Očitavanje temperature CPU-a

poruka: 15
|
čitano: 8.701
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Očitavanje temperature CPU-a

Jučer nadogradio komp (promijenio matičnu, proc i memoriju) Sve namjestio kako spada, međutim prvo što mi upalu u oko je bilo dosta visoka temperatura procesora, koja je iznosila oko 60 stupnjeva u idle-u (mjereno putem CPUID HW monitora) Pa sam mislio da sam možda loše pastu stavio, te danas ponovo stavio pastu, međutim bez promijena. Onda sam pogledao u software od matične koji sam dobio ASUS AI Suite 3 i na njemu mi pokazuje drastičnu razliku, u prosjeku oko 30 stupnjeva hladniji procesor.

 

Išao sam ga opteretit sa prime95 na 10-ak min, na CPUID je temp skočila na 80, a na ASUS AI jedva do 51. Za vrijeme testa sam stavljao ruku na krovni ventilator i nisam osjetio baš topal zrak da izlazi(što bi po meni bilo da je proc na 80 stupnjeva bio) Pretpostavljam da cpuid krivo pokazuje, s obzirom da je prije q6600 bio na istom hladnjaku i njega sa clockom sam jedva mogao preko 65 stupnjeva zagrijati, al bi htio biti siguran. Da li ima još koji software da dobro mjeri pa da mogu usporediti?

CPUID CPUID
ASUS AI Suite ASUS AI Suite
Stoja
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2015 12:33 (Stoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Očitavanje temperature CPU-a

http://www.hwinfo.com/download.php

 

Probaj s ovim, imaš punoo opcija.

Preporuka s moje strane, godinama ga koristim.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
online
Očitavanje temperature CPU-a

Evo skinuo to gledam, i samo sam još više zbunjeniji sada hahah, pod stavku CPU ima dvije stavke i na jednoj temperatura 20-ak stupnjeva a na drugoj 70, a ispod pod stavkom matične ima stavka CPU di ima istu temperaturu kako mi ASUS AI suite očitava, i plus još nekoliko temperatura koje nemam pojma što su ali su jako visoke...

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Očitavanje temperature CPU-a
Stoja kaže...

Evo skinuo to gledam, i samo sam još više zbunjeniji sada hahah, pod stavku CPU ima dvije stavke i na jednoj temperatura 20-ak stupnjeva a na drugoj 70, a ispod pod stavkom matične ima stavka CPU di ima istu temperaturu kako mi ASUS AI suite očitava, i plus još nekoliko temperatura koje nemam pojma što su ali su jako visoke...

 Ma te zaboravi, gore gledaj core 0 i core package 0.

Ove dole pogledaj onu zadnju 11ºC hehe...

 

Nešto meni tu nije jasno zašto cpu na 41ºC vent na hladnjaku ispod 1000 okretaja?

Kolika ti je ferkvencija i napon u idlu?

 

1.406V na cpu? nije li to malo previše?

15 godina
online
Očitavanje temperature CPU-a

Imam cooler scyhte Zipang, 140mm vent ima pa zato samo na 1000rpm radi ali hladi super :)

 

Koliko vidim napon jako varira, jer smanjuje i povećava frekvenciju, u idle je na 1,4ghz-a sa 0,9V napona a pod ful opterećenjem se penje na 3,8ghz-a i 1,4v napona (sam tako radi po defaultu nisam ništa mjenjao) 

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Očitavanje temperature CPU-a

nadam se da sam u dobroj temi, naime google me preusmjerio ovdje.

 

uglavnom, core temp je uvijek 10-15 stupnjeva veća nego cpu temp. Ovo vrijedi neovisno o tome što radim na kompu.

temp temp
 

 
najprije sam mislio da everest očitava krivo, no i aida, hwmonitor i coretemp pokazuje identične temperature. Googlao sam taj problem, i naišao da bi problem mogao biti TJmax, no on je postavljen na dobre vrijednosti. Eto, ukoliko netko zna o čemu se radi, bio bih zahvalan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2015 16:26 (luka-91).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Očitavanje temperature CPU-a
luka-91 kaže...

nadam se da sam u dobroj temi, naime google me preusmjerio ovdje.

 

uglavnom, core temp je uvijek 10-15 stupnjeva veća nego cpu temp. Ovo vrijedi neovisno o tome što radim na kompu.

 

 
najprije sam mislio da everest očitava krivo, no i aida, hwmonitor i coretemp pokazuje identične temperature. Googlao sam taj problem, i naišao da bi problem mogao biti TJmax, no on je postavljen na dobre vrijednosti. Eto, ukoliko netko zna o čemu se radi, bio bih zahvalan.

 bilo tko? Nisam siguran ima li smisla promjenit pastu, jer mislim da temperature nisu visoke.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2015 22:03 (luka-91).
12 godina
protjeran
offline
Re: Očitavanje temperature CPU-a
luka-91 kaže...
luka-91 kaže...

nadam se da sam u dobroj temi, naime google me preusmjerio ovdje.

 

uglavnom, core temp je uvijek 10-15 stupnjeva veća nego cpu temp. Ovo vrijedi neovisno o tome što radim na kompu.

 

 
najprije sam mislio da everest očitava krivo, no i aida, hwmonitor i coretemp pokazuje identične temperature. Googlao sam taj problem, i naišao da bi problem mogao biti TJmax, no on je postavljen na dobre vrijednosti. Eto, ukoliko netko zna o čemu se radi, bio bih zahvalan.

 bilo tko? Nisam siguran ima li smisla promjenit pastu, jer mislim da temperature nisu visoke.

 "core temp" je tocnija jer mjeri svaku jezgru posebno, dakle to je recimo bitno ako se jedna jezgra zagrijava vise od ostalih pa mozes dobiti tocne temperature svake, po "cpu temp" to nebi saznao vec average temperaturu svih jezgri koju ocitava bios tj maticna ploca!

ako su ti to maximalne temperature tokom 100% opterecenja cpu-a onda nemas brige jer su extremno dobre!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2015 22:20 (Stjepanj).
12 godina
offline
Očitavanje temperature CPU-a

Skini realtemp, free program...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Očitavanje temperature CPU-a
Luka123 kaže...

Skini realtemp, free program...

 eto, skinuo 3.7 verziju i ona pokazuje isto stanje kao i prethodna slika.

 

@stjepanj

 

ovo su temperature trenutno, kada mi je otvoren browser i 2-3 taba.

Sto se tice temp jezgri, ima smisla da je temperature jezgre točnija, no zašto onda prikazuje cpu temperature puno manje? Gledam po netu, razlika core i cpu temperature bi trebala biti 2-3 stupnjeva, a ne kao kod mene 12-15.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 0:07 (luka-91).
12 godina
protjeran
offline
Očitavanje temperature CPU-a

pa to je tocno, core temp su temperature jezgre a cpu je kakti gore na ihs-u tj poklopcu cpu-a! zato i tolika razlika! dakel ako nisi shvatio unutra je toplije nego vani na povrsinilp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2015 0:10 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Očitavanje temperature CPU-a
Stjepanj kaže...

pa to je tocno, core temp su temperature jezgre a cpu je kakti gore na ihs-u tj poklopcu cpu-a! zato i tolika razlika! dakel ako nisi shvatio unutra je toplije nego vani na povrsinilp

 Drugim riječima, sve je u granici normale i ne trebam se više brinuti? Razmišljao sam o tome da probam promjeniti pastu, a nisam siguran koliko bi to imalo utjecaja.

12 godina
protjeran
offline
Očitavanje temperature CPU-a

pa ako su ti to temperature dok surfas onda su definitivno dosta visoke, za pocetak popuni svoj pc da znamo koji hw imas, lakse ce nam biti!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Očitavanje temperature CPU-a

Pozdrav ekipi,

 

imam laptop HP 4710s i imam jako zagrijavanje kompa. Iz kompa izlazi jako vruć zrak. Slika u prilogu.

Također, CPU i memorija su mi skoro na 100% i bez da imam upaljeno bilo sto od programa. Specke laptopa možete vidjeti na slici iz priloga.

 

Jel je to normalno ponašanje kompa? U čemu je stvar i što napraviti? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 0:34 (DFurka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Očitavanje temperature CPU-a

gledam malo testove po netu (g3258 @4.6 u kombinaciji sa raijintek aidosom) i uglavnom mi se temperature po testovima čine dosta manje nego meni, e sad nigdje konkretno nisam skužio da li oni stavljaju average ili max, jer u peakovima dobim dosta veće temperature dok je average ugrubo unutar rezultata testova

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice