Novi AMD FX procesori FX-8370, FX-8370E i FX-8320

poruka: 10
|
čitano: 3.145
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Novi AMD FX procesori FX-8370, FX-8370E i FX-8320

Najavljeni su novi procesori koji uz nižu potrošnju donose i nešto viši temeljni takt-link

Uz dolazak novih procesora sprema se i smanjenje cijene postojećih procesora FX linije.

Osobno upada mi u oko fx 8370E zbog tdp-a od 95w i made da će možda se dobro klokati.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Novi AMD FX procesori FX-8370, FX-8370E i FX-8320

Kul potrosnja starijih procesora je po meni bila najveca mana u odnosu na konkurente.

Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Novi AMD FX procesori FX-8370, FX-8370E i FX-8320

Možda netko nezna ali TDP nije potrošnja, nego količina topline koju procesor isijava pri maksimalnom optrečenju. Istina je da se sa mnjim TDP-om može očekivati i manja potrošnja.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Novi AMD FX procesori FX-8370, FX-8370E i FX-8
XXX kaže...

Možda netko nezna ali TDP nije potrošnja, nego količina topline koju procesor isijava pri maksimalnom optrečenju. Istina je da se sa mnjim TDP-om može očekivati i manja potrošnja.

mene zanima na koju su foru smanjili tdp istom procu a digli takt za 100mhz? nemrem nigdje nista naci!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
odjavljen
offline
Novi AMD FX procesori FX-8370, FX-8370E i FX-8320

Vjerovatno je riječ o primjercima koji mogu raditi na nižoj voltaži.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Novi AMD FX procesori FX-8370, FX-8370E i FX-8
XXX kaže...

Vjerovatno je riječ o primjercima koji mogu raditi na nižoj voltaži.

ma nisu valjda odabrani primjerci{#} kao i devils canon od intela a na kraju samo odabrane budale su to uzele!(i sam sam htio:)

nerazumijem kako nema niti jedna yebena sluzbena informacija zasto,kako itd{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 22:22 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Novi AMD FX procesori FX-8370, FX-8370E i FX-8
XXX kaže...

Možda netko nezna ali TDP nije potrošnja, nego količina topline koju procesor isijava pri maksimalnom optrečenju. Istina je da se sa mnjim TDP-om može očekivati i manja potrošnja.

Ne da se može očekivati nego i hoće,logički ako je manji tdp (thermal design power) da će biti i manja potrošnja.

El.energija se pretvara u termalnu energiju ne?

No povratak na temu-glavni zgoditak je fx 8370E i skidanje cijene starim procevima te veća konkurentnost intelovim i5.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
12 godina
protjeran
offline
Re: Novi AMD FX procesori FX-8370, FX-8370E i FX-8
Zizo kaže...
XXX kaže...

Možda netko nezna ali TDP nije potrošnja, nego količina topline koju procesor isijava pri maksimalnom optrečenju. Istina je da se sa mnjim TDP-om može očekivati i manja potrošnja.

Ne da se može očekivati nego i hoće,logički ako je manji tdp (thermal design power) da će biti i manja potrošnja.

El.energija se pretvara u termalnu energiju ne?

No povratak na temu-glavni zgoditak je fx 8370E i skidanje cijene starim procevima te veća konkurentnost intelovim i5.

tdp je malo kompliciranija stvar od ciste jednadbe dvije znamenke/jedinice...kao sto je vec receno manja potrosnja ne znaci uvijek i manji tdp, ovisi o poprilicnom broju drugih stvari unutar i van samog cipa i kao takvog i izracunavanju tdp od strane proizvodaca!

no posto trenutno neznamo sto je amd napravio, svima nam je cekanje na redu...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 22:39 (Stjepanj).
16 godina
odjavljen
offline
Novi AMD FX procesori FX-8370, FX-8370E i FX-8320

Po meni ništa spektakularno. Npr. jedan 8320 će pojeftiniti za 10$, kod nas valjda za nekih 70 kn. Njajeftiniji trenutno košta 1000 kn, po novome će 930kn. Više psihološki faktor nego neko stvarno smanjenje. Ali ne treba se žaliti, pojeftinjuju a ionako su prilično jeftini. Smanjenje TDP-a je odlično, taman ako se netko zbog te razlike dvoumio da sada kupi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Novi AMD FX procesori FX-8370, FX-8370E i FX-8320

To sto vi pricate nema veze. Bitan je stepen iskoristenja elektricne energije od procesota, znaci koliko upotrebni ukupne enegrije elektricne da pretvori u rad. Sva energija koja se oslobadja putem toplote je bacena energija tj neiskoristena energija, i mora se uklanjati sa procesora jer ometa njegov rad, tj unistava metal procesora.

 

E sad, pitanje je taj stepen iskoristenja, ako je stepen iskoristenja 100% tad procesor se ne grije, to je skoro domen perpetl mobila prve vrste,. mada nema veze s njim.

 

Ako procesor ima 0% stepen iskoristenja tad procesor ne radi nista vec svu energiju iskoristava i pretvara u toplotnu, tad se moze reci da to nije procesor vec grijac.

 

To je taj TDP koji sponjjete, medjutim sve te silne oznake sluze proizvodjacu da zbune kupca, ustvari on vam moze dati odlican TDP a opet procesor da bude slab. Ako kupujete procesor, razmislite za sta vam treba. Nadjite testove na youtubeu, oni su verodostojni. Jer dzaba dajete pare za procesor od 100 evra da bi igrali igru kad ista ta igra moze da ide na procesoru od 70 evra ili nesto slicno.

 

 

 

dasdas
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice