Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

poruka: 203
|
čitano: 19.340
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

Koji od ovih procesora je bolji za gaming?

 

 

Sadašnja konfiguracija:

Alhton II 3.0

4 gb DDR2

GTX 460 TOP

 

26 X4 970
47 X6 1055T
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

Više manje isto. X6 bih uzeo, jer eto onako više je seksi vidjeti 6 jezgri nego 4 ;).

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
13 godina
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

970 je bolji zbog veceg takta nesto sitno...ali neisplativ pored 1055t koji ima dvije ficke jezgre vise a na stock naponu ide do 3.5 ghz i onda bude jednak 970...moja preporuka 1055t...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 15:44 (zoharbizo).
 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

Moj glas također ide 1055T.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

ok tnx :)

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

Sta ce ti 1055t?! Ionako nijedna aplikacija ne koristi 6 jezgri,a osim toga ima samo 6 mb cache memorije.A kad se uopce pojavi neka aplikacija koja ce koristiti toliko jezgri,to ce biti najjadniji procesor

Moj PC  
0 20 hvala 0
13 godina
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?
Romano kaže...

Sta ce ti 1055t?! Ionako nijedna aplikacija ne koristi 6 jezgri,a osim toga ima samo 6 mb cache memorije.A kad se uopce pojavi neka aplikacija koja ce koristiti toliko jezgri,to ce biti najjadniji procesor

ne pricaj gluposti...odlican procesor za te novce...3 mb l2 cachea i jos 6 l3 cachea...ukupno 9mb...bez dizanja napona ide do 3.5 ghz...i ima aplikacija koje koriste 6 jezgri...a isto tako ce taj isti procesor bolje upogonit jedan cf bolje nego 970-tka

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
13 godina
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

Zašto 970? Ako već želiš 4 jezgre onda uzmi 955, množitelj mu je ionako otključan i bez problema ga digneš na takt koji ima 970 a proći ćeš jeftinije. A moja preporuka ti je da uzmeš 1055, trenutno baš i nema aplikacija, a pogotovo igara koje mogu iskoristiti tih 6 jezgri. Malo je bolje skaliranje jedino u CF/SLI. Ali ipak s vremenom će se stvari promijeniti tako da baš i nema nekog smisla uzeti x4 ako za više manje istu cijenu možeš dobiti x6

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?
zoharbizo kaže...
Romano kaže...

Sta ce ti 1055t?! Ionako nijedna aplikacija ne koristi 6 jezgri,a osim toga ima samo 6 mb cache memorije.A kad se uopce pojavi neka aplikacija koja ce koristiti toliko jezgri,to ce biti najjadniji procesor

ne pricaj gluposti...odlican procesor za te novce...3 mb l2 cachea i jos 6 l3 cachea...ukupno 9mb...bez dizanja napona ide do 3.5 ghz...i ima aplikacija koje koriste 6 jezgri...a isto tako ce taj isti procesor bolje upogonit jedan cf bolje nego 970-tka

 

Ja pricam gluposti ? Decko,prvo se educiraj ,a onda nekome reci da prica gluposti. A tebi ako smeta sto ti vrijedjam procesor,oda se ispricavam ako se isti uvrijedio. I dalje stoji tvrdnja da je bolje uzeti x4 BE jer ima vise cache memorije po jezgri i otkljucan mnozitelj.A ti nam navedi koje to aplikacije upotrebljavaju 6 jezgri.

L1 Cache Size (KB)128L1 Cache Count6L2 Cache Size (KB)512L2 Cache Count6L3 Cache Size (KB)6144

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 14:25 (Romano).
13 godina
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

tal l3 cache mu nemoze pomoc u multithreadu ko sta dvi jezgre vise mogu pomoc...http://www.anandtech.com/show/3674...a sam 1055t ide do 3.5 ghz bez dizanja napona...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 14:48 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?
Cro_Slaughter kaže...

Koji od ovih procesora je bolji za gaming?

 

 

Sadašnja konfiguracija:

Alhton II 3.0

4 gb DDR2

GTX 460 TOP

 

Ako hoćeš više "snage" za blisku budućnost onda uzmi X6 , a 970 je potpuni promašaj jel je isti kao i 955 ( koji je na manjem taktu, ali ga za čitave 3 sekunde podesiš da radi kao Phenom X4 970). Inače u današnjim igrama ti nepredstavlja nikakvu posebnu prednost X6 CPU, ali će kroz godinu-dve sigurno imati prednsot X6 nad X4 procesorima. Situacija je takva da će sve aplikacije ( koje već nepodržavaju ) s vremenom podržavati što više jezgara tako da je i po mom mišljenju X6 bolji jel ipak dobiješ 50% više jezgara nego kod X4 a cijenom nije puno skuplji. Što se tiče takta, to nek te nezavarava jel kao što reče kolega Zoharbizo taj X6 1055T ide na  oko 3.4 Ghz ili 3.5 Ghz na stock taktu ( što je najbezbolniji overclocking) a svi se Phenomi otprilike clokaju na oko 4.0 Ghz za stabilan 24/7 rad. To znači da nema nikakvu prednost X4 970 od višeg takta.  Dakle nema nikakve sumnje da je bolje onda uzeti X6 CPU. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 14:56 (itomic009).
14 godina
neaktivan
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

imao sam 955be i 1055t (sad imam) samo da znaš da u igrama neces vidjeti fps-a razlike i da su ovo sto ljudi kazu 970 je bolji radi veceg takta ( SRANJA ) jer svaki 1055t ionako ide do 3.5ghz bez problema a s obzirom da imaš 2 jezgre više za male pare 1055t ;)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?
Romano kaže...

 

Ja pricam gluposti ? Decko,prvo se educiraj ,a onda nekome reci da prica gluposti. A ti nam navedi koje to aplikacije upotrebljavaju 6 jezgri.

 

Koliko vas to tamo ima pod nickom Romano? Ili ti sam sebi voliš tepati "mi" kad te već drugi ne oslovljavaju sa "vaša visosti"?

Ev, brzinski skrinić, samo za tebe. Sorry, nije mi se dalo palit fenomX6, i ovo je valjd dos' informativno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 14:51 (overhaul).
13 godina
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?
overhaul kaže...
Romano kaže...

 

Ja pricam gluposti ? Decko,prvo se educiraj ,a onda nekome reci da prica gluposti. A ti nam navedi koje to aplikacije upotrebljavaju 6 jezgri.

 

Koliko vas to tamo ima pod nickom Romano? Ili ti sam sebi voliš tepati "mi" kad te već drugi ne oslovljavaju sa "vaša visosti"?

Ev, brzinski skrinić, samo za tebe. Sorry, nije mi se dalo palit fenomX6, i ovo je valjd dos' informativno.

evo overhaul samo da zna na sta se odnosi ss..na ovo podebljano...jer mi se cini da nije dovoljno pametan da to zakljuci...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
14 godina
protjeran
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

Osobno koristim u svojoj konfiguraciji X6 1055T i radi bez problema, rezultati u igrama i aplikacijama oduševljuju rezultatima sve se glatko reproducira i ostalo, dobro se cloca i za par godina nemam brige samo clocam jer bolje uzet 1055T nego X4 jer nakon par godina X4 će štekat u igrama i ostalom a X6 1055T će radit bez problema.

13 godina
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?
Genije kaže...

Osobno koristim u svojoj konfiguraciji X6 1055T i radi bez problema, rezultati u igrama i aplikacijama oduševljuju rezultatima sve se glatko reproducira i ostalo, dobro se cloca i za par godina nemam brige samo clocam jer bolje uzet 1055T nego X4 jer nakon par godina X4 će štekat u igrama i ostalom a X6 1055T će radit bez problema.

a i ti si genije

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
14 godina
protjeran
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

Daj više ne zezajte sa imenom to sam tek tako stavio da nešto stavim i to o nic-u je {#}. Ako je X4 black edition onda može uzet X6 1055T black edition.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 14:57 (Genije).
16 godina
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?
overhaul kaže...
Romano kaže...

 

Ja pricam gluposti ? Decko,prvo se educiraj ,a onda nekome reci da prica gluposti. A ti nam navedi koje to aplikacije upotrebljavaju 6 jezgri.

 

Koliko vas to tamo ima pod nickom Romano? Ili ti sam sebi voliš tepati "mi" kad te već drugi ne oslovljavaju sa "vaša visosti"?

Ev, brzinski skrinić, samo za tebe. Sorry, nije mi se dalo palit fenomX6, i ovo je valjd dos' informativno.

Postao sliku sa 990x koji ima 12 mb cache memorije,a tema je da li je bolji phenom II sa 4 ili 6 jezgri koji imaju istu kolicinu cache memorije.I sta si ti sad uopce dokazao na mojoj tvrdnji? Da se malo pohvalis kako ti imas extreme procesor ? Daj se upucaj čobane.

 

Ako se vec pavite pametni onda neka uzme onu seriju phenom procesora sto uopce nemaju cache memorije.Kostaju 400-500 kn. Ionako mu nije potrebna,jel tako?

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 15:44 (Romano).
13 godina
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?
Romano kaže...
overhaul kaže...
Romano kaže...

 

Ja pricam gluposti ? Decko,prvo se educiraj ,a onda nekome reci da prica gluposti. A ti nam navedi koje to aplikacije upotrebljavaju 6 jezgri.

 

Koliko vas to tamo ima pod nickom Romano? Ili ti sam sebi voliš tepati "mi" kad te već drugi ne oslovljavaju sa "vaša visosti"?

Ev, brzinski skrinić, samo za tebe. Sorry, nije mi se dalo palit fenomX6, i ovo je valjd dos' informativno.

Postao sliku sa 990x koji ima 12 mb cache memorije,a tema je da li je bolji phenom II sa 4 ili 6 jezgri koji imaju istu kolicinu cache memorije.I sta si ti sad uopce dokazao na mojoj tvrdnji? Da se malo pohvalis kako ti imas extreme procesor ? Daj se upucaj čobane.

jos sam ti objasnia ja...covik ti je pokaza da ima programa koji koriste vise do 4 jezgre i zato je bolji ulog 1055t...boze sacuvaj...3 godine na forumu a citat jos neznas...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 15:45 (zoharbizo).
16 godina
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?
zoharbizo kaže...
Romano kaže...
overhaul kaže...
Romano kaže...

 

Ja pricam gluposti ? Decko,prvo se educiraj ,a onda nekome reci da prica gluposti. A ti nam navedi koje to aplikacije upotrebljavaju 6 jezgri.

 

Koliko vas to tamo ima pod nickom Romano? Ili ti sam sebi voliš tepati "mi" kad te već drugi ne oslovljavaju sa "vaša visosti"?

Ev, brzinski skrinić, samo za tebe. Sorry, nije mi se dalo palit fenomX6, i ovo je valjd dos' informativno.

Postao sliku sa 990x koji ima 12 mb cache memorije,a tema je da li je bolji phenom II sa 4 ili 6 jezgri koji imaju istu kolicinu cache memorije.I sta si ti sad uopce dokazao na mojoj tvrdnji? Da se malo pohvalis kako ti imas extreme procesor ? Daj se upucaj čobane.

jos sam ti objasnia ja...covik ti je pokaza da ima programa koji koriste vise do 4 jezgre i zato je bolji ulog 1055t..chobane citaj malo...boze sacuvaj...3 godine na forumu a citat jos neznas...

Ja ne znam jel se ti pravis glup ili si stvarno glup.Fino sam ti rekao da jezgre bez cache memorije ne donose nista i da je bolje imati x4 sa vise cache memorije,umjesto 6 sa manje cache memorije.Sta ti nije jasno.I da,taj procesor je smece jer nema otkljucan mnozitelj. Uostalom svi ti phenomi i x6 i x4 su smece. Ako ces se baviti obradom videa onda je intel way to go. Ako ces se igrati kupi x4 i nemoj razmisljati o buducnosti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 15:50 (Romano).
13 godina
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

tebi se nemoze objasnit...necu se ni trudit...ti tupis svoje i ne slusas nikoga...LP

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?
Romano kaže...
zoharbizo kaže...
Romano kaže...
overhaul kaže...
Romano kaže...

 

Ja pricam gluposti ? Decko,prvo se educiraj ,a onda nekome reci da prica gluposti. A ti nam navedi koje to aplikacije upotrebljavaju 6 jezgri.

 

Koliko vas to tamo ima pod nickom Romano? Ili ti sam sebi voliš tepati "mi" kad te već drugi ne oslovljavaju sa "vaša visosti"?

Ev, brzinski skrinić, samo za tebe. Sorry, nije mi se dalo palit fenomX6, i ovo je valjd dos' informativno.

Postao sliku sa 990x koji ima 12 mb cache memorije,a tema je da li je bolji phenom II sa 4 ili 6 jezgri koji imaju istu kolicinu cache memorije.I sta si ti sad uopce dokazao na mojoj tvrdnji? Da se malo pohvalis kako ti imas extreme procesor ? Daj se upucaj čobane.

jos sam ti objasnia ja...covik ti je pokaza da ima programa koji koriste vise do 4 jezgre i zato je bolji ulog 1055t..chobane citaj malo...boze sacuvaj...3 godine na forumu a citat jos neznas...

Ja ne znam jel se ti pravis glup ili si stvarno glup.Fino sam ti rekao da jezgre bez cache memorije ne donose nista i da je bolje imati x4 sa vise cache memorije,umjesto 6 sa manje cache memorije.Sta ti nije jasno.I da,taj procesor je smece jer nema otkljucan mnozitelj.

Ti si očito neka ograničena i ljubomorna osoba. Ti pošto imaš X4 CPU neželiš vjerovati ili priznati da ima i boljih. Čisto gledano u teoriji ali i u praksi, gdje je potrebna procesorska snaga je X6 bolji od X4 i tu nema nikave dileme. A ti što si ograničen ili nepismen ti nedaj razlog da vrijeđaš i napadaš ljude!

16 godina
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

Prestanite sa svađom i prepirkama.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?
zoharbizo kaže...

tebi se nemoze objasnit...necu se ni trudit...ti tupis svoje i ne slusas nikoga...LP

 

Sta ti imas meni objasniti ?! Da li kupiti x4 za 899 kuna ili x6 949 kuna.Obadva su proslost i stara arhitektura. Evo ti tvoji Phenomi u tablici pa se svi nasmijesimo.Nisu u stanju pobijediti ni SB i7 2500,a kamoli nesto jace.

http://techreport.com/articles.x/20486/11

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 15:57 (Romano).
13 godina
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

evo ti usporedba phenom2 x4 970be na 3.5 ghz i 1100t x6 na 3.3 ghz...1100t ima manje cache memorije i radi na manjem taktu a bolji je od 970be u 95% testova...zamisli sta bi tek bilo kad bi bia ocan na 4ghz..pa pozdera bi toga tvoga 970be...a da ne govorim da mu u multithreadu tvoj phenom nemoze parirat...http://www.anandtech.com/bench/Product/203?vs=186

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 16:00 (zoharbizo).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

haha. A majko mila. Phenom procesori su budget procesori jer daju najbolji omjer ulozenog dobivenog. Oko cega ste se vi uspjenili. Ako decko hoce performanse,neka kupi neki i7 Sandy bridge.Kakav Phenom X4 ili x6.To je proslost i kad se pojave igre koje budu koristile 6 jezgri,to ce biti kao da danas imate Pentium III.

Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

Nemoj se prepirati s njime Zohare, vidiš da čovjeku nevrijedi govoriti. Nek on živi u svom zamišljenom svijetu i nek uživa tamo.

13 godina
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

decko kupuje jedan od ta dva procesora...i mi smo tu mu kazemo koji je bolji i isplativiji a to je 1055t..ako imas sta protiv toga prilozi neke razulatate u kojima se vidi da je 970be bolji protiv 1055t na 3.5 ghz...pa cemo pricat...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Phenom II X4 970 ili phenom X6 1055T?

Kao vlasnik X6 1055T procesora mogu reći da te 2 jezgre više čisti marketing i da nedovoljno educirani ljudi (a takvih je hrpetina na ovome forumu, čak i sudjeluju u ovim temama i lupaju TD bezveze, da sad ne navodim imena ali će mi isti vjerovato dati TD odmah) automatski misle više jezgara= Bolje. Glupost totalna. Višejezgrenost je uvjetan pojam i nije nužno da če aplikacija/igra (otvarač teme upravo pita i za gaming) profitirati. Kada su se pojavili pvi dvojezgreni procesori stanje je bilo isto tako; Single Core je i dalje bio dovoljan za sve, a višak jezgara nije donio nikakvu prednost. Tek godinu-godinu i pol od izlaska počele su se pojavljivati aplikacije koje su napisane kako bi što bolje iskoristili veći broj jezgara. Quad Core još gore stanje. Q6600 se pojavio krajem 2006. a tek danas u 2011. godini 4 jezgre postaje nekakva normala. I dalje je danas moguće 90% radnji obavljati i sa 2 jezgre (u što spada i igranje recimo). Jedan E8400, Phenom II X2 550 uz kakav stari ATi HD 4870, nVIDIA GTX 260 gone sve igre na visokim detaljima (DX9/DX10) bez problema ako ne pretjerujemo sa AA filterom i igramo se do neke 1920x1080 rezolucije.

 

6 jezgri neće donjeti nikakvu prednost u igrama u narednih 4-5 godina, ovo tvrdim svim svojim znanjem, iskustvom što sam ga stekao uz 15-godina bavljenja sa računalom. A kada i dođu takve aplikacije X6 1055T će vrlo slab procesor. Višejezgrenost je vrlo teška stvar programeru. Što više jezgri, teže je napisati aplikaciju koja će određene stvari raspodjeliti po broju jezgara i time da ustvari uopće ikakvo ubrzanje.

 

Zašto sam uzeo X6? Pa zašto ne uzeti X6 kada je po perfomansama više manje isti X4, i cijena mu ne odudara previše od X4 modela. Te dvije jezgre više dobro dođu u nekim egzotičnim aplikacijama, ali danas za igre, i većinu drugih upotreba nema koristi od 2 jezgre više. Za neki masivni render bi možda dobro došlo. Tako da nemojte lupati čim vidite 2 jezgre više da će automatski ubrzanje biti osjetno.

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 16:26 (Ranko Kukumar).
 
15 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice