nisam ni sam pametan pa rekoh da vas priupitam.

 

Od AMD sam gledao FX-8350 i Asus Sabertooth ili GB GA-990FXA-UD3

Intel i5-4690K i GB GA-Z97X-Gaming 3

 

eto ak sam pogodio bit, svaki dobronamjerni savjet prihvaćam

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nova mbo i cpu ili ne?

Pod dva naravno. Ali eto, ako si zadovoljan sadašnjim performansama sačekaj još malo izlaze skylake procesori.

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Nova mbo i cpu ili ne?

Ak neces mjenjati monitor nemoj ni novce bacati na FX ili  intel procesor i maticnu. 

Dobar hladnjak za taj phenom, kloknes ga lagano na 4.0 ghz sto on mora dostici bez problema na toj ploci jer je ploca super, i ti si miran s tom GTX 970 i tim procesoom jos jako dugo. 

 

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Nova mbo i cpu ili ne?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice